Trusthost-suspendare serviciu inainte de scadenta

Postarea in aceasta categorie se face doar cu DOVEZI DE INSELARE. Nu se permite reclama negativa sau pareri personale.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
ForWWarD
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 427
Joined: 25 Feb 2017, 12:29
Detinator Steam: Da
CS Status: Glumind putem spune orice chiar adevărul
Detinator server CS: NORD.GLOBALELITE.RO
SteamID: /cafeanord
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

07 Dec 2017, 21:25

Nickname-ul tău: ForWWarD
Nickname-ul țeparului: Pork ( A.k.a TrustHost )
Link-ul de la profilul de pe forum al țeparului: pork-u2554.html
Email țepar: -
Alte date de contact ale țeparului: nu știu cred că e pork_community s-au așa ceva,
Descriere situație (obligatoriu): Deci, eu am fost cumparat un server de la el acum 2 ani. și totul ok până acum recent când a început cineva să de-a cu flood-ul. a ținut serverul în flood timp de 5 zile. și când am văzut că iei nu pot rezolvă nimic, am decis să mă mut pe TNI, mi-a recomandat un prieten, și mi-a spus că el nu are parte de flood s-au alte prostii pe TNI. mă rog, și am decis că serverul pe care l-am avut cu ip-ul: 93.119.26.64. să-l pun la vânzare, de-oarece am învestit timp în el și banii , peste 5000 de euro. și acest specimen că nu pot să-l numesc altfel, mi-a restricționat acces-ul la server din dată de, 01/12/2017 , și hostul expirând pe dată de 06/12/2017 el cu gurița lui scumpă a spus astă, pe urmă mi-a mai închis și ticket-ul de suport făcut pe host-ul lui mirific, după mulți banii bagă-ți în el și multă muncă, el să decis peste noapte să nu îmi mai vândă server-ul? adică stai așa frate, eu îți plătesc pentru acel server, astă însemnând că sunt banii mei muncă mea, serverul meu e logic astă nu?, ce răspuns a avut el? Ei își aleg clienți, ei își aleg clienți? de ce nu mi-au închis server-ul - de ce nu mi-au înterzis cumpararea lui, înainte să-l populez? repet și în momentul de fața trece pe 32/32 - 25/32 pe timp de zi lejer aproape pe orice mapa.. și ei mi-au restricționat acces-ul la el pe motiv că mi-am cumparat alt server, ce prostie e astă spune-ți-mi și voi, adică eu plătesc acel server dar n-am acces la el? dovezile.
Dovezi (obligatoriu): https://prnt.sc/hjk877 - https://prnt.sc/hjk9wm
să nu uitam că nu au avut nici bunul simț să de-a reinstall la acel server și cel ce la preluat de pe dată de 01/12/2017 înainte de expirarea host-ului, dar ei pretizând că nu l-au vândut dovadă: http://prntscr.com/hkh0iy , și în momentul de fața rulează addons-ul meu pe server cu toată munca mea, el mințind că n-a vândut serverul , dar eu cu dovezi clare că la vândut din primă zi.
,,Numai după invidia altora îți dai seama de propria ta valoare."
--> Tranzactii incheiate cu succes!
--> Teparii descoperiti de mine
Web-site: http://www.globalelite.ro/forum

Server detinut
: NORD.GLOBALELITE.RO - [IP: 188.212.100.239:27015]
RoyalServer 2
User avatar
ForWWarD
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 427
Joined: 25 Feb 2017, 12:29
Detinator Steam: Da
CS Status: Glumind putem spune orice chiar adevărul
Detinator server CS: NORD.GLOBALELITE.RO
SteamID: /cafeanord
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

07 Dec 2017, 21:35

Mai bine nu wrote:pork-u2554.html asta ? :gaben:
Ala, fondatorul de trusthost
,,Numai după invidia altora îți dai seama de propria ta valoare."
--> Tranzactii incheiate cu succes!
--> Teparii descoperiti de mine
Web-site: http://www.globalelite.ro/forum

Server detinut
: NORD.GLOBALELITE.RO - [IP: 188.212.100.239:27015]
User avatar
ForWWarD
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 427
Joined: 25 Feb 2017, 12:29
Detinator Steam: Da
CS Status: Glumind putem spune orice chiar adevărul
Detinator server CS: NORD.GLOBALELITE.RO
SteamID: /cafeanord
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

