FIRMA NOUA DE LICENTE CARE DA ''TEAPA''

Postarea in aceasta categorie se face doar cu DOVEZI DE INSELARE. Nu se permite reclama negativa sau pareri personale.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

flexflex
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 25
Joined: 11 Jan 2017, 18:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: da
SteamID: STEAM_0:1:193361613
Fond eXtream: 0
Contact:

14 Feb 2017, 19:09

GreenEyes wrote:
flexflex wrote:
GreenEyes wrote:Asa mi-au cerut si mie cei de la OPskins , buletinu si 2 documente cu adresa curenta , ce naiba poate face cu astea?
paii daca le ceri acel numar de autorizatie despre care am spus, te vor arde rau:))
pai nu le-am cerut .
daca le dau ce cer , buletinu si alte 2 documente , se poate intampla ceva?

daca nu au o autorizatie in acest sens, au o protectie slaba, nu iti vor putea asigura confidentialitatea datelor tale, deci la primul hack, site-ul lor cade iar datele noastre pot ajunge pe maini gresite.
RoyalServer
cRi
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 786
Joined: 09 Dec 2011, 20:10
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (25 Ian - 25 Mai)
Location: Bacau
Has thanked: 21 times
Been thanked: 22 times
Contact:

14 Feb 2017, 21:28

flexflex daca imi trimiti mie in pm dovezile fiecarei donatii si ca i ai avertizat de ce suma doneaza si nu cum spui la tine pe server ca e totul gratis , iti trimit eu cei 160 euro pierduti
dar nu ai cum sa faci asta , pentru ca si tu esti un tepar , la fel ca kenny , petro si cross :*
Imagecristipaul43
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

[regulia][/regulia]
Model postare addonsuri : Afiseaza modelul
Acesta este un tip standard pentru postarea unui addons

A. Continut

- Nu mai stergeti folderul scripting din amxmodx pe motiv ca nu avem nevoie sau ca face lag !
- Nu includeti in addons mai multe pluginuri care fac acelasi lucru, gen hpk.
- Nu includeti in addons pluginul show_ip la care orice jucator are acces la comanda amx_ipban.
- Nu includeti in addons pluginuri care nu stiti ce fac.
- Nu personalizati addons-ul cu reclame catre alte site-uri/forum-uri,etc...
- Postati intotdeauna .sma-ul pluginurilor incluse.

B. Postare

Titlul: Va contine tipul addons-ului ( amxmodx/amxmod/adminmod/war3ft/superhero/csdm/etc..)
- Va rog nu folositi in numele topic-ului caractere ! Gen : "-->> addons by me <--"
- Deoarece am observat cateva confuzii, cand postati un addons, nu scrieti in interiorul postului "titlu : addons,blablabla"


Descriere:

Ce contine addons-ul. Adica ce mod, ce versiune, ce alte facilitati are in plus (booster,hlguard,webmod,statsme,etc.)
* Puteti folosi urmatorii termeni :

* Normal - addons standard.
* Normal+ - addons standard dar cu cateva lucruri modificate.
* War3ft - addons cu puteri war3ft.
* UWC3 - addons cu puteri war3ft diverse.
* Respawn/CSDM - addons care te reinvie imediat dupa ce mori.
* Soccerjam - addons cu fifa/cs instalat.
* Zombie - addons in care jucatorii trebuie 'infectati' de un zombie.
* DeathRun - addons in care jucatorii trebuie sa treaca de obstacole
* Hide N'Seek - addons in
* Divers - addons Neinclus in aceste tipuri (daca credeti ca mai trebuie adaugat un alt tip trimiteti-mi mesaj pe privat !)

Autor: Cine a facut addonsul respectiv
Versiune: 1.x 2.x
Descarcare:

Code:
[url=Linkul_catre_addons]Link![/url]


Pluginuri: aici veti scrie ce pluginuri are addons-ul postat (fara cele de baza) si ce fac acestea !
plugin1.amxx - ce face pluginul respectiv
plugin2.amxx - ce face pluginul respectiv
plugin3.amxx - ce face pluginul respectiv

ATENTIE !
- Daca vreti sa postati un addons care nu este facut de dvs.,folositi intai cautarea pentru a va asigura ca addons-ul respectiv nu este deja postat de altcineva !
- De asemenea,daca incercati sa ne pacaliti cu un addons copiat si punandu-va pe dvs ca si autor,topicul va fi mutat la Cos si riscati sa primiti warn !
- NU postati tot link-ul catre addons ! Ci folositi ]URL :
Code:
[url=linkul_catre_addons]cuvant[/url]


C. Raspuns/Reply
1.Cei care posteaza addons-ul !
Daca vi se zice "gj,misto addons" nu raspundeti cu "merci,alte pareri",etc...

