Țepar WhatYouWant..

Postarea in aceasta categorie se face doar cu DOVEZI DE INSELARE. Nu se permite reclama negativa sau pareri personale.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Locked
User avatar
Alexandru Design
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 22
Joined: 18 Apr 2021, 20:56
Detinator Steam: Da
CS Status: ...
Fond eXtream: 0

12 Jun 2021, 00:38

Nickname-ul tău: Alexandru
Nickname-ul țeparului: WhatYouWant
Link-ul de la profilul de pe forum al țeparului: whatyouwant-u69247.html
Email țepar: [email protected]
Alte date de contact ale țeparului: -
Descriere situație (obligatoriu): Am vrut un exchange din paypal in paysafe romania, omul mi-a dat mesaj privat și mi-a dat link cu un topic https://prnt.sc/153k09s, am trimis bani și după mi-a trimis un mesaj că i-am trimis cu on hold, mă rog. I-am trimis prin friends and family, nu mor pentru acei 8euro, dar dacă pe el îl încălzește așa să fie, vreau să nu pățească și alți la fel deaia fac acest topic, citiți cu atenție screenshot-urile, P.s i-am mai scris de vreo 10 ori, niciun răspuns.
Dovezi (obligatoriu)
https://imgur.com/536HUag
https://imgur.com/g38YNSk
https://imgur.com/KYWliop
https://imgur.com/Q1YWkcf
RoyalServer
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13712
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

12 Jun 2021, 05:58

Ai folosit intermediar?

Firu Mădălin, aveți grija ca țăranul asta iar este în foame.
post2712066.html#p2712066

Image
Image
User avatar
d e a l e r -
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2465
Joined: 13 Feb 2016, 16:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Connection lost
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Fond eXtream: 0
Location: Mediaş, Sibiu, România
Discord: dealer1945
Has thanked: 33 times
Been thanked: 79 times
Contact:

12 Jun 2021, 13:08

Fă dispută la PayPal, o să-ți primești banii înapoi.

Verificați altădată conturile cu, care vreți să faceți o afacere, a mai avut acum ceva timp o perioadă în care făcea conturi fake cu nume cunoscute de pe forum (și de încredere) iar la final punea fie punct, fie virgulă (cum de alt fel este și în cazul contului menționat de tine. MARE ATENȚIE DATA VIITOARE!
User avatar
Alexandru Design
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 22
Joined: 18 Apr 2021, 20:56
Detinator Steam: Da
CS Status: ...
Fond eXtream: 0

12 Jun 2021, 13:29

d e a l e r - wrote:
12 Jun 2021, 13:08
Fă dispută la PayPal, o să-ți primești banii înapoi.

Verificați altădată conturile cu, care vreți să faceți o afacere, a mai avut acum ceva timp o perioadă în care făcea conturi fake cu nume cunoscute de pe forum (și de încredere) iar la final punea fie punct, fie virgulă (cum de alt fel este și în cazul contului menționat de tine. MARE ATENȚIE DATA VIITOARE!
Da, eram super obosit și nu aveam chef să tot aștept și am văzut că mi-o dat linkul ăla de la post și am făcut cu el, doar după ce am trimis bani am realizat că e cont fake, pana mea. Nu mor la 8 euro, dacă nu avea bani de mâncare putea să ceară frumos, că îi dădeam și mai mult naibi. Eu am făcut acest topic să nu mai pățească și alți. Ori cum, pe toate comunitățile din România va avea ban, absolut peste tot unde am acces. Îmi pare rău sincer că încă mai sunt oameni d-ăștea în 2021.
User avatar
d e a l e r -
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2465
Joined: 13 Feb 2016, 16:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Connection lost
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Fond eXtream: 0
Location: Mediaş, Sibiu, România
Discord: dealer1945
Has thanked: 33 times
Been thanked: 79 times
Contact:

12 Jun 2021, 13:59

Alexandru Design wrote:
12 Jun 2021, 13:29
d e a l e r - wrote:
12 Jun 2021, 13:08
Fă dispută la PayPal, o să-ți primești banii înapoi.

Verificați altădată conturile cu, care vreți să faceți o afacere, a mai avut acum ceva timp o perioadă în care făcea conturi fake cu nume cunoscute de pe forum (și de încredere) iar la final punea fie punct, fie virgulă (cum de alt fel este și în cazul contului menționat de tine. MARE ATENȚIE DATA VIITOARE!
Da, eram super obosit și nu aveam chef să tot aștept și am văzut că mi-o dat linkul ăla de la post și am făcut cu el, doar după ce am trimis bani am realizat că e cont fake, pana mea. Nu mor la 8 euro, dacă nu avea bani de mâncare putea să ceară frumos, că îi dădeam și mai mult naibi. Eu am făcut acest topic să nu mai pățească și alți. Ori cum, pe toate comunitățile din România va avea ban, absolut peste tot unde am acces. Îmi pare rău sincer că încă mai sunt oameni d-ăștea în 2021.
Nu e vorba că mori pentru 8 euro. Eu doar ți-am zis că îți poți recupera banii printr-un mesaj la PayPal. Acum tu știi cât de mare nevoie ai de banii respectivi.
Cât despre faza cu ban-urile pe alte comunități, crede-mă că este un lucru inutil, și aici are peste 20 de conturi, toate banate, iar când are chef de o țeapă își face cont. Cam așa stă treaba.
User avatar
Mădălin
Administrator
Administrator
Posts: 5295
Joined: 06 Mar 2013, 21:40
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Administrator
Fost manager cs.extream.ro
Web designer
Administratorul anului 2023
Has thanked: 45 times
Been thanked: 310 times
Contact:

12 Jun 2021, 17:01

Fara relevanta. Ai facut o tranzactie cu un user care are 7 postari si cont din data de 11 iunie, congrats.
Locked

Return to “Security zone”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 15 guests