Reclamatie Ace'Host.Biz

Postarea in aceasta categorie se face doar cu DOVEZI DE INSELARE. Nu se permite reclama negativa sau pareri personale.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

ACEHOST6
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 12
Joined: 06 Sep 2017, 16:19
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

06 Sep 2017, 17:57

VinoVat wrote:andrei0465 iti recomand sa faci o reclamatie aici si asa poate scapam tara asta de oameni neseriosi si firme care cauta orice scuza sa nu restituie banii clientilor si au termeni abuzivi afisati pe site-ul/site-urile lor. Ai acolo toate detaliile necesare pentru a face o reclamatie si se vor ocupa autoritatile, ca asa pe un forum este usor sa vorbesti si sa arunci cu noroi in client sau in firma.
Eu l-am rugat să facă o astfel de reclamație.
Cel mai bine o face la poliție. (merge mai repede decât ANPC-ul)
RoyalServer
riderel
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 159
Joined: 20 Aug 2013, 01:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Working :)
Location: /dev/null
Contact:

06 Sep 2017, 18:43

Tu nu erai minor mai ?
Cu ce drept colectezi tu date personale ?
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

06 Sep 2017, 19:03

aviz pentru hosterii astia din ultima vreme care nu stiu pe ce planeta sunt
cand o sa treziti cu niste probleme din alea mai mari decat voi din cauza a ce faceti voi pe net sa nu va mirati

voi habar n-aveti ce puteti pati pentru ca va jucati de-a firma
ACEHOST6
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 12
Joined: 06 Sep 2017, 16:19
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

06 Sep 2017, 19:40

Nu, nu mă joc de-a „ firma”.

Cu ce drept colectez eu date personale ?
6311 - PRELUCRAREA DATELOR, ADMINISTRAREA PAGINILOR WEB SI ACTIVITATI CONEXE

ACE(legat)HOST.RO este reprezentat de către SC ACE(legat)HOST ONLINE SRL-D, unde, sunt reprezentant legal.
Cu acest drept colectez eu date personale.


Ne axăm foarte mult pe Găzduire Web. Deșii in ultimele zile pot să zic că unii ne-au cam băgat bețe in roate, atacând cu proxy-uri:

/website/index.php
/billing/clientarea.php

De aceea am ales să mutăm găzduirea web, puțin mai inafara României.
Iar domeniul va fi Găzduit de BlazingFast.io.

Tema.

Am auzit câteva „vorbe”, cum că noi oferim servicii webdesign dar avem temă de pe internet.
- In primul rând, da, tema este de pe internet, themeforest. Dar deja ne-am apucat să ne creem una personală.

Cât despre acest copil. Acești copii și prin acești copii mă refer la voi, voi chiar credeți că m-aș risca să fac altceva cu CNP-urile inafară să le trec pe factura fiscală? Pentru ce? Pentru 5-10 euro ? :')

Cât despre cei 5 euro care ți-am cerut, a fost o cale amiabilă să te mut pe un VPS să-ți faci de cap.

Cu asta am spus tot.

Multă baftă
riderel
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 159
Joined: 20 Aug 2013, 01:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Working :)
Location: /dev/null
Contact:

06 Sep 2017, 20:03

Baiatule, intrebarea mea era : cu ce drept colectezi tu ca si minor date personale, e atat de grea matematica?
Cacaturi de alea cum ca esti reprezentant legal sa le spui in gara pentru ca tu din punct de vedere legal, ca si minor nu esti decat un caz social ( mancator de alocatie ).
User avatar
Adi100
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 138
Joined: 17 Jun 2017, 18:38
Detinator Steam: Da
SteamID: Adi100
Fond eXtream: 0

06 Sep 2017, 23:11

Pff, cate "povesti' cu ei.

Mi-au facut o oferta care o au inca 30-40 de clienti =))) Webhost + vps 10gb + server ts + server csgo timp de un an. Le-am cumparat, dupa o luna am ramas fara ele, pe langa asta mi-au inchis si webhost-ul inainte de faza asta + ca nici nu aveau backup.

ps: Daca vezi acest mesaj, datoria aia cand o dai? =)) ( la misto, stiu ca nu o sa mai vad niciun ban de la tine )
ACEHOST6
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 12
Joined: 06 Sep 2017, 16:19
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

06 Sep 2017, 23:28

Adi100 wrote:Pff, cate "povesti' cu ei.

Mi-au facut o oferta care o au inca 30-40 de clienti =))) Webhost + vps 10gb + server ts + server csgo timp de un an. Le-am cumparat, dupa o luna am ramas fara ele, pe langa asta mi-au inchis si webhost-ul inainte de faza asta + ca nici nu aveau backup.

ps: Daca vezi acest mesaj, datoria aia cand o dai? =)) ( la misto, stiu ca nu o sa mai vad niciun ban de la tine )

Banii nu.
Serviciile dacă le mai dorești te așteaptă oricând. (toate cele menționate de către tine).
pe 1 an de zile.
User avatar
Adi100
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 138
Joined: 17 Jun 2017, 18:38
Detinator Steam: Da
SteamID: Adi100
Fond eXtream: 0

06 Sep 2017, 23:35

ACEHOST6 wrote:
Adi100 wrote:Pff, cate "povesti' cu ei.

Mi-au facut o oferta care o au inca 30-40 de clienti =))) Webhost + vps 10gb + server ts + server csgo timp de un an. Le-am cumparat, dupa o luna am ramas fara ele, pe langa asta mi-au inchis si webhost-ul inainte de faza asta + ca nici nu aveau backup.

ps: Daca vezi acest mesaj, datoria aia cand o dai? =)) ( la misto, stiu ca nu o sa mai vad niciun ban de la tine )

Banii nu.
Serviciile dacă le mai dorești te așteaptă oricând. (toate cele menționate de către tine).
pe 1 an de zile.
Hai ca esti amuzant, lasa =))
Eu nu vreau banii de la servicii, daca iti aduci aminte ti-am dat eu niste bani si ziceai ca intr-o saptamana maxim ii am in cont.
User avatar
Adiq
Moderator
Moderator
Posts: 2339
Joined: 24 Aug 2012, 00:17
Detinator Steam: Da
CS Status: on fiRe
SteamID: raheembaws
Reputatie: Moderator
Nume anterior : Adi.; DUje eXtream
0.2/3
Location: Bogotá
Has thanked: 11 times
Been thanked: 11 times
Contact:

07 Sep 2017, 15:24

Adi100 wrote:Pff, cate "povesti' cu ei.

Mi-au facut o oferta care o au inca 30-40 de clienti =))) Webhost + vps 10gb + server ts + server csgo timp de un an. Le-am cumparat, dupa o luna am ramas fara ele, pe langa asta mi-au inchis si webhost-ul inainte de faza asta + ca nici nu aveau backup.

ps: Daca vezi acest mesaj, datoria aia cand o dai? =)) ( la misto, stiu ca nu o sa mai vad niciun ban de la tine )
tu de ce ai ramas fara servicii?
User avatar
Adi100
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 138
Joined: 17 Jun 2017, 18:38
Detinator Steam: Da
SteamID: Adi100
Fond eXtream: 0

07 Sep 2017, 18:57

DUje eXtream wrote:
Adi100 wrote:Pff, cate "povesti' cu ei.

Mi-au facut o oferta care o au inca 30-40 de clienti =))) Webhost + vps 10gb + server ts + server csgo timp de un an. Le-am cumparat, dupa o luna am ramas fara ele, pe langa asta mi-au inchis si webhost-ul inainte de faza asta + ca nici nu aveau backup.

ps: Daca vezi acest mesaj, datoria aia cand o dai? =)) ( la misto, stiu ca nu o sa mai vad niciun ban de la tine )
tu de ce ai ramas fara servicii?
Nu stiu, intreba-l pe Adrian ak motan =))
Cica s-a dat rr la conturi si trebuie sa-mi fac iarasi. mi-am facut si nu mi-a mai facut niciun serviciu.
User avatar
andrei0465
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 65
Joined: 01 Nov 2016, 17:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Busy
SteamID: andrei0465
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (21.03 - 21.04)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

08 Sep 2017, 15:24

Atat de tepari sunt in cat nici facturile nu le-au pus pe site. Au sters tot sa nu mai iau nimic... Mda... Servicii de tot rahatul.

Image

Image
WickeDCSX
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 114
Joined: 15 Mar 2015, 23:13
Detinator Steam: Da
CS Status: linux
Detinator server CS: GO.ELDERS.RO
SteamID: DA
Fond eXtream: 0
Location: Suceava
Contact:

08 Sep 2017, 18:36

Ti-au sters si facturi si tot :)) Mai degraba te duci la o firma cu renume chiar daca platesti un pic mai mult dar macar stii ca cumperi ceva bun !
Image
Post Reply

Return to “Security zone”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot] and 33 guests