enixservers neseriosi

Postarea in aceasta categorie se face doar cu DOVEZI DE INSELARE. Nu se permite reclama negativa sau pareri personale.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

BogdaNN.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 278
Joined: 18 Oct 2014, 12:50
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

19 Feb 2018, 14:53

Daca tot este vorba de enixservers hai sa explic si eu o chestie . Am cumparat de la ei un pachet , totul a stat cam 4 luni in picioare . In ultima luna nu mai functiona cum trebuia maxim 15 din 31 de zile a mers ceea ce am comandat . Aflandu ma in datele platii , l am contactat pe radu ce se intampla , a spus exact ca in decursul zilei de azi isi va reveni . Au mai trecut 4 zile de atunci , tot in acelasi mod , picaje incontinuu , nici macar 1 ora din 4 zile nu am folosit ce am platit . Dupa care sunt anuntat ca serviciul e suspendat din cauza neplatii . Indiferent ca e vorba de 10000 de euro sau 20 de euro , cand platesti pentru ceva , meriti sa primesti , pentru ca de aceea dai un ban . Nu ii recomand din cauza neseriozitatii . Cand dau de bani , nu te mai baga in seama . Ca sa ajungem la concluzie de la un fost client : indiferent cat de ieftin sau bun ar fi , n as mai cumpara niciodata nimic de la ei .
Si nu mai mintiti lumea ca sunteti activi din 2016 ca si la voi pe site e inregistrata prin aprilie 2017.

Daca doreste vreun moderator dovezi , dati mi un pm si le veti vedea !
Last edited by BogdaNN. on 19 Feb 2018, 23:12, edited 1 time in total.
RoyalServer 2
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

19 Feb 2018, 15:04

da ce ai comandat?
(c) xLd^
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1275
Joined: 24 Mar 2013, 09:36
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
SteamID: id/xldcs
Reputatie: Utilizator neserios
Membru Club eXtreamCS (8 Iun - 8 Aug)
Location: Brasov
Has thanked: 25 times
Been thanked: 37 times
Contact:

19 Feb 2018, 17:00

BogdaNN. wrote:Daca tot este vorba de enixservers hai sa explic si eu o chestie . Am cumparat de la ei un pachet , totul a stat cam 4 luni in picioare . In ultima luna nu mai functiona cum trebuia maxim 15 din 31 de zile a mers ceea ce am comandat . Aflandu ma in datele platii , l am contactat pe radu ce se intampla , a spus exact ca in decursul zilei de azi isi va reveni . Au mai trecut 4 zile de atunci , tot in acelasi mod , picaje incontinuu , nici macar 1 ora din 4 zile nu am folosit ce am platit . Dupa care sunt anuntat ca serviciul e suspendat din cauza neplatii . Indiferent ca e vorba de 10000 de euro sau 20 de euro , cand platesti pentru ceva , meriti sa primesti , pentru ca de aceea dai un ban . Nu ii recomand din cauza neseriozitatii . Cand dau de bani , nu te mai baga in seama . Ca sa ajungem la concluzie de la un fost client : indiferent cat de ieftin sau bun ar fi , n as mai cumpara niciodata nimic de la ei .
Si nu mai mintiti lumea ca sunteti activi din 2016 ca si la voi pe site e inregistrata prin aprilie 2017.
Vreau niste dovezi legate de acuzatiile tale, faptul ca arunci cu rahat fara o dovada nu mi se pare un lucru ok.

Firma este activa din 2016 cand am inceput colaborarea cu Marius(hlink) el poate confirma acest lucru, intre timp am ales sa ne mutam in voxility undeva la inceputul anului 2017. Firma actuala si anume ENTIRE ENIX SRL a fost deschisa doar pentru enixservers.ro in 2017 insa pana sa fie inregistrata aceasta firma a fost folosita STEFI COMPANY SRL o alta firma care ne apartine in alt domeniu de lucru avand si codurile caen specifice mediului online. Pentru ultima oara ma repet exista un numar de telefon pe site pe langa asta exista optiunea de a deschide ticket, de ce tot veniti la raducu pe teamspeak cat timp el are legatura doar cu serverele de teamspeak si botii de muzica. Pentru webhost, gazduire jocuri este o alta persoana care raspunde la tickete.

