Krond - escrocherie si santaj

Postarea in aceasta categorie se face doar cu DOVEZI DE INSELARE. Nu se permite reclama negativa sau pareri personale.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Locked
User avatar
omugnom
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 255
Joined: 29 Apr 2012, 19:08
Detinator Steam: Da
CS Status: Traim zilele fricii!
Detinator server CS: nu
Location: Galati
Has thanked: 10 times
Been thanked: 41 times

23 Feb 2013, 23:37

Code: Select all

extreamcs de ce nu va faceti datacenteru vostru ?
Iti dau un sfat : sapun + sfoara !
Last edited by Bogus on 24 Feb 2013, 19:43, edited 1 time in total.
Reason: Ai primit avertisment pentru offtopic.
Si-un vant de credinta incepe a bate pe alei,
Mana ce aduce dreptatea inca mai apasa pe ei!
RoyalServer 2
Haddaway
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 279
Joined: 04 Nov 2012, 23:28
Detinator Steam: Da
CS Status: cs.capytala.ro
Detinator server CS: cs.capytala.ro
SteamID: drunxstefan
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times
Contact:

24 Feb 2013, 00:10

Poate Laur are un proiect de datacenter da credeti ca este usor sa faci unul ??? iti trebuie multe lucruri...
***************************************************************************************
********************************* Gazduire web Profesionala **********************************
********************************* http://www.dynamicspace.ro ************************************
***************************************************************************************
Tuh@nTS
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 17
Joined: 23 Feb 2013, 23:28
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Contact:

24 Feb 2013, 00:45

Haddaway wrote:Poate Laur are un proiect de datacenter da credeti ca este usor sa faci unul ??? iti trebuie multe lucruri...
Scuzati-ma ca intervin, dar cand vad atatia copii care vorbesc anapoda ... nu ma pot abtine.

Cum mama dracului sa isi faca Laur datacenter ? Asta se plangea in primul post ca pierde bani de pe urma bannerului krond si tu vorbesti de datacenter ?
Ca sa faci un centru de date, iti trebuie pe putin 5 mil. euro, ca sa asiguri reteaua pe un an + curentu + sistemele de racire/aer conditionat, supravegere, cumparat spatiu, amenajare, acte, aprobare de la stat .... la voxility doar fibra de pana la (nu garantat) 1Gigabit e ~ 450 Euro pe luna. Credeti ca un centru de date se face ca la aia la xtremehost ? iti tragi fibra de 10MB/s de la Next-Gen si tii 4 PC-uri in balcon ?
Trebuie sa ai peering-uri nationale, internationale, trebuie sa acoperi toate costurile pe cel putin un an, nu sta nimeni dupa tine sa platesti tu pe fiecare luna.
Plus ca iti trebuie angajati, minim 5 tot tre sa ai le dai si alora 2-5.000 euro pe luna ... nu-i usor.
Laur crapa pentru 5 euro si voi vorbiti aici de centre de date, hai sa fim seriosi.

Cat despre cazul Laur vs. Krond, bine i-au facut, trebuia sa aiba acte semnate.
SoLoz0rNNN
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 737
Joined: 03 Feb 2009, 13:18
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Detinator server CS: mix-area.ro
SteamID: SoLoz0rNNN
Reputatie: Fost manager cs.extream.ro
Location: Buzau
Has thanked: 54 times
Been thanked: 29 times
Contact:

24 Feb 2013, 14:39

Tuh@nTS wrote:
Haddaway wrote:Poate Laur are un proiect de datacenter da credeti ca este usor sa faci unul ??? iti trebuie multe lucruri...
Scuzati-ma ca intervin, dar cand vad atatia copii care vorbesc anapoda ... nu ma pot abtine.

Cum mama dracului sa isi faca Laur datacenter ? Asta se plangea in primul post ca pierde bani de pe urma bannerului krond si tu vorbesti de datacenter ?
Ca sa faci un centru de date, iti trebuie pe putin 5 mil. euro, ca sa asiguri reteaua pe un an + curentu + sistemele de racire/aer conditionat, supravegere, cumparat spatiu, amenajare, acte, aprobare de la stat .... la voxility doar fibra de pana la (nu garantat) 1Gigabit e ~ 450 Euro pe luna. Credeti ca un centru de date se face ca la aia la xtremehost ? iti tragi fibra de 10MB/s de la Next-Gen si tii 4 PC-uri in balcon ?
Trebuie sa ai peering-uri nationale, internationale, trebuie sa acoperi toate costurile pe cel putin un an, nu sta nimeni dupa tine sa platesti tu pe fiecare luna.
Plus ca iti trebuie angajati, minim 5 tot tre sa ai le dai si alora 2-5.000 euro pe luna ... nu-i usor.
Laur crapa pentru 5 euro si voi vorbiti aici de centre de date, hai sa fim seriosi.