2.Cei care raspund !
Nu faceti reply-uri de gen-ul "gj","bravo","misto addons","gg tare",etc...

3.Copiere !
Daca vi se pare ca un addons postat este copiat, nu faceti replay cu "copiat,praf","addons-ul este copiat","nu tu l-ai facut".etc.. ci veniti cu o dovada daca vreti sa fiti bagati in seama! Daca aduceti acuzatii false riscati sa primiti warn ! De asemenea, nu aduceti cuvinte vulgare la adresa autorului, veti primi fara nici o ezitare warn sau chiar ban !
Model postare servere :Afiseaza modelul
Va rugam respectati urmatorul model de postare al serverului, completand campurile cu datele corecte:

Titlul va contine: NUMELE / ADRESA IP a serverului si in paranteze patrate Non.Steam / Steam / Steam & Non.Steam
Adresa poate fi de tip: NUME / IP
Port: portul acestuia
Jucatori: 18 / 22 / 24 (sau cat aveti setat)
Tipul poate fi: Non.Stop (merge 24/24 ore) sau PartTime (functioneaza doar ziua sau intre anumite ore ale zilei/noptii)
Modul poate fi: Normal / ZombieMod / SourceMod / Metamod:Source

Anticheat: Protejat / Neprotejat
Tara: RO / US / DE (sau orice alte INITIALE ale tarii respective)

EXEMPLU:
Titlu (sau numele topicului): ExTrEaM [Steam & Non.Steam]
Continut:
    Adresa: extream.idle.ro (acesta este doar un exemplu!)
    Port: 27015
    Jucatori: 18
    Tip: Non.Stop
    Mod: Normal
    Anticheat: Neprotejat
    Tara: RO

----------- Sfarsit exemplu ---------------------

* Nu va lasati adresa la SITE / FORUM in model pentru ca se considera reclama si primiti avertisment sau topicul dvs. ajunge la cos!
* Titlurile vor fi colorate cu rosu ca in exemplul de deasupra !
* Cine NU respecta modelul prezentat i se va STERGE topicul !!
* NU aveti voie sa adaugati comentarii de genul: serverul meu este cel mai tare..etc. pentru ca iarasi vi se va sterge topicul ! Insa puteti lasa alte informatii diverse (un ID Yahoo, un mail, etc.)
flexflex
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 25
Joined: 11 Jan 2017, 18:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: da
SteamID: STEAM_0:1:193361613
Fond eXtream: 0
Contact:

14 Feb 2017, 21:44

cRi wrote:flexflex daca imi trimiti mie in pm dovezile fiecarei donatii si ca i ai avertizat de ce suma doneaza si nu cum spui la tine pe server ca e totul gratis , iti trimit eu cei 160 euro pierduti
dar nu ai cum sa faci asta , pentru ca si tu esti un tepar , la fel ca kenny , petro si cross :*
tocmai ai recunoscut cum mi-ai furat 70 e din donatii, imediat postez aici dovezile de pe forum dupa ce blurez reclama, cu ip ul tau cu tot
User avatar
mariuss615
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1399
Joined: 16 Mar 2010, 10:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Mahăr
Reputatie: Organizator Cupe eXtreamCS
Location: București
Has thanked: 28 times
Been thanked: 91 times
Contact:

