TRUEHOST.RO - NESERIOZITATE SI NEPROFESIONALISM

Postarea in aceasta categorie se face doar cu DOVEZI DE INSELARE. Nu se permite reclama negativa sau pareri personale.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

h00k-
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 6
Joined: 06 Feb 2017, 18:53
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

06 Feb 2017, 19:01

Si eu am comandat nici eu n-am primit nimic scrie Inactiv.

Cica le-au expirat WHMCS-ul...

Halal firma !
Nu recomand !
RoyalServer 2
NoobSplash
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 119
Joined: 27 Jan 2017, 06:06
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

06 Feb 2017, 19:03

h00k- wrote:Si eu am comandat nici eu n-am primit nimic scrie Inactiv.

Cica le-au expirat WHMCS-ul...

Halal firma !
Nu recomand !
dovada?
Image
VDS123
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 19
Joined: 16 Aug 2015, 10:27
Detinator Steam: Nu
CS Status: Loading
Detinator server CS: DA
Fond eXtream: 0
Contact:

06 Feb 2017, 22:18

NoobSplash wrote:
Stefan wrote:
grammmma wrote:Serviciile noastre se activează automat, dacă nu s-a activat server-ul, puteai trimite foarte frumos un ticket și se rezolva treaba :).
Presupunand ca tu esti de la truehost...De ce era nevoie sa va spuna ca serverul nu e activat? Adica voi nu vedeti in sistem ca s-a facut o plata, dar ca serviciul nu a fost "livrat" ? WHMCS trimite mesaj daca serviciul a intampinat probleme la activare "WHMCS Automatic Setup Failed".
Totusi, 50% e vina ta ca ai luat teapa. Ai cumparat de la un site fantoma, nu de la o firma inregistrata.
totusi cred ca este o scamatorie, nu vad nicaieri print cu plata din paypal catre truehost.
Frate ai probleme nu vezi screen cu factura unde scrie achitata?
VDS123
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 19
Joined: 16 Aug 2015, 10:27
Detinator Steam: Nu
CS Status: Loading
Detinator server CS: DA
Fond eXtream: 0
Contact:

06 Feb 2017, 22:22

grammmma wrote:Serviciile noastre se activează automat, dacă nu s-a activat server-ul, puteai trimite foarte frumos un ticket și se rezolva treaba :).
Activare automata pe naiba serviciile lu peste halal site si firma ce e de ***** cu oameni de *****
ai postat aici deci zici ca nu e tiket pe site este fraiere din prima cand am facut comanda dar e fara raspuns la fel ca si activarea serverului grammmma esti cel mai prost din curtea scoli daca vrei sa vezi activare instanta vino sa iti arat ce inseamna pe un vps hzone cu whmcs nulled ,gamecp nulled dar macar are activare la plata serviciului mai cocalare
NoobSplash
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 119
Joined: 27 Jan 2017, 06:06
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

06 Feb 2017, 22:31

VDS123 wrote:
NoobSplash wrote:
Stefan wrote: Presupunand ca tu esti de la truehost...De ce era nevoie sa va spuna ca serverul nu e activat? Adica voi nu vedeti in sistem ca s-a facut o plata, dar ca serviciul nu a fost "livrat" ? WHMCS trimite mesaj daca serviciul a intampinat probleme la activare "WHMCS Automatic Setup Failed".
Totusi, 50% e vina ta ca ai luat teapa. Ai cumparat de la un site fantoma, nu de la o firma inregistrata.
totusi cred ca este o scamatorie, nu vad nicaieri print cu plata din paypal catre truehost.
Frate ai probleme nu vezi screen cu factura unde scrie achitata?
bai pulifrici, tu pune mana si fa print la paypal ca prea te ca.ci pe tine..

proof of scamming
Image
Image
User avatar
aware's
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1041
Joined: 03 Jan 2015, 16:33
Detinator Steam: Da
SteamID: S
Fond eXtream: 0
Has thanked: 17 times
Been thanked: 8 times