Cat despre cazul Laur vs. Krond, bine i-au facut, trebuia sa aiba acte semnate.
'iti trebuie pe putin 5 mil. euro,
Tu de unde vii tata =))=))=))=))=))

dar cand vad atatia copii care vorbesc anapoda ... nu ma pot abtine.
Tu vorbesti ?:)))=))))
Shinigami
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 278
Joined: 11 Sep 2012, 17:19
Detinator Steam: Nu
CS Status: bored....
Detinator server CS: Zm.CsDevilZone.Com
Reputatie: ban 2 luni
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times
Contact:

24 Feb 2013, 16:50

LauR .....acum ce crezi ca daca ai facut acest topic NIMENI nu va mai cumpara servere ?
Te inseli ... Krond-ul o sa o duca din ce in ce mai bine !
mendark*
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 248
Joined: 31 Jan 2013, 14:46
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times
Contact:

24 Feb 2013, 21:18

Code: Select all

Scuzati-ma ca intervin, dar cand vad atatia copii care vorbesc anapoda ... nu ma pot abtine.

Cum mama dracului sa isi faca Laur datacenter ? Asta se plangea in primul post ca pierde bani de pe urma bannerului krond si tu vorbesti de datacenter ?
Ca sa faci un centru de date, iti trebuie pe putin 5 mil. euro, ca sa asiguri reteaua pe un an + curentu + sistemele de racire/aer conditionat, supravegere, cumparat spatiu, amenajare, acte, aprobare de la stat .... la voxility doar fibra de pana la (nu garantat) 1Gigabit e ~ 450 Euro pe luna. Credeti ca un centru de date se face ca la aia la xtremehost ? iti tragi fibra de 10MB/s de la Next-Gen si tii 4 PC-uri in balcon ?
Trebuie sa ai peering-uri nationale, internationale, trebuie sa acoperi toate costurile pe cel putin un an, nu sta nimeni dupa tine sa platesti tu pe fiecare luna.
Plus ca iti trebuie angajati, minim 5 tot tre sa ai le dai si alora 2-5.000 euro pe luna ... nu-i usor.
Laur crapa pentru 5 euro si voi vorbiti aici de centre de date, hai sa fim seriosi.

Cat despre cazul Laur vs. Krond, bine i-au facut, trebuia sa aiba acte semnate.
5 mil de euro , LOL dar ce isi deschide ? MOL ?

Code: Select all

LauR .....acum ce crezi ca daca ai facut acest topic NIMENI nu va mai cumpara servere ?
Te inseli ... Krond-ul o sa o duca din ce in ce mai bine !
Tu oricum nu o sa iti permiti niciodata mai mult de un server de 10 euro.



ON : Acum , ganditi-va si voi doar nu o sa va faca Salmus la toti la fel.
Oricum asta s-a intamplat cu mult timp in urma si de atunci s-au schimbat multe lucruri.
http://www.xqshost.ro


Support 24/7 - xqshost_ro

Webhosting gratuit
| Afiseaza codul
http://www.xqshost.ro/cart.php?gid=1
Shinigami
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 278
Joined: 11 Sep 2012, 17:19
Detinator Steam: Nu
CS Status: bored....
Detinator server CS: Zm.CsDevilZone.Com
Reputatie: ban 2 luni
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times
Contact:

24 Feb 2013, 22:54

mendark* wrote:

Code: Select all

Scuzati-ma ca intervin, dar cand vad atatia copii care vorbesc anapoda ... nu ma pot abtine.

Cum mama dracului sa isi faca Laur datacenter ? Asta se plangea in primul post ca pierde bani de pe urma bannerului krond si tu vorbesti de datacenter ?
Ca sa faci un centru de date, iti trebuie pe putin 5 mil. euro, ca sa asiguri reteaua pe un an + curentu + sistemele de racire/aer conditionat, supravegere, cumparat spatiu, amenajare, acte, aprobare de la stat .... la voxility doar fibra de pana la (nu garantat) 1Gigabit e ~ 450 Euro pe luna. Credeti ca un centru de date se face ca la aia la xtremehost ? iti tragi fibra de 10MB/s de la Next-Gen si tii 4 PC-uri in balcon ?
Trebuie sa ai peering-uri nationale, internationale, trebuie sa acoperi toate costurile pe cel putin un an, nu sta nimeni dupa tine sa platesti tu pe fiecare luna.
Plus ca iti trebuie angajati, minim 5 tot tre sa ai le dai si alora 2-5.000 euro pe luna ... nu-i usor.
Laur crapa pentru 5 euro si voi vorbiti aici de centre de date, hai sa fim seriosi.

Cat despre cazul Laur vs. Krond, bine i-au facut, trebuia sa aiba acte semnate.
5 mil de euro , LOL dar ce isi deschide ? MOL ?