PS: Astept dovezi pentru acuzatiile pe care le-ai facut
User avatar
rzv.
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 10
Joined: 19 Feb 2018, 20:39
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: razvanzcs
Fond eXtream: 0
Location: Brașov, România
Has thanked: 1 time

19 Feb 2018, 21:01

Eu recomand enix, sunt foarte rapizi în suport și prestează servicii complete și bune .
Last edited by The Kalu on 19 Feb 2018, 21:05, edited 1 time in total.
Reason: - NU SUNT PERMISE mesajele de genul "recomand" care nu sunt insotite de un link spre dovada ca ati fi facut tranzactie cu respectivul membru din subiectul Recomandare utilizatori pentru tranzactii sau un topic din categoria aceasta fara dovezi !
User avatar
caNdy
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 545
Joined: 18 Jan 2009, 20:39
Detinator Steam: Da
CS Status: localhost
Detinator server CS: Cs.RomeoNet.Ro
SteamID: id/candys4s
Reputatie: Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Location: Paris
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times
Contact:

22 Feb 2018, 00:08

Azi m-am gandit, daca tot e serverul platit si in cazul in care mai intra playeri pe el, sa-i redirectioneze pe noul server (fapt care NU SCRIE nicaieri in t & c ca nu ai voie cu xredirect). Am instalat pluginul lui hades de fake bot, dar cand am intrat pe gametracker am vazut ca nu mai merge.
APoi am dat un boost in gametracker.rs la serverul hostat de dansii cu ideea dea a popula noul server (noul server nu il pot boosta, trebuie sa astept cateva zile). Cand dau sa intru sa dezactivez pluginul, supriza ... cont sters.
E la mintea cocosului ca nici o firma nu iti permite chestii de genu nu neaparat trebuie sa scrie in regulament. Poate oamenii au ip-uri clase in gtrs csboost cssetti etc care nu vor sa fie banate, apoi vine unu ca tine si baga xredirect nu stiu cati boti etc si baneaza toata clasa de ip-uri nu zic ca tin cu ei dar punete tu in locul lor ti-ar conveni ? Eu cred ca NU. Acum cele zise de unde vine NESERIOZITATEA ?

@Am avut servere enix kround tni kgb toate sunt lafel nu zic ff bune dar acceptabile in raport cu pret - calitate. Vrei calitate inchiriaza-ti un dedicat de la voxility si fa serverele tale proprii nu firma.
User avatar
ADI'S
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 424
Joined: 04 Feb 2016, 12:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Nume anterior: Hiyam
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Contact:

22 Feb 2018, 00:35

CaNdY wrote:
Azi m-am gandit, daca tot e serverul platit si in cazul in care mai intra playeri pe el, sa-i redirectioneze pe noul server (fapt care NU SCRIE nicaieri in t & c ca nu ai voie cu xredirect). Am instalat pluginul lui hades de fake bot, dar cand am intrat pe gametracker am vazut ca nu mai merge.
APoi am dat un boost in gametracker.rs la serverul hostat de dansii cu ideea dea a popula noul server (noul server nu il pot boosta, trebuie sa astept cateva zile). Cand dau sa intru sa dezactivez pluginul, supriza ... cont sters.
E la mintea cocosului ca nici o firma nu iti permite chestii de genu nu neaparat trebuie sa scrie in regulament. Poate oamenii au ip-uri clase in gtrs csboost cssetti etc care nu vor sa fie banate, apoi vine unu ca tine si baga xredirect nu stiu cati boti etc si baneaza toata clasa de ip-uri nu zic ca tin cu ei dar punete tu in locul lor ti-ar conveni ? Eu cred ca NU. Acum cele zise de unde vine NESERIOZITATEA ?

@Am avut servere enix kround tni kgb toate sunt lafel nu zic ff bune dar acceptabile in raport cu pret - calitate. Vrei calitate inchiriaza-ti un dedicat de la voxility si fa serverele tale proprii nu firma.
Imi fac si eu firma sa iti cumperi tu un server..il faci 32/32 si dupa vin sa-ti sterg contul ca nu ai voie sa faci serverul 32/32 chiar daca nu este scris in regulament. Unde e NESERIOZITATEA ?
User avatar
caNdy
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 545
Joined: 18 Jan 2009, 20:39
Detinator Steam: Da
CS Status: localhost
Detinator server CS: Cs.RomeoNet.Ro
SteamID: id/candys4s
Reputatie: Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Location: Paris
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times
Contact:

