rezolutie mare

Discutii despre problemele aparute in jocul Counter-Strike.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
User avatar
darkwing
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 471
Joined: 22 Nov 2007, 19:18
Detinator Steam: Da
Location: Craiova
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

14 Dec 2007, 23:55

deci totul a inceput cand m-am uitat aici am vazut scimbarea backroundului.eh io am folosit asta.si imi aprea urat pe ecran si io am dat rezolutie prea mare adica 1024xpe numai stiu cat.eh si de atunci in orice cs ce l-am luat,ma credet ca orice kit de la voi de pe site l-am luat nimic.imi apare o caseta cu un mesaj pe care scrie HZ?ce se tot misca.chestia e ca se aude sunetu chiar si sunetul cand dai click pe un meniu.ma poate ajuta cineva mutant laur boogy va rog frumos!!!! [-o<
RoyalServer
User avatar
Digi
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 932
Joined: 03 Nov 2007, 21:17
Detinator Steam: Nu
CS Status: bored
Reputatie: Fost moderator
Location: In The Game
Been thanked: 15 times
Contact:

15 Dec 2007, 00:32

De la monitor... nu suporta rezolutia sau HERTZII setati (1024x768@75hz de ex)... acea casuta care apare ti-o zice monitorul nu jocul sau calculatorul :) de preferat e sa pui 800x600...

De preferat e sa dai pe desktop > click2 > propeties > [tab-ul] settings > advanced > [tab-ul] monitor > bifeaza [x] "Hide modes that this monitor cannot display" dupa care alege cea mai mare frecventa din lista :) daca ai un program de fixat frecventa la monitor in aplicatii 3D mai bine ai verifica sa nu treaca de maxima permisa de monitor :)
TheHunters.ro - Gaming & Programing
HGaming - Jocuri PC in LAN - joaca si altceva decat CS!

Cateva jocuri care se pot juca in HGaming: Left 4 Dead 2, Garry's Mod, Alien Swarm.
User avatar
darkwing
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 471
Joined: 22 Nov 2007, 19:18
Detinator Steam: Da
Location: Craiova
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

15 Dec 2007, 00:53

nu merge.chiar mai rau cand dau aply imi apare aceea casuta cu h nuami stiucum
User avatar
Digi
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 932
Joined: 03 Nov 2007, 21:17
Detinator Steam: Nu
CS Status: bored
Reputatie: Fost moderator
Location: In The Game
Been thanked: 15 times
Contact:

15 Dec 2007, 06:46

pai zi-ne mai exact ... h ce ?
TheHunters.ro - Gaming & Programing
HGaming - Jocuri PC in LAN - joaca si altceva decat CS!

Cateva jocuri care se pot juca in HGaming: Left 4 Dead 2, Garry's Mod, Alien Swarm.
User avatar
darkwing
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 471
Joined: 22 Nov 2007, 19:18
Detinator Steam: Da
Location: Craiova
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

15 Dec 2007, 20:39

deci io acum sunt in safe mod zii cum sa-mi fac calculaotrulca sa stricat!te rog frmos ce sa fac??ca atunci cadn intru inwindows imi apare o caseta cu un mesaj HZ? ca re se tot misca si totul a inceput de cadn am incercat acest tutorial
User avatar
Digi
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 932
Joined: 03 Nov 2007, 21:17
Detinator Steam: Nu
CS Status: bored
Reputatie: Fost moderator
Location: In The Game
Been thanked: 15 times
Contact:

16 Dec 2007, 07:19

in loc sa te tot "pls pls, rog frumos, etc" ai putea sa zici exact mesajul care zice pe monitor... doar HZ nu are cum sa zica... e aiurea monitorul atunci :))
Oricum, cred ca stiu ce are... intra in propeties si seteaza odata frecventa la monitor si o rezolutie mica (1024x768 sau chiar 800x600), ca nu suporta monitorul frecventa alesa de tine... pune 60, e cea mai folosita....
TheHunters.ro - Gaming & Programing
HGaming - Jocuri PC in LAN - joaca si altceva decat CS!

Cateva jocuri care se pot juca in HGaming: Left 4 Dead 2, Garry's Mod, Alien Swarm.
User avatar
darkwing
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 471
Joined: 22 Nov 2007, 19:18
Detinator Steam: Da
Location: Craiova
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

16 Dec 2007, 12:23

tu choiar nu intelegi si numai rade!!!pentru ca de cand am bagat ceai zis tu in propertisnumai mere monitoru ese tot ecranul negru si zice mesaju HZ ? intrun chenar verde ce se misca pe tot ecranul.monitorul e chiar fparte bun daca vrei tu sa stii.e samsung ecran plat si am dat pe el 6 milioane deci prost nu ii
User avatar
Digi
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 932
Joined: 03 Nov 2007, 21:17
Detinator Steam: Nu
CS Status: bored
Reputatie: Fost moderator
Location: In The Game
Been thanked: 15 times
Contact:

18 Dec 2007, 04:11

stiu ma eroarea ti-am explicat de vre-o 3 ori, daca ai citi mai mult de primul rand din ce zic ;))

schimba rezolutia ( 15"= 800x600 / 17" = 1024x768 / 19" = 1280x1024 / mai mare nu stiu :)) ) si frecventa, bifeaza aia acolo ce ti-am zis mai sus in alte posturi si gata, mi s-a intamplat si mie, nu e ceva nou pentru mine :) da o data s-a intamplat ca am pus frecventa mai mare decat suporta :) si asta acu vre-o 3 ani cand am avut calculatorul vechi... monitor 15" cu tub :)
TheHunters.ro - Gaming & Programing
HGaming - Jocuri PC in LAN - joaca si altceva decat CS!

Cateva jocuri care se pot juca in HGaming: Left 4 Dead 2, Garry's Mod, Alien Swarm.
Post Reply

Return to “Probleme in jocul Counter-Strike”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot] and 23 guests