06 Feb 2017, 23:02

Asta cu VDS123 parca isi facuse odata si el "firma" ( b.andrei ) daca nu ma insel si carda dedicate de la germani, nu m-ar mira sa se joace si acuma, insa daca nu s-a tinut de magarii trusthost in ultima perioada a cam facut figuri, sa nu zic ca vorbeam de fps drop la server si primeam log-uri cu ping-urile jucatorilor doar ( serverul era fara plugin-uri, doar cel de mix care a mers in parametri normali pe server de la krond )
User avatar
grammmma
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 291
Joined: 08 Jun 2014, 17:10
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS
Fond eXtream: 0
Location: Bucharest
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

06 Feb 2017, 23:30

Stefan wrote:
domeniigratuiteinfo wrote:
Stefan wrote: Presupunand ca tu esti de la truehost...De ce era nevoie sa va spuna ca serverul nu e activat? Adica voi nu vedeti in sistem ca s-a facut o plata, dar ca serviciul nu a fost "livrat" ? WHMCS trimite mesaj daca serviciul a intampinat probleme la activare "WHMCS Automatic Setup Failed".
Totusi, 50% e vina ta ca ai luat teapa. Ai cumparat de la un site fantoma, nu de la o firma inregistrata.
Satana vezi ca ti sa furat tema si tot cu securitatea ta de zero lei . ""six""
Site fantoma ? TrueHost e dinainte sa sti ce e ala cs mizerie .
Tema nu e una unica, se gaseste pe net oricum, dar nu despre asta vorbim. Nu inteleg de ce recurgi la asemenea jigniri, nu vad rostul. Topicul este despre altceva. Si da, este site fantoma. Contrazice-ma cu un certificat de inregistrare.
Ştefan, te rog nu mai fi aşa aspru şi nu mai ataca, aici puteai răspunde doar dacă ai avut o experienţă neplăcută cu noi.
Să-ţi faci un S.R.L.-D ai nevoie de 200 de lei ( care rămân tot ai tăi, pentru că ăla e capitalul de început al firmei), de aici rezumă că tu, ca persoană juridică, nu eşti vreun mare zeu atâta timp când firma ta are încasări de 15 euro/lună. Singurul plus pe care-l poţi avea e credibilitatea, dar noi nu am avut probleme de genul, pentru că noi dacă am avut probleme de genul acesta, în care am fost acuzaţi de ţeapă, am venit cu dovezi şi am demonstrat mereu că suntem corecţi.
Pe site e afişat un mesaj foarte simplu "Plăţile sunt considerate donaţii", de aici rezultă iar că vii cu acuzaţii nefondate. ( Site fantomă)
Nu te cunosc, nu mă cunoşti şi e super josnic ce faci. Îţi urez mult succes.


VDS123 wrote:
grammmma wrote:Serviciile noastre se activează automat, dacă nu s-a activat server-ul, puteai trimite foarte frumos un ticket și se rezolva treaba :).
Activare automata pe naiba serviciile lu peste halal site si firma ce e de ***** cu oameni de *****
ai postat aici deci zici ca nu e tiket pe site este fraiere din prima cand am facut comanda dar e fara raspuns la fel ca si activarea serverului grammmma esti cel mai prost din curtea scoli daca vrei sa vezi activare instanta vino sa iti arat ce inseamna pe un vps hzone cu whmcs nulled ,gamecp nulled dar macar are activare la plata serviciului mai cocalare
E fix problema ta de unde ai vps, ce gamecp foloseşti, ce whmcs foloseşti.
Nu ai nici cea mai mică idee despre mine, dar totuşi spui că sunt "prost", iar din asta rezultă nivelul tău.
În weekend supportul este offline, că sunt cazuri în care ticketele sunt rezolvate şi în weekend, e altă problemă. Nu ne poţi cere să te respectăm, atâta timp cât tu nu ne respecţi.


