krond/indungi morti?

Postarea in aceasta categorie se face doar cu DOVEZI DE INSELARE. Nu se permite reclama negativa sau pareri personale.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
myCro3
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 17
Joined: 02 Apr 2020, 18:31
Detinator Steam: Da
CS Status: Maintain Your Creativity Reckoning Origi
Detinator server CS: CSBLACKDEVIL
SteamID: mycrocs
Fond eXtream: 0
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

18 Mar 2021, 21:48

Florin wrote:
18 Mar 2021, 19:54
daca tot esti pe csbd, de ce nu-l intrebi pe mr love? din ce am auzit mai de mult are si el un stake in krond, nu stiu daca e adevarat sau nu
Si-a facut datoria pe masura posibilitatilor legat de ceea ce achit(a rezolvat ce a putut si m-a ajutat constant), problema este de alt nivel din cate observ.
NEWLIFEZM.CSBLACKDEVIL.COM
EVILZM.CSBLACKDEVIL.COM
RoyalServer
User avatar
Mafios_X
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 6851
Joined: 10 Apr 2009, 01:28
Detinator Steam: Da
SteamID: mafiosx
Reputatie: Fost Administrator
Location: Italia
Has thanked: 341 times
Been thanked: 419 times
Contact:

18 Mar 2021, 22:07

lycanian wrote:
18 Mar 2021, 21:10
Ce legatura are ce s-a intamplat la ovh cu ce a patit krond?
Scrie clar cand incerci sa intri pe krond ....wtf...
Suspendat de cine? De ce ? :))

Asta incearca lumea sa afle!
-------------------------------#STEAM PROFILE--------------------------------------
Image
STEAM: mafiosx

Image


www.gamescan.ro - Un fel de GameTracker ROMANESC :D
User avatar
lycanian
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 64
Joined: 12 Jan 2011, 00:33
Detinator Steam: Da
CS Status: I`m fine .
Detinator server CS: Da
SteamID: madfather_ro
Location: Constanta
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Contact:

18 Mar 2021, 23:12

Mafios_X wrote:
18 Mar 2021, 22:07
lycanian wrote:
18 Mar 2021, 21:10
Ce legatura are ce s-a intamplat la ovh cu ce a patit krond?
Scrie clar cand incerci sa intri pe krond ....wtf...
Suspendat de cine? De ce ? :))

Asta incearca lumea sa afle!
Dracu sa ii ia, sa se aleaga praful de ei.
CSGO.GAMEFEAR.RO - CSGO CLASSY V2

Tranzactii reusite, a dat primul. Click
Hardix
Membru nou
Membru nou
Posts: 2
Joined: 18 Mar 2021, 22:52
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0

18 Mar 2021, 23:25

Salut, vorbesc strict din afara staff-ului Indungi (sunt sigur ca o sa apara fani din astia sa zica ca pup in fund si chestii).

Nu stiu de ce nu observati ca dedicat-ul de la Indungi e acelasi pe care e si site-ul de la Krond.org + Gamepanel.ro (tot de Krond e detinut).
Daca cumva dedicat-ul este de la Hetzner posibil sa fie suspendat din cauza flood-ului.
Nu stiu de ce toata lumea vorbeste de teapa, daca era teapa de ce inca mai cumpara lumea de la host-ul respectiv, nu vorbesc strict de Krond.
lycanian wrote:
18 Mar 2021, 21:10
Ce legatura are ce s-a intamplat la ovh cu ce a patit krond?
Scrie clar cand incerci sa intri pe krond ....wtf...
Daca nu stii cum functioneaza o firma de host de ce comentezi, te-ai informat macar ca Indungi-ul respectiv Krond-ul folosesc servicii de la OVH?
User avatar
lycanian
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 64
Joined: 12 Jan 2011, 00:33
Detinator Steam: Da
CS Status: I`m fine .
Detinator server CS: Da
SteamID: madfather_ro
Location: Constanta
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Contact:

19 Mar 2021, 01:09

Hardix wrote:
18 Mar 2021, 23:25
Salut, vorbesc strict din afara staff-ului Indungi (sunt sigur ca o sa apara fani din astia sa zica ca pup in fund si chestii).