Code: Select all

LauR .....acum ce crezi ca daca ai facut acest topic NIMENI nu va mai cumpara servere ?
Te inseli ... Krond-ul o sa o duca din ce in ce mai bine !
Tu oricum nu o sa iti permiti niciodata mai mult de un server de 10 euro.



ON : Acum , ganditi-va si voi doar nu o sa va faca Salmus la toti la fel.
Oricum asta s-a intamplat cu mult timp in urma si de atunci s-au schimbat multe lucruri.
Cum se face ca am avut servere la KROND ..si costa mult si la alte firme acceiasi treaba mai ieftin !
@ Vad ca iti place sa o sUgY la greu cu chestii de "baietas" :-j
Last edited by Bogus on 25 Feb 2013, 14:35, edited 1 time in total.
Reason: Ai primit avertisment pentru limbaj.
mendark*
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 248
Joined: 31 Jan 2013, 14:46
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times
Contact:

24 Feb 2013, 23:28

Code: Select all

Cum se face ca am avut servere la KROND ..si costa mult si la alte firme acceiasi treaba mai ieftin !
@ Vad ca iti place sa o sUgY la greu cu chestii de "baietas" :-j
stiu , tu la varsta ta ai avut si multe femei si esti si cel mai mare coc@lar beshyt dup@ forum !
Last edited by Bogus on 25 Feb 2013, 07:03, edited 1 time in total.
Reason: Ai primit avertisment pentru offtopic si limbaj.
http://www.xqshost.ro


Support 24/7 - xqshost_ro

Webhosting gratuit
| Afiseaza codul
http://www.xqshost.ro/cart.php?gid=1
The Omicron
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 158
Joined: 27 Nov 2012, 14:36
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Contact:

25 Feb 2013, 23:52

Acesta e un topic facut 2-3 ani in urma. Consider ca ar trebui inchis si pus la ghena. Se face prea mult offtopic.

Dar...totusi, pentru incultii (descultii) care nu au inteles.

Disputa a fost din cauza ca a fost o INTELEGERE VERBALA, fara nimic SEMNAT. De aceea s-a intamplat ce s-a intamplat, pentru ca nu a fost vorba de nici un procedeu LEGAL. Voi, toti baietii/fetele care cumparati servere/webhost, primiti o anumita FACTURA, care este emisa de Krond Solutions SRL, care reprezinta obligatia legala din partea Krond Solutions SRL de a va oferi serviciile pe care le platiti.

Sper ca am fost destul de clar. Cius :)
www.xtremexpc.ro

www.xtremexpc.ro/forum

89.44.246.22

89.44.246.138
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6275
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 183 times
Been thanked: 792 times
Contact:

26 Feb 2013, 00:34

Topicul este strict informativ. Luati situatia mea ca atare.
Este o situatie prin care sper sa nu treceti si voi.
mendark*
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 248
Joined: 31 Jan 2013, 14:46
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times
Contact:

26 Feb 2013, 11:42

Pai , o intelegere verbala este egala cu zero. Eu zic ca nu se intampla nimic daca nu ii scoteai banneru-l , tu ai avut o intelegere pe care nu ai respectat-o. Si eu as proceda la fel cu oricine, din moment ce e sponsorizat de mine si imi tine banner, automat ii opresc sponsorizarea daca il scoate.
http://www.xqshost.ro


Support 24/7 - xqshost_ro

Webhosting gratuit
| Afiseaza codul
http://www.xqshost.ro/cart.php?gid=1
Alin
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 114
Joined: 29 Apr 2007, 15:34
Detinator Steam: Da
CS Status: Stau
Detinator server CS: cs.pgl.ro
Location: Constanta
Contact:

26 Feb 2013, 16:13

Confirm cele spuse de Laur, domnul Tita Radu Alexandru nu este o persoana ok cu care sa colaborezi pe partea de hosting, asta o spun eu, primul lui client, prima persoana care i-a dat ideea si prima persoana care a pus piciorul pentru a construii Krond-ul, daca-mi neaga Salmus faptul ca mi-am pierdut noptile cu el testand si promovand atunci inseamna ca prietenia mea cu el a fost baza doar pe castigurile reciproce. Am avut cel mai de succes server din Romania de la momentul respectiv cea mai de succes arena, niciodata nu era goala, comunitate activa, tot ce vrei, dar mi-a bagat Salmus pe gat bannere si nu am mai fost de acord. Domeniu imi apartinea mie, dar i-am dat lui Salmus banii de inregistrare ca nu aveam eu timp de toate cacaturile, desigur, a furat numele, baza de date si domeniu. I-am cerut domeniu meu inapoi si a zis ca-s dator la Krond 5 milioane. Eu il critic ca partener, nu ca amic, daca-i destul de matur o sa inteleaga asta.

Ca sa am si mai multa credibilitate, asta nu o zice Alin de pe extreamcs.com ci o zice Alin de pe pgl.ro.
Image
Locked

Return to “Security zone”

  • Information