22 Feb 2018, 00:47

ADI'S wrote:
CaNdY wrote:
Azi m-am gandit, daca tot e serverul platit si in cazul in care mai intra playeri pe el, sa-i redirectioneze pe noul server (fapt care NU SCRIE nicaieri in t & c ca nu ai voie cu xredirect). Am instalat pluginul lui hades de fake bot, dar cand am intrat pe gametracker am vazut ca nu mai merge.
APoi am dat un boost in gametracker.rs la serverul hostat de dansii cu ideea dea a popula noul server (noul server nu il pot boosta, trebuie sa astept cateva zile). Cand dau sa intru sa dezactivez pluginul, supriza ... cont sters.
E la mintea cocosului ca nici o firma nu iti permite chestii de genu nu neaparat trebuie sa scrie in regulament. Poate oamenii au ip-uri clase in gtrs csboost cssetti etc care nu vor sa fie banate, apoi vine unu ca tine si baga xredirect nu stiu cati boti etc si baneaza toata clasa de ip-uri nu zic ca tin cu ei dar punete tu in locul lor ti-ar conveni ? Eu cred ca NU. Acum cele zise de unde vine NESERIOZITATEA ?

@Am avut servere enix kround tni kgb toate sunt lafel nu zic ff bune dar acceptabile in raport cu pret - calitate. Vrei calitate inchiriaza-ti un dedicat de la voxility si fa serverele tale proprii nu firma.
Imi fac si eu firma sa iti cumperi tu un server..il faci 32/32 si dupa vin sa-ti sterg contul ca nu ai voie sa faci serverul 32/32 chiar daca nu este scris in regulament. Unde e NESERIOZITATEA ?
Citeste bine ce a scris NisQ !!!
Citez:
Azi m-am gandit, daca tot e serverul platit si in cazul in care mai intra playeri pe el, sa-i redirectioneze pe noul server (fapt care NU SCRIE nicaieri in t & c ca nu ai voie cu xredirect). Am instalat pluginul lui hades de fake bot

@ E tocmai inversul la ce ai zis tu ;)
(c) xLd^
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1275
Joined: 24 Mar 2013, 09:36
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
SteamID: id/xldcs
Reputatie: Utilizator neserios
Membru Club eXtreamCS (8 Iun - 8 Aug)
Location: Brasov
Has thanked: 25 times
Been thanked: 37 times
Contact:

26 Feb 2018, 12:54

ADI'S wrote:
CaNdY wrote:
Azi m-am gandit, daca tot e serverul platit si in cazul in care mai intra playeri pe el, sa-i redirectioneze pe noul server (fapt care NU SCRIE nicaieri in t & c ca nu ai voie cu xredirect). Am instalat pluginul lui hades de fake bot, dar cand am intrat pe gametracker am vazut ca nu mai merge.
APoi am dat un boost in gametracker.rs la serverul hostat de dansii cu ideea dea a popula noul server (noul server nu il pot boosta, trebuie sa astept cateva zile). Cand dau sa intru sa dezactivez pluginul, supriza ... cont sters.
E la mintea cocosului ca nici o firma nu iti permite chestii de genu nu neaparat trebuie sa scrie in regulament. Poate oamenii au ip-uri clase in gtrs csboost cssetti etc care nu vor sa fie banate, apoi vine unu ca tine si baga xredirect nu stiu cati boti etc si baneaza toata clasa de ip-uri nu zic ca tin cu ei dar punete tu in locul lor ti-ar conveni ? Eu cred ca NU. Acum cele zise de unde vine NESERIOZITATEA ?

@Am avut servere enix kround tni kgb toate sunt lafel nu zic ff bune dar acceptabile in raport cu pret - calitate. Vrei calitate inchiriaza-ti un dedicat de la voxility si fa serverele tale proprii nu firma.
Imi fac si eu firma sa iti cumperi tu un server..il faci 32/32 si dupa vin sa-ti sterg contul ca nu ai voie sa faci serverul 32/32 chiar daca nu este scris in regulament. Unde e NESERIOZITATEA ?
E usor sa vorbesti, insa daca tu vei fi client fie la enixservers fie in alta parte si primesti un ip banat esti primul care sare de cur in sus.
Justdapz
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 331
Joined: 12 Jun 2015, 18:53
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: csgo.devilcs.ro
SteamID: erk12231998
Fond eXtream: 0
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Contact:

26 Feb 2018, 13:42

(c) xLd^ wrote:
ADI'S wrote:
CaNdY wrote: E la mintea cocosului ca nici o firma nu iti permite chestii de genu nu neaparat trebuie sa scrie in regulament. Poate oamenii au ip-uri clase in gtrs csboost cssetti etc care nu vor sa fie banate, apoi vine unu ca tine si baga xredirect nu stiu cati boti etc si baneaza toata clasa de ip-uri nu zic ca tin cu ei dar punete tu in locul lor ti-ar conveni ? Eu cred ca NU. Acum cele zise de unde vine NESERIOZITATEA ?