07 Dec 2017, 21:37

Mai bine nu wrote:
ForWWarD wrote:
Mai bine nu wrote:pork-u2554.html asta ? :gaben:
Ala, fondatorul de trusthost
Tu nu stii ca vine craciunu si revelionu ma ?
:)) trebuie să aibă și ei de o pită nu? :))
,,Numai după invidia altora îți dai seama de propria ta valoare."
--> Tranzactii incheiate cu succes!
--> Teparii descoperiti de mine
Web-site: http://www.globalelite.ro/forum

Server detinut
: NORD.GLOBALELITE.RO - [IP: 188.212.100.239:27015]
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13707
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

07 Dec 2017, 21:58

de-oarece? ?????????

Nasoala treaba asta, pai cred ca este un pork.:))
Image
User avatar
Frenzy GL
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 88
Joined: 31 Jul 2016, 16:13
Detinator Steam: Da
CS Status: ./hlds_run
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Contact:

08 Dec 2017, 00:03

Teapa curata, sa isi primeasca reputatia ori sa ii inapoieze serverul omului inapoi, nu conteaza ca mai avea decat 5 zile, dar erau platite de catre el si daca dorea sa prelungeasca, o putea face.
Ce ati facut voi, se numeste abuz si inselaciune.
Dau bine la cap deci ai grija cu cine te bagi!
User avatar
IliutaCH
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 528
Joined: 07 Nov 2012, 01:18
Detinator Steam: Da
CS Status: Retras
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Nume anterior: caddy171
Location: Iasi
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time
Contact:

08 Dec 2017, 15:16

Cand eram pustan , acum vre'o 10 ani daca nu mai bine , m a faultat si pe mine de ceva bani . Era cu romtelecomu atunci . Sunai de pe fix si incasa . Am sunat de vre o 5 ori . Cine mai era ca mine ? Aveam comunitate dar eram admin fara acp :))) ! Ce bucuros eram , a durat cam 1 saptamana si a plecat tot .
User avatar
dodysr
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 381
Joined: 25 Jun 2015, 12:01
Detinator Steam: Da
CS Status: numaru' unu dupa doi
Detinator server CS: SURF.KZH.RO
SteamID: zanacamatar
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Contact:

08 Dec 2017, 15:53

Pe pork il stiu de vreo 3-4 ani si nu cred ca sta in baza a 100-200 lei cat castiga el din acel server sau posibila sa vanzare, insa in acest caz poti reveni cu un ticket catre krond solutions deoarece pork e reseller autorizat krond si ce a facut el nu este ok.
Gazduire Jocuri, Inregistrare Domenii, Gazduire Web - www.gameds.ro
pork
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 231
Joined: 27 Nov 2007, 15:58
Detinator Steam: Da
Been thanked: 4 times
Contact:

08 Dec 2017, 17:24

Ei, uite ca mi-a fost dat sa ajung si in sectiunea asta ;))
Trebuie sa recunosc ca am fost anuntat de existenta acestui topic, altfel n-as fi postat pentru ca nu am intrat niciodata sa citesc in aceasta categorie...nu de alta, dar de 10 ani de cand ma ocup cu treaba asta, n-a existat nicio reclamatie impotriva mea...ba mint, a existat una acum vreo 4 ani cred, cine mai stie, cand inca nu exista categoria asta, insa dupa ce am postat cu adevarat lamuriri, initiatorul a tacut malc fiind clar ca vorbea aiurea si doar incerca sa faca un pic de scandal.
Practic cam ceea ce incerci si tu, forwarde :)

In primul rand, permiteti-mi sa ma amuz uitandu-ma la "comentatorii" din topic:
- "forward": inregistrat pe 25 februarie 2017, avertismente 2 din 3
- "mai bine nu": inregistrat pe 30 noiembrie 2017 (!!! adica fix cand a inceput scandalul cu forward), avertismente 1 din 3
- "lord kalu": inregistrat 9 octombrie 2010, avertismente 1 din 3, restrictie schimbare nume (dupa ce a avut 'spe nume, schimbate din motive usor de banuit), ban scos (cu plata)

Astia sunt cei care ma acuza pe mine de teapa si "ca nu e ok" :)) Cel putin amuzant...

Pe partea cealalta: "pork", inregistrat pe 27 noiembrie 2007 (de pe vremea cand tu forward probabil jucai mario), avertismente 0, ban 0. 10 ani de gazduire fara vreo teapa data cuiva, vreodata.

Ok, asta a fost asa ca preambul.

Revenind insa la ideea topicului.
Forward: deci tu cu gura ta spui ca ai avut server 2 ani de zile la mine, totul ok, dupa spusele tale. Ai platit luna de luna, ai avut serverul luna de luna, fara nicio problema. Ok, asta e stabilit.
La sfarsit de noiembrie, TU ai hotarat (repet, TU) sa te muti catre un alt host, din diverse motive, despre care nu are rost sa discutam aici. Ok, decizia ta, nicio problema, esti liber sa mergi si sa platesti unde doresti tu.
Mai aveai 6 zile din luna achitata.
Iar tu, ai decis ca ar fi foarte ok sa faci niste bani in plus si sa incerci sa vinzi un server care urmeaza sa expire. Ok, din nou nicio problema, este dreptul tau sa incerci.
Dar, eu am ales sa nu iti permit sa faci acest lucru si sa nu vinzi un server care expira, iar viitorul client sa plateasca zeci de euro, sau o suta, sau cat vroiai tu, atat timp cat ip-ul urma sa fie liber la vanzare in doar cateva zile. Cum era dreptul tau sa te muti, la fel este dreptul meu sa aleg cui va fi vandut serverul dupa mutarea ta si sa nu faci tu acest lucru.
Precum ti-am explicat si in topicul de vanzare, dar n-ai vrut, ori te-ai facut ca nu intelegi de dragul scandalului: acest ip este inchiriat de catre tine, pe o luna sau mai multe luni, in functie de cum platesti, dar NU iti apartine. La expirarea perioadei platite, ip-ul poate ramane in chirie catre tine daca il achiti in continuare si DACA hostatorul mai doreste sa colaboreze cu tine. Pentru ca ghici ce, asa cum tu ai dreptul sa inchei colaborarea cu noi, asa si noi avem voie sa incheiem colaborarea cu tine. Este acelasi drept pentru ambele parti, nu doar pentru tine, pentru ca ce sa vezi, nu esti mai cu mot decat altul.
Acum ca am lamurit acest lucru, trecem la urmatoarea problema.
IP-ul NU a fost vandut asa cum spui tu de pe data de 30 (doar spui, pentru ca dovezile sunt niste print screen-uri care practic nu arata nimic), si ca drept dovada este faptul ca numele serverului NU a fost schimbat pana la expirarea perioadei platite de tine; nici macar reclama catre firma de boost nu a fost scoasa :) Tu ai pus acolo un print in care apare cu alt nume, dar ce sa vezi, ai decupat partea de jos in care sa vedem si noi data ;))
In schimb DA, accesul catre gamepanel a fost restrictionat, pentru a evita incercarea de a scoate bani de pe urma unui posibil viitor client, care putea sa cumpere ip-ul fara sa fie jupuit de bani, asa cum ai fi preferat sa o faci tu. Serverul insa a rulat fara probleme, neintrerupt.
DA, asta pot recunoaste, nu am dorit sa imi las un viitor client cu buzunarul mai gol decat era necesar. :) Daca e un lucru rau, asta doar clientii mei si viitorii mei clienti o pot decide. Presupun insa ca nimeni nu doreste sa arunce cu bani cand nu este necesar.

Asadar, pe scurt, unde este teapa asta despre care vorbesti tu?
Ai avut doi ani server la mine si singur spui ca totul a fost ok; ce teapa visezi tu prietene?
Ai platit, ai avut serviciul. Scurt si clar.
In rest, ca incerci acum sa o faci pe-a victima pentru ca ti-e ciuda ca nu ti-a iesit manevra sa mai scoti un ban, ma lasa sincer rece.

Pe de cealalta parte, te am pe tine, unde numai noi stim de cate ori ti-ai bagat si ti-ai scos, si in ce hal stii sa vorbesti in tickete (si astea exista); sau cum vorbeai cu altii ca iti bagi in mine si in firma si tot felul de injurii.
Cu toate astea, ti-am oferit asistenta, inclusiv la ore mult trecute de miezul noptii si inclusiv cu probleme de configurare in serverul tau, indiferent ce spui tu sau acolitii tai pe care i-ai chemat sa injure in topicul ala de la anunturi (asta din nou arata ceva despre tine).
Asadar, ce mai doresti de la mine? Indulgenta si sa te las sa jupoi pe altul de bani?
Plimba ma ursu'...(ca tot vine anul nou dupa cum spunea tica tilica mai sus in topic)

