Danyy- TEPAR

Postarea in aceasta categorie se face doar cu DOVEZI DE INSELARE. Nu se permite reclama negativa sau pareri personale.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
rockmetal
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 629
Joined: 06 Mar 2014, 17:31
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 22 times
Been thanked: 32 times
Contact:

31 Mar 2018, 22:10

Nickname-ul tău: rockmetal
Nickname-ul țeparului: danyy-
Link-ul de la profilul de pe forum al țeparului: danyy-u61785.html
Email țepar: [email protected]
Alte date de contact ale țeparului:
Descriere situație (obligatoriu): Pe 28.03 mi-a trimis un pm in care mi-a zis sa verific mail-ul de la exchange-paysafe ca mi-a trimis un pin. L-am verificat, era bun. I-am trimis plata si mai spre seara cand am vrut sa il adaug in cont, pin-ul era folosit. S-a vazut cu banii, a zis sa foloseasca si pin-ul. Acum vrea sa il vanda la anunturi.
Dovezi (obligatoriu)
Pana acum nu am facut reclamatie deoarece nu aveam destule dovezi. Dar cand am vazut topicul ca vrea sa vanda bani din cont, sunt 100% sigur ca a incarcat acel pin in contul lui (https://gyazo.com/1ff7c5ccd39aa3e262bdfb07432a753c). As dori sa puna un print cu ultimele lui incarcari in cont din 27.03 incoace. De preferat un video unde se vada totul si sa dea refresh inainte.
https://gyazo.com/33febe54a670413a7038e6f0c918bf72
I-am trimis si un pm, l-am intrebat de ce l-a folosit, dar nu s-a obosit sa raspunda.
https://gyazo.com/7a87a210b26552e67a8fdce63a288279
https://gyazo.com/5142fa570233369308194739d589a7d5
Last edited by rockmetal on 31 Mar 2018, 22:59, edited 1 time in total.
RoyalServer
User avatar
danyy-
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 189
Joined: 15 Jun 2016, 21:14
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Contact:

31 Mar 2018, 22:39

rockmetal wrote:Pe 28.03 mi-a trimis un pm in care mi-a zis sa verific mail-ul de la exchange-paysafe ca mi-a trimis un pin. L-am verificat, era bun. I-am trimis plata si mai spre seara cand
Tu te auzi ce spui? Pinu a fost bun... dar de ce nu l-ai bagat? Mi-ai trimis plata fara sa bagi pinu? :')
Pinu a fost bun, l-am primit din donatie.
http://prntscr.com/iz17tu
Uitati emailu cand i-am trimes pinu si adresa pp, plata am primito peste cateva ore sau o zi, nici nu stiu sincer. (Daca pinu nu era bun nu primeam plata... logic :') )
Sa-ti dau poza din paysafe? Cu ce ocazie? Daca ai poze sau de preferabil un video (si sa dai refresh inainte) cu dovezi ceva ca sunt tepar lasi in topic, daca nu sa se inchide topicu.
Nu cred ca are rost sa mai postez. Amuzanta rau reclamatia btw :')
Last edited by danyy- on 31 Mar 2018, 22:44, edited 1 time in total.
User avatar
rockmetal
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 629
Joined: 06 Mar 2014, 17:31
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 22 times
Been thanked: 32 times
Contact:

31 Mar 2018, 22:44

Lasa,ma cu povestile, citeste mai bine ce am scris in topic. Si ce treaba are cand ti-am facut plata? ti,am facut,o cand am citit mail,ul. Si nu e treaba ta cand folosesc eu pin-ul. E vorba de seriozitate. Si daca erai serios iti pasa de reputatie si acum puneai poza.
Un admin, daca nu lasa poza inseamna ca l-am prins si ca e clar ca a incarcat acel pin in cont. E o dovada pe care doar tu o poti da. Nu o dai - ai dat țeapă.
User avatar
danyy-
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 189
Joined: 15 Jun 2016, 21:14
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Contact:

31 Mar 2018, 22:46

Repet, daca ai un video cu dovezi clare ca ti-am dat teapa lasi in topic.
Pana atunci nu am de ce sa raspund la nimic. Nici nu stiu de ce am lasat astea 2 posturi.
Ti-am dat primu pinu, ai bagat pinu, a fost bun, mi-ai trimis plata. Asta a fost povestea.
User avatar
rockmetal
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 629
Joined: 06 Mar 2014, 17:31
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 22 times
Been thanked: 32 times
Contact:

01 Apr 2018, 00:03

De unde si pana unde trebuie video la dovada? :)) am poze ca ti-am trimis banii si ca pin-ul nu a mai fost bun. Dovezile sunt suficiente sa fie valabila reclamatia :) daca e valabil si pentru reputatia ta de tepar aflam oricum, ca pui poza ca nu, rezulta acelasi lucru. Pui poza => se va vedea teapa. Nu pui = frica sa nu se vada, rezulta => tot tepar. So, asteptam video cu ultimele incarcari din contul paysafe.
User avatar
danyy-
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 189
Joined: 15 Jun 2016, 21:14
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Contact:

01 Apr 2018, 00:05

Te cred si eu ca nu mai e bun codul dupa ce l-ai folosit.
Ai tupeu prietene sa-mi ceri mie sa pun dovezi nu crezi?
Dovezile tale sunt 0.000 si oricine cu putina minte poate vedea acest lucru.
E ca si cum laur mi-a dat 5 euro psc acum o luna, m-am folosit de pin, i-am platit pinu la baiat si acum eu mare smecher vin sa ii zic lui cu tupeu; baa ... ia vezi tu ca pinu ala a fost folosit... ia pune tu dovezi sau esti tepar :')
Te astept cu video ca ti-am dat teapa dar sa nu uiti sa dai multe refreshuri sa nu cumva sa ne pacalesti. :')
User avatar
Bogdan Andrei
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 501
Joined: 02 Sep 2016, 10:30
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Location: Puula, Croatia
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time
Contact:

01 Apr 2018, 00:22

danyy- wrote:Te cred si eu ca nu mai e bun codul dupa ce l-ai folosit.
Ai tupeu prietene sa-mi ceri mie sa pun dovezi nu crezi?
Dovezile tale sunt 0.000 si oricine cu putina minte poate vedea acest lucru.
E ca si cum laur mi-a dat 5 euro psc acum o luna, m-am folosit de pin, i-am platit pinu la baiat si acum eu mare smecher vin sa ii zic lui cu tupeu; baa ... ia vezi tu ca pinu ala a fost folosit... ia pune tu dovezi sau esti tepar
Prietene, esti vreo reincarnare a lui Aristotel sau de unde logica asta pe tine?
Nu mai incerca sa te scoti acum, pentru ca se vede ca te stii cu musca pe caciula.
Fa ce a zis rockmetal, pune un video cu tranzactiile de pe contul ala, de ai pus anunt ca vinzi 50 de lei.
User avatar
rockmetal
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 629
Joined: 06 Mar 2014, 17:31
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 22 times
Been thanked: 32 times
Contact:

01 Apr 2018, 00:29

Se vede clar in print ca a fost folosit intr-un alt cont acel PIN : https://gyazo.com/bb0ca36dfc333e7b367b5 ... a77df8b3e5 + video:
https://www.youtube.com/watch?v=Epk6SsB ... e=youtu.be

Ai dat PIN, te-am platit, cand am avut timp sa il adaug era deja folosit. Ai avut si nesimtirea sa nu raspunzi la PM cand te-am intrebat si inca o ai sa mai comentezi.
Dupa cum vezi in poza nu am incarcat niciun PIN in valoare de 50 de lei in acea zi :P Ai facut un topic in aceeasi zi ca vinzi PIN-ul ala + un topic daca este siteul sigur (nu te-ai sinchisit sa raspunzi ca ti-ai primit plata), ai primit banii si ai folosit acel PIN si acum iti vinzi creditul din cont lui sancez. Iesi
Cum s-a mai spus si in topicul de la FREAK: de acum mereu video la orice tranzactie efectuata indiferent despre cine este vorba. E a nu stiu cata oara cand am probleme si imi iau teapa.
Daca intradevar erai nevinovat si voiai sa iti aperi "onoarea" pe care nu o ai, faceai tot posibilul sa iti dovedesti nevinovatia. Dar tu cum o dai cu : nu dau nimic, nu mai postez, nu raspunzi la pm, etc...este clara treaba :)

EDIT: Esti batut in cap :)) AM ZIS CLAR CA PIN-UL A FOST BUN CAND L-AM VERIFICAT. Dupa plata l-ai folosit repede. Cateva ore mai tarziu cand am avut timp sa-l pun in cont, era folosit deja. Nu mai fa pe prostul. Poza si video demonstreaza ca pinul a fost folosit intr-un alt cont si nu in contul meu.
Last edited by rockmetal on 01 Apr 2018, 00:44, edited 2 times in total.
User avatar
danyy-
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 189
Joined: 15 Jun 2016, 21:14
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Contact:

01 Apr 2018, 00:38

Bogdan Andrei wrote:
danyy- wrote:Te cred si eu ca nu mai e bun codul dupa ce l-ai folosit.
Ai tupeu prietene sa-mi ceri mie sa pun dovezi nu crezi?
Dovezile tale sunt 0.000 si oricine cu putina minte poate vedea acest lucru.
E ca si cum laur mi-a dat 5 euro psc acum o luna, m-am folosit de pin, i-am platit pinu la baiat si acum eu mare smecher vin sa ii zic lui cu tupeu; baa ... ia vezi tu ca pinu ala a fost folosit... ia pune tu dovezi sau esti tepar
Prietene, esti vreo reincarnare a lui Aristotel sau de unde logica asta pe tine?
Nu mai incerca sa te scoti acum, pentru ca se vede ca te stii cu musca pe caciula.
Fa ce a zis rockmetal, pune un video cu tranzactiile de pe contul ala, de ai pus anunt ca vinzi 50 de lei.
Prietene, eu o sa pun dovezi cum ca nu sunt tepar atunci cand el va avea suficiente dovezi sa demonstreze cum ca eu sunt tepar, intelegi cum merg lucrurile? Totul pe baza de dovezi nu pe vorbe.
Nici macar nu ai inteles de ce ma reclama dar comentezi, el vrea sa ma vada cu reputatie de tepar si nu stiu de ce.
rockmetal: nu am de ce sa imi "apar onoarea" pentru ca topicul e inutil si nu ai dovezi sa ma acuzi ca sunt tepar, daca pinul nu era bun cum spui nu imi trimeteai bani paypal, te dai singur de gol.
App ce e cu print si video ala =))? Nu dovedeste nimic.
@Mutex te rog eu vino si lamureste situatia.
Specii.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4685
Joined: 16 May 2015, 23:50
Detinator Steam: Da
CS Status: Plangi dupa ***** ca un transexual
Reputatie: Fost eXtream Mod
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior : sociopat, Saec.
0.2/3
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Contact:

01 Apr 2018, 02:45

Ce logica aveti unii.
Danyy , posteaza poza cu tranzactiile din 27.03 pana acum, in caz contrar vei primi reputatie.
Aici e vorba de seriozitate, cand ii dai cuiva ceva ( in acest caz un pin paysafe) tu trebuie sa uiti de acel cod, am avut destule tranzactii cu paysafe si niciodata nu m-am uitat daca ala a folosit paysafe-ul ca sa il bag eu.
Image
S.S.S
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 61
Joined: 14 Mar 2018, 18:54
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

01 Apr 2018, 03:50

bai hai sa la murim un lucru important

atunci cand vindeti paysafeuri aici nu conteaza ca l-ati primit din donatii si cei care vi le-au donat le-au folosit, responsabilul pentru pinul respectiv e persoana care il vinde aici, nu varu/bunicu de la care aveti pinu pentru ca voi luati banii pe el

deci @mutex etc. de acum incolo in cazuri de genul vinovat sa fie persoana care a dat pinul si a fost folosit de altcineva, desigur daca se dovedeste asta

nu e corect sa zici 'eu ti l-am dat bun pinu' 'nu e vina mea ca l-a folosit ala de la care l-am primit' asta e o prostie
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

01 Apr 2018, 09:50

post2700495.html totusi sunt curios de aceasta tranzactie. Poti sa-mi arati dovada intr-un mesaj privat sau chiar si aici? La paysafecard scrie la ce ora s-a adaugat un cod? Dovada paypal ar fi o dovada buna pentru ora la care s-a efectuat tranzactia in comparatie cu dovada pe care dany ar trebui sa mi-o dea.
Locked

Return to “Security zone”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 22 guests