[Pareri]Merita investit intr-un reseller ?

Postarea in aceasta categorie se face doar cu DOVEZI DE INSELARE. Nu se permite reclama negativa sau pareri personale.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
FlorinMarian
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 43
Joined: 15 Feb 2018, 09:45
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

15 Feb 2018, 10:00

Salutare !

Sunt nou in comunitatea voastra, deci bine v-am gasit.

Sunt Florin - Marian, detinator al unui SRL-D din 2014 si de anul acesta al unui SRL.

La momentul acesta sunt administrator si fondator al http://www.reclama2.ro si totodata posesorul unui server dedicat de 1500 euro [cumparat pe bucati] cu 32 GB RAM / 32 CPU Core / 2x 256 SSD HP Enterprise [RAID1].
Intentionez ca in viitorul apropiat sa devin reseller prin achizitia de servere dedicate cu protectie DDOS avansata de la OVH si sa creez VPS-uri/Gameservere pe ele.


La momentul deschiderii firmei de host totul va fi legal si licentiat [GameCP, SolusVM sau Proxmox si WHMCs].

Ce credeti ca ar trebui sa cunosc inainte de a face pasul cel mare ? Am experienta in domeniul online de 5 ani iar asta inseamna 'cate putin di fiecare' limbaj de programare.

P.S. o dovada ca nu sunt papagal :)

Image

Image
Last edited by HecaTe on 15 Feb 2018, 16:08, edited 2 times in total.
Reason: reclama stearsa
RoyalServer
User avatar
Florin
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 3643
Joined: 03 Apr 2013, 17:24
Detinator Steam: Da
Reputatie: eXtream Mod
Fost Administrator
Nume anterior : florinxDD
Fost Membru Club eXtreamCS (o luna)
Has thanked: 40 times
Been thanked: 59 times

15 Feb 2018, 14:01

daca vrei sa faci servere de jocuri pe ovh si sa le vinzi in tara, nimeni nu-ti cumpara pentru ca serverele ovh sunt in franta sau depinde ce dc vrei tu, dar nu sunt in romania si e latenta mare
de exemplu krond are doar tunel de la ei si e mai bine, parerea mea

nu trebuia sa lasi link-ul de la metin2 ca e reclama
FlorinMarian
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 43
Joined: 15 Feb 2018, 09:45
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

15 Feb 2018, 14:32

Florin wrote:daca vrei sa faci servere de jocuri pe ovh si sa le vinzi in tara, nimeni nu-ti cumpara pentru ca serverele ovh sunt in franta sau depinde ce dc vrei tu, dar nu sunt in romania si e latenta mare
de exemplu krond are doar tunel de la ei si e mai bine, parerea mea

nu trebuia sa lasi link-ul de la metin2 ca e reclama
Multumesc pentru sfat.
Ai mare dreptate vis-a-vis de CS, la metin nu e un delay atat de mare. Cat despre faza cu reclama, am preferat sa scriu singur cine sunt cu adevarat decat sa apara pe aici vre-unul de ma cunoaste sa zica ca am facut si dres si ma ascund.
riderel
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 159
Joined: 20 Aug 2013, 01:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Working :)
Location: /dev/null
Contact:

15 Feb 2018, 22:39

Pentru CS:GO, serverele din Franta sunt perfecte. Sa nu uitam ca unii joaca competitiv in Luxemburg si nu mai plang de 50+ ping.
Daca vrei totusi sa traiesti din servere la 5 euro cu ping faker, poti sa te bazezi si pe 1.6 cu toate ca ... deh.
FlorinMarian
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 43
Joined: 15 Feb 2018, 09:45
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

16 Feb 2018, 10:10

riderel wrote:Pentru CS:GO, serverele din Franta sunt perfecte. Sa nu uitam ca unii joaca competitiv in Luxemburg si nu mai plang de 50+ ping.
Daca vrei totusi sa traiesti din servere la 5 euro cu ping faker, poti sa te bazezi si pe 1.6 cu toate ca ... deh.
Multumesc pentru reply.
Nu vreau nici un ping faker, vreau sa gasesc calea cea mai buna spre a oferi servicii de calitate din care sa pot scoate un mic profit ~ (1/10 euro)/serviciu.
(c) xLd^
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1275
Joined: 24 Mar 2013, 09:36
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
SteamID: id/xldcs
Reputatie: Utilizator neserios
Membru Club eXtreamCS (8 Iun - 8 Aug)
Location: Brasov
Has thanked: 25 times
Been thanked: 37 times
Contact:

16 Feb 2018, 21:33

Bun parerea mea este sa renunti la gamep deoarece este ceva invechit la care nu se mai ofera suport pe langa asta sunt nenumarate probleme de securitate.
Am folosit gamecp aproximativ 2 luni iar in acest interval de timp am avut nenumarate probleme unele posibil sa fi fost din vina mea, nu arunc vina total pe panou.
In principal iti recomand gsp-panel sau csa-panel(eu asta il folosesc la momentul actual atat la jocuri cat si in viitor pentru servere de teamspeak 3 )
User avatar
HeliosET
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 611
Joined: 17 Nov 2014, 23:29
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Nume anterior: denisu3492
Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 4 times

16 Feb 2018, 23:25

Nu se mai merita.
Sunt deja altele cu calitate s.a.m.d.
User avatar
claustar69
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 385
Joined: 25 Sep 2015, 17:45
Detinator Steam: Da
CS Status: GamePower.Ro
Detinator server CS: StaR.GamePower.Ro
SteamID: /clau69
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Unban achitat
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Contact:

17 Feb 2018, 07:48

(c) xLd^ wrote:Bun parerea mea este sa renunti la gamep deoarece este ceva invechit la care nu se mai ofera suport pe langa asta sunt nenumarate probleme de securitate.
Am folosit gamecp aproximativ 2 luni iar in acest interval de timp am avut nenumarate probleme unele posibil sa fi fost din vina mea, nu arunc vina total pe panou.
In principal iti recomand gsp-panel sau csa-panel(eu asta il folosesc la momentul actual atat la jocuri cat si in viitor pentru servere de teamspeak 3 )
Dacă vorbim de suport la csa panel...Am tiket deschis de 2 luni si nimeni nu ma baga in seama.
Power-Boost.Org
GamePower.Ro
GPHosting.Ro
(c) xLd^
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1275
Joined: 24 Mar 2013, 09:36
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
SteamID: id/xldcs
Reputatie: Utilizator neserios
Membru Club eXtreamCS (8 Iun - 8 Aug)
Location: Brasov
Has thanked: 25 times
Been thanked: 37 times
Contact:

17 Feb 2018, 16:46

claustar69 wrote:
(c) xLd^ wrote:Bun parerea mea este sa renunti la gamep deoarece este ceva invechit la care nu se mai ofera suport pe langa asta sunt nenumarate probleme de securitate.
Am folosit gamecp aproximativ 2 luni iar in acest interval de timp am avut nenumarate probleme unele posibil sa fi fost din vina mea, nu arunc vina total pe panou.
In principal iti recomand gsp-panel sau csa-panel(eu asta il folosesc la momentul actual atat la jocuri cat si in viitor pentru servere de teamspeak 3 )
Dacă vorbim de suport la csa panel...Am tiket deschis de 2 luni si nimeni nu ma baga in seama.
Eu unu nu am avut nici o problema oricum ia si contacteazal :) doar sti foarte bine cine este cel care are csa-panel
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

17 Feb 2018, 16:47

enix are alta versiune n-are trb una cu alta
Post Reply

Return to “Security zone”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 17 guests