@Am avut servere enix kround tni kgb toate sunt lafel nu zic ff bune dar acceptabile in raport cu pret - calitate. Vrei calitate inchiriaza-ti un dedicat de la voxility si fa serverele tale proprii nu firma.
Imi fac si eu firma sa iti cumperi tu un server..il faci 32/32 si dupa vin sa-ti sterg contul ca nu ai voie sa faci serverul 32/32 chiar daca nu este scris in regulament. Unde e NESERIOZITATEA ?
E usor sa vorbesti, insa daca tu vei fi client fie la enixservers fie in alta parte si primesti un ip banat esti primul care sare de cur in sus.
Dacă primește un ip banat ip . Tu in calitate de hoster poti sa ii scoti banul de pe gt.rs sau daca nu ai cunoștințele necesare ii schimbi ip
(c) xLd^
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1275
Joined: 24 Mar 2013, 09:36
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
SteamID: id/xldcs
Reputatie: Utilizator neserios
Membru Club eXtreamCS (8 Iun - 8 Aug)
Location: Brasov
Has thanked: 25 times
Been thanked: 37 times
Contact:

01 Mar 2018, 13:04

Justdapz wrote:
(c) xLd^ wrote:
ADI'S wrote: Imi fac si eu firma sa iti cumperi tu un server..il faci 32/32 si dupa vin sa-ti sterg contul ca nu ai voie sa faci serverul 32/32 chiar daca nu este scris in regulament. Unde e NESERIOZITATEA ?
E usor sa vorbesti, insa daca tu vei fi client fie la enixservers fie in alta parte si primesti un ip banat esti primul care sare de cur in sus.
Dacă primește un ip banat ip . Tu in calitate de hoster poti sa ii scoti banul de pe gt.rs sau daca nu ai cunoștințele necesare ii schimbi ip
Iar te dai destept sau postezi doar pentru +1?
Eu ce :poop: mananc aici?
Atat timp cat eu ca firma nu permit sa se foloseasca boti sau xredirect, clientul trebuie sa se adapteze termenilor impusi de firma. Nu ma intereseaza ca pot sa trimit sau nu email la gt.rs fiindca ala e timpul meu si al respectivelor persoane care trebuie sa le stresez saptamanal sau lunar sa le spun sa imi scoata banurile fiindca anumite persoane sunt batute in cap si nu inteleg.
Insa nah daca nu am cunostintele necesare sa trimit un mail sa se scoata banurile, nah ce sa fac reselleri astia de la krond cunosc prea multe, nu ai ce sa le faci. :troll
Justdapz
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 331
Joined: 12 Jun 2015, 18:53
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: csgo.devilcs.ro
SteamID: erk12231998
Fond eXtream: 0
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Contact:

01 Mar 2018, 14:26

(c) xLd^ wrote:
Justdapz wrote:
(c) xLd^ wrote:
E usor sa vorbesti, insa daca tu vei fi client fie la enixservers fie in alta parte si primesti un ip banat esti primul care sare de cur in sus.
Dacă primește un ip banat ip . Tu in calitate de hoster poti sa ii scoti banul de pe gt.rs sau daca nu ai cunoștințele necesare ii schimbi ip
Iar te dai destept sau postezi doar pentru +1?
Eu ce :poop: mananc aici?
Atat timp cat eu ca firma nu permit sa se foloseasca boti sau xredirect, clientul trebuie sa se adapteze termenilor impusi de firma. Nu ma intereseaza ca pot sa trimit sau nu email la gt.rs fiindca ala e timpul meu si al respectivelor persoane care trebuie sa le stresez saptamanal sau lunar sa le spun sa imi scoata banurile fiindca anumite persoane sunt batute in cap si nu inteleg.
Insa nah daca nu am cunostintele necesare sa trimit un mail sa se scoata banurile, nah ce sa fac reselleri astia de la krond cunosc prea multe, nu ai ce sa le faci. :troll
Te agiti prea mult . Eu ti am spus doar ca poti scoate banul de pe gt.rs nu ca esti si obligat.
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

01 Mar 2018, 14:55

Ba azorel te rog eu nu te mai baga unde nu i de tine ca esti doar un reseller de 2 lei nici n ai terminat liceu inca si dai sfaturi altora, stai in banca ta
Post Reply

Return to “Security zone”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 10 guests