Avalon King, Cristian Ionut Danaila tepar hot si prieten

Postarea in aceasta categorie se face doar cu DOVEZI DE INSELARE. Nu se permite reclama negativa sau pareri personale.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
AXSHOSTING
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 4
Joined: 07 Dec 2017, 11:51
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

14 Dec 2017, 14:33

Salutare, m-am gandit sa povestesc pentru ca mi-a fost prieten, a dat multe tepe si pana la urma ma rezolvat oarecum si pe mine, dar am fixat asta.
Avalon king aka la ce am scris in titlu, detinea 4metin ala punct org ( nu e reclama, si asa e un ***** de forum facut pentru bani) , la schimbat in ce mai avea.
Dupa ce ca ii fraierea pe toti de bani si chestii, ca le dadea la schimb pentru paypal sau marog, stiti voi aia care ati luat tiapa.

l-am adus in anglia, la mine, acu un an de zile. nu voia sa mai lucreze ca vanzator la altex. Oke, il aduc. sia luat bilet, a venit cu microbuzu, l-am luat din birmigam cu taxiul ( 30 mil departare) am platit eu, l-am cazat gratis vreo 2-3 saptamani. iam gasit de lucru, l-am angajat la lucru sia gasit iubita, s-a mutat la ea, cu cateva bagaje, restu tot la mine lea lasat, nu platea facturile ( ce trebuia platit chiar daca nu stai, cum ar fi council ). mai venea mai statea cate o data si pleca iarasi.
Asta vara ce s-a gandit el, cum sa faca bani? ia sa-i fur tot din casa la prietenu meu cel bun care ma adus in anglia si sa ma fac ca nu stiu.
A furat 2 xbox one s, telefon samsung s7 edge, laptop, ceasul primit de ziua mea, inca un ceas, parfumuri , tablete, cam tot ce a putut lua el mai usor.

Chem politia, cauta, inca na dat niciun rezoltat, apoi peste o luna, vad ca imi dispar bani de pe card, oare de ce ? sun la banca, anulez cardul, imi trimit altu, le zic ce tranzactii nu sunt ale mele, imi dau banii inapoi.
Acum imi trimit dovezile, si ce sa vezi ? ia uite cine.
Asa am aflat cine mi-a furat din casa si de pe card.
Poze trimise de banca: https://droplr.d.pr/pFGeMQ/4OG6hjQD
https://droplr.d.pr/Bq7Ck/3ac8DGZZ

astea's toate dovezile: https://imgur.com/a/Loz3e

Evident ca mau sunat si miau spus sa ma duc sa fac plangere ca ma ajuta in ancheta, asta am si facut.

Asa ca, aveti grija la prietenii cei mai buni, ca nu sunt, cate o data nici in voi nu e bine sa credeti.
scuzati greselile gramaticale, sunt la servici si m-am grabit sa va scriu. o sa le corectez cand am timp.
;)
RoyalServer 2
User avatar
Victor eXtream
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 163
Joined: 19 Oct 2017, 09:36
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0

14 Dec 2017, 14:41

Nu stiu care este motivatia ta din care ai decis sa postezi aici pe forum, insa iti dau dreptate la capitolul de a avea grija ce "prieteni" avem, am avut si eu o experienta neplacuta si inteleg despre ce vorbesti, intradevar cu cat mai mult te apropii de unii oameni cu atat se urca mai tare in cap pana ajung sa te jefuiasca, batjocoreasca, insele ori sa fii folosit pentru profitul care il aduci in asa zisa prietenie falsa, dar asta este realitatea si unii deschid ochii, altii traiesc asa in minciuni mai departe.
AXSHOSTING
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 4
Joined: 07 Dec 2017, 11:51
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

14 Dec 2017, 14:44

Victor eXtream wrote:Nu stiu care este motivatia ta din care ai decis sa postezi aici pe forum, insa iti dau dreptate la capitolul de a avea grija ce "prieteni" avem, am avut si eu o experienta neplacuta si inteleg despre ce vorbesti, intradevar cu cat mai mult te apropii de unii oameni cu atat se urca mai tare in cap pana ajung sa te jefuiasca, batjocoreasca, insele ori sa fii folosit pentru profitul care il aduci in asa zisa prietenie falsa, dar asta este realitatea si unii deschid ochii, altii traiesc asa in minciuni mai departe.
motivatia? sunt multi care au luat tiapa si pana intr-un timp am tacut din gura desi stiam ce face, adica na imi era prieten, nu bagam in seama. dar a ajuns prea departe, poate o sa ajute pe altcineva inainte sa faca vreo afacere cu el vreo data.
mi-a fost un prieten foarte bun, jucam dota2 pana dimineata, petreceam mult timp. nu stiu de ce a facut asa, acum nici nu ma mai intereseaza.

PS: n-am vrut sa mai zic. insa dupa ce el statea cu prietena lui, savana. ma "rugat" oarecum sa ii tin un prieten un timp ca el vrea sa se mute, si ia furat laptopul si lui, singurul lucru care il avea acel prieten a lui. A fumat o gramata de iarba, s-a drogat, oricum nu prea trecea pe acasa. Si dupa 2 saptamani de la disparitia singurului lucru pe care il avea, inafara de haine, a incercat sa se omare, sa-si taie gatul, dar n-a reusit, s-a taiat pana la ficat..avea nebuneli in cap, ca politia se joaca cu el, el stie. probabil prietenul cel bun a lui, ia bagat in cap ca poatea furat el in timp ce era drogat, pentru droguri. asta-i o banuala. altfel nu-mi imaginez :)

aveti grija de voi, nu va lasati condusi de altcineva, fiti stapani pe voi
User avatar
laurwtf
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2977
Joined: 04 Jun 2011, 10:17
Detinator Steam: Da
SteamID: Retras de mult
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (3 luni)
-1 warn (2 luni club)
Utilizator neserios (tepar)
Location: toor@nacs
Has thanked: 37 times
Been thanked: 115 times

14 Dec 2017, 15:08

AXSHOSTING wrote:
Victor eXtream wrote:Nu stiu care este motivatia ta din care ai decis sa postezi aici pe forum, insa iti dau dreptate la capitolul de a avea grija ce "prieteni" avem, am avut si eu o experienta neplacuta si inteleg despre ce vorbesti, intradevar cu cat mai mult te apropii de unii oameni cu atat se urca mai tare in cap pana ajung sa te jefuiasca, batjocoreasca, insele ori sa fii folosit pentru profitul care il aduci in asa zisa prietenie falsa, dar asta este realitatea si unii deschid ochii, altii traiesc asa in minciuni mai departe.
motivatia? sunt multi care au luat tiapa si pana intr-un timp am tacut din gura desi stiam ce face, adica na imi era prieten, nu bagam in seama. dar a ajuns prea departe, poate o sa ajute pe altcineva inainte sa faca vreo afacere cu el vreo data.
mi-a fost un prieten foarte bun, jucam dota2 pana dimineata, petreceam mult timp. nu stiu de ce a facut asa, acum nici nu ma mai intereseaza.

PS: n-am vrut sa mai zic. insa dupa ce el statea cu prietena lui, savana. ma "rugat" oarecum sa ii tin un prieten un timp ca el vrea sa se mute, si ia furat laptopul si lui, singurul lucru care il avea acel prieten a lui. A fumat o gramata de iarba, s-a drogat, oricum nu prea trecea pe acasa. Si dupa 2 saptamani de la disparitia singurului lucru pe care il avea, inafara de haine, a incercat sa se omare, sa-si taie gatul, dar n-a reusit, s-a taiat pana la ficat..avea nebuneli in cap, ca politia se joaca cu el, el stie. probabil prietenul cel bun a lui, ia bagat in cap ca poatea furat el in timp ce era drogat, pentru droguri. asta-i o banuala. altfel nu-mi imaginez :)

aveti grija de voi, nu va lasati condusi de altcineva, fiti stapani pe voi

iti dai seama ce a facut omu ca a fumat niste iarba
AXSHOSTING
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 4
Joined: 07 Dec 2017, 11:51
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

14 Dec 2017, 15:13

aia de la spitalul din Stoke-on-Trent au zis ca si lsd. acuma el stie, oricum ia dat drumu de la spitalul de nebuni.
si cica si iarba, imi spune avalon ca au avut 100 de grame fumata intr-o saptamana de el si prietenii lui.
User avatar
IliutaCH
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 528
Joined: 07 Nov 2012, 01:18
Detinator Steam: Da
CS Status: Retras
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Nume anterior: caddy171
Location: Iasi
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time
Contact:

15 Dec 2017, 04:28

nu`i mult 100 de grame intr`o saptamana . Eu fumez zilnic maria . Adica ma face sa gandesc mult mai bine si mai limpede . Nu sunt dependent , au fost saptamani intregi in care nu am fumat si nu disperam insa , nu zic niciodata nu . Iarba e buna . Si ca sa intelegi ce se poate intampla de la iarba in exces .... adormi . Fumezi pana te ia somnu . Am fumat cam 5 grame in 2 ore si ceva . Foarte mult pentru mine . Am fumat pana am cazut lat pana dimineata :)) Deci clar . nu , nu ajungi la nebuni de la iarba !