---
Sunt conştient că de ceva timp asistenţa noastră tehnică lasă de dorit, nu am cum să neg asta, doar că această inactivitate se datoarează strict unor probleme personale. Calitatea seriviciilor noastre nu s-a pus şi nici n-o să se pună vreodată la îndoială, deci interesul nostru pentru clienţii noştrii există.
Atât am avut de adăugat.
VDS123
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 19
Joined: 16 Aug 2015, 10:27
Detinator Steam: Nu
CS Status: Loading
Detinator server CS: DA
Fond eXtream: 0
Contact:

07 Feb 2017, 09:25

grammmma wrote:
Stefan wrote:
domeniigratuiteinfo wrote: Satana vezi ca ti sa furat tema si tot cu securitatea ta de zero lei . ""six""
Site fantoma ? TrueHost e dinainte sa sti ce e ala cs mizerie .
Tema nu e una unica, se gaseste pe net oricum, dar nu despre asta vorbim. Nu inteleg de ce recurgi la asemenea jigniri, nu vad rostul. Topicul este despre altceva. Si da, este site fantoma. Contrazice-ma cu un certificat de inregistrare.
Ştefan, te rog nu mai fi aşa aspru şi nu mai ataca, aici puteai răspunde doar dacă ai avut o experienţă neplăcută cu noi.
Să-ţi faci un S.R.L.-D ai nevoie de 200 de lei ( care rămân tot ai tăi, pentru că ăla e capitalul de început al firmei), de aici rezumă că tu, ca persoană juridică, nu eşti vreun mare zeu atâta timp când firma ta are încasări de 15 euro/lună. Singurul plus pe care-l poţi avea e credibilitatea, dar noi nu am avut probleme de genul, pentru că noi dacă am avut probleme de genul acesta, în care am fost acuzaţi de ţeapă, am venit cu dovezi şi am demonstrat mereu că suntem corecţi.
Pe site e afişat un mesaj foarte simplu "Plăţile sunt considerate donaţii", de aici rezultă iar că vii cu acuzaţii nefondate. ( Site fantomă)
Nu te cunosc, nu mă cunoşti şi e super josnic ce faci. Îţi urez mult succes.


VDS123 wrote:
grammmma wrote:Serviciile noastre se activează automat, dacă nu s-a activat server-ul, puteai trimite foarte frumos un ticket și se rezolva treaba :).
Activare automata pe naiba serviciile lu peste halal site si firma ce e de ***** cu oameni de *****
ai postat aici deci zici ca nu e tiket pe site este fraiere din prima cand am facut comanda dar e fara raspuns la fel ca si activarea serverului grammmma esti cel mai prost din curtea scoli daca vrei sa vezi activare instanta vino sa iti arat ce inseamna pe un vps hzone cu whmcs nulled ,gamecp nulled dar macar are activare la plata serviciului mai cocalare
E fix problema ta de unde ai vps, ce gamecp foloseşti, ce whmcs foloseşti.
Nu ai nici cea mai mică idee despre mine, dar totuşi spui că sunt "prost", iar din asta rezultă nivelul tău.
În weekend supportul este offline, că sunt cazuri în care ticketele sunt rezolvate şi în weekend, e altă problemă. Nu ne poţi cere să te respectăm, atâta timp cât tu nu ne respecţi.


---
Sunt conştient că de ceva timp asistenţa noastră tehnică lasă de dorit, nu am cum să neg asta, doar că această inactivitate se datoarează strict unor probleme personale. Calitatea seriviciilor noastre nu s-a pus şi nici n-o să se pună vreodată la îndoială, deci interesul nostru pentru clienţii noştrii există.
Atât am avut de adăugat.


Bine mai gramma nu ai suport dar activarea instanta ? vorbim de asta deja de 2 zile si tu tot nu ai activat serverul dc?
Ruby
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 5
Joined: 06 Feb 2017, 20:00
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

07 Feb 2017, 10:42

grammmma wrote:Serviciile noastre se activează automat, dacă nu s-a activat server-ul, puteai trimite foarte frumos un ticket și se rezolva treaba :).

grammma tragi de timp sa cumperi o licenta whmcs la site-ul tau?

