LondoN Extream - Neserios

Postarea in aceasta categorie se face doar cu DOVEZI DE INSELARE. Nu se permite reclama negativa sau pareri personale.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13699
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 643 times
Contact:

12 Sep 2019, 18:45

LondoN eXtream wrote:
11 Sep 2019, 20:55
Salut si mersi de feedback!

Dupa cum ti-am explicat, pentru ca addonsul sa ruleze corespunzator pe server trebuie sa ai build 6156 din 2013, el nefiind facut pentru build-uri mai vechi sau mai noi!

Te-am pus sa dai ticket sa iti puna respectivul build, cei de la host trimitandu-ti o poza cu un build din anul 2012 si precizand ca sunt fisiere din 2013, neseriozitatea este din partea lor, nu din partea mea. Nu exista "build din 2012 cu fisiere de 2013" si a fost prima data cand am auzit asa ceva.

Ti-am spus, actualizeaza la versiunea recomandata de mine, si eu iti voi instala din nou addonsul testandu-l la sange si demonstrandu-ti ca nu are nici o problema. Tot in aceea seara ti-am dat si ip-ul unui server ce ruleaza acest addons al unui client de al meu. Imi poti explica cum de la el ruleaza perfect si la tine nu? El fiind tot pe hzone!!

Tinand cont de ce am zis pana acum exista 2 variante:
- ori ai umblat in fisierele .sma aiurea, modificand, ceea ce duce la buguri si erori, de care eu am precizat in topic si fiecarui client in parte ca nu sunt raspunzator. Faceti modificari de cod, e treaba voastra ca aveti probleme, nu a mea! Eu dau addonsul asa cum e, eu il instalez, eu il pun pe picioare, urmand sa dau clientului serverul 'pe tava', ramanand doar sa isi modifice singur reclamele.
- ai avut un build necompatibil cu modul, ceea ce il face din start sa aiba probleme. Din nou, nu sunt raspunzator, de ce? Fiindca eu ti-am zis ce trebuie sa ai pe el, eu nu pot accesa fisierele/dedicatele celor de la host si sa fac ce imi trece mie prin cap. Chiar ai si zis si citez "daca ai ceva de rezolvat cu ei, vorbeste cu ei, nu cu mine". Stai asa, pana la urma eu sunt propietarul serverului sau tu?

Atata timp cat tu nu rulezi exact ce eu am zis nu sunt si nu voi fii raspunzator ce problemele ce le are serverul si cu asta am incheiat!

PS: Am aproximativ 35 clienti la acest addons, si numai tu ai avut probleme! O explicatie cat de cat logica? Nu stau intr-o suta de lei si nici nu voi sta.
:boundlessly_laughing: :boundlessly_laughing:
Image

Image
Image
RoyalServer 2
User avatar
ElNino
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 129
Joined: 21 Oct 2018, 21:13
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 15 times
Been thanked: 3 times
Contact:

12 Sep 2019, 19:41

Stai linistit nu esti singurul care io mai cerut =))))))))))) am vazut diferite poze si conversati deci nu stiu pana la urma de ce face tot tam-tam doar ca sa se scoata. :)
Filiq_
Utilizator neserios
Utilizator neserios
Posts: 846
Joined: 02 Nov 2014, 18:21
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Utilizator neserios
Fond eXtream: 0
Location: Constanta
Has thanked: 40 times
Been thanked: 30 times

12 Sep 2019, 20:22

The Kalu wrote:
12 Sep 2019, 18:45
LondoN eXtream wrote:
11 Sep 2019, 20:55
Salut si mersi de feedback!

Dupa cum ti-am explicat, pentru ca addonsul sa ruleze corespunzator pe server trebuie sa ai build 6156 din 2013, el nefiind facut pentru build-uri mai vechi sau mai noi!

Te-am pus sa dai ticket sa iti puna respectivul build, cei de la host trimitandu-ti o poza cu un build din anul 2012 si precizand ca sunt fisiere din 2013, neseriozitatea este din partea lor, nu din partea mea. Nu exista "build din 2012 cu fisiere de 2013" si a fost prima data cand am auzit asa ceva.

Ti-am spus, actualizeaza la versiunea recomandata de mine, si eu iti voi instala din nou addonsul testandu-l la sange si demonstrandu-ti ca nu are nici o problema. Tot in aceea seara ti-am dat si ip-ul unui server ce ruleaza acest addons al unui client de al meu. Imi poti explica cum de la el ruleaza perfect si la tine nu? El fiind tot pe hzone!!

Tinand cont de ce am zis pana acum exista 2 variante:
- ori ai umblat in fisierele .sma aiurea, modificand, ceea ce duce la buguri si erori, de care eu am precizat in topic si fiecarui client in parte ca nu sunt raspunzator. Faceti modificari de cod, e treaba voastra ca aveti probleme, nu a mea! Eu dau addonsul asa cum e, eu il instalez, eu il pun pe picioare, urmand sa dau clientului serverul 'pe tava', ramanand doar sa isi modifice singur reclamele.
- ai avut un build necompatibil cu modul, ceea ce il face din start sa aiba probleme. Din nou, nu sunt raspunzator, de ce? Fiindca eu ti-am zis ce trebuie sa ai pe el, eu nu pot accesa fisierele/dedicatele celor de la host si sa fac ce imi trece mie prin cap. Chiar ai si zis si citez "daca ai ceva de rezolvat cu ei, vorbeste cu ei, nu cu mine". Stai asa, pana la urma eu sunt propietarul serverului sau tu?

Atata timp cat tu nu rulezi exact ce eu am zis nu sunt si nu voi fii raspunzator ce problemele ce le are serverul si cu asta am incheiat!

PS: Am aproximativ 35 clienti la acest addons, si numai tu ai avut probleme! O explicatie cat de cat logica? Nu stau intr-o suta de lei si nici nu voi sta.
:boundlessly_laughing: :boundlessly_laughing:
Image

Image
Image
Image

Cand am spus de el pe chatul moderatorilor nimeni nu m-a luat in serios
https://discord.gg/VABVdhXMrK ZM CSO server in working..
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

12 Sep 2019, 23:02

Image
User avatar
ElNino
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 129
Joined: 21 Oct 2018, 21:13
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 15 times
Been thanked: 3 times
Contact:

13 Sep 2019, 03:36

London tata ce ai facut tata? , deci cum ziceam esti un om NESERIOS ...
Daca ma gandesc bine hai sa ne gandim la cati ai cerut si la cati nu i-ai dat nimic inapoi =))))) ,deci aici m-am lamurit cu tine :) rog un administrator sa verifice dovezile si sa ii sa scoata gradul pentru ca nu MERITA + reputatia!
User avatar
- SiMPLE
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 814
Joined: 13 Mar 2016, 11:19
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/ionel1
Fond eXtream: 0
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times
Contact:

13 Sep 2019, 07:29

https://imgur.com/a/sBnfyRS ups...
Banii inapoi bancar nu mai ai cum ii da ca nu cred ca ai 18 ani.
https://prnt.sc/r96bbt https://prnt.sc/retlsb https://prnt.sc/retn0y - ofer atentie si lectii de romana
Sunt smecher, am bani, vreti si voi? 8)
User avatar
ElNino
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 129
Joined: 21 Oct 2018, 21:13
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 15 times
Been thanked: 3 times
Contact:

13 Sep 2019, 11:17

Asa este :hand_over_mouth:
Ma gandesc la toata lumea de pe forumul acesta este dator? :boundlessly_laughing:
User avatar
Rainq
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 681
Joined: 21 Jul 2015, 19:50
Detinator Steam: Da
CS Status: Retras
Detinator server CS: zm.extreamcs.com
SteamID: mrainq
Reputatie: Fost super moderator
Fost detinator ZM.eXtreamCS.COM
Fost Membru Club eXtreamCS (trei luni)
Fond eXtream: 0
Location: Bucharest
Discord: manuraiders
Has thanked: 29 times
Been thanked: 51 times
Contact:

13 Sep 2019, 22:12

stiam ca trebuie in fata pluginul debug dar ca idee,errori peste errori :)) maine ,poimaine ma trezesc cu cel de baza ca face figuri?:))
Image
User avatar
faKe91
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1064
Joined: 07 Oct 2014, 18:49
Detinator Steam: Da
CS Status: I <3 Heavy Metal
SteamID: dogseatmypancreas
Reputatie: Fost moderator ajutator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Location: Republica Moldova, Chișinău
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

14 Sep 2019, 07:00

O sa te uimesti daca o sa iti spun ca aceasta eroarea pluginul o avea inca in anul 2009? Ai platit pe ceva nefunctional si mai ales care putea fi gasit gratuit.

https://forums.alliedmods.net/showpost. ... stcount=20
https://i.imgur.com/L0NPWzH.png

Invatati-va o data minte ca tot ce se vinde pe extreamcs (cam 80-90%) gasiti pe internet.

Ah da, ca sa nu uit: https://i.imgur.com/AhHMReU.png

Persoana in cauza a mai avut statut de "Persoana Neserioasa" si sa demonstrat de nenumarate ori ca o merita. Pacat ca ia fost scoasa.
User avatar
alynut
Administrator
Administrator
Posts: 7120
Joined: 02 Jul 2012, 06:31
Detinator Steam: Da
CS Status: In concediu, activez mai rar .
SteamID: alynut991
Reputatie: Fost Administrator
Fost Intermediar
Location: Bucuresti
Has thanked: 183 times
Been thanked: 441 times

14 Sep 2019, 08:41

Domnul London mai exista ceva de zis? Observ ca nu va obositi sa raspundeti la aceasta reclamatie .

"Nu stau intr-o suta de lei si nici nu voi sta." Hmm
Poate imi returnezi si mie acel euro paypal si la cei de pe extreamcs la care ai cerut, daca nu stai tu intr-o suta de lei . :-?

(Cand mi-ai cerut nu aveam pe moment, dar cum am facut rost ti-am si trimis dupa cateva ore, asa ma asteptam sa ii primesc si eu la lor.)
| Afiseaza codul
https://i.imgur.com/m2aVg5X.jpg
Inchidem topicul si aplicam regulile?
@Ai fost iertat o data si ti s-a scos reputatie care o aveai, acum deja e nesimtire .
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

14 Sep 2019, 10:24

Pentru moment toate gradele au fost scoase + reputatie adaugata. Astept un raspuns clar din partea lui.
User avatar
Nanu
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 222
Joined: 13 Aug 2016, 13:21
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( 4 luni )
Fond eXtream: 0
Has thanked: 8 times
Been thanked: 13 times
Contact:

14 Sep 2019, 11:13

alynut wrote:
14 Sep 2019, 08:41
Domnul London mai exista ceva de zis? Observ ca nu va obositi sa raspundeti la aceasta reclamatie .

"Nu stau intr-o suta de lei si nici nu voi sta." Hmm
Poate imi returnezi si mie acel euro paypal si la cei de pe extreamcs la care ai cerut, daca nu stai tu intr-o suta de lei . :-?

(Cand mi-ai cerut nu aveam pe moment, dar cum am facut rost ti-am si trimis dupa cateva ore, asa ma asteptam sa ii primesc si eu la lor.)
| Afiseaza codul
https://i.imgur.com/m2aVg5X.jpg
Inchidem topicul si aplicam regulile?
@Ai fost iertat o data si ti s-a scos reputatie care o aveai, acum deja e nesimtire .
Mai traiesti baros? :))
Last edited by HecaTe on 14 Sep 2019, 13:25, edited 1 time in total.
Reason: offtopic
Image
Locked

Return to “Security zone”

  • Information