Nu stiu de ce nu observati ca dedicat-ul de la Indungi e acelasi pe care e si site-ul de la Krond.org + Gamepanel.ro (tot de Krond e detinut).
Daca cumva dedicat-ul este de la Hetzner posibil sa fie suspendat din cauza flood-ului.
Nu stiu de ce toata lumea vorbeste de teapa, daca era teapa de ce inca mai cumpara lumea de la host-ul respectiv, nu vorbesc strict de Krond.
lycanian wrote:
18 Mar 2021, 21:10
Ce legatura are ce s-a intamplat la ovh cu ce a patit krond?
Scrie clar cand incerci sa intri pe krond ....wtf...
Daca nu stii cum functioneaza o firma de host de ce comentezi, te-ai informat macar ca Indungi-ul respectiv Krond-ul folosesc servicii de la OVH?
Daca era din cauza la treaba cu OVH-ul era picat, nu mai functiona, dar el a functionat in continuare.
Ceea ce ai enumerat tu mai sus nu sunt hostate la OVH, iar serviciile lor (care le ofera) nu sunt hostate in datacenterul acela care a luat foc (poate unele sunt).
CSGO.GAMEFEAR.RO - CSGO CLASSY V2

Tranzactii reusite, a dat primul. Click
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6279
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 184 times
Been thanked: 792 times
Contact:

19 Mar 2021, 01:21

CryWolf wrote:
18 Mar 2021, 18:27
myCro3 wrote:
18 Mar 2021, 18:24
Salut, ce informatii circula prin grupuri? Sa inteleg ca in mod oficial indungi si krond sunt moarti acum?
***** nici nu sunt capabili sa anunte in mod oficial in conditiile in care sunt client cu 2 servere la ei si nu mai am acces FTP de peste 2 zile...
Era de asteptat doar Laur a avut probleme acvum cativa ani, security-zone/krond-escrocherie-si-santaj-t99000.html nu a-ti bagat de seama, de acum e clar.
Multumita lui Isti ca avut un backup de rezerva, inca mai exista extreamcs si astazi !! :hand_to_chin:
User avatar
Scooby-Doo
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 271
Joined: 23 Oct 2014, 23:27
Detinator Steam: Da
CS Status: ~Online~
Detinator server CS: ZOMBIE.OLDGODS.RO
SteamID: darian433
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Discord: Darian433#0850
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times
Contact:

19 Mar 2021, 04:03

Hardix wrote:
18 Mar 2021, 23:25
Salut, vorbesc strict din afara staff-ului Indungi (sunt sigur ca o sa apara fani din astia sa zica ca pup in fund si chestii).

Nu stiu de ce nu observati ca dedicat-ul de la Indungi e acelasi pe care e si site-ul de la Krond.org + Gamepanel.ro (tot de Krond e detinut).
Daca cumva dedicat-ul este de la Hetzner posibil sa fie suspendat din cauza flood-ului.
Nu stiu de ce toata lumea vorbeste de teapa, daca era teapa de ce inca mai cumpara lumea de la host-ul respectiv, nu vorbesc strict de Krond.
lycanian wrote:
18 Mar 2021, 21:10
Ce legatura are ce s-a intamplat la ovh cu ce a patit krond?
Scrie clar cand incerci sa intri pe krond ....wtf...
Daca nu stii cum functioneaza o firma de host de ce comentezi, te-ai informat macar ca Indungi-ul respectiv Krond-ul folosesc servicii de la OVH?
Iti las poze din ticket cand mi se cer 500 de euro sa-mi transfere domeniul la rotld? Propriul meu domeniu??????? 500 de euro sa am acces direct la rotld? Nu, nu sunt tepari. Sunt jegosii internetului care au profitat cat au putut de tot ce au prins. Sper sa nu mai deschida niciodata firma. Tepari infecti.
Discord: Darian433#0850

User avatar
myCro3
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 17
Joined: 02 Apr 2020, 18:31
Detinator Steam: Da
CS Status: Maintain Your Creativity Reckoning Origi
Detinator server CS: CSBLACKDEVIL
SteamID: mycrocs
Fond eXtream: 0
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

19 Mar 2021, 06:01

Hardix wrote:
18 Mar 2021, 23:25
Salut, vorbesc strict din afara staff-ului Indungi (sunt sigur ca o sa apara fani din astia sa zica ca pup in fund si chestii).