Image
User avatar
Stefan
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1868
Joined: 18 Feb 2010, 20:14
Detinator Steam: Da
SteamID: teostefan10
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior: teostefan
0.1/3
Has thanked: 40 times
Been thanked: 28 times

08 Feb 2017, 14:38

Esti penibil. Daca e asa de usor sa-ti faci SRL, de ce nu ai facut? Nu dai deloc dovada de profesionalism. Folosesti niste expresii de balta care nu inspira credibilitate clientilor. Platile sunt donatii? Si pentru asa ceva ai nevoie de acte. Facem cumva intrecere intre incasari? Mai bine te-ai chinui sa le raspunzi clientilor nemultumiti, nu sa discuti cu mine in contradictoriu. Pana una alta, tot la negru vinzi.
domeniigratuiteinfo
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 17
Joined: 02 Feb 2017, 01:22
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

08 Feb 2017, 16:36

Stefan wrote:Esti penibil. Daca e asa de usor sa-ti faci SRL, de ce nu ai facut? Nu dai deloc dovada de profesionalism. Folosesti niste expresii de balta care nu inspira credibilitate clientilor. Platile sunt donatii? Si pentru asa ceva ai nevoie de acte. Facem cumva intrecere intre incasari? Mai bine te-ai chinui sa le raspunzi clientilor nemultumiti, nu sa discuti cu mine in contradictoriu. Pana una alta, tot la negru vinzi.
Ba **** daca-ti arat 5 facturi iti dai 2 palmi se te intrebi daca e vis sau realitate .
Tu nu te poti compara cu truehost, facem pariu ca te zbor cu cmd ? Filmez cu bandicam si public, ce zici ? Daca fac asta iti inchizi site-u si iti bagi cuțâtu în inimă ? Ma paduche, truehost există dinainte să știi tu ce e ăla cs sau lumea hosting-ului . Pe langa tine, truehost ofera protectie si securitate, cea ce tu pe un gamecp nulled si protectie varza nu oferi . Sa pici din cmd ? Hai serios acum, si daca protectie prin sarma as avea, tot ar fi mai bună .
Tu te vezi ce vorbesti ? Tu vorbesti de incasari ? Dar cand ai zis in global
Cumpara in seara asta un domeniu .ro la doar 40 lei
nu aveai bani mizerie ? Daca vreau te zbor cu tot cu dedicatele tale cu colocare la ceausescu acasa .
Tu ai SRL-D, da corect, ai, si ce folos ? Firma ta este pe minus :pogchamp: :pogchamp: :pogchamp:
Te pregătesti pentru marea INSOLVENȚĂ ?
User avatar
grammmma
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 291
Joined: 08 Jun 2014, 17:10
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS
Fond eXtream: 0
Location: Bucharest
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

08 Feb 2017, 16:48

Stefan wrote:Esti penibil. Daca e asa de usor sa-ti faci SRL, de ce nu ai facut? Nu dai deloc dovada de profesionalism. Folosesti niste expresii de balta care nu inspira credibilitate clientilor. Platile sunt donatii? Si pentru asa ceva ai nevoie de acte. Facem cumva intrecere intre incasari? Mai bine te-ai chinui sa le raspunzi clientilor nemultumiti, nu sa discuti cu mine in contradictoriu. Pana una alta, tot la negru vinzi.
Pot să-ți răspund în același mod, tu de ce stai aici și ataci în loc să-ți vezi de treabă? Tu dai dovadă de profesionalism? :))))))) Ești josnic și penibil, totodată.

Cine spune că nu am deja firmă și nu am și trecută în activitate ei "4791 comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin internet"? Nu am niciun avantaj dacă emit facturi, încrederea există deja. Tu ai nevoie de încă 3-4 firme să poți câștiga ceva încredere și dacă-mi aduc bine aminte, nu acum foarte mult timp aici era cu reputația de "Țepar". Cred că memoria nu mă înșeală, parcă mai ieri te jurai că nu mai furi.
Vezi? E ușor să spui lucruri despre alte persoane, pot face asta 7/24, dar ce avantaj am? Tu ce avantaj crezi ai că vii aici și faci pe CEO-ul? Probabil ține de educație, în fine.

Revenind, eu nu mă ocup de suport pe truehost, eu mă ocup de partea de marketing, în fine.

@VDS123: activarea se face în mod instant, că nu s-a făcut și în cazul tău e altă poveste, probabil o mică eroare. Sunt erori care nu depind de noi. S
Locked

Return to “Security zone”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 30 guests