krond.org, tepari?

Postarea in aceasta categorie se face doar cu DOVEZI DE INSELARE. Nu se permite reclama negativa sau pareri personale.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Locked
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

19 Mar 2019, 18:40

Nickname-ul tău: sound
Nickname-ul țeparului: RADU TITA aka Salmus aka Westfarm
Link-ul de la profilul de pe forum al țeparului: -
Email țepar: [email protected] / [email protected] / [email protected]
Alte date de contact ale țeparului: krond.org
Descriere situație (obligatoriu): le tot cer din decembrie 2017 dreptul de folosinta al domeniului evict.ro inregistrat la ei si m-au ignorat pana azi, cand mi-au zis motivul adevarat pentru care nu mi-l dau, vedeti in pozele de mai jos

Prima data m-au laut drept prost, dupa a vazut ca nu-i merge si a dat-o direct pe aia cu tni
Ce parere aveti, conversatia este cu domnul radu tita? are mici probleme de limba dar poate purta o conversatie cat de cat

Dovezi (obligatoriu)
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Last edited by sound on 20 Mar 2019, 12:47, edited 1 time in total.
RoyalServer 2
User avatar
skartz
Manager CSGO
Manager CSGO
Posts: 245
Joined: 16 Feb 2017, 18:14
Detinator Steam: Da
CS Status: id/skartzxdd
Reputatie: Detinator GO.eXtreamCS.com
Fond eXtream: 0
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times
Contact:

19 Mar 2019, 19:28

tepari
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

19 Mar 2019, 19:31

skartz wrote:
19 Mar 2019, 19:28
tepari
cred ca voia sa iau si cateva servere de la el.. era cam bosumflat ca am servicii la tni :)) din pacate nu folosesc servicii de 2 lei ca altfel luam de la el..
singurul serviciu de il am la krond domeniul asta, la care n-am acces nici la nsuri daca ai mai pomenit asa ceva :))
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

20 Mar 2019, 00:06

eu m-am incurcat cu ei pentru ca doar ce revenisem dupa 2 ani de inactivitate si credeam ca krond sunt seriosi / calitativi si la recomandarea fostului moderator Florin am luat servicii de la ei prin resellerul lor trusthost/pork, dupa maxim 3 luni am renuntat la toate serviciile lor, nu am trecut imediat la tni, am trecut prin toolz, bts, gazduirejocuri pana sa ajung la tni si am ramas la ei pentru ca am fost multumit de la inceput, sunt un simplu client ca oricare altul de aproape 2 ani am bagat foarte multi bani am avut foarte mutle servicii am avut nemultumirile mele dar spre deosebire de krond la tni se poate comunica cu detinatorul; cand ma mai auzeati pe mine ca recomandam tni nu ii recomandam pentru ca primeam eu ceva, ci pentru ca voiam ca lumea sa vada cu ochii lor ca tni au servicii excelente la bani putini, n-are niciun sens sa platesti dublu pentru un serviciu inferior la krond/0ping si altele cand poti lua de la tni ceva mai bun la pret mai mic

edit - mi-am amintit acum unul din motivele pentru care am renuntat la serviciile lor era ca am primit teapa de la justdapz/trusthost, luasem 2 sau 4 servere de mix de la el si mi-am primit suspend la 2 saptamani in loc de o luna pentru ca un altcineva de pe comunitate mai avea el x servicii neplatite si a trebuit sa compenseze el cumva; in mintea lui ingusta nu intelege conceptul de client, el credea ca comunitatea in sine e un singur client si ca oricine putea lua servere in numele comunitatii, el primise un acces sa faca servere si dadea in stanga si in dreapta dupa cum ii cerea unu si altu, si cand era tras la raspundere probabil de ala mai mare pork dadea si el suspend la ce isi amintea pe acolo :))

lasand asta la o parte eu n-am mai auzit sa iti bati joc de un client pentru ca detine servicii in alta parte sau pentru ca recomanda alta firma concurenta

omu isi face impresia ca toti suntem prosti dar nu e chiar asa, o sa incercam sa rezolvam altfel problema daca cu vorba buna n-a mers, pana una alta vreau sa afle toata lumea ce mai face krond, cum o mai duc si cu ce se mai ocupa

posibil sa revin cu multe detalii in viitorul apropiat
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13708
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

20 Mar 2019, 05:32

Cam analfabeti taranii.

Eu zic sa ii indexezi in google bine rau, fa si cateva bloguri sau forumuri gratuite cu ceea ce fac lesinatii! Sa vezi ce misto o sa fie 😂😂
Image
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

20 Mar 2019, 12:48

am vorbit iar azi cu sotia stimabilului si mi-a promis ca se ocupa dansa de problema undeva pe saptamana viitoare acum sa vedem daca se tine de cuvant inca o saptamana in plus in minus nu mai conteaza
Justdapz
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 331
Joined: 12 Jun 2015, 18:53
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: csgo.devilcs.ro
SteamID: erk12231998
Fond eXtream: 0
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Contact:

20 Mar 2019, 19:15

sound wrote:
20 Mar 2019, 00:06
ca tni au servicii excelente la bani putini, n-are niciun sens sa platesti dublu pentru un serviciu inferior la krond/0ping si altele cand poti lua de la tni ceva mai bun la pret mai mic

edit - mi-am amintit acum unul din motivele pentru care am renuntat la serviciile lor era ca am primit teapa de la justdapz/trusthost, luasem 2 sau 4 servere de mix de la el si mi-am primit suspend la 2 saptamani in loc de o luna pentru ca un altcineva de pe comunitate mai avea el x servicii neplatite si a trebuit sa compenseze el cumva; in mintea lui ingusta nu intelege conceptul de client, el credea ca comunitatea in sine e un singur client si ca oricine putea lua servere in numele comunitatii, el primise un acces sa faca servere si dadea in stanga si in dreapta dupa cum ii cerea unu si altu, si cand era tras la raspundere probabil de ala mai mare pork dadea si el suspend la ce isi amintea pe acolo :))
Hai totusi sa nu ne dam smardoi aici, tu nu ai fost niciodata client la mine , ai fost la pork.Persoana de care tu spui este James.
Pentru ca intram pe ts sa l ajut pe James si sareai si tu ca vrei aia si aia nu inseamna ca ai fost client la mine, asa ca nu mai incerca sa te dai smecher pe aici pentru ca tot aceeasi persoana esti :)
Si nu te ai mutat atunci de la krond, te ai mutat cand ana .s(clienta krond) a venit la noi sa ne spuna faptul ca , comunitatea ta facea reclama + ceva atacuri ddos ( cand ai primit suspend la teamspeak).


EDIT:
Am stat sa ma uit pe pozele puse de tine.
1. Astept si eu un pm cu numarul de telefon care ti a trimis acele mesaje pot sa jur ca nu este numarul lui salmus sau cum ii spui tu
2.Adresa de email specificata de tine nu ii apartine persoanei respective , nici nu a avut adresa de yahoo
3.Doar cateva persoane au numarul de telefon, nu a oferit suport telefonic sau prin mesaje

Seara faina,
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

20 Mar 2019, 19:39

in calitate de ce rahat imi ceri tu mie socoteala?
scorseze
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2371
Joined: 26 Mar 2010, 12:54
Detinator Steam: Da
CS Status: --------------
Detinator server CS: --------
SteamID: --------
Reputatie: Restrictie moderator
Location: -----------
Has thanked: 41 times
Been thanked: 51 times

20 Mar 2019, 19:46

@ sound - inregistreaza-ti un domeniu .com si fa redirect de pe ro pana iti rezolvi problemele cu domnii de la krond.
:crazy_face:
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

20 Mar 2019, 19:56

scorseze wrote:
20 Mar 2019, 19:46
@ sound - inregistreaza-ti un domeniu .com si fa redirect de pe ro pana iti rezolvi problemele cu domnii de la krond.
am facut asta de mult pentru ca dupa cum am zis de prin 2017 nu mi se raspunde la tichete pe krond dar tot imi vreau domeniul pentru ca mi-am dedicat 2 ani din viata acelui site si nu mi se pare normal sa isi bata cineva joc de munca mea pe banii mei


@justdapz ai putin respect si nu mai posta date personale, dupa cum vezi eu am cenzurat numaru de telefon de pe care m-a contactat salmus, iar adresa de email [email protected] e publica pe listafirme.ro asociata firmei krond solutions srl

de tichetu ala de pe trusthost am uitat

nu e nicio vrajeala stai linistit dar astept inca pana saptamana viitoare poate se rezolva apoi o sa fac reclamatie cu toate informatiile adunate in cazul in care nu se rezolva pe care normala, daca nici cu reclamatie nu se rezolva, public tot si am incheiat povestea
scorseze
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2371
Joined: 26 Mar 2010, 12:54
Detinator Steam: Da
CS Status: --------------
Detinator server CS: --------
SteamID: --------
Reputatie: Restrictie moderator
Location: -----------
Has thanked: 41 times
Been thanked: 51 times

20 Mar 2019, 20:02

Justdapz wrote:
20 Mar 2019, 20:00
sound wrote:
20 Mar 2019, 19:39
in calitate de ce rahat imi ceri tu mie socoteala?
Ca sa iti demonstrez ca esti o persoana care stie sa arunce doar cu c**. Pot sa jur ca pozele pe care tu le ai pus de la aceea conversatie sunt false
Si totusi de ce plangi?
Acu 3 luni ai venit la pork, dupa ce ai plecat cu galagie si unde il vedeai ca posteaza veneai si tu si il atacai , sa il rogi sa te ajuta sa muti acest domeniu.
Omu a vrut sa te ajute, ti a cerut un numar de telefon dar nici pana in ziua de astazi nu ai raspuns

https://imgur.com/rFDBoak
:-c
:crazy_face:
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

20 Mar 2019, 20:12

nu i-am raspuns pentru ca am uitat de tichet, nu am primit niciun mail de instiintare cum ca mi s-ar fi raspuns la tichet, nu am venit la el sa ma ajute, am deschis un tichet cuiva asociat cu krond pentru ca la momentu ala nu imi raspundea nimeni de la krond si eram dispus dupa cum am zis si acolo sa ii dau si lui cv sa fie bine pentru toti dar am uitat intre timp nu ma asteptam oricum la un raspuns

tot tam tamu asta e irelevant oricum, ideea e ca KROND REFUZA SA IMI DEA DOMENIUL sa ne limitam la ideea de baza a acestui topic zic



ramane inchis topicu asta pana la noi noutati, daca se rezolva dispare
Locked

Return to “Security zone”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 15 guests