Nu stiu de ce nu observati ca dedicat-ul de la Indungi e acelasi pe care e si site-ul de la Krond.org + Gamepanel.ro (tot de Krond e detinut).
Daca cumva dedicat-ul este de la Hetzner posibil sa fie suspendat din cauza flood-ului.
Nu stiu de ce toata lumea vorbeste de teapa, daca era teapa de ce inca mai cumpara lumea de la host-ul respectiv, nu vorbesc strict de Krond.
lycanian wrote:
18 Mar 2021, 21:10
Ce legatura are ce s-a intamplat la ovh cu ce a patit krond?
Scrie clar cand incerci sa intri pe krond ....wtf...
Daca nu stii cum functioneaza o firma de host de ce comentezi, te-ai informat macar ca Indungi-ul respectiv Krond-ul folosesc servicii de la OVH?
Daca iti este frica de acuzatiile de pupat in fund atunci poate chiar faci asta? Sa spunem ca problema este de natura tehnica si ei lucreaza de aproape 72h la remedierea lor, de ce nu s-au facut anunturi in legatura cu asta? Pe pagini de facebook sau alte metode, pana la urma clientii sunt cei care i-au tinut in viata firma, asadar singurul care ar putea oferii explicatii ar fi Senaris. Explicatiile ar trebui sa fie formate din scuze, solutii acordate si despagubiri pentru deranj, asadar... nu o sa aiba loc nimic pentru ca sa fim seriosi... :)))) ar venii suparat ca s-a aruncat cu "rahat" in conditiile in care eu stau cel putin 72h cu serverele in aer, cu boosturi achitate lunar si cu griji adunate.

Asadar, iti apreciez opinia personala si faptul ca ai specificat ca nu esti fanul lui senaris, dar ceea ce ai zis este doar o opinie asupra problemei, iar intrebarea mea este: esti client cu vreun serviciu la krond? sau te plictiseai ca e forumul inchis si n-ai ce face? intrebari pentru care nu vreau raspuns, eu vreau ftp ca sa ma bucur de ceea ce am platit.
NEWLIFEZM.CSBLACKDEVIL.COM
EVILZM.CSBLACKDEVIL.COM
Hardix
Membru nou
Membru nou
Posts: 2
Joined: 18 Mar 2021, 22:52
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0

19 Mar 2021, 06:33

myCro3 wrote:
19 Mar 2021, 06:01
Hardix wrote:
18 Mar 2021, 23:25
Salut, vorbesc strict din afara staff-ului Indungi (sunt sigur ca o sa apara fani din astia sa zica ca pup in fund si chestii).

Nu stiu de ce nu observati ca dedicat-ul de la Indungi e acelasi pe care e si site-ul de la Krond.org + Gamepanel.ro (tot de Krond e detinut).
Daca cumva dedicat-ul este de la Hetzner posibil sa fie suspendat din cauza flood-ului.
Nu stiu de ce toata lumea vorbeste de teapa, daca era teapa de ce inca mai cumpara lumea de la host-ul respectiv, nu vorbesc strict de Krond.
lycanian wrote:
18 Mar 2021, 21:10
Ce legatura are ce s-a intamplat la ovh cu ce a patit krond?
Scrie clar cand incerci sa intri pe krond ....wtf...
Daca nu stii cum functioneaza o firma de host de ce comentezi, te-ai informat macar ca Indungi-ul respectiv Krond-ul folosesc servicii de la OVH?
Daca iti este frica de acuzatiile de pupat in fund atunci poate chiar faci asta? Sa spunem ca problema este de natura tehnica si ei lucreaza de aproape 72h la remedierea lor, de ce nu s-au facut anunturi in legatura cu asta? Pe pagini de facebook sau alte metode, pana la urma clientii sunt cei care i-au tinut in viata firma, asadar singurul care ar putea oferii explicatii ar fi Senaris. Explicatiile ar trebui sa fie formate din scuze, solutii acordate si despagubiri pentru deranj, asadar... nu o sa aiba loc nimic pentru ca sa fim seriosi... :)))) ar venii suparat ca s-a aruncat cu "rahat" in conditiile in care eu stau cel putin 72h cu serverele in aer, cu boosturi achitate lunar si cu griji adunate.

