It is currently 19 Oct 2018 06:16

Reply to topic  [ 59 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5
 TNI - O firma NESERIOASA. 
Author Message
Membru, skill +1
Membru, skill +1

Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Csgo.1Tap.Ro
SteamID: fzrcsgo
Fond eXtream: 0
Cam are dreptate ce faci in panou ala ... dai restart si editezi 1 fisier 1 data la nu stiu cate zile in rest tot din ftp se face tot ...

Zi si mie de ce toate serverele din top in csgo sunt gazduite tni si cateva gj :) ca , 1.6 deja de muzeu il poti tine si pe un pentium ... ( ma intreb si acum de ce naiba il mai tineti in viata )

https://www.extreamcs.com/forum/anunturi/paypal-paysafecard-skrill-t327763-108.html
https://www.extreamcs.com/forum/post2651575.html#p2651575
https://www.extreamcs.com/forum/post2654393.html#p2654393
https://www.extreamcs.com/forum/anunturi/dau-paysafe-din-cont-pentru-paypal-t346093.html
https://www.extreamcs.com/forum/anunturi/dau-lei-paysafe-10pp-t345899.html
https://www.extreamcs.com/forum/anunturi/vand-cont-steam-gta-lei-paysafe-t345189.html
https://www.extreamcs.com/forum/anunturi/lei-paysafe-t357309.html
https://www.extreamcs.com/forum/anunturi/vand-sms-credit-orange-t355824.html

19 Sep 2018 18:49
Profile multumesc WWW
Membru, skill +1
Membru, skill +1

CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: NeedlessDM
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Nume anterior: D@rkN3Ss
Estoy Don Maniaco wrote:
ionutFTW wrote:
Deja toți a-ți deviat de la subiect
Ca e mai bun krond ca e mai bun tni
Una și alta au avantajele lor și dezavantaje
Sunt eu am încercat ambele hosturi care este mai avantajos
Este krond pentru ca are un cpenel foarte bine pus la punct și sa nu exageram dar are o calitate destul de buna
Pe toți va aud ca nu oferă suport ca răspunde după 6 luni ca bla bla bla dacă nu va descurcați sa configurați un server fără bug sa ruleze ok ce vrei sa va facă addons de la 0 sau ce va așteptați 70% vina clientului alți cum au servere top la krond pentru ca știu sa configureze ei foarte bine addonsul bug-urile voi dacă băgați mai știu eu ce pluginuri fără sa aveți habar normal pica sv nu oferă suport si tot felul de aberați vina e a voastră 70%!
Iar tni eu am fost client aproape 3 ani sincer am început sa primesc donați iar uni fondatori vroiau măcar acces la user.ini ce sa le ofer de la tni întreg accesul nu tni folosește un cpenel foarte vechi foarte prost un alt motiv care ma mai deranjat a fost ca el nu te lasă să oferi absolut nimic xredirect vânzarea serverului deja mi-e mi se pare aberant eu l-am cumpărat l-am populat îl vând dar la domnul Răzvan nu se poate și multe chestii care mulți la știu deci în concluzie 70% krond pentru mine 30% tni

Si eu ce am zis? am zis ce are una si ce nu are alta .
Ba copile tu ai citit pana cum ce sa vb aici ?
Astept un transefer de domeni de mai bine de 6 luni de zile dupa ce am achitat asa zisa taxa de 100 de euro pentru un ***** de transfer.
SASE Luni de zile , mai taci in *** de prost ca daca erai in locul meu rupea tastatura de nervi , si cu bani dati si fara domeniu/forum si nu sunt singurul in aceasta situatie sunt multi alti dar care tac ca le este frica ca o sa ramana fara domenii si far nimic din cauza oamenilor ca tine care nu au nici o treaba doar vai am panou cu sub-user la krond vai cei frumi e , Baaaaaaa cate ore stai tu conectat in panou ma ? vrei sa iti zic eu ? maxim 12 ore in 30 de zile atat stai conectat .
De ce tot iei apararea krondului ma ? ba tu esti sanatos cum sa stai sa iti raspunda la un ticket mai bine de 6 luni ma zi ma *** cu krondu tau cu tot .

