mariopop țepar

Postarea in aceasta categorie se face doar cu DOVEZI DE INSELARE. Nu se permite reclama negativa sau pareri personale.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
mariopop
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 36
Joined: 25 Apr 2019, 12:01
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0

25 Apr 2020, 12:14

Ok. Voi demonstra în instanță că am avut problema cu paypalul si ca luni ti am dat banii...
User avatar
ionutFTW
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 420
Joined: 28 Oct 2016, 00:46
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

25 Apr 2020, 12:20

Se vede ca a fost teapa curată iar când ai dat-o in garda nu știe de unde sa mai facă rost de 50 lei sa îți dea înapoi bani :boundlessly_laughing: :boundlessly_laughing:
User avatar
mariopop
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 36
Joined: 25 Apr 2019, 12:01
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0

25 Apr 2020, 12:27

Ok. Luni are banii. In rest fa ce vrei. Vorbim atunci
User avatar
Ghost Warrior
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 73
Joined: 22 Apr 2017, 21:08
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: Error 404
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times
Contact:

25 Apr 2020, 13:41

Daca ti-ai da interesul,ai putea sa gasesti un aparat intr-un supermarket spre exemplu,in 10 minute pot merge fie la Carrefour fie la Kaufland (am dat un exemplu) si pot scoate paysafe linistit,sa nu spun ca pana si la un magazin paypoint iti poti achizitiona.Parerea mea ar fi sa-i dai banii omului,decat sa te târască pentru 50 lei in instanță...Ce a ajuns lumea in 2020 sa facă😭😭
User avatar
mariopop
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 36
Joined: 25 Apr 2019, 12:01
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0

25 Apr 2020, 13:46

Luni are pinul. Lasa ca explic la "instanța " eu cu dovezi 😄 Pana luni nu lucreaza instanțele plus ca nu se mai judeca demult decat videoconferinta si urgente doar. Dar lasand la o parte gluma asta luni are omul banii pentru ca nu raman dator la nimeni...
Stely20
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 30
Joined: 09 Nov 2019, 19:03
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0

25 Apr 2020, 13:50

Dacă avea bunăvoința putea, însă el stie doar sa amâne , daca imi spunea "bai imi cer scuze nu am banii acum.. Am avut nevoie urgent de 50 de lei și am recurs la înșelăciune " , înțelegeam chiar dacă sunt in postura de păgubit, asta nu inseamna ca mi am pierdut omenia.

Însă în locul meu putea fi un copil , oarecare , care practic suma respectiva o avea strânsă pentru ceva anume si apoi sa fie înșelat de un respectiv mariopop.

Acest caz v-a fi dat exemplu , deoarece daca in decursul zilei de astazi nu mi primesc banii înapoi, voi merge mai departe asa cum am menționat mai sus.

Pentru mine nu v-a fi o cheltuiala deoarece un membru din familia mea lucrează în barou . O zi plăcută tuturor

Edit pentru Dl mario : mergi pe principiul acesta, ca nu se judecă doar cazuri urgente este strict parerea ta, nimeni nu poate schimba asta. Însă iti aduc aminte, ca si acum 1 zi aveai acelasi gand, il păcălesc si ce pot păți ..? Drept urmare , ai gasit persoana total nepotrivită.

Cred ca ai observat ca nu iti mai raspund la PM , pana nu am sa vad in mesaj PIN UL cu suma 50 de lei . Ai face bine să faci rost astăzi de ei pana nu v-a fi prea târziu
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13697
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 643 times
Contact:

25 Apr 2020, 14:08

mariopop wrote:
25 Apr 2020, 13:46
Luni are pinul. Lasa ca explic la "instanța " eu cu dovezi 😄 Pana luni nu lucreaza instanțele plus ca nu se mai judeca demult decat videoconferinta si urgente doar. Dar lasand la o parte gluma asta luni are omul banii pentru ca nu raman dator la nimeni...
Ce instanta ma, tu nu stii cum arati in poza de buletin si vorbesti de instsnta si judecatorie.Mooor 😂😂
Image
Stely20
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 30
Joined: 09 Nov 2019, 19:03
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0

25 Apr 2020, 14:20

Cred ca se refera la ordonanța dată, dar cred ca e conștient că se poate lucra de acasa.

Pe lângă pentru a înainta un dosar, trebuie sa fie conștient că se poate face demersurile si din fața unui laptop .

L-am rugat sa consulte un avocat, pentru a sti daca se poate înainta sau nu un dosar pe rol chiar pe perioada situației de urgență.

Într-adevăr are dreptate , nu se judecă în situația de urgență , dar asta nu inseamna ca nu se poate deschide un proces :) .

Omenia este un lucru mare. Nu vreau sa sperii , nu vreau sa pățească nimeni absolut nimic, imi doresc bănuți inapoi atata tot.

Cred ca m-am facut destul de inteles, sper ca pe viitor sa nu mai existe astfel de cazuri si inainte de a gândi cum sa înșeli,păcălești pe cineva sa te gândesti si la consecințe , în mediu on-line nu esti ascuns daca folosesti un nickname format din x caractere.
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

25 Apr 2020, 17:20

Momentan i-a fost adaugata reputatia, care ulterior va fi scoasa in cazul rezolvarii situatiei.
Stely20
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 30
Joined: 09 Nov 2019, 19:03
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0

25 Apr 2020, 17:31

Iti multumesc , în urma discuțiilor mele private cu acesta, la rugămintea lui am decis să mai fiu înțelegător , sa ii arat ce inseamna a fi OM, sa il mai las pana Luni .

El mi-a spus că îmi va returna 75 de lei însă nu doresc atât , doresc doar banii mei 50 de lei .

Multumesc frumos tuturor pentru raspuns , voi astepta pana Luni apoi voi reveni aici cu info . Un weekend cat mai placut doresc tuturor.
User avatar
WinNk. #
Super moderator
Super moderator
Posts: 1693
Joined: 06 Dec 2014, 11:44
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/maduwtf
Reputatie: Super Moderator
Location: Iaşi, România
Has thanked: 38 times
Been thanked: 41 times

01 May 2020, 23:30

@T/C
Niciun semn de o saptamana aproape!
Locked

Return to “Security zone”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 7 guests