C S . M I E Z . R O | [Steam Only]

Arhiva de servere cs 1.6 non.stop sau partTime. Oricine isi poate adauga aici serverul !

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
User avatar
mo0n_sniper
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 116
Joined: 30 Jul 2014, 21:17
Detinator Steam: Da
CS Status: Rockin'
Detinator server CS: CS.MIEZ.RO
SteamID: mo0n_sniper
Fond eXtream: 0
Location: Horezu
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Contact:

23 May 2019, 16:53

UP!
I will not die a faceless slave forgotten by history.
User avatar
mo0n_sniper
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 116
Joined: 30 Jul 2014, 21:17
Detinator Steam: Da
CS Status: Rockin'
Detinator server CS: CS.MIEZ.RO
SteamID: mo0n_sniper
Fond eXtream: 0
Location: Horezu
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Contact:

27 Sep 2019, 15:13

UP!
I will not die a faceless slave forgotten by history.
User avatar
mo0n_sniper
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 116
Joined: 30 Jul 2014, 21:17
Detinator Steam: Da
CS Status: Rockin'
Detinator server CS: CS.MIEZ.RO
SteamID: mo0n_sniper
Fond eXtream: 0
Location: Horezu
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Contact:

07 Jun 2020, 13:04

Toate lucrurile au un final, dar asta le da insemnatate existentei.

Dupa 5 ani am decis ca e timpul sa inchid comunitatea. Au fost meciuri, glume, si timp pe care l-am petrecut impreuna pe server. Mie sincer mi-a placut si sper ca si voi v-ati simtit bine.
Din pacate nu mai am timp sa ma ocup de comunitate.

Vreau sa le multumesc tuturor care au fost alaturi de la inceput, tuturor care au ajutat comunitatea si celor cu care am petrecut o perioada de timp pe server.
Comunitatea am deschis-o din cauza ca primeam ban pe alte servere fara motive intemeiate si voiam sa fac o comunitatea unde sa nu se intample asta.
Sunt sigur ca am facut si noi greseli, ca doar oameni suntem, dar am incercat sa fim cat mai corecti.

Daca doriti sa jucati pe un server cat mai apropiat de clasic si cu bun simt va recomand: CS.LAFRAGURI.RO sau HAOS.INDUNGI.RO

Long live the fighters
Paul Atreides

-GG
Last edited by mo0n_sniper on 15 Jun 2020, 08:41, edited 1 time in total.
I will not die a faceless slave forgotten by history.
User avatar
Ganja*
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 539
Joined: 27 Jun 2011, 19:33
Detinator Steam: Da
CS Status: Loading...
SteamID: Ganja
Has thanked: 31 times
Been thanked: 36 times

07 Jun 2020, 13:20

mo0n_sniper wrote:
07 Jun 2020, 13:04
Toate lucrurile au un final, dar asta le da insemnatate existentei.

Dupa 5 ani am decis ca e timpul sa inchid comunitatea. Au fost meciuri, glume, si timp pe care l-am petrecut impreuna pe server. Mie sincer mi-a placut si sper ca si voi v-ati simtit bine.
Din pacate nu mai am timp sa ma ocup de comunitate.

Vreau sa le multumesc tuturor care au fost alaturi de la inceput, tuturor care au ajutat comunitatea si celor cu care am petrecut o perioada de timp pe server.
Comunitatea am deschis-o din cauza ca primeam ban pe alte servere fara motive intemeiate si voiam sa fac o comunitatea unde sa nu se intample asta.
Sunt sigur ca am facut si noi greseli, ca doar oameni suntem, dar am incercat sa fim cat mai corecti.

Daca doriti sa jucati pe un server cat mai apropiat de clasic si cu bun simt va recomand: HAOS.INDUNGI.RO

Long live the fighters
Paul Atreides

-GG




Multumim frumos moon, am jucat pe server-ul comunitatii multa vreme , imi pare rau sa vad ca usor , usor dispar si ultimele servere bune din 1.6....incet, incet jocul se duce si din pacate o sa ramana doar o amintire a celor care au prins vremuri bune in acest joc...Multumim pentru dedicare si pentru faptul ca ai depus atat de mult efort in comunitate si server.


Pentu cei care au jucat jocul asta las aici o poza pentru cei melancolici care mie imi aduce aminte cum ma chinuiam sa-l joc si cate fps-uri aveam eu in joc acum ceva vreme....


https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... =237698846

Poza este facuta pe 12 Martie 2014....si aveam o placa video veche de 512 MB care era pe duca...de aici si patratele alea colorate si cu 70 maxim 75 de fps-uri in zilele bune....si asta pe harti goale, ca in rest jucam cu 50 de fps-uri:)))
Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta, nu piept, mai am sapte serii
User avatar
mo0n_sniper
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 116
Joined: 30 Jul 2014, 21:17
Detinator Steam: Da
CS Status: Rockin'
Detinator server CS: CS.MIEZ.RO
SteamID: mo0n_sniper
Fond eXtream: 0
Location: Horezu
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Contact:

07 Jun 2020, 13:53

Cu multa placere Ganja. Este un joc care o sa aibe un loc in sufletul multora.

