Pingul variaza pe toate serverele

Discutii despre problemele aparute in jocul Counter-Strike.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

26 Oct 2016, 10:48

Stie cineva care e treaba pe serverele de CS 1.6 de pingul variaza atat de tare?Dau "ping" in consola unde e pingfaker si iar un jucator cu ping mai mic de exemplu are ping 7 pe urma cand mai dau "ping" acelasi jucator are ping 18.La mine la fel, cu toate ca am ping mai mare cand am 20 cand 30-40 (steam on) config default fara scripturi si alte prostii.
S-au facut ceva modificari pentru a stabiliza pingul, gen "rate 30000" sau "cl_updaterate 105"?Cand am jucat ultima data nu fluctua pingul mai mult de la 7 pana la 10.Cei care au pana in ping 20-25 nu se simte diferenta, dar altora sa varieze pingul atat de tare e o diferenta majora.Am observat asta pe toate hosturile (krond, zeroping, toolz, tni samd), iar cei care au ping 7 si le sare la 20+ au net de la RDS, UPC.
Daca as pune si un router pingul ar fi mai catastrofal(testat).
Are legatura cu serverele Valve? Se poate face ceva? Exista o rezolvare?

Va rog nu veniti cu comentarii de genul ca avem netul prost sau sa trecem la alt joc cum ar fi CS:GO.Nu mai postati daca nu stiti o rezolvare.
RoyalServer 2
User avatar
Stefan
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1868
Joined: 18 Feb 2010, 20:14
Detinator Steam: Da
SteamID: teostefan10
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior: teostefan
0.1/3
Has thanked: 40 times
Been thanked: 28 times

26 Oct 2016, 10:55

Te salut! Poate au ceva probleme temporare cu peeringul in RDS/UPC. Asta mi se pare cea mai plauzibila explicatie deoarece ai zis ca doar la providerii acestia 2 se intampla.
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

26 Oct 2016, 11:30

Se intampla la toate nu doar la UPC sau RDS.La RDS/UPC totusi nu se simte diferenta in jocuri de la 7 la 20, dar cand sare pingul de la 20 si ceva la 40-50 poate si mai mult se simte diferenta in jocuri.
User avatar
SirFulgeruL
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 742
Joined: 18 Jun 2014, 22:16
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost moderator
Fond eXtream: 0

26 Oct 2016, 14:38

Sincer nu prea ai ce face , si eu am aceeasi problema pe serverele mele de mix-uri si nu am sa zici un plugin de pe net care sa imi produca lag , este facut de catre echipa mea .
Eu am un KVM de la Hostingfuze si nu prea conteaza ce firma de internet ai , depinde orasul din cate am observat eu .
Daca cineva din bucuresti cu rds intra pe server ping 1-5 daca cineva dintr-un oras mai indepartat intra are ping 10-20 .

In caz ca ai un server public incearca sa mai raresti din plugin-uri , ai incercat sa vezi cum se comporta ping-ul pe un server fara addons?
Post Reply

Return to “Probleme in jocul Counter-Strike”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 23 guests