Lag mare.

Discutii despre problemele aparute in jocul Counter-Strike.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
mishu:x
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 3
Joined: 28 Aug 2012, 14:16
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Contact:

28 Aug 2012, 14:24

Salut. Am bagat in counter niste setari prima data am avut probleme cu gl_texturemode si l-am rezolvat. Dar de la inceput am avut lag foarte mare adica intre 100-1000 nu stiu ce sa mai fac!! Sunt disperat :((.
P.S: Inaite sa bag chestiile astea nu aveam lag..

Am bagat setarile astea daca va ajuta cu ceva:

ite comenzi care ar putea cu adevarat sa-ti creasca fps-ul:
hisound 0 (scade calitatea sunetului, foloseste procesor mai putin, creste fps)
cl_minmodels 1 (vezi doar cate-un model pentru fiecare echipa, la tero e leet, la ct e gign, mai putine modele de incarcat, creste fps)
m_filter 0 (este ceva la mouse, am observat ca e smoothness, foloseste procesorul daca e pe 1, deci pe 0 creste fps)
cl_weather 0 (opreste ploaie, ninsoare si alte balarii, creste fps)
r_decals 2 si mp_decals 2 (astea 2 sunt impreuna, iar daca le setezi asa n-o sa mai vezi spray-urile, urmele de la gloante pe pereti, sangele pe pereti, creste fps)
cl_shadows 0 (scoate umbrele, creste un pic fps)
gl_picmip 1/2/3 (0 este default, dar cu cat cresti valoarea, 3 fiind maxim. se va vedea din ce in ce mai prost, se pot vedea modificarile doar daca o setezi cand intri in cs fara sa fi intrat pe vreun server inainte, recomand 1 ca sa se vada cat de cat decent si bineinteles, creste fps)
gl_texturemode "GL_LINEAR_MIPMAP_NEAREST" (asta e pentru mipmap, am umblat eu pe la ea, iar asa se vede si bine si nu ai fps dropuri aiurea; alte setari pentru gl_texturemode pentru a le testa (se seteaza la fel ca gl_picmip, cum intri in cs, inainte sa intri pe orice server, faci setarea): GL_LINEAR, GL_NEAREST_MIPMAP_NEAREST, GL_NEAREST_MIPMAP_LINEAR, GL_LINEAR_MIPMAP_LINEAR)
gl_ztrick 1 (cu comanda asta, obiectele de la distanta care nu le mai poti vedea s-ar putea sa flicare, dar creste fps)
cl_corpsestay 10 (cate secunde sa stea cadavrul unui jucator intins pe jos de cand l-ai omorat, daca dispare repede, creste fps)
hud_draw 0 (face tot hud-ul sa dispara, dar probabil stii deja daca joci hns, creste fps)
r_mmx 1/0 - am inteles ca pe 1 activeaza functia mmx de la procesor in cs. La mine pe 1 am mai putine fps-uri decat pe ea cu 0. Incerci si vezi cum se comporta.
gamma 3
brighness 5

Ajutati-ma Va rog !
RoyalServer
K[e]nZoR
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 6
Joined: 01 Sep 2012, 13:05
Detinator Steam: Nu
CS Status: :O
Detinator server CS: Nu
SteamID: ---
Location: Bucuresti
Contact:

01 Sep 2012, 13:29

Reinstaleaza cs daca nu merge asa trebuie sati reinstalezi windowsu. :)
Cs.Joinet.Ro & Have Fun!
Image
mishu:x
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 3
Joined: 28 Aug 2012, 14:16
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Contact:

03 Sep 2012, 19:34

Mda am dezinstalat cs...am instalat altul...nu pot sa reinstalez win ca nu e laptopul meu..
Post Reply

Return to “Probleme in jocul Counter-Strike”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 43 guests