Sa iti fi iesit patratelele alea si in poze :))
I will not die a faceless slave forgotten by history.
User avatar
mihay11
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 372
Joined: 03 Nov 2018, 16:24
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: CS.WTFCS.COM
SteamID: mihai50inbrat
Fond eXtream: 0
Has thanked: 17 times
Been thanked: 19 times

08 Jun 2020, 11:52

mo0n_sniper wrote:
21 Dec 2016, 05:27
Adresa: CS.MIEZ.RO
Port: 27015
Jucatori: 25
Tip: Non.Stop
Mod: Normal
Anticheat: Protejat
Tara: RO
Descriere:
Dorim sa avem un server unde sa se joace fara coduri de aceea avem si un sistem anti-cheat destul de avansat.
Wall-ul si FastFire sunt blocate de server si resursele si cfg-ul jucatorului sunt verificate.
Demo-urile de pe server sunt inregistrate cu HLTV si postate pe site.
Am pus doar pluginurile necesare pentru ca ping-ul sa fie cat mai scazut si ecranul sa nu fie plin de mesaje.
cel mai bine configurat server pe care am putut sa joc, felicitari, va saluta mihayNR.1
User avatar
pisoi.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 961
Joined: 29 Jul 2012, 02:29
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: cs.lafraguri.ro
SteamID: pisoi-ucs
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior : pisoino1
Location: Targoviste.
Has thanked: 93 times
Been thanked: 31 times
Contact:

08 Jun 2020, 20:11

Mare pacat moon, era cel mai bun server ce a existat vreodata, dupa cum ti-am zis era bine daca il lasai mai departe ca aveai cui. Multa bafta.
CS.LAFRAGURI.RO - SERVER CS 1.6 STEAM ONLY
https://lafraguri.ro/forum/index.php
Image
User avatar
mo0n_sniper
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 116
Joined: 30 Jul 2014, 21:17
Detinator Steam: Da
CS Status: Rockin'
Detinator server CS: CS.MIEZ.RO
SteamID: mo0n_sniper
Fond eXtream: 0
Location: Horezu
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Contact:

08 Jun 2020, 20:54

Cu cine ai vorbit pisoi si voia sa se ocupe?
I will not die a faceless slave forgotten by history.
User avatar
pisoi.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 961
Joined: 29 Jul 2012, 02:29
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: cs.lafraguri.ro
SteamID: pisoi-ucs
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior : pisoino1
Location: Targoviste.
Has thanked: 93 times
Been thanked: 31 times
Contact:

08 Jun 2020, 22:38

mo0n_sniper wrote:
08 Jun 2020, 20:54
Cu cine ai vorbit pisoi si voia sa se ocupe?
Nu am vorbit cu nimeni, doar ca m-am gandit ca aveai acolo ceva administratori si posibil ca ai incredere in ei atat timp cat le-ai oferit acest grad ( gen danny, el chiar vrea sa faca ceva). Stiu ca ziceai ca ai ceva pe host si nu poti vinde domeniu dar nu dai acces ftp la nimeni, tii doar forumul online si serverul ramane sa fie hostat undeva , eu unul ajut finaciar oricat. Acum poate te razgandesti si poate iti dai seama ca e chiar pacat de asa server. E doar parerea mea .

A scazut serverul, stiu, poate asta e si motivul pentru care ai ajuns la aceasta solutie, dar chiar nu e cazul. o sa te ajut sa il ridicam iar sus.
CS.LAFRAGURI.RO - SERVER CS 1.6 STEAM ONLY
https://lafraguri.ro/forum/index.php
Image
User avatar
Ganja*
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 539
Joined: 27 Jun 2011, 19:33
Detinator Steam: Da
CS Status: Loading...
SteamID: Ganja
Has thanked: 31 times
Been thanked: 36 times

09 Jun 2020, 12:34

pisoi. wrote:
08 Jun 2020, 22:38
mo0n_sniper wrote:
08 Jun 2020, 20:54
Cu cine ai vorbit pisoi si voia sa se ocupe?
Nu am vorbit cu nimeni, doar ca m-am gandit ca aveai acolo ceva administratori si posibil ca ai incredere in ei atat timp cat le-ai oferit acest grad ( gen danny, el chiar vrea sa faca ceva). Stiu ca ziceai ca ai ceva pe host si nu poti vinde domeniu dar nu dai acces ