GOLDHOST.RO (GOLDSTARS.RO) - ȚEPARI / NESERIOȘI

Postarea in aceasta categorie se face doar cu DOVEZI DE INSELARE. Nu se permite reclama negativa sau pareri personale.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Capy Trifoi
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 61
Joined: 23 Apr 2020, 07:43
Detinator Steam: Da
CS Status: On
Detinator server CS: RESPAWN.CS-GAME.RO
SteamID: capymuncasitalent
Fond eXtream: 0
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

04 Jun 2020, 12:12

Vps-urile au fost luate prin intermediul meu ....(punandu-mi cuvantul pentru ei)
Am inteles ca a ajuns pana la Razvan si Cosmin din conducerea Tni.ro/EnixServers.ro - ei nu permit asa ceva si se vor lua masuri
cat despre "firma" nu stiu ce sa zic - https://imgur.com/FEq9k9Q
De pfa sau srl nici nu mai intreb

Image
RoyalServer
User avatar
Ghost Warrior
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 73
Joined: 22 Apr 2017, 21:08
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: Error 404
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times
Contact:

04 Jun 2020, 20:56

burnyourfeelings wrote:
03 Jun 2020, 23:18
Sincer, n-am văzut rostul de a intra pe teamspeak pentru a-mi da mesaj cu topicul ăsta. Ceea ce nu pricep eu în general cu grupul ăsta de persoane din care faci parte ( cei care luați țeapă de la oameni de genul ) de ce alegeți să vă cumpărați un serviciu de la un site fantomă făcut din 2/3 pagini în HTML și nu vă cumpărați de la o firmă acreditată, înregistrată la ANAF / FISC / OPC. Dacă tot dai bani, de ce nu dai bani pe ceva sigur și cumperi de la oricine care-și cumpără 2/3 VPS cu 5 euro și peste noapte are firmă de host ?
De ce sa dea 16 euro la TNI pe 64 sloturi cand poate da 5 euro :hand_over_mouth: asa fac majoritatea celor tepuiti,ca si in cazul site-urilor de boost,de ce sa ia de la cele recomandate cred ca de 5 ori pe zi,tot degeaba. Dupa ce iau teapa vin si fac topicuri aici,nu conteaza daca sunt inca 4 subiecte....asa e la moda,bani putini dar vrem calitate buna....
User avatar
wolverinake
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 4
Joined: 03 Jun 2020, 21:57
Detinator Steam: Da
CS Status:
Detinator server CS: CS.FLYZONE.RO
SteamID: gfxleader
Fond eXtream: 0
Has thanked: 13 times
Contact:

04 Jun 2020, 21:23

Ghost Warrior wrote:
04 Jun 2020, 20:56
De ce sa dea 16 euro la TNI pe 64 sloturi cand poate da 5 euro :hand_over_mouth: asa fac majoritatea celor tepuiti,ca si in cazul site-urilor de boost,de ce sa ia de la cele recomandate cred ca de 5 ori pe zi,tot degeaba. Dupa ce iau teapa vin si fac topicuri aici,nu conteaza daca sunt inca 4 subiecte....asa e la moda,bani putini dar vrem calitate buna....
Da-mi voie sa te contrazic. Am luat cu 10 euro prima luna, 100 slot-uri. Urma sa iau cu 22 de euro, 200 slot-uri, urmatoarea luna. ( Mi-a facut el o oferta, 22 EUR + banner pe forum etc. pentru 200 slots. )
Ideea e ca, el in trecut mi-a zis ca va lua licentele "Host Provider" free cand o sa-si faca site-ul, deoarece va avea parteneriat cu o firma... In fine.
A crescut si preturile, foarte mult, la TS-uri, totusi, nu inteleg de ce.
Am aflat dupa ca el, a cumparat sv. de la VeryGames si mi l-a vandut mie. ( Fara panel, s.a.m.d. )
Un TS de la VG de 200 slots, e 18eur prima luna si dupa 20e .. iar xTITAN cere in prezent 24 EUR + taxa instalare. :))
Initial am vrut sa-mi iau direct de la VeryGames, doar ca de pe card mi-a luat 30 EUR (dublu) si a trebuit sa anulez, ca in contul de pe VG nu intrase niciun ban.
Acesta a fost motivul pentru care am crezut ca fac o alegere buna sa iau de la Matar Catalin, zis si xTITAN.
"In order to succeed, we must first believe that we can." :fist_pointing_right: :fist_pointing_left:
User avatar
ADI'S
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 424
Joined: 04 Feb 2016, 12:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Nume anterior: Hiyam
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Contact:

04 Jun 2020, 23:26

wolverinake wrote:
04 Jun 2020, 21:23
Ghost Warrior wrote:
04 Jun 2020, 20:56
De ce sa dea 16 euro la TNI pe 64 sloturi cand poate da 5 euro :hand_over_mouth: asa fac majoritatea celor tepuiti,ca si in cazul site-urilor de boost,de ce sa ia de la cele recomandate cred ca de 5 ori pe zi,tot degeaba. Dupa ce iau teapa vin si fac topicuri aici,nu conteaza daca sunt inca 4 subiecte....asa e la moda,bani putini dar vrem calitate buna....
Da-mi voie sa te contrazic. Am luat cu 10 euro prima luna, 100 slot-uri. Urma sa iau cu 22 de euro, 200 slot-uri, urmatoarea luna. ( Mi-a facut el o oferta, 22 EUR + banner pe forum etc. pentru 200 slots. )
Ideea e ca, el in trecut mi-a zis ca va lua licentele "Host Provider" free cand o sa-si faca site-ul, deoarece va avea parteneriat cu o firma... In fine.
A crescut si preturile, foarte mult, la TS-uri, totusi, nu inteleg de ce.
Am aflat dupa ca el, a cumparat sv. de la VeryGames si mi l-a vandut mie. ( Fara panel, s.a.m.d. )
Un TS de la VG de 200 slots, e 18eur prima luna si dupa 20e .. iar xTITAN cere in prezent 24 EUR + taxa instalare. :))
Initial am vrut sa-mi iau direct de la VeryGames, doar ca de pe card mi-a luat 30 EUR (dublu) si a trebuit sa anulez, ca in contul de pe VG nu intrase niciun ban.
Acesta a fost motivul pentru care am crezut ca fac o alegere buna sa iau de la Matar Catalin, zis si xTITAN.
Eu am de la VeryGames si nu au fost probleme la plata...nu inteleg cum ti-a luat dublu la plata :hand_to_chin:
User avatar
wolverinake
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 4
Joined: 03 Jun 2020, 21:57
Detinator Steam: Da
CS Status:
Detinator server CS: CS.FLYZONE.RO
SteamID: gfxleader
Fond eXtream: 0
Has thanked: 13 times
Contact:

04 Jun 2020, 23:56

ADI'S wrote:
04 Jun 2020, 23:26
wolverinake wrote:
04 Jun 2020, 21:23
Ghost Warrior wrote:
04 Jun 2020, 20:56
De ce sa dea 16 euro la TNI pe 64 sloturi cand poate da 5 euro :hand_over_mouth: asa fac majoritatea celor tepuiti,ca si in cazul site-urilor de boost,de ce sa ia de la cele recomandate cred ca de 5 ori pe zi,tot degeaba. Dupa ce iau teapa vin si fac topicuri aici,nu conteaza daca sunt inca 4 subiecte....asa e la moda,bani putini dar vrem calitate buna....
Da-mi voie sa te contrazic. Am luat cu 10 euro prima luna, 100 slot-uri. Urma sa iau cu 22 de euro, 200 slot-uri, urmatoarea luna. ( Mi-a facut el o oferta, 22 EUR + banner pe forum etc. pentru 200 slots. )
Ideea e ca, el in trecut mi-a zis ca va lua licentele "Host Provider" free cand o sa-si faca site-ul, deoarece va avea parteneriat cu o firma... In fine.
A crescut si preturile, foarte mult, la TS-uri, totusi, nu inteleg de ce.
Am aflat dupa ca el, a cumparat sv. de la VeryGames si mi l-a vandut mie. ( Fara panel, s.a.m.d. )
Un TS de la VG de 200 slots, e 18eur prima luna si dupa 20e .. iar xTITAN cere in prezent 24 EUR + taxa instalare. :))
Initial am vrut sa-mi iau direct de la VeryGames, doar ca de pe card mi-a luat 30 EUR (dublu) si a trebuit sa anulez, ca in contul de pe VG nu intrase niciun ban.
Acesta a fost motivul pentru care am crezut ca fac o alegere buna sa iau de la Matar Catalin, zis si xTITAN.
Eu am de la VeryGames si nu au fost probleme la plata...nu inteleg cum ti-a luat dublu la plata :hand_to_chin:
Sincer, nici eu n-am inteles. In loc de 15 euro, a luat 30, am incercat sa intreb alte pers. si singurele raspunsuri au fost: "Probabil ca e cont nou de PayPal si d'aia" sau poate ca era duminica si bancile nu lucreaza...
In fine, nu mai conteaza. Ideea topic-ului e alta...
Seara faina!
"In order to succeed, we must first believe that we can." :fist_pointing_right: :fist_pointing_left:
User avatar
BdKode
Utilizator neserios
Utilizator neserios
Posts: 56
Joined: 15 May 2016, 20:29
Detinator Steam: Da
SteamID: rbdkode
Fond eXtream: 0
Location: Satu-Mare
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

05 Jun 2020, 16:02

Pererea mea e ca nu ar trebui sa mai cumperi tu s-au alte persoane de la "firme" care nu sunt inregistrate , ca asa primiti teapa si pe ei ii doare la basca de voi :/ Am patit si eu nu o data , si acuma m-am invatat minte , pana mea , si eu platesc 32 e pe un ts de 128 sloturi la TNI , doar ca sa nu mai am probleme de genul . E scump , dar nu stau cu morcovul in fund ca patesc ceva .. Si daca ai dovezile respective , poti sa-i faci o reclamatie la ANAF si in 6 luni maxim o sa rezolve ei problema si cel care ti-a dat teapa o sa fie luat la rost si pentru teapa si pentru ca vinde servici fara firma si altele ;)
- wWw.InvisionFiles.CoM -
we offer you the files you need!
Înainte să vorbești la adresa mea, mai gândește-te o dată !

User avatar
- SiMPLE
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 814
Joined: 13 Mar 2016, 11:19
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/ionel1
Fond eXtream: 0
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times
Contact:

09 Jun 2020, 19:57

Va plangeti zilnic de niste oameni de toata jena.
Normal ca s-au ajuns toti fraierii pe internet sa-si faca siteuri de hosting.
In loc sa cumparati de la persoane de incredere care au firma si alte chestii, va complicati cu toti agaricii de pe comunitati fara nume.
Omul asta a fost mereu de toata jena, nu stiu cum ajungeti sa faceti afaceri cu unii ca astia.
Sa mai mearga pe la rusi sa mai ia niste playeri de pe serverele lor ca romani nu prea poate aduce...
https://prnt.sc/r96bbt https://prnt.sc/retlsb https://prnt.sc/retn0y - ofer atentie si lectii de romana
Sunt smecher, am bani, vreti si voi? 8)
Post Reply

Return to “Security zone”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 7 guests