XSERVERE.RO ( CEA MAI SERIOASA FIRMA DE HOSTING )

Postarea in aceasta categorie se face doar cu DOVEZI DE INSELARE. Nu se permite reclama negativa sau pareri personale.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
NME
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 16
Joined: 13 Jul 2018, 16:12
Detinator Steam: Da
CS Status: Mai bine lasa, fa-te ca nu-ti pasa !
Reputatie: Nume anterior: alex-utz
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Contact:

05 Feb 2019, 23:53

Buna seara, doresc sa va prezint firma de hosting xservere.ro, printr-o mica cearta cu ei, am detinut 3 servicii la ei, printre care un reseller cu 12 ip-uri pe care l-am platit timp de 4 luni, acum 3 zile mi-a dat mesaj ca a scumpit pretul la 5 euro pe ip iar daca nu platesc voi primi terminate la toate serviciile. Asta insemnand 60 de euro pe luna, cand eu timp de 4 luni am platit 12 euro pentru 12 ip-uri. Imediat mai jos va voi arata ce a facut el dupa aceea din dusmanie. A postat back-up ul meu de la forum pe facebook pentru a il downloada oricine. Ceea ce e interzis ca o firma de hosting sa posteze pe internet datele clientilor sau chiar back-up site-urilor gazduite la acea firma. https://i.imgur.com/F2ROKcv.png
Iar aici aveti toate conversatiile mele cu el pana a inceput sa injure de morti si de familie aiurea, doar pentru faptul ca am refuzat sa ii platesc 5 euro de ip.
https://imgur.com/a/TmeZSms
Dupa ce a dat refund la banii mei care ii aveam in contul client la nici o ora a facut disputa la paypal sa isi recupereze banii: dovada: https://i.imgur.com/7YmxMaR.png
Va multumesc ca m-ati lasat sa postez aici, sa vada toata lumea gaming-ului ce fel de firma este XSERVERE.RO
Va urez o seara placuta.
RoyalServer 2
User avatar
(c) WaRninG.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 261
Joined: 13 Jul 2018, 14:44
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: 《ZP.PLAYARENA.RO 》
SteamID: Andu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Membru Club eXtreamCS (4 Ian - 4 Mai)
Nick anterior: Andrei # QualTech
-1 avertisment (2 luni club)
Fond eXtream: 0
Location: Câmpulung
Has thanked: 3 times
Contact:

06 Feb 2019, 00:25

Dacă cumpărați de la toți neauziții :)) Xservere, doamne =)) Băiatu ăsta este incult.. ( sper să nu se ia atac la persoană ) Sincer ți-o meritai, pentru că ai fost și tu umpic nesimțit:P i-al ca pe un UP.
NixSecure
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 6
Joined: 03 Jan 2016, 18:49
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

06 Feb 2019, 00:59

tie iti cere 5 euro pe 1 ip si lu asta ii da 256 ip-uri la 80 euro ? :))
Image

Oricum o merriti pentru ca ai clanta mare
User avatar
NME
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 16
Joined: 13 Jul 2018, 16:12
Detinator Steam: Da
CS Status: Mai bine lasa, fa-te ca nu-ti pasa !
Reputatie: Nume anterior: alex-utz
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Contact:

06 Feb 2019, 01:05

Cand cineva te obliga amenintand cu terminate, tu cum ai fi vorbit ?
User avatar
eu.Blizz
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 806
Joined: 03 Jul 2016, 20:44
Detinator Steam: Nu
CS Status: #
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Unban achitat (x2)
Fond eXtream: 0
Contact:

06 Feb 2019, 01:08

alex-utz wrote:Cand cineva te obliga amenintand cu terminate, tu cum ai fi vorbit ?
Salut,

Fiind o persoană juridică poți completa un formular online la ANPC.
Eu am fost puțin obligat să inapoiez niște bani din cauza unui formular. :kappa:

Dar ca și idee, am trecut acum cateva luni prin cornetu.. e un amarat de sat.. comuna ce o fi si 80% tarani care se ocupa in principal cu agricultura... sauuu cu tepeele online.


Link: http://reclamatii.anpc.ro/
User avatar
NME
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 16
Joined: 13 Jul 2018, 16:12
Detinator Steam: Da
CS Status: Mai bine lasa, fa-te ca nu-ti pasa !
Reputatie: Nume anterior: alex-utz
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Contact:

06 Feb 2019, 01:12

Multumesc frumos, dar am sunat ieri la ei, dimineata merg la sediul din Aviatorilor si duc print-urile, au nevoie de dovezi solide, cum ar fi telefonul meu sa vada conversatiile live, chiar si cele prin mesaje de pe numarul acestui individ.
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

06 Feb 2019, 01:51

tu esti ala de comentai la alin pe facebook si dupa ce ti-a dat alin poza cu licenta de la evict peste fata ai sters toata postarea? :))))))
pot sa zic ce bine imi pare, alta data sa nu te mai crezi mare si tare daca nu e nimic de capu tau

mare smecher esti tu ca ai o licenta ips dar pe fb intre copii ca voi imi imaginez ca o fi o raritate sa vezi asa ceva
User avatar
NME
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 16
Joined: 13 Jul 2018, 16:12
Detinator Steam: Da
CS Status: Mai bine lasa, fa-te ca nu-ti pasa !
Reputatie: Nume anterior: alex-utz
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Contact:

06 Feb 2019, 14:10

Nu am de ce sa-mi mai bat capul, azi am facut reclamatia scris la ANPC, maine dimineata merg la politie cu amenintarile lui. Trebuie sa ii faca cineva ceva sa se potoleasca cu prostiile. Daca esti firma serioasa nu faci asemenea lucruri. M-am interesat la multe firme si au spus la fel.
zark
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 840
Joined: 29 Apr 2016, 17:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: cosmin1512
Reputatie: Fost Manager VEST.eXtream.Ro
Fond eXtream: 0
Has thanked: 33 times
Been thanked: 39 times
Contact:

06 Feb 2019, 14:29

1.5. Orice injuriu, ameninţare către angajaţi, tentativă de publicitate la o altă firmă duce la blocarea contului fără preaviz. - Adica ce ai facut tu, dar si el.

2.8.1 xServere nu returnează banii , odată activat serviciul banii nu se mai pot recupera. În caz de maximă urgenţă şi doar atunci când suntem vinovaţi de inactivitatea serviciului banii sunt returnaţi în 40 de zile lucrătoare.(din momentul depunerii reclamatiei). - Nu le-a cazut serverul, adio bani. Cel putin asa zice el, legea zice ca ii poti recupera in 14 zile fara sa ai vreun motiv.

3.4. xServere are obligaţia de a păstra în condiţii de securitate datele de acces ale clienţilor existenţi şi de a furniza aceste date numai persoanelor desemnate la înregistrare. - Adica nu si backup-ul, doar datele de inregistrare.

5.2. Pentru server jocuri, vps, servere dedicate returnarea banilor nu se va procesa întrucât aceste servicii presupun eforturi şi costuri de activare. - Adica adio bani. Din nou, asa zice el, legea spune altceva.

5.3. xServere îşi rezervă dreptul de a schimba preţurile şi conţinutul pachetelor de servicii oferite în funcţie de cerinţele pieţii şi strategia de marketing aleasă. Serviciile deja plătite se vor păstra. - Cel mai important aspect.

Ai fost deacord cu astea cand ai comandat serviciul? Da, ai fost, ca altfel nu puteai sa iti faci cont.

Data viitoare nu mai comanda servicii de la astfel de persoane care iti zic clar ca pot modifica preturile cum au chef, accepta ca metoda de plata coduri de reincarcare si ofera support pe "Mess / Skype". Am ras cu lacrimi citind acei "Termeni si contitii" de pe site. :))))))))

Omul e agramat, se vede in "Termeni si conditii", e plin de greseli. Eu te inteleg ca esti suparat, dar ai fost deacord, e si vina ta. Vina lui e faptul ca nu stie sa-si respecte clientii, dar dupa ce am citit conversatiile, nici unul din voi nu stie ce e ala respect. Acei "Termeni si conditii" nu sunt facuti respectand legea. Daca ar fi sa analizez putin ce scrie acolo, iti gasesc cel putin 5 paragrafe ce contravin in totalitate sau intr-o oarecare masura legislatia.

Succes.
User avatar
NME
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 16
Joined: 13 Jul 2018, 16:12
Detinator Steam: Da
CS Status: Mai bine lasa, fa-te ca nu-ti pasa !
Reputatie: Nume anterior: alex-utz
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Contact:

06 Feb 2019, 16:33

Inteleg ce spui, dar eram nervos la ce ma obliga sa fac si am ajuns sa vorbesc urat. Adica, platesti sau iti dau terminate, ce inseamna asta?
I-am spus ca imi vreau back-up ul , a zis sa-l astept pana ajunge la ora 8 si el din dusmanie il posteaza public pe internet sa il descarce toata lumea.
Tu ce ai fi facut in locul meu ? La fel, crede-ma.
Multumesc ca m-ati lasat sa postez aici.
Vreau si eu la randul meu sa ii public conversatiile sa vada ce fondator patetic este cel de la XSERVERE.RO
El in fiecare zi nu avea altceva de facut decat sa floodeze alte firme concurente, aici e dovada: https://imgur.com/a/SWLegXZ
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13707
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

06 Feb 2019, 16:35

Nu vad sa corespunda numele la firma cu acel CUI.
Image
User avatar
NME
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 16
Joined: 13 Jul 2018, 16:12
Detinator Steam: Da
CS Status: Mai bine lasa, fa-te ca nu-ti pasa !
Reputatie: Nume anterior: alex-utz
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Contact:

06 Feb 2019, 16:39

Daca el sustine ca mi-a dat refund la banii din contul de la el cum se face ca a facut disputa sa si recupereze. aici aveti dovada disputei: https://i.imgur.com/Svzwbzy.png ; https://i.imgur.com/BfLoWqx.png
Asa patetic sa fi incat sa faci disputa la 6 euro amarati ? :))) Se face de ras singur.
Post Reply

Return to “Security zone”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 16 guests