Si cam asta ar fi povestea cu tine, clara si raspicata, fara vrajeli si smiorcaieli de ale tale. (ti-am subliniat punctele cheie, ca sa iti fie mai usor)
In rest, precum ai fost deja sfatuit in topic, asa te-am sfatuit si eu, trimite ticket la 0ping, unde sunt reseller autorizat si explica-le si lor acelasi lucru. Iar daca vor considera de cuviinta vei fi despagubit iar eu sanctionat. http://www.zeroping.ro
Cred ca am lamurit si pe ceilalti cum sta intr-adevar treaba.

@caddy171: Ce scrii tu aici e un fel de "daca si cu parca", "sa vezi daca imi aduc eu aminte, ca parca o fi fost, dar n-a fost".
Hai sa lasam chestiile astea puerile. Te-ai trezit tu fix acum, dupa 10 ani (cand aveai 13 ani apropo...conform profilului tau), ca sa vezi cum te-am "faultat" eu pe tine de niste bani :)) Da' unde ai stat prietene pana acum? Ce-ti veni tocmai aici, dupa atat timp si de ce nu ai facut scandal mai devreme? Vino frate cu niste dovezi, nu cu din astea ca "imi aduc eu asa aminte ca prin vis". Asta unu la mana. Doi la mana, ce romtelecom si sunat ca sa incaseze vorbesti tu? N-am avut niciodata posibilitatea de a plati SUNAND undeva. Singura plata ce tine de un telefon, este plata prin sms. Si atat. (si asta introdusa de vreo 5 ani sa zic, nu de 10)
Cat despre comunitate fara acp, poftim? Tu vorbesti de admin pe un forum fara acces la panoul de administrare a forumului...ori asta tine de platforma de forum, nu de gazduire. Ce treaba are una cu alta nu pot sa inteleg. Eu vand host, tu vorbesti de comunitati si admin :)) Ma rog...treaca de la mine ca pari un pic dezorientat.
Asa ca ori ma confunzi, ori te bagi si tu ca musca stii tu unde.



Iar acestea fiind spuse, sper ca am rezolvat orice nelamurire si ne putem intoarce fiecare la treburile lui.
Iar cei care nu aveti treaba, cautati-va in alta parte daca se poate.

Hai salut!
Gazduire profesionala
Rog domnii moderatori sa nu imi stearga iar link ul din semnatura. Am confirmarea cum ca pot pune un link, de la unul din moderatorii vostri. Mersi!
User avatar
ForWWarD
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 427
Joined: 25 Feb 2017, 12:29
Detinator Steam: Da
CS Status: Glumind putem spune orice chiar adevărul
Detinator server CS: NORD.GLOBALELITE.RO
SteamID: /cafeanord
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

08 Dec 2017, 17:36

Deci tu îmi restricționezi acces-ul la server pentru a nu-l vinde? îmi scoți gradele schimbi numele server în: nord.rebelii.ro - www.trusthost.ro păcăt că n-am făcut screen, am crezut că poți recunoaște dar nu , mi-ai restricționat acces-ul la ftp, nu mi-ai răspuns la tkicket mi-l-a-i închis. și dovezile că te înjur pe tine? eu știu că-l înjuram pe domn'ul pateu , și pe aia de la care primeam flood, aștept să văd ce ai de spus la astă, să nu uitam n-aveai niciun drept să-mi iei serverul, dacă eu decideam să-l vând altuia care tot ție îți plătea host-ul nu? astă e gândirea voastră, gândire proastă. acum vreți să vă scoateți din *****. ce să mai zici, n-ai ce să mai zici, sunteți o firmă neserioasă care când vede că altcineva vrea să facă banii de pe muncă lui că n-ai băgat tu mii de euro în acel server. ce să-le faci astă e gândirea voastră,
,,Numai după invidia altora îți dai seama de propria ta valoare."
--> Tranzactii incheiate cu succes!
--> Teparii descoperiti de mine
Web-site: http://www.globalelite.ro/forum

Server detinut
: NORD.GLOBALELITE.RO - [IP: 188.212.100.239:27015]
pork
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 231
Joined: 27 Nov 2007, 15:58
Detinator Steam: Da
Been thanked: 4 times
Contact:

08 Dec 2017, 17:51

Inca o data, numele NU a fost schimbat pana la expirarea perioadei.
DUPA, da, a fost schimbat, evident.
Acum ce sa zici, chiar mare pacat ca nu ai facut print...