PS : Detaliile din mersul anchetei nu se dezvaluiesc pana la solutionarea cazului . Asta daca ai facut plangere . Pot fi folosite impotriva ta astea . Si eu am fost la politie cu un proces civil initial , dosarul s`a clasat . I au facut dosar penal tipului dar mie nu mi`au inapoiat banii . Am luat dosarelul si am mers la parchet si am deschis un mic proces penal . Nu pentru a lua mare bani , erau vorba de 500 de lei . Ci pentru cum a vorbit , si ce fetita care da cu poseta e . Pentru 500 de lei o sa i iau si femeia lui stramba . Noroc ca a plecat dupa mine de la DIICOT ca i rupeam gura in sediu . Ideea e ca nu ai voie sa publici poze sau date despre probe sau nume .
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

15 Dec 2017, 10:16

Si tu ai avut incredere in cineva intalnit pe un forum?
(c) xLd^
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1275
Joined: 24 Mar 2013, 09:36
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
SteamID: id/xldcs
Reputatie: Utilizator neserios
Membru Club eXtreamCS (8 Iun - 8 Aug)
Location: Brasov
Has thanked: 25 times
Been thanked: 37 times
Contact:

15 Dec 2017, 10:32

De la rablamentul asta de om am cumparat domeniul 4metin pana cand ghici ce a cerut sa il recupereze. Normal ca la recuperat insa ce sa faci un papagal asa va ramane toata viata.
Char te rog continua ancheta.
AXSHOSTING
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 4
Joined: 07 Dec 2017, 11:51
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

15 Dec 2017, 19:59

caddy171 wrote:nu`i mult 100 de grame intr`o saptamana . Eu fumez zilnic maria . Adica ma face sa gandesc mult mai bine si mai limpede . Nu sunt dependent , au fost saptamani intregi in care nu am fumat si nu disperam insa , nu zic niciodata nu . Iarba e buna . Si ca sa intelegi ce se poate intampla de la iarba in exces .... adormi . Fumezi pana te ia somnu . Am fumat cam 5 grame in 2 ore si ceva . Foarte mult pentru mine . Am fumat pana am cazut lat pana dimineata :)) Deci clar . nu , nu ajungi la nebuni de la iarba !



PS : Detaliile din mersul anchetei nu se dezvaluiesc pana la solutionarea cazului . Asta daca ai facut plangere . Pot fi folosite impotriva ta astea . Si eu am fost la politie cu un proces civil initial , dosarul s`a clasat . I au facut dosar penal tipului dar mie nu mi`au inapoiat banii . Am luat dosarelul si am mers la parchet si am deschis un mic proces penal . Nu pentru a lua mare bani , erau vorba de 500 de lei . Ci pentru cum a vorbit , si ce fetita care da cu poseta e . Pentru 500 de lei o sa i iau si femeia lui stramba . Noroc ca a plecat dupa mine de la DIICOT ca i rupeam gura in sediu . Ideea e ca nu ai voie sa publici poze sau date despre probe sau nume .
Pentru furtul de lucruri am facut atunci, in august, dar nu stiam ca el a furat. Inca nu mi-au zis nimic despre ancheta, decat ca este deschis cazul la curte si se lucreaza.
Dupa o luna de la furtul de lucruri, au inceput sa-mi dispara bani de pe card. 40, 50 gpb etc..destui. Am sunat la banca cand am aflat si ei mi-au trimis dovezile cu cine a cheltuit banii de pe card. Cine sa aiba acces la cardul meu si laptopul meu ? cel care a furat lucrurile din casa. Am fost la politie, am declarat si chestia asta, le-am dat si toate dovezile trimise de banca.
Vlad wrote:Si tu ai avut incredere in cineva intalnit pe un forum?
Daca te referi la mine, nu l-am cunoscut pe forum. si sunt ani de cand ne stim.
(c) xLd^ wrote:De la rablamentul asta de om am cumparat domeniul 4metin pana cand ghici ce a cerut sa il recupereze. Normal ca la recuperat insa ce sa faci un papagal asa va ramane toata viata.
Char te rog continua ancheta.
Cauta-l pe facebook, Cristian Ionut Danaila . iti dau si nr lui daca te ajuta cu ceva.
Post Reply

Return to “Security zone”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Dot [Bot] and 23 guests