Problema Counter Strike!

Discutii despre problemele aparute in jocul Counter-Strike.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
~WaTsZ uP'~
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 2
Joined: 30 Aug 2009, 20:51
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!

31 Aug 2009, 10:19

As avea si eu o problema. De ieri, cand am vrut sa intru in cs, a inceput sa imi tot dea o eroare, iar apoi, imi iese imediat din joc. Eroarea este urmatoarea:

The application or DLL C:\WINDOWS\system32\opengl32.dll is not a valid Windows image.Please check this against your installation diskette.

Am reinstalat de mai multe ori cs-ul, am incercat si cu alte cs-uri sa intru in joc, iar eroarea continua! Deasemenea, imi mai da apoi o eroare, care imi spune sa verific daca fisierul opengl32.dll exista. Am luat acest dll de pe net si l-am salvat in folderul cs, insa eroarea persista.

Ma poate ajuta cineva va rog? Eu personal ma gandesc ca poate imi trebuie alt driver, insa nu vreau sa ma pripesc..(sper sa nu fie nevoie)

Astept raspuns! Multumesc..
RoyalServer 2
User avatar
creat1ve
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 627
Joined: 22 Jul 2008, 21:59
Detinator Steam: Da
CS Status: Idle
Detinator server CS: NU
Location: Deva
Has thanked: 11 times
Been thanked: 20 times

31 Aug 2009, 10:50

Fa un update la driveru placii video. Sau urmeaza pasii de mai jos ...

Incearca sa faci si asa: cauta in C:/WINDOWS/system32 fisierele opengl32.dll si nvoglnt.dll si copiazale in folderul gldrv care se afla in folderul jocului. Dupa ce ai copiat , in folderul gldrv deschide drvmap.txt si sterge tot ce se afla in folder , dupa care copiaza urmatoarea linie , apoi salveaza.

Code: Select all

Default Default
gldrv/nvoglnt.dll / atioglxx.dll / opengl32.dll OpenGL Driver
Dupa ce ai copiat , intra in CS si in consola scrie unbindall si apoi da exec la cfg-ul personal ( daca exista ) .
~WaTsZ uP'~
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 2
Joined: 30 Aug 2009, 20:51
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!

31 Aug 2009, 11:22

am incercat a 2a varianta si din pacate, tot nu merge..se pare ca voi fi nevoit sa incerc si prima varianta..multumesc pentru raspuns! sper sa reusesc sa il fac sa mearga..

PS: alta solutie mai exista?
Post Reply

Return to “Probleme in jocul Counter-Strike”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Mail.RU [Bot] and 16 guests