Si da, precum am spus deja, dar cu tine trebuie sa ma repet, ti-am restrictionat accesul pentru a nu jupui alt clienti de bani, asa este.
Ti-am mai spus, nu tu decizi cine va detine un ip de-al nostru.
La tine acasa, decizi tu ce doresti (sau ma rog, parintii tai, ca tu esti minor), dar la altcineva "acasa", nu decizi tu.
Tu chiar te auzi cand vorbesti? Imi spui tu mie ca te-am tepuit, pentru ca nu te-am lasat sa vinzi serverul cuiva? :))
In unele cazuri, majoritatea chiar, da, lasam clientii sa-si transfere serviciul altora, daca doresc, dar CU ACORDUL NOSTRU.
Nu a fost insa si cazul tau. In cazul tau, pur si simplu eu nu mi-am dat acordul. Da, eu, o spun clar si raspicat, pentru ca este dreptul meu.

Asta este gandirea noastra, de a nu profita cineva de alti oameni, dupa tine este o gandire proasta; este parerea ta.

Cat despre ce bani ai bagat, din nou, ma lasa rece.
NU ai cumparat boosturi pentru mine si nici nu le-ai platit la mine. Le-ai cumparat pentru tine, pentru ca asa ai vrut tu. Nu este asta problema mea si nu eu trebuie sa iti amortizez o investitie facuta in alta parte.
Aproape 90% dintre clientii cu servere cs cumpara boost; nu este problema mea ca atunci cand inchid serverul (sau se muta precum e cazul tau), ip-ul respectiv ramane populat. La fel de bine poate ramane cu 0 jucatori si din nou nu este nicio problema.
Fiecare face ce doreste cu ip-ul lui ATAT TIMP CAT II ESTE INCHIRIAT; dupa aceasta perioada, fiecare cu treaba lui.

In schimb cand ai luat 3 banuri la rand pe gtrs pentru ca furai jucatori sau aveai tot felul de prostii pe server, nu spui nimic?
Conform politicii firmei, orice prejudiciu adus proprietatii firmei (adica ip-ului), poate duce la suspendarea serviciului, FARA restituirea banilor (pentru ca tu ai incalcat de bunavoie regulile). Despre asta nu spui nimic? Iar eu ce am facut atunci? Nu doar ca NU ti-am suspendat serverul, dar ti-am si rezolvat unbanul de fiecare data. Dar evident, asta nu conteaza :))


Deci, am discutat deja prea mult si doar ma repet de acum.
Vezi-ti de treaba, succes cu noul ip!
Salut!
Last edited by pork on 08 Dec 2017, 18:01, edited 1 time in total.
Gazduire profesionala
Rog domnii moderatori sa nu imi stearga iar link ul din semnatura. Am confirmarea cum ca pot pune un link, de la unul din moderatorii vostri. Mersi!
User avatar
iNdio
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1512
Joined: 28 Jan 2015, 17:42
Detinator Steam: Da
SteamID: iNdioPGL
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Castigator Membru Club eXtream @ Ganduri de sub dus (25 OCT - 25 FEB)
Fond eXtream: 0
Been thanked: 3 times

08 Dec 2017, 17:58

Pana in ultima zi al unui server platit, clientul face ce vrea cu addonu', pluginu', etc. Dar sa nu uitam ca e "un lucru" virtual.
Nu tin cu niciunu, desi n-am avut probleme cu pork vreodata, dimpotriva avem server la el. :kappa:
P.S:
ForWWarD wrote:mi-l-a-i
Sa fii pe faza la concursurile lui TZACANEL/Vlad :sob:
Where Cs had no value, amxx, sometimes, had its price...
steam | Afiseaza codul
Image
Image
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

08 Dec 2017, 18:04

In concluzie datorita ca forward si-a luat server de la concurenta TNI.RO, i-a luat accesul la server si l-a vandut cu tot cu addons altuia in conditiile cand el mai avea 6 zile de host.

Mai sunt 10 topicuri chiar si in momentul asta unde clientii vostri isi vand serverele si nu vad sa fie suspendate, poate nu si-au luat servere de la TNI cine stie
Post Reply

Return to “Security zone”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 27 guests