15 Feb 2017, 09:57

Daca tot vrei sa te documentezi de ce nu o faci pana la capat? Chiar poti vorbi si cu avocatul de il pomenesti. Si eu ti-as fi suspendat contul pentru ca SINGURUL site autorizat de toti operatorii telecom din RO pentru a accepta DONATII este http://www.donatie.ro. Eu ca detinator de site si contract semnat cu operatori de telefonie NU am voie sa incasez donatii (indiferent de cum ajung la mine acele donatii). Tu ca miezu ai zis ca sunt donatii -> Ei ca sa nu incalce contractul ti-au suspendat. Puteai la fel de bine sa spui ca NU este problema lor de unde ai atatea numere de telefon si sa mergi mai departe cu o reclamatie pentru ca iti cer date cu caracter personal (sau sa le dai insa sa cenzurezi cnp si sa lasi doar adresa/nume).
Din punct de vedere legal au procedat corect, deci nu este teapa.
PS: Din Dec 2015 NU mai este nevoie sa te inscrii la ANSPDCP pentru CNP/Adresa, doar pentru anumite date mai este nevoie(orientare sociala, sexuala, dastea ciudate).
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.
flexflex
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 25
Joined: 11 Jan 2017, 18:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: da
SteamID: STEAM_0:1:193361613
Fond eXtream: 0
Contact:

15 Feb 2017, 11:47

mariuss615 wrote:Daca tot vrei sa te documentezi de ce nu o faci pana la capat? Chiar poti vorbi si cu avocatul de il pomenesti. Si eu ti-as fi suspendat contul pentru ca SINGURUL site autorizat de toti operatorii telecom din RO pentru a accepta DONATII este http://www.donatie.ro. Eu ca detinator de site si contract semnat cu operatori de telefonie NU am voie sa incasez donatii (indiferent de cum ajung la mine acele donatii). Tu ca miezu ai zis ca sunt donatii -> Ei ca sa nu incalce contractul ti-au suspendat. Puteai la fel de bine sa spui ca NU este problema lor de unde ai atatea numere de telefon si sa mergi mai departe cu o reclamatie pentru ca iti cer date cu caracter personal (sau sa le dai insa sa cenzurezi cnp si sa lasi doar adresa/nume).
Din punct de vedere legal au procedat corect, deci nu este teapa.
PS: Din Dec 2015 NU mai este nevoie sa te inscrii la ANSPDCP pentru CNP/Adresa, doar pentru anumite date mai este nevoie(orientare sociala, sexuala, dastea ciudate).
am avut si am colaborat cu firme... stiu ce iti trebuie sa ceri astfel de date.. chiar mai mult, anul trecut am dat primaria in judecata, ca altii 80.000 de oameni ca le-au fost publicate date personale pe site-ul primariilor.
in concluzie, m-am documentat cat de cat.
crackdown.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 21
Joined: 18 Dec 2016, 12:11
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0
Contact:

15 Feb 2017, 15:43

Eu cumpar steam wallet de la ei , am adaugat fonduri in valoare de 300 EUR si totul e ok .
binaryExtension
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 87
Joined: 13 Feb 2017, 06:23
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

15 Feb 2017, 16:00

crackdown. wrote:Eu cumpar steam wallet de la ei , am adaugat fonduri in valoare de 300 EUR si totul e ok .
I-auzi, ai bagat 300 euro dar esti tepar .... culmea :))))
Subiecte oficiale cu discutii despre aria respectiva.
-------------------------------------------------------------------
Image Image Image
flexflex
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 25
Joined: 11 Jan 2017, 18:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: da
SteamID: STEAM_0:1:193361613
Fond eXtream: 0
Contact:

15 Feb 2017, 18:20

crackdown. wrote:Eu cumpar steam wallet de la ei , am adaugat fonduri in valoare de 300 EUR si totul e ok .
PAI SI EU CUMPARAM... SI CE AM MAI CUMPARAT... SI ADAUGAM FONDURI... INTR O ZI, M AM TREZIT FARA CONT.
User avatar
mariuss615
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1399
Joined: 16 Mar 2010, 10:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Mahăr
Reputatie: Organizator Cupe eXtreamCS
Location: București
Has thanked: 28 times
Been thanked: 91 times
Contact:

15 Feb 2017, 18:44

flexflex wrote:
mariuss615 wrote:Daca tot vrei sa te documentezi de ce nu o faci pana la capat? Chiar poti vorbi si cu avocatul de il pomenesti. Si eu ti-as fi suspendat contul pentru ca SINGURUL site autorizat de toti operatorii telecom din RO pentru a accepta DONATII este http://www.donatie.ro. Eu ca detinator de site si contract semnat cu operatori de telefonie NU am voie sa incasez donatii (indiferent de cum ajung la mine acele donatii). Tu ca miezu ai zis ca sunt donatii -> Ei ca sa nu incalce contractul ti-au suspendat. Puteai la fel de bine sa spui ca NU este problema lor de unde ai atatea numere de telefon si sa mergi mai departe cu o reclamatie pentru ca iti cer date cu caracter personal (sau sa le dai insa sa cenzurezi cnp si sa lasi doar adresa/nume).
Din punct de vedere legal au procedat corect, deci nu este teapa.
PS: Din Dec 2015 NU mai este nevoie sa te inscrii la ANSPDCP pentru CNP/Adresa, doar pentru anumite date mai este nevoie(orientare sociala, sexuala, dastea ciudate).
am avut si am colaborat cu firme... stiu ce iti trebuie sa ceri astfel de date.. chiar mai mult, anul trecut am dat primaria in judecata, ca altii 80.000 de oameni ca le-au fost publicate date personale pe site-ul primariilor.
in concluzie, m-am documentat cat de cat.

Vorbim de lucruri diferite. Daca vrei sa vorbim concret pe legi/decizii conform deciziei nr. 200 din 14 decembrie 2015 a ANSPDCP NU mai este nevoie notificarea Autorităţii Naţionale de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal cu excepţia următoarelor prelucrări de date cu caracter personal:
http://www.dataprotection.ro/?page=scutiri_notificari (aici ai lista, sunt doar cazuri speciale).

Ce ai facut tu cu primaria este normal intrucat chiar daca nu trebuie sa mai notifici ANSPDCP cand operezi date cu caracter personal NU ai voie sa le pui public sau sa le imparti cu cineva fara acordul scris al persoanei respective. O buna parte din raspunsul meu este dat de un jurist cand am ridicat aceasta problema, mai mult si sunand la ANSPDCP vei primii acelasi raspuns.
Deci AU voie sa iti ceara documente pentru a verifica identitiatea.

Revenind la al doilea subiect cu donatiile, ei au facut doar ce este LEGAL. Nu vad unde este teapa, si eu inchid conturile clientilor cand primesc reclamatii sau am plati nedecontate de operator si ei incep cu texte legate de donatii pe servere de jocuri sau alte minuni. Asta o zic pentru toata lumea, nu mai ziceti donatii. Spuneti servicii, datorie, imprumut sau orice altceva ce va trece prin minte insa NU donatie (Am primit o donatie de la x-ulescu prin sms, sunt din donatii de pe server, imi doneaza cineva pentru grad sau alte minuni de genul). Repet, nicio societate din RO nu are voie sa incaseze donatii, daca se primesc reclamatii la operator se aleg cu contracte reziliate sau mai rau.


Nu am legatura cu site-ul respectiv si nici nu sunt avocatul poporului. Cine citeste si intelege bine, cine nu poate sa se planga in continuare ca a primit "teapa".
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.
User avatar
Carnacior
Membrul anului 2016
Membrul anului 2016
Posts: 1762
Joined: 23 Jun 2013, 14:08
Detinator Steam: Da
CS Status: I eat more pussy than cervical cancer
Detinator server CS: jb.b-zone.ro
SteamID: -
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Membrul anului 2016
Membru Club eXtreamCS (1 iul )
Location: Targu Mures
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times
Contact:

15 Feb 2017, 22:34

e vina voastra ca bagati bani pe astfel de siteuri
Image
parca de scris de unul dintre copiii astia cu "remaked", "projected by" care umbla pe aici
Ai nevoie de o protectie pentru server? R4GE Server Guard
Cel mai avansat si folosit plugin de protectie romanesc public! Nu ma crezi? VERIFICA


http://www.facebook.com/xyz.aron
Follow me for random bullshit and possibly interesting updates
Skype @ xyz_aron


Image
flexflex
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 25
Joined: 11 Jan 2017, 18:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: da
SteamID: STEAM_0:1:193361613
Fond eXtream: 0
Contact:

15 Feb 2017, 23:07

mariuss615 wrote:
flexflex wrote:
mariuss615 wrote:Daca tot vrei sa te documentezi de ce nu o faci pana la capat? Chiar poti vorbi si cu avocatul de il pomenesti. Si eu ti-as fi suspendat contul pentru ca SINGURUL site autorizat de toti operatorii telecom din RO pentru a accepta DONATII este http://www.donatie.ro. Eu ca detinator de site si contract semnat cu operatori de telefonie NU am voie sa incasez donatii (indiferent de cum ajung la mine acele donatii). Tu ca miezu ai zis ca sunt donatii -> Ei ca sa nu incalce contractul ti-au suspendat. Puteai la fel de bine sa spui ca NU este problema lor de unde ai atatea numere de telefon si sa mergi mai departe cu o reclamatie pentru ca iti cer date cu caracter personal (sau sa le dai insa sa cenzurezi cnp si sa lasi doar adresa/nume).
Din punct de vedere legal au procedat corect, deci nu este teapa.
PS: Din Dec 2015 NU mai este nevoie sa te inscrii la ANSPDCP pentru CNP/Adresa, doar pentru anumite date mai este nevoie(orientare sociala, sexuala, dastea ciudate).
am avut si am colaborat cu firme... stiu ce iti trebuie sa ceri astfel de date.. chiar mai mult, anul trecut am dat primaria in judecata, ca altii 80.000 de oameni ca le-au fost publicate date personale pe site-ul primariilor.
in concluzie, m-am documentat cat de cat.
bro, ''teapa'' pentru ca eu le am zis ca am datele fiecaruia care a donat... si altele, dovezi cum ca si au dat acordul, asta dupa ce au insinuat ca am pacalit niste copii, am scris clar in anunt, si-au ales 2 motive pe baza explicatiilr oferite de mine... fi putin atent la anunt si conversatie te rog. fetisoara aia a intors conversatia intrun mod prostesc si nu unul diplomatic, fara a oferii macar un raspuns clar.


Vorbim de lucruri diferite. Daca vrei sa vorbim concret pe legi/decizii conform deciziei nr. 200 din 14 decembrie 2015 a ANSPDCP NU mai este nevoie notificarea Autorităţii Naţionale de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal cu excepţia următoarelor prelucrări de date cu caracter personal:
http://www.dataprotection.ro/?page=scutiri_notificari (aici ai lista, sunt doar cazuri speciale).

Ce ai facut tu cu primaria este normal intrucat chiar daca nu trebuie sa mai notifici ANSPDCP cand operezi date cu caracter personal NU ai voie sa le pui public sau sa le imparti cu cineva fara acordul scris al persoanei respective. O buna parte din raspunsul meu este dat de un jurist cand am ridicat aceasta problema, mai mult si sunand la ANSPDCP vei primii acelasi raspuns.
Deci AU voie sa iti ceara documente pentru a verifica identitiatea.

Revenind la al doilea subiect cu donatiile, ei au facut doar ce este LEGAL. Nu vad unde este teapa, si eu inchid conturile clientilor cand primesc reclamatii sau am plati nedecontate de operator si ei incep cu texte legate de donatii pe servere de jocuri sau alte minuni. Asta o zic pentru toata lumea, nu mai ziceti donatii. Spuneti servicii, datorie, imprumut sau orice altceva ce va trece prin minte insa NU donatie (Am primit o donatie de la x-ulescu prin sms, sunt din donatii de pe server, imi doneaza cineva pentru grad sau alte minuni de genul). Repet, nicio societate din RO nu are voie sa incaseze donatii, daca se primesc reclamatii la operator se aleg cu contracte reziliate sau mai rau.


Nu am legatura cu site-ul respectiv si nici nu sunt avocatul poporului. Cine citeste si intelege bine, cine nu poate sa se planga in continuare ca a primit "teapa".
User avatar
Morhpeus
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 82
Joined: 05 Nov 2016, 23:09
Detinator Steam: Da
CS Status: Just spammin'
Detinator server CS: nu
SteamID: secret
Fond eXtream: 0
Location: Matrix
Contact:

19 Feb 2017, 14:01

Nici ei nu au raspuns foarte ok, in general pe suport ar trebui sa fie oameni care stiu ce vorbesc si nu sar cu "Degeaba intrati cu proxy, avem ip-ul dumneavoastra.". In alta ordine de idei, modalitatea de plata aleasa este una destul de riscanta si kiddie friendly si mi se pare normal ca, in unele circumstante, sa ceara o forma de autentificare (asta cu o prezentare in prealabil a autorizatiei de a cere aceste lucruri). Daca stii ca nu ai facut nimic ilegal si ca toate "donatiile" au provenit din surse legit, parerea mea este sa dai un email catre ANPC cu povestea ta. Ar trebui sa primesti indrumari de acolo.
Morhpeus | sa-mi fie tastatura a ****..
Post Reply

Return to “Security zone”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 37 guests