gazduirejocuri.ro teapa/neseriosi

Postarea in aceasta categorie se face doar cu DOVEZI DE INSELARE. Nu se permite reclama negativa sau pareri personale.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
create_my_ownp
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 252
Joined: 08 Aug 2009, 14:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban permanent! [scos]
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

26 Aug 2019, 16:45

Salut,e prima oara cand fac asa ceva dar cred ca merita..
Am incercat sa achizitionez 5 servere de csgo de la ei (au oferta la "oferte")costa 35 de euro,ma aranja de 1 saptamana am dat tickete.In prima faza mi s-a spus sa astept alt coleg ca cel care imi raspunsese habar nu avea...eu am adaugat in cos am incercat sa platesc dar am revenit cu un ticket si mi-au spus sa astept pana luni acum.Intre timp am cerut o alta oferta ma grabesc sincer...astazi le dau iar ticket si imi spun ca oferta care mi-au facuto nu mai e valabila si ca nu exista asa ceva 🤣🤣 in conditiile in care mi-au sters vre-o doua tickete nici nu raspundeau la ele.Iar oferta cu 5 servere csgo e sa isi bata joc de oameni .



https://ibb.co/cTwTSzV

https://ibb.co/vZCx0mD
RoyalServer
User avatar
d e a l e r -
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2461
Joined: 13 Feb 2016, 16:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Connection lost
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Fond eXtream: 0
Location: Mediaş, Sibiu, România
Discord: dealer1945
Has thanked: 33 times
Been thanked: 79 times
Contact:

26 Aug 2019, 17:14

Și unde e țeapa? Ai plătit cumva „oferta” respectivă? Dacă n-ai plătit-o, unde e țeapa?
User avatar
DevilBoy.eXe
Super moderator
Super moderator
Posts: 1677
Joined: 05 Jun 2016, 23:04
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: GO.WARED.RO
SteamID: DevilBoy_eXe
Reputatie: Super Moderator
Fond eXtream: 0
Location: beyond the time
Discord: zeux.
Has thanked: 15 times
Been thanked: 71 times
Contact:

26 Aug 2019, 21:00

Daca cumperi de la gazduirejocuri e ca si cum ai lua de la camatari
De exemplu la mine imi cere 7 euro pentru a imi transfera domeniul inregistrat la ei pe alt email la rotld...
Si inca o faza, mi-a expirat webhost-ul si nu au vrut sa imi dea datele blocate pe webhost, m-au pus sa mai platesc o luna ca sa imi fac backup singur
Cat despre servicii sunt bune se misca okey si au protectie buna
Dar oameni din spatele firmei sunt niste flamanzi, hai sa le facem o reputatie demna de ei.
User avatar
-coLd-
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 584
Joined: 06 Feb 2018, 22:45
Detinator Steam: Da
CS Status: Loading . . .
SteamID: KaNNabySu
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fond eXtream: 0
Location: C:/
Has thanked: 17 times
Been thanked: 17 times

27 Aug 2019, 00:24

eu am cumparat mereu servicii de la ei , si am cumparat si 5 sv cs 1.6 si 5 sv csgo . si totul a decurs perfect .
ba chiar am cumparat si server dedicat cu gamecp instalat . mi-au oferit baietii , eu recomand cu incredere .
create_my_ownp
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 252
Joined: 08 Aug 2009, 14:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban permanent! [scos]
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

27 Aug 2019, 05:38

-coLd- wrote:
27 Aug 2019, 00:24
eu am cumparat mereu servicii de la ei , si am cumparat si 5 sv cs 1.6 si 5 sv csgo . si totul a decurs perfect .
ba chiar am cumparat si server dedicat cu gamecp instalat . mi-au oferit baietii , eu recomand cu incredere .
Ai cumparat tu oferta aia de pe site?Nu prea cred.....aici nu e vb de ce servicii ai avut si ca ai fost tu multumit....eu nu m-am legat de calitatea serviciilor ca sa nu mai continuam cu asta.
Eu ma refer strict la ce au ei expus ca si minciuna pe site si teapa care mi-au dato asteptand 1 saptamana dupa ei.Ca sa nu mai spun de nesimtirea stergerii comenzii si a ticketelor e prima oara in viata mea cand vad asa ceva.
User avatar
meLvin
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 820
Joined: 02 Jul 2012, 13:14
Detinator Steam: Da
SteamID: zanacamatar
Reputatie: Ban 2 luni !
Utilizator neserios (tepar)
Location: Rosiori de Vede
Has thanked: 35 times
Been thanked: 28 times

27 Aug 2019, 08:34

Bai, intamplarea relatata de tine nu i una tocmai ok, insa eu cand aveam servicii (vps-uri/servere dedicate/ bla bla) si aveam o problema, il sunam direct pe omul de la suport (razvan ala) si ma ajuta nu conta ziua sau ora, intr-o duminica l-am sunat cand manca si tot m a ajutat :)), oamenii sunt ok, insa clar, intamplarea nu i una tocmai ok.
User avatar
d e a l e r -
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2461
Joined: 13 Feb 2016, 16:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Connection lost
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Fond eXtream: 0
Location: Mediaş, Sibiu, România
Discord: dealer1945
Has thanked: 33 times
Been thanked: 79 times
Contact:

27 Aug 2019, 09:03

create_my_ownp wrote:
27 Aug 2019, 05:38
-coLd- wrote:
27 Aug 2019, 00:24
eu am cumparat mereu servicii de la ei , si am cumparat si 5 sv cs 1.6 si 5 sv csgo . si totul a decurs perfect .
ba chiar am cumparat si server dedicat cu gamecp instalat . mi-au oferit baietii , eu recomand cu incredere .
Ai cumparat tu oferta aia de pe site?Nu prea cred.....aici nu e vb de ce servicii ai avut si ca ai fost tu multumit....eu nu m-am legat de calitatea serviciilor ca sa nu mai continuam cu asta.
Eu ma refer strict la ce au ei expus ca si minciuna pe site si teapa care mi-au dato asteptand 1 saptamana dupa ei.Ca sa nu mai spun de nesimtirea stergerii comenzii si a ticketelor e prima oara in viata mea cand vad asa ceva.
Te întreb din nou, se pare că nu ai văzut reply-ul meu, unde e țeapa în toată această întâmplare? Atâta timp cât o ofertă este limitată pe un anumit număr de comenzi și când s-a ajuns la acel număr de comenzi maxime, oferta expiră.
Atâta timp cât tu nu ai plătit pentru acea ofertă nu poate fi vorba de o țeapă și mai exact o neînțelegere.
create_my_ownp
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 252
Joined: 08 Aug 2009, 14:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban permanent! [scos]
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

27 Aug 2019, 09:30

Cum nu e teapa? Comanzi un serviciu activ si nu ti-l da?te duce cu zaharelu 1 saptamana ..iti sterge comanda... ticketele ....cand vreau alta oferta ca am inteles bataia de joc si am nevoie urgent imi spune ca pentru mine nu mai e valabila nicio oferta numai asa ca sa imi pierd serviciile? si e pus neserios in titlu.Daca stau sa ma gandesc mai bine au fost 10 zile cu mail-uri trimise... in care au asteptat momentul sa imi dea teapa eu le-am explicat clar si sambata si duminica ca luni imi expira in cealalta parte...si ei intentionat ca sa imi faca rau au facut asta.De unde stii tu ca e limitata daca e inca pe site..si o poti comanda in conditiile in care eu am sesizat asta deja la ei ..lasa-ne iar vi tu cu "limba".....gasesti explicatii cosmice nici macar nu ai intrat sa verifici pe site la ei..
Eu m-am dus la recomandarea lui @IONUTZ de aici parca,si chiar imediat i-am sesizat lui problemele si el la fel m-a asigurat ca ei sunt in regula.
User avatar
d e a l e r -
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2461
Joined: 13 Feb 2016, 16:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Connection lost
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Fond eXtream: 0
Location: Mediaş, Sibiu, România
Discord: dealer1945
Has thanked: 33 times
Been thanked: 79 times
Contact:

27 Aug 2019, 09:34

create_my_ownp wrote:
27 Aug 2019, 09:30
Cum nu e teapa? Comanzi un serviciu activ si nu ti-l da?te duce cu zaharelu 1 saptamana ..iti sterge comanda... ticketele ....cand vreau alta oferta ca am inteles bataia de joc si am nevoie urgent imi spune ca pentru mine nu mai e valabila nicio oferta numai asa ca sa imi pierd serviciile? si e pus neserios in titlu.Daca stau sa ma gandesc mai bine au fost 10 zile cu mail-uri trimise... in care au asteptat momentul sa imi dea teapa eu le-am explicat clar si sambata si duminica ca luni imi expira in cealalta parte...si ei intentionat ca sa imi faca rau au facut asta.De unde stii tu ca e limitata daca e inca pe site..si o poti comanda in conditiile in care eu am sesizat asta deja la ei ..lasa-ne iar vi tu cu "limba".....gasesti explicatii cosmice nici macar nu ai intrat sa verifici pe site la ei..
Eu m-am dus la recomandarea lui @IONUTZ de aici parca,si chiar imediat i-am sesizat lui problemele si el la fel m-a asigurat ca ei sunt in regula.
Macar acea comanda ai platit-o? Sunt sigur ca daca o plateai aveai serviciile on.
@IONUTZ
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 284
Joined: 17 Dec 2017, 23:11
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 5 times
Been thanked: 14 times

27 Aug 2019, 19:58

create_my_ownp wrote:
27 Aug 2019, 09:30
Cum nu e teapa? Comanzi un serviciu activ si nu ti-l da?te duce cu zaharelu 1 saptamana ..iti sterge comanda... ticketele ....cand vreau alta oferta ca am inteles bataia de joc si am nevoie urgent imi spune ca pentru mine nu mai e valabila nicio oferta numai asa ca sa imi pierd serviciile? si e pus neserios in titlu.Daca stau sa ma gandesc mai bine au fost 10 zile cu mail-uri trimise... in care au asteptat momentul sa imi dea teapa eu le-am explicat clar si sambata si duminica ca luni imi expira in cealalta parte...si ei intentionat ca sa imi faca rau au facut asta.De unde stii tu ca e limitata daca e inca pe site..si o poti comanda in conditiile in care eu am sesizat asta deja la ei ..lasa-ne iar vi tu cu "limba".....gasesti explicatii cosmice nici macar nu ai intrat sa verifici pe site la ei..
Eu m-am dus la recomandarea lui @IONUTZ de aici parca,si chiar imediat i-am sesizat lui problemele si el la fel m-a asigurat ca ei sunt in regula.
Tu parca i-ai contactact prima data in legatura cu oferta nu? sau ai facut comanda si pe urma? eu nu am avut niciodata probleme cu ei chiar am o oferta veche pe care o platesc si acum la pretul acela fara sa-mi modifice nimic chiar daca acum au alte preturi :((
Post Reply

Return to “Security zone”

  • Information