krond/indungi morti?

Postarea in aceasta categorie se face doar cu DOVEZI DE INSELARE. Nu se permite reclama negativa sau pareri personale.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6275
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 183 times
Been thanked: 792 times
Contact:

26 Mar 2021, 02:02

Scooby-Doo wrote:
19 Mar 2021, 04:03
Hardix wrote:
18 Mar 2021, 23:25
Salut, vorbesc strict din afara staff-ului Indungi (sunt sigur ca o sa apara fani din astia sa zica ca pup in fund si chestii).

Nu stiu de ce nu observati ca dedicat-ul de la Indungi e acelasi pe care e si site-ul de la Krond.org + Gamepanel.ro (tot de Krond e detinut).
Daca cumva dedicat-ul este de la Hetzner posibil sa fie suspendat din cauza flood-ului.
Nu stiu de ce toata lumea vorbeste de teapa, daca era teapa de ce inca mai cumpara lumea de la host-ul respectiv, nu vorbesc strict de Krond.
lycanian wrote:
18 Mar 2021, 21:10
Ce legatura are ce s-a intamplat la ovh cu ce a patit krond?
Scrie clar cand incerci sa intri pe krond ....wtf...
Daca nu stii cum functioneaza o firma de host de ce comentezi, te-ai informat macar ca Indungi-ul respectiv Krond-ul folosesc servicii de la OVH?
Iti las poze din ticket cand mi se cer 500 de euro sa-mi transfere domeniul la rotld? Propriul meu domeniu??????? 500 de euro sa am acces direct la rotld? Nu, nu sunt tepari. Sunt jegosii internetului care au profitat cat au putut de tot ce au prins. Sper sa nu mai deschida niciodata firma. Tepari infecti.
Ia pune, sa vedem

Recomandarea mea, din experienta personala, astia care aveti probleme cu o firma de hosting, daca nu va da nici un semn de viata in maxim 3 zile, nu mai asteptati, mutati-va direct. Firma respectiva nu e foarte interesata de clientii ei, daca nu a avut timp in 72 ore sa va informeze care este situatia, ce solutii sunt si mai ales cu ce va pot ajuta ei.
RoyalServer
User avatar
myCro3
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 17
Joined: 02 Apr 2020, 18:31
Detinator Steam: Da
CS Status: Maintain Your Creativity Reckoning Origi
Detinator server CS: CSBLACKDEVIL
SteamID: mycrocs
Fond eXtream: 0
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

26 Mar 2021, 20:10

Laur eXtream wrote:
26 Mar 2021, 02:02
Recomandarea mea, din experienta personala, astia care aveti probleme cu o firma de hosting, daca nu va da nici un semn de viata in maxim 3 zile, nu mai asteptati, mutati-va direct. Firma respectiva nu e foarte interesata de clientii ei, daca nu a avut timp in 72 ore sa va informeze care este situatia, ce solutii sunt si mai ales cu ce va pot ajuta ei.
Cea mai buna recomandare, un orar dedicat raspunsurilor este ceva profi, intarzieri cu motive mai au loc... dar nebagarea de seama, e clar, prioritatea individului a fost mai mult sa isi faca ts-ul de pe indungi decat sa se ocupe de clientii firmei pe care o are sub control(pe krond.org nu te mai poti loga de o saptamana, implicit au ramas in aer serverele clientilor, ghinionistii care vor ramane pana la capat :funny_cat: ).
NEWLIFEZM.CSBLACKDEVIL.COM
EVILZM.CSBLACKDEVIL.COM
User avatar
Scooby-Doo
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 271
Joined: 23 Oct 2014, 23:27
Detinator Steam: Da
CS Status: ~Online~
Detinator server CS: ZOMBIE.OLDGODS.RO
SteamID: darian433
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Discord: Darian433#0850
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times
Contact:

26 Mar 2021, 22:33

Laur eXtream wrote:
26 Mar 2021, 02:02
Scooby-Doo wrote:
19 Mar 2021, 04:03
Hardix wrote:
18 Mar 2021, 23:25
Salut, vorbesc strict din afara staff-ului Indungi (sunt sigur ca o sa apara fani din astia sa zica ca pup in fund si chestii).

Nu stiu de ce nu observati ca dedicat-ul de la Indungi e acelasi pe care e si site-ul de la Krond.org + Gamepanel.ro (tot de Krond e detinut).
Daca cumva dedicat-ul este de la Hetzner posibil sa fie suspendat din cauza flood-ului.
Nu stiu de ce toata lumea vorbeste de teapa, daca era teapa de ce inca mai cumpara lumea de la host-ul respectiv, nu vorbesc strict de Krond.



Daca nu stii cum functioneaza o firma de host de ce comentezi, te-ai informat macar ca Indungi-ul respectiv Krond-ul folosesc servicii de la OVH?
Iti las poze din ticket cand mi se cer 500 de euro sa-mi transfere domeniul la rotld? Propriul meu domeniu??????? 500 de euro sa am acces direct la rotld? Nu, nu sunt tepari. Sunt jegosii internetului care au profitat cat au putut de tot ce au prins. Sper sa nu mai deschida niciodata firma. Tepari infecti.
Ia pune, sa vedem

Recomandarea mea, din experienta personala, astia care aveti probleme cu o firma de hosting, daca nu va da nici un semn de viata in maxim 3 zile, nu mai asteptati, mutati-va direct. Firma respectiva nu e foarte interesata de clientii ei, daca nu a avut timp in 72 ore sa va informeze care este situatia, ce solutii sunt si mai ales cu ce va pot ajuta ei.
Cred ca am uitat sa specific ca au sters ticket-ul respectiv, oricum, cine nu crede este fix problema lui. Am mentionat doar chestia respectiva si sunt sigur ca sunt altii care au patit la fel si au dovezi DAR am vorbit cu baietii de la globehosting (care practic au domeniul meu) si mi-au spus ca ii legal ce fac ei pentru ca practic domeniul le apartine, fiind inregistrat de krond la o firma care la randul ei a inregistrat la globe...etc.
In momentul de fata am un domeniu in pendingdelete la ei, nu raspunde nimeni nicaieri, din martie tot asa....totusi pe indungi plange Senaris ca i-au plecat servere si acu' se vad oamenii care sustin comunitate.
myCro3 wrote:
26 Mar 2021, 20:10
Laur eXtream wrote:
26 Mar 2021, 02:02
Recomandarea mea, din experienta personala, astia care aveti probleme cu o firma de hosting, daca nu va da nici un semn de viata in maxim 3 zile, nu mai asteptati, mutati-va direct. Firma respectiva nu e foarte interesata de clientii ei, daca nu a avut timp in 72 ore sa va informeze care este situatia, ce solutii sunt si mai ales cu ce va pot ajuta ei.
Cea mai buna recomandare, un orar dedicat raspunsurilor este ceva profi, intarzieri cu motive mai au loc... dar nebagarea de seama, e clar, prioritatea individului a fost mai mult sa isi faca ts-ul de pe indungi decat sa se ocupe de clientii firmei pe care o are sub control(pe krond.org nu te mai poti loga de o saptamana, implicit au ramas in aer serverele clientilor, ghinionistii care vor ramane pana la capat :funny_cat: ).
Pana cand apare cineva care are o pierdere mare, ori il da in judecata ori intra peste el in casa si il bate de viseaza numai firme (una din doua). Pe teamspeak sta afk non-stop, pe forum intra dar nu raspunde la mesaje.
Am ajuns totusi la o concluzie, la ceva ce-mi doresc: sa-i inchida firma, cineva sa-l dea in judecata sa vada ca nu poate face ce vrea el cu clientii si indungi sa fie luat de oricine altcineva. Atunci, poate invata sa respecte clientii, indiferent de sume sau statut social (ca sunt oameni pe care-i suge de bani). Sa ramana 0.
Discord: Darian433#0850

CSBD
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 8
Joined: 10 Dec 2018, 22:16
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Been thanked: 3 times
Contact:

27 Mar 2021, 00:15

Salutare domnilor,

Recunosc ca nu sunt un fan extreamcs, nu datorita oamenilor de aici ci pentru ca a devenit locul unde toti ne spalam rufele. Mereu am incercat sa fiu un om cugetat si rabdator iar cand s-a ivit ocazia sa ajut pe cineva macar cu o vorba, nu am ezitat sa o fac. Asadar o sa fiu scurt si la obiect.

De cand Senaris a preluat Krond Solutions Srl treburile extraordinare s-au imputit. Probleme peste probleme si santaj peste santaj. Zilele trecute rabdarea noastra s-a terminat si am hotarat sa incheiem vanzarea serverelor Krond continuand sa achitam pana la inchidere serverele ramase. (pana la inchiderea ceruta de client)

Dupa 7 zile in care accesul la contul krond. org a fost restrictionat PENTRU TOATA LUMEA (inca este restrictionat), si am fost in imposibilitate de a face platile serverelor ramase, astazi ne-a fost inchis orice server care depasise data scadenta. CUM RAHAT SA INCHIZI UN SERVER DACA NU MI-AI OFERIT SANSA SA IL PLATESC DESI AM FONDURI IN PORTOFELUL KROND? Este total anormal si oricine poate constientiza asta. Aici nu este vorba de firma Krond, lasam la o parte orice invidie sau gand rau, ci e vorba de tine SENARIS, de un om care prin gesturi de genul da dovada de instabilitate mintala.

Deci serverele inchise, fondurile nerambursate si jigniri peste jigniri. Din acest moment va declar cu toata sinceritatea si spre tot binele vostru: NU RECOMAND SENARIS, NU RECOMAND KROND SOLUTIONS SRL.
Un om instabil care cere 250 euro in mod mincinos pe o licenta ts3 membrilor indungi, ca el sa plateasca doar 200 dolari pe ea (dat fiind faptul ca aveam licenta de 1024 la 400 dolari si o plateam jumate-jumate)...te lasa fara cuvinte.

Urmeaza un faliment. O sa vedeti ca nu vorbesc prostii.

Imi cer scuze tuturor clientilor pentru ca nu am putut face mai mult insa...nu am avut cu cine.
User avatar
Scooby-Doo
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 271
Joined: 23 Oct 2014, 23:27
Detinator Steam: Da
CS Status: ~Online~
Detinator server CS: ZOMBIE.OLDGODS.RO
SteamID: darian433
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Discord: Darian433#0850
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times
Contact:

27 Mar 2021, 03:14

CSBD wrote:
27 Mar 2021, 00:15
Salutare domnilor,

Recunosc ca nu sunt un fan extreamcs, nu datorita oamenilor de aici ci pentru ca a devenit locul unde toti ne spalam rufele. Mereu am incercat sa fiu un om cugetat si rabdator iar cand s-a ivit ocazia sa ajut pe cineva macar cu o vorba, nu am ezitat sa o fac. Asadar o sa fiu scurt si la obiect.

De cand Senaris a preluat Krond Solutions Srl treburile extraordinare s-au imputit. Probleme peste probleme si santaj peste santaj. Zilele trecute rabdarea noastra s-a terminat si am hotarat sa incheiem vanzarea serverelor Krond continuand sa achitam pana la inchidere serverele ramase. (pana la inchiderea ceruta de client)

Dupa 7 zile in care accesul la contul krond. org a fost restrictionat PENTRU TOATA LUMEA (inca este restrictionat), si am fost in imposibilitate de a face platile serverelor ramase, astazi ne-a fost inchis orice server care depasise data scadenta. CUM RAHAT SA INCHIZI UN SERVER DACA NU MI-AI OFERIT SANSA SA IL PLATESC DESI AM FONDURI IN PORTOFELUL KROND? Este total anormal si oricine poate constientiza asta. Aici nu este vorba de firma Krond, lasam la o parte orice invidie sau gand rau, ci e vorba de tine SENARIS, de un om care prin gesturi de genul da dovada de instabilitate mintala.

Deci serverele inchise, fondurile nerambursate si jigniri peste jigniri. Din acest moment va declar cu toata sinceritatea si spre tot binele vostru: NU RECOMAND SENARIS, NU RECOMAND KROND SOLUTIONS SRL.
Un om instabil care cere 250 euro in mod mincinos pe o licenta ts3 membrilor indungi, ca el sa plateasca doar 200 dolari pe ea (dat fiind faptul ca aveam licenta de 1024 la 400 dolari si o plateam jumate-jumate)...te lasa fara cuvinte.

Urmeaza un faliment. O sa vedeti ca nu vorbesc prostii.

Imi cer scuze tuturor clientilor pentru ca nu am putut face mai mult insa...nu am avut cu cine.
Nu esti singurul afectat, stai linistit. Sunt multi altii mai rau ca tine.
In caz ca intrati pe teamspeak (in timp ce vorbeam pe discord cu alt prieten m-au prins 2 si i-am intrebat de Senaris), le-am explicat ca-l caut personal sa-mi iau si eu domeniul de la el ca deh...pana cand s-a ajuns sa le dau informatii despre domeniu, ce servicii am si le-am spus clar, CAND VORBESC CU EL, II SPUN LUI.
Image
Discord: Darian433#0850

The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13708
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

27 Mar 2021, 07:14

Se stia de mult despre Krond ca cei care conduc afacerea asta sunt oameni cu dizabilitati mintale si sociopatie, de cand a postat Laur eXtream povestea lui amoroasa intre el si Krond mi-am dat seama ca oamenii astia trebuie lipsiti de libertate si batuti zilnic.Domnisorul cu mustacioara si diploma in pus ungii cu gel de la csbd, se spala rufele murdare tot din cauza celor ca tine ca veniti sa va plangeti de x si y in loc sa cautati o solutie si sa stati linistiti dar va place sa postati pe extreamcs de zici ca sunteti ca muierile alea la emisiuni si trebuie sa va certati sau sa plangeti.
Image
User avatar
myCro3
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 17
Joined: 02 Apr 2020, 18:31
Detinator Steam: Da
CS Status: Maintain Your Creativity Reckoning Origi
Detinator server CS: CSBLACKDEVIL
SteamID: mycrocs
Fond eXtream: 0
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

27 Mar 2021, 07:29

The Kalu wrote:
27 Mar 2021, 07:14
Se stia de mult despre Krond ca cei care conduc afacerea asta sunt oameni cu dizabilitati mintale si sociopatie, de cand a postat Laur eXtream povestea lui amoroasa intre el si Krond mi-am dat seama ca oamenii astia trebuie lipsiti de libertate si batuti zilnic.Domnisorul cu mustacioara si diploma in pus ungii cu gel de la csbd, se spala rufele murdare tot din cauza celor ca tine ca veniti sa va plangeti de x si y in loc sa cautati o solutie si sa stati linistiti dar va place sa postati pe extreamcs de zici ca sunteti ca muierile alea la emisiuni si trebuie sa va certati sau sa plangeti.
Domnu moderator, nu pot sa nu observ faptul ca mereu va place sa va bagati in absolut orice atrage de la sine atentie, cumva si dumneavoastra aveti o placere in a va fi acordata aceasta atentie? Ca o alta remarca, din punctul de vedere al dumneavoastra drept moderator, drept reprezentat extreamcs, spuneti ca reclama capatata de extream in urma acestor drame este una rea si ar trebui sa evitam sa mai venim pe aici cu ele? Ciudat.. parca activitatea si vizitele erau bune, in special pe un forum unde sunt activate reclamele.

Ca o alta remarca, unii spun ca extreamcs este locul cel mai potrivit sa 'trantesti' cu astia care mai fac diverse prin romania la nivel de jocuri, oarecum pe aici este centrul si tot aici daca este sa vina cu replici nu au vreo mare 'putere'(decat cuvantul) si viata e grea cand nu poti da ban "inferiorilor"(se procedeaza doar cu block), in fine... asadar, de ce te plangi?
NEWLIFEZM.CSBLACKDEVIL.COM
EVILZM.CSBLACKDEVIL.COM
CSBD
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 8
Joined: 10 Dec 2018, 22:16
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Been thanked: 3 times
Contact:

27 Mar 2021, 07:30

The Kalu wrote:
27 Mar 2021, 07:14
Se stia de mult despre Krond ca cei care conduc afacerea asta sunt oameni cu dizabilitati mintale si sociopatie, de cand a postat Laur eXtream povestea lui amoroasa intre el si Krond mi-am dat seama ca oamenii astia trebuie lipsiti de libertate si batuti zilnic.Domnisorul cu mustacioara si diploma in pus ungii cu gel de la csbd, se spala rufele murdare tot din cauza celor ca tine ca veniti sa va plangeti de x si y in loc sa cautati o solutie si sa stati linistiti dar va place sa postati pe extreamcs de zici ca sunteti ca muierile alea la emisiuni si trebuie sa va certati sau sa plangeti.
Era inevitabil ca mârțoaga internetului sa nu lase reply.

Nota: MÂRȚOÁGĂ, mârțoage, s. f. Cal slab, rău îngrijit; gloabă. – Cf. mărțână.
Sursa: https://dexonline.ro/definitie/martoaga
Last edited by The Kalu on 27 Mar 2021, 10:26, edited 1 time in total.
Reason: off topic
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13708
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

27 Mar 2021, 10:42

myCro3 wrote:
27 Mar 2021, 07:29
The Kalu wrote:
27 Mar 2021, 07:14
Se stia de mult despre Krond ca cei care conduc afacerea asta sunt oameni cu dizabilitati mintale si sociopatie, de cand a postat Laur eXtream povestea lui amoroasa intre el si Krond mi-am dat seama ca oamenii astia trebuie lipsiti de libertate si batuti zilnic.Domnisorul cu mustacioara si diploma in pus ungii cu gel de la csbd, se spala rufele murdare tot din cauza celor ca tine ca veniti sa va plangeti de x si y in loc sa cautati o solutie si sa stati linistiti dar va place sa postati pe extreamcs de zici ca sunteti ca muierile alea la emisiuni si trebuie sa va certati sau sa plangeti.
Domnu moderator, nu pot sa nu observ faptul ca mereu va place sa va bagati in absolut orice atrage de la sine atentie, cumva si dumneavoastra aveti o placere in a va fi acordata aceasta atentie? Ca o alta remarca, din punctul de vedere al dumneavoastra drept moderator, drept reprezentat extreamcs, spuneti ca reclama capatata de extream in urma acestor drame este una rea si ar trebui sa evitam sa mai venim pe aici cu ele? Ciudat.. parca activitatea si vizitele erau bune, in special pe un forum unde sunt activate reclamele.

Ca o alta remarca, unii spun ca extreamcs este locul cel mai potrivit sa 'trantesti' cu astia care mai fac diverse prin romania la nivel de jocuri, oarecum pe aici este centrul si tot aici daca este sa vina cu replici nu au vreo mare 'putere'(decat cuvantul) si viata e grea cand nu poti da ban "inferiorilor"(se procedeaza doar cu block), in fine... asadar, de ce te plangi?
Eu nu am zis ca n-ar trebui sa mai veniti pe aici, domnu` muiercea de pe comunitatea aia careia nu o sa ii pronunt numele din motive de scarba a venit direct cu o aroganta infecta de parca extreamcs este forum pentru certuri intre muieri.Am intervenit pentru ca din cauza unora ca el forumul isi creaza o reputatie proasta, nu este si nici nu va fi forum pentru spalat rufele in public asta o faceti voi si o sa vorbesc cu administratorii ca de azi inainte sa nu se mai permita subiectele astea sensibile de muieri unde aveti voi impresia ca se spala rufele murdare.Si vezi ca se scrie domnul, domnu` se scria pe timpul comunismului mai ales in partide ca o forma de adresare atunci cand era criticata o persoana (o copie lingvistica a lui Tovarașu´!) dar nu am pretentii la tine sa cunosti astea din moment ce te dai rotund pe un forum de jocuri virtuale.

In legatura cu Krond, trebuia sa va asteptati la asa ceva.
security-zone/krond-escrocherie-si-santaj-t99000.html
Image
User avatar
Scooby-Doo
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 271
Joined: 23 Oct 2014, 23:27
Detinator Steam: Da
CS Status: ~Online~
Detinator server CS: ZOMBIE.OLDGODS.RO
SteamID: darian433
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Discord: Darian433#0850
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times
Contact:

27 Mar 2021, 15:25

Mai bine va certati in privat, sincer, aveti totusi o varsta....subiectul este sa "aruncam cu noroi" in krond in speranta ca mai recuperam ceva, nu unii in altii.
-------
Daca mai are cineva informatii, probleme cu ei, postati aici....sa afle toata lumea cat sunt de seriosi.
Discord: Darian433#0850

User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

27 Mar 2021, 15:42

Am mutat topicul in security zone. Pana la urma, fiecare foloseste ce serviciu doreste, nu?


P.S: Inainte de toate, ganditi-va ca nu e simplu sa ai site/firma de hosting. Daca ar fi fost atat de simplu, toata lumea si-ar fi facut. Pe gaming nu este ceva wow, insa pe partea cealalta necesita experienta de la angular, nodejs si cine stie ce pana la docker, banalul html si css si multe altele.
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6275
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 183 times
Been thanked: 792 times
Contact:

27 Mar 2021, 17:06

Ceea ce am observat eu la multi oameni de pe acest forum, este ca oricate topicuri am face cu FIRME / PERSOANE TEPARE sau NESERIOASE, ei tot se vor duce acolo :)))
Cred ca fiecare isi invata lectia pe propria piele, altfel nu pricepe.

De cand am creat categoria asta Security zone, in loc sa fie cat mai putine topicuri cu tepe, este chiar opusul, sunt din ce in ce MAI MULTE topicuri cu oameni care se simt pacaliti.
Post Reply

Return to “Security zone”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Yandex [Bot] and 7 guests