TURBOHOST.RO - Expuși la pericol (informativ)

Postarea in aceasta categorie se face doar cu DOVEZI DE INSELARE. Nu se permite reclama negativa sau pareri personale.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
ACEHOST11
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 104
Joined: 18 Sep 2017, 14:07
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Fond eXtream: 0
Contact:

12 Oct 2017, 14:04

Nickname-ul tău: ACEHOST11
Nickname-ul țeparului: Nu știu dacă are cont aici
Link-ul de la profilul de pe forum al țeparului: -
Email țepar: -
Alte date de contact ale țeparului: https://www.facebook.com/bulgaru2015
Descriere situație (obligatoriu): Domnu acesta are „firmă” de hosting cu resellere de plăți de la Hzone (nu că ar fi ceva rău) dar nu deține o formă juridică, nu deține nici măcar un SSL, dar el a spus că nu are firmă, el are PFA :ochiul:
Dovezi (obligatoriu)

Cum se udă kinerii când aud de ceva gratis:
http://prntscr.com/gwgdgp

Părerea mea este că acest domeniu, pe lângă gluma cu Găzduirea.., este doar o copilăreală a unui tip.. destul de.. copilăros.. (e adult, totuși).
RoyalServer 2
VinoVat
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 583
Joined: 05 Jan 2009, 21:46
Detinator Steam: Da
SteamID: vinovat0
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Fost Moderator
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

12 Oct 2017, 23:26

Nu zic ca este o firma ok, dar la cate reclamatii are SRL-D-ul tau ma mir cum de ai curajul sa condamni tu alte site-uri. Sugestia mea este sa iti rezolvi problemele cu neseriozitatea de care dai dovada si sa lasi critica la adresa alto site-uri pe care le cauti doar sa le postezi aici si sa te dai tu mare si tare ca ai SRL-D. Daca aveai o firma mare nu stateai tu aici sa comentezi mereu despre unul si altul (eu stau pentru ca am moderator si mi-am asumat acest lucru cand am aplicat la aceasta functie). Daca tu imi spui ca esti serios, de ce ma suna clientii tai sa le ofer eu suport in instalarea forum-urilor pentru ca pe tine nu te intereseaza dupa ce le vinzi hostul, de ce mai oferi suport tehnic daca nu esti in stare sa ajugi un copil sa isi instaleze un forum sau te crezi un mare hoster si nu ai timp sa te ocupi de clienti? Si inca ceva, ce tot zici de hzone cand tu ai avut vds-uri/dedicate (aici nu sunt sigur care din ele) de la hzone, cat ti-au oferi servicii la preturi mici si te-au ajutat cu tot ce ai avut nevoie a fost bine (asta referitor la toti care condamna hzone de tot felul de prostii). Sa iti raspund si la o eventuala critica, am avut dedicate inchiriate de la hzone, dar am ales sa imi cumpar propriile servere pentru a avea control deplin asupra serverelor si eu le multumesc celor de la hzone pentru ca m-au ajutat mereu si la orice ora cu absolut orice tampenie (chiar daca se rezolva in 5 minute si eu nu stiam sa o rezolv). Imi este sila de persoane ca tine care se lauda cu nimicuri si fac hate altor persoane doar pentru ca si ei au primit hate la randul lor, stai in gropicica ta si nu te mai lua de alte persoane tinand cand ca tu ai numele patat pe acest forum si pe google. Accept si sunt constient ca acest cuvinte imi vor aduce avertizari/mustrari din partea persoanelor care chiar conteaza pentru mine (sunt cateva si aici pe forum, dar sunt persoane care urmaresc forumul si care au intrat in anumite proiecte cu mine si care nu vor ca eu sa apar in anumite scandaluri fie ele de orice fel).
(c) xLd^
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1275
Joined: 24 Mar 2013, 09:36
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
SteamID: id/xldcs
Reputatie: Utilizator neserios
Membru Club eXtreamCS (8 Iun - 8 Aug)
Location: Brasov
Has thanked: 25 times
Been thanked: 37 times
Contact:

13 Oct 2017, 00:20

VinoVat wrote:Nu zic ca este o firma ok, dar la cate reclamatii are SRL-D-ul tau ma mir cum de ai curajul sa condamni tu alte site-uri. Sugestia mea este sa iti rezolvi problemele cu neseriozitatea de care dai dovada si sa lasi critica la adresa alto site-uri pe care le cauti doar sa le postezi aici si sa te dai tu mare si tare ca ai SRL-D. Daca aveai o firma mare nu stateai tu aici sa comentezi mereu despre unul si altul (eu stau pentru ca am moderator si mi-am asumat acest lucru cand am aplicat la aceasta functie). Daca tu imi spui ca esti serios, de ce ma suna clientii tai sa le ofer eu suport in instalarea forum-urilor pentru ca pe tine nu te intereseaza dupa ce le vinzi hostul, de ce mai oferi suport tehnic daca nu esti in stare sa ajugi un copil sa isi instaleze un forum sau te crezi un mare hoster si nu ai timp sa te ocupi de clienti? Si inca ceva, ce tot zici de hzone cand tu ai avut vds-uri/dedicate (aici nu sunt sigur care din ele) de la hzone, cat ti-au oferi servicii la preturi mici si te-au ajutat cu tot ce ai avut nevoie a fost bine (asta referitor la toti care condamna hzone de tot felul de prostii). Sa iti raspund si la o eventuala critica, am avut dedicate inchiriate de la hzone, dar am ales sa imi cumpar propriile servere pentru a avea control deplin asupra serverelor si eu le multumesc celor de la hzone pentru ca m-au ajutat mereu si la orice ora cu absolut orice tampenie (chiar daca se rezolva in 5 minute si eu nu stiam sa o rezolv). Imi este sila de persoane ca tine care se lauda cu nimicuri si fac hate altor persoane doar pentru ca si ei au primit hate la randul lor, stai in gropicica ta si nu te mai lua de alte persoane tinand cand ca tu ai numele patat pe acest forum si pe google. Accept si sunt constient ca acest cuvinte imi vor aduce avertizari/mustrari din partea persoanelor care chiar conteaza pentru mine (sunt cateva si aici pe forum, dar sunt persoane care urmaresc forumul si care au intrat in anumite proiecte cu mine si care nu vor ca eu sa apar in anumite scandaluri fie ele de orice fel).
Total de acord, tu deti un vds la tni si spui ca ai dedicat in voxility cu protectie si multe alte vorbe pe care le arunci aiurea la adresa altora
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

13 Oct 2017, 00:28

ACEHOST11 wrote:Nickname-ul tău: *** Reclama ***
Nickname-ul țeparului: Nu știu dacă are cont aici
Link-ul de la profilul de pe forum al țeparului: -
Email țepar: -
Alte date de contact ale țeparului: https://www.facebook.com/bulgaru2015
Descriere situație (obligatoriu): Domnu acesta are „firmă” de hosting cu resellere de plăți de la Hzone (nu că ar fi ceva rău) dar nu deține o formă juridică, nu deține nici măcar un SSL, dar el a spus că nu are firmă, el are PFA :ochiul:
Dovezi (obligatoriu)

Cum se udă kinerii când aud de ceva gratis:
http://prntscr.com/gwgdgp

Părerea mea este că acest domeniu, pe lângă gluma cu Găzduirea.., este doar o copilăreală a unui tip.. destul de.. copilăros.. (e adult, totuși).
dintre toti fix tu te-ai gasit sa arati cu degetu

cate svre duce vds ala de il ai? :))
ACEHOST11
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 104
Joined: 18 Sep 2017, 14:07
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Fond eXtream: 0
Contact:

13 Oct 2017, 00:36

snd wrote:
*** Reclama *** wrote:Nickname-ul tău: *** Reclama ***
Nickname-ul țeparului: Nu știu dacă are cont aici
Link-ul de la profilul de pe forum al țeparului: -
Email țepar: -
Alte date de contact ale țeparului: https://www.facebook.com/bulgaru2015
Descriere situație (obligatoriu): Domnu acesta are „firmă” de hosting cu resellere de plăți de la Hzone (nu că ar fi ceva rău) dar nu deține o formă juridică, nu deține nici măcar un SSL, dar el a spus că nu are firmă, el are PFA :ochiul:
Dovezi (obligatoriu)

Cum se udă kinerii când aud de ceva gratis:
http://prntscr.com/gwgdgp

Părerea mea este că acest domeniu, pe lângă gluma cu Găzduirea.., este doar o copilăreală a unui tip.. destul de.. copilăros.. (e adult, totuși).
dintre toti fix tu te-ai gasit sa arati cu degetu

cate svre duce vds ala de il ai? :))
Multe :doge:
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13707
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

13 Oct 2017, 12:35

Rade ciob de oala sparta

Dupa ce ca este tepar si-a mai si cumparat reclama, nici nu trebuia Laur sa le permita dar "nu-i plac banii". :troll
Image
zark
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 840
Joined: 29 Apr 2016, 17:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: cosmin1512
Reputatie: Fost Manager VEST.eXtream.Ro
Fond eXtream: 0
Has thanked: 33 times
Been thanked: 39 times
Contact:

15 Oct 2017, 17:51

E o porcarie de site ala. Am stat pe el vreo 20 de secunde si am inceput sa vad stafii.
Pachetul de gazduire Counter-Strike 32 are 24 sloturi. Asta spune multe.
ACEHOST11
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 104
Joined: 18 Sep 2017, 14:07
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Fond eXtream: 0
Contact:

15 Oct 2017, 18:10

”stop it, give him help”
pls
| Afiseaza codul
Image
Post Reply

Return to “Security zone”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 18 guests