Asadar, iti apreciez opinia personala si faptul ca ai specificat ca nu esti fanul lui senaris, dar ceea ce ai zis este doar o opinie asupra problemei, iar intrebarea mea este: esti client cu vreun serviciu la krond? sau te plictiseai ca e forumul inchis si n-ai ce face? intrebari pentru care nu vreau raspuns, eu vreau ftp ca sa ma bucur de ceea ce am platit.
Nu o fac, am fost tratat foarte aiurea înainte să iau remove si s a vorbit despre mine cand eu nu eram de față, asa se intampla cand sunt pokemoni in staff. Eu astept niste explicații ca sunt curios despre ce e vorba, la fel cum am intors Twitter-ul cu fundu' în sus pentru informatii de la OVH.

Si da, am servicii de la Krond, am 2 servere la care voiam să lucrez zilele astea.

Si la restul nici nu o sa va raspund ca sunteți pe lângă subiect si sunteți irelevanti.
User avatar
Florin
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 3643
Joined: 03 Apr 2013, 17:24
Detinator Steam: Da
Reputatie: eXtream Mod
Fost Administrator
Nume anterior : florinxDD
Fost Membru Club eXtreamCS (o luna)
Has thanked: 40 times
Been thanked: 59 times

19 Mar 2021, 07:45

Hardix wrote:
19 Mar 2021, 06:33
myCro3 wrote:
19 Mar 2021, 06:01
Hardix wrote:
18 Mar 2021, 23:25
Salut, vorbesc strict din afara staff-ului Indungi (sunt sigur ca o sa apara fani din astia sa zica ca pup in fund si chestii).

Nu stiu de ce nu observati ca dedicat-ul de la Indungi e acelasi pe care e si site-ul de la Krond.org + Gamepanel.ro (tot de Krond e detinut).
Daca cumva dedicat-ul este de la Hetzner posibil sa fie suspendat din cauza flood-ului.
Nu stiu de ce toata lumea vorbeste de teapa, daca era teapa de ce inca mai cumpara lumea de la host-ul respectiv, nu vorbesc strict de Krond.



Daca nu stii cum functioneaza o firma de host de ce comentezi, te-ai informat macar ca Indungi-ul respectiv Krond-ul folosesc servicii de la OVH?
Daca iti este frica de acuzatiile de pupat in fund atunci poate chiar faci asta? Sa spunem ca problema este de natura tehnica si ei lucreaza de aproape 72h la remedierea lor, de ce nu s-au facut anunturi in legatura cu asta? Pe pagini de facebook sau alte metode, pana la urma clientii sunt cei care i-au tinut in viata firma, asadar singurul care ar putea oferii explicatii ar fi Senaris. Explicatiile ar trebui sa fie formate din scuze, solutii acordate si despagubiri pentru deranj, asadar... nu o sa aiba loc nimic pentru ca sa fim seriosi... :)))) ar venii suparat ca s-a aruncat cu "rahat" in conditiile in care eu stau cel putin 72h cu serverele in aer, cu boosturi achitate lunar si cu griji adunate.

Asadar, iti apreciez opinia personala si faptul ca ai specificat ca nu esti fanul lui senaris, dar ceea ce ai zis este doar o opinie asupra problemei, iar intrebarea mea este: esti client cu vreun serviciu la krond? sau te plictiseai ca e forumul inchis si n-ai ce face? intrebari pentru care nu vreau raspuns, eu vreau ftp ca sa ma bucur de ceea ce am platit.
Nu o fac, am fost tratat foarte aiurea înainte să iau remove si s a vorbit despre mine cand eu nu eram de față, asa se intampla cand sunt pokemoni in staff. Eu astept niste explicații ca sunt curios despre ce e vorba, la fel cum am intors Twitter-ul cu fundu' în sus pentru informatii de la OVH.

Si da, am servicii de la Krond, am 2 servere la care voiam să lucrez zilele astea.

Si la restul nici nu o sa va raspund ca sunteți pe lângă subiect si sunteți irelevanti.
ma mir ca n-ai de la enix, atat am sa-ti zic tie


ce s-a intamplat la ovh n-are absolut nici o legatura cu ce problema are Krond acum si daca cumva Krond are mitigarea prin hetzner, au fost si ei afectati de un ddos destul de puternic care nu au reusit sa-i faca mitigare, ca de exemplu din ce stiu eu sitebunker foloseste hetzner si au si scris pe site ca au probleme cu atacurile ddos


@mycro, bravo lui love ca ti-a oferit suport, stiu ce prost e suportul direct la krond, insa avand in vedere ca el e "reseller" sau cum se mai numeste in ziua de astazi, el are alta legatura cu Senaris/Westfram si cum mai vrei sa-i numesti pe cei de la Krond, eu cand aveam serverele de la ei, mereu luam prin pork, pentru ca el avea alta legatura cu ei si primea mult mai repede raspuns ca si cand as fii fost eu client direct la ei



///au revenit, o sa inchid topicul ca o sa fie cearta
User avatar
CryWolf
Administrator
Administrator
Posts: 6505
Joined: 07 Aug 2008, 16:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Fost Scripter
Manager CS2.eXtream.Ro
Fost Detinator ZM.eXtream.Ro
Fost manager CS.eXtream.Ro
Fost manager CSGO.eXtream.Ro
Fost manager global
Location: Botosani
Discord: crywolf1989
Has thanked: 202 times
Been thanked: 850 times
Contact:

22 Mar 2021, 18:37

Si-au revenit dar cat sa mai dea vreo 2 tepe sa fuga de tot

Code: Select all

Sunday, March 14, 2021
Buna ziua,

Aducem la cunostinta tuturor clientilor existenti ca, incepand cu data de 20.02.2021 nu s-au mai permis comenzi noi pentru serverele gazduite in datacenterul Romania.

Avand in vedere ca nu mai prestam servicii de 'Gamehosting' la nivel de Romania:
- Toate serviciile din clasa 89.44.246.X (Datacenter Romania) vor fi dezactivate incepand cu 26.03.2021
- Toti clientii ce detin servicii pe clasa respectiva au optiunea (prin ticket de suport) sa isi transfere serviciu pe datacenter-ul 'Franta/Germania' (OVH) cu o reducere de 20% pentru prima luna. 

In cazul in care doriti sa va transferati pe Extern:
1. Comanda prin krond.org de un nou server 1.6 cu selectia 'Datacenter Franta/Germania' 
2. Ticket catre suport tehnic "vreau transfer", ce are continut: vechi ip -> transfer germania. 

In orice situatie:
- Recomandam backup local pentru serverele dvs de jocuri pentru evitarea pierderilor de date.
Vad ca nu explica nimic de downtime la fel si induigi.
Fug toti din tara cu CS1.6, astia KGB wtf :boundlessly_laughing: de aia am eu dedicat propriu , ca uite asa te lasa astia cu ochii pluta :|
NU IMI MAI DA-TI PM CU CERERE AJUTOR/SAMD, FOLOSITI FORUMUL, CITESC MAJORITATEA TOPICURILOR.
www.dark-arena.com , SERVERE CS / CS2 / L4D AU REVENIT ONLINE.
www.diasporaiptv.ro - SERVICII PREMIUM IPTV

Image

Image
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6279
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 184 times
Been thanked: 792 times
Contact:

26 Mar 2021, 01:58

robbencsgo wrote:
18 Mar 2021, 18:34
Baieti nu mai vorbiti aiurea si informati-va mai bine, totu e mort pentru. ca de curand a ars o parte dintr-o cladire de la OVH unde erau colocate dedicatele celor de la krond.

Mai exact in Strasbourg.
O sa intelegi intr-o alta viata.. ca nimic nu e intamplator :face_party_blower: :((

Cei care aveti nevoie de webhosting / gamehosting, va pot ajuta.
Post Reply

Return to “Security zone”

  • Information