Bre dar pupincurist mai esti, eu am webhost de la tni si nu sunt asa multumit, preturi foarte mari, versiune mai mare la php de 7.0 nu exista, vrei sa pui 7.0 din cpanel si ramane 5,56 ;)) nu are rost sa mai zic, ca el mi-a zis ca e de la mine de la platforma, care pe mxhost imi merge perfect
Am asteptat vreo 4 zile sa mi activeze serviciul de teamspeak :)) si multe alte probleme cu back-upu , o sa incerc sa raman astea 3 luni la el cat am platit
oricum tu esti 100 % sound

19 Sep 2018 23:34
Profile multumesc YIM WWW
Membru, skill 0
Membru, skill 0

Detinator Steam: Nu
Bre dar pupincurist mai esti, eu am webhost de la tni si nu sunt asa multumit, preturi foarte mari, versiune mai mare la php de 7.0 nu exista, vrei sa pui 7.0 din cpanel si ramane 5,56 ;)) nu are rost sa mai zic, ca el mi-a zis ca e de la mine de la platforma, care pe mxhost imi merge perfect
Am asteptat vreo 4 zile sa mi activeze serviciul de teamspeak :)) si multe alte probleme cu back-upu , o sa incerc sa raman astea 3 luni la el cat am platit
oricum tu esti 100 % sound[/quote]

PHP mai sus de versiune 7 nu au din cate vad ,versiunea de php o selectezi tu din cpane ca doar asta folosesc .
Ce te face sa crezi ca sunt sound?ca tot vad ca zici ca sunt pupincurist ? camm multi pupincurist tni in ultimma vreme nu crezi?
Si vad ca tu ai probleme la tni si asta ma duce la un singur lucru ... stii sa faci diferenta intre subiectul topicului si ceea ce ai zis tu aici?

20 Sep 2018 00:50
Profile multumesc WWW
Membru, skill +1
Membru, skill +1

CS Status: The quality
Detinator server CS: Nu
Știți cum este tni comanzi un serviciu acum îl primești peste 1 săptămâna de la foarte mulți am auzit problema asta o problema oribila dacă plătește ceva eu zic ca trebuie sa își facă meseria sa activeze serviciul imediat dar el sta pe ts aiurea și nu face nimic.

Dacă el sar duce la un supermarket sa cumpere un salam și aia spun plătește acum vino peste 1 săptămâna și ia-l dar lui îi este foame acum tni o aiureala totala

20 Sep 2018 07:13
Profile multumesc
Membru, skill +1
Membru, skill +1

CS Status: Groh!
Detinator server CS: JB.KRIMES.RO
SteamID: STEAM_0:0:102123053
Sfat mai bun , nu iti mai faci server de cs :)) , eu raman la parerea mea ca au facut o greseala

20 Sep 2018 08:19
Profile multumesc WWW
Membru, skill +1
Membru, skill +1

SteamID: NeedlessDM
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Nume anterior: D@rkN3Ss
Quote:
PHP mai sus de versiune 7 nu au din cate vad ,versiunea de php o selectezi tu din cpane ca doar asta folosesc .
Ce te face sa crezi ca sunt sound?ca tot vad ca zici ca sunt pupincurist ? camm multi pupincurist tni in ultimma vreme nu crezi?
Si vad ca tu ai probleme la tni si asta ma duce la un singur lucru ... stii sa faci diferenta intre subiectul topicului si ceea ce ai zis tu aici?

Tu eşti prost, nu prea are rost să mi pierd timpul cu tine dar na, deci schimb din cpanel versiunea de php, zice că să schimbat dar pe forum, nu se vede nicio schimbare (platforma de la ipb (licenţiata), îmi spune că încă folosesc php 5, şi mi-e nu îmi merge forumul la standarde normale, pentru că la ipb 4 îţi cere, php 7+
Ţin să precizez că la mxhost nu am problemele astea
Tu eşti sound 100 % că tu suferi tot timpul când zice cineva ceva de tni.

20 Sep 2018 19:45
Membru, skill 0
Membru, skill 0

Detin 2 servere de csgo la tni si sunt mult superioare fata de cele de la krond. Da tni nu are cine stie ce website, dar ce iti trebuie mai mult de consola la un sv de csgo?
Eu prefer calitatea si nu cantitatea...
Am vorbit cu Razvan luna trecuta la telefon si a spus ca o sa schimbe website-ul curand.
Si daca tot sunteti asa fustrati de ce nu va faceti voi propile voastre firme de hosting? Majoritate ce aveti un server, habar nu aveti sa il administrati si faceti atat tam tam pentru ca a fosta gresita o factura, unde se intampla si la case mai mari enel, rds etc ...

01 Oct 2018 12:57
Profile multumesc WWW
Membru, skill +1
Membru, skill +1

CS Status: CSA-PanelV3.4 UnderDev
Nu cred ca este necesar sa te critic, idea este simpla. Eu lasam ca serviciul sa fie suspendat fara sa iti raspund la e-mail. Problema se rezolva intre tine si TNI in nici un caz aici.

1) Acel mesaj nu este trimis de TNI personal, este un sistem care are ca baza 3 avertizari mai exact, 7 zile , 3 zile si ultima zi din cate imi aduc aminte, dupa 3 zile de la neplata serviciul se suspenda automat.
2) Daca mesajul este eronat sau sa produs o eroare in facturea serviciului explica printr-un email problema, nu cred ca este necesar ca sa vi aici sa acuzi pe cineva de neseriozitate atat timp cat tu esti cel care ai dizvulgat emailul. Ia te rog frumos citeste mesajul de jos in e-mail si vezi ce scrie, acel e-mail trebuie sa fie privat nu public.

ROMANIA, educatiaaaaaaaaaa

Cu respect

CSA War System Engine Final 2.0.0 :
[*]Buy your own license!

02 Oct 2018 02:10
Profile multumesc WWW
Fost moderator
Fost moderator

Detinator server CS: Nu
SteamID: id/xldcs
Reputatie: Fost moderator
Membru Club eXtreamCS (8 Iun - 8 Aug)
Comentarii peste comentarii de la persoane care nu sunt in stare de nimic, sau cel putin nu au realizat nimic in mediul online
Unele persoane din porcaria asta de topic nu gandesc cand scriu.
t3ed in 2016 TNI proba jocul in sine, intradevar problema a existat iar cand hades i-a demonstrat lui Razvan/Vlad problema existenta a fost remediata.
Aceiasi problema am avut si noi(enix), orice problema se rezolva insa trebuie doar sa sti sa discuti cu noi. Daca vi cu un mail in care ma ameninti sau ma iei tare cum a facut si t3d si tu, nu rezolvi nimic, pur si simplu inchid mailul si iti voi mai raspunde daca voi m-ai avea chef. Da nu voi fi serios, insa pentru asta exista termeni si conditii.
Oricum acolo a fost o eroare care o rezolvai discutand frumos insa prostia te-a facut sa postezi pe extreamcs si mai stiu eu unde.

07 Oct 2018 00:54
Moderator
Moderator

CS Status: localhost
Detinator server CS: Cs.RomeoNet.Ro
SteamID: id/candys4s
Reputatie: Moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Am server la TNI din 2016 si nu am avut niciodata probleme nu stiu si nici nu as vrea sa stiu de ce unii au mereu probleme la TNI :omfg: ( concurenta in ziua de azi e mare ).

07 Oct 2018 11:41
Membru, skill +1
Membru, skill +1

Detinator server CS: mix1.kript.ro
SteamID: STEAM_0:1:155836559
Uhhh, un subiect foarte piperat, am zis „să-mi las puțin amprenta” din punct de vedere calitativ jos pălăria TNI e forță (preț-calitate) însă domnul Răzvănel e foarte recalcitrant cu clienții, o spun pe pielea mea.

08 Oct 2018 23:49
Reply to topic   [ 59 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5