Problema CS necunoscuta

Discutii despre problemele aparute in jocul Counter-Strike.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
User avatar
RovlX
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 155
Joined: 27 Aug 2012, 15:03
Detinator Steam: Da
CS Status: -
SteamID: ady_zada
Location: Arad, Romania
Contact:

07 Mar 2015, 14:45

Salutari,
Am o problema ce ma depaseste in momentul de fata. Sa va explic.
Deci am niste modele de jucatori, mai multe dar va dau 3 ca exemplu din cate am: Ritsuka, Yin, Yang, Tohka
Eu aceste modele le-am pus intr-un plugin cu un meniu de modele playeri, adica in meniu am 4 optiuni, fiecare un model primit la spawn.
Cand pun pluginul pe server si modelele merge, dar cand intru in CS si intru pe server se blocheaza brusc la jumatatea incarcarii CS-ulului, mai exact la precache, da "Not responding".
Oricum, am incercat sa scot din modele si am vazut ca din 13 cate am doar 3 functioneaza, adica daca fac model din cele 3 functionale te poti conecta si sa joci cu orice skin alegi. Dar daca pun si restul CS-ul se blocheaza.
Din modelele de mai sus doar Yang functioneaza, celelalte 3 daca le adaug mi se blocheaza CS-ul la conectare.
Stiti care ar putea fi problema si cum se rezolva? Banuiesc ca ceva nu e bine cand au fost facute modelele, de deschis se pot deschide modelele sa le vad, dar in joc apare acea problema.

Cu stima RovlX.
RoyalServer 2
User avatar
dRaGoNeLy^ ;x
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1430
Joined: 27 Jun 2014, 15:42
Detinator Steam: Da
CS Status: PR0 Than Y0U!
Detinator server CS: Nu.
SteamID: PM!
Reputatie: Castigator Membru Club eXtream @ Mos Nicolae (doua luni)
Fost Membru Club eXtreamCS (patru luni)
Fond eXtream: 0
Location: București
Has thanked: 23 times
Been thanked: 13 times
Contact:

07 Mar 2015, 15:58

Ai si modele (T) in acele modele?
Image
User avatar
RovlX
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 155
Joined: 27 Aug 2012, 15:03
Detinator Steam: Da
CS Status: -
SteamID: ady_zada
Location: Arad, Romania
Contact:

07 Mar 2015, 18:49

dRaGoNeLy^ ;x wrote:Ai si modele (T) in acele modele?
Da am si modelele T, dar stiu ca trebuie sa le dau precache la ambele iar modelul ce se seteaza pe player e cel fara T iar cel T sunt resursele celui fara T
Skinurile Yin si Yang sunt ambele cu T si doar Yang e bun desi singura diferenta e ca unul e alb si unul negru.

EDIT: M-am uitat mai atent in ftp si am observat ca unele modele nu s-au trimis bine, in loc de 2MB aveau unele 200KB, dupa ce le-am urcat calumea s-a rezolvat.

Se poate da TC
Post Reply

Return to “Probleme in jocul Counter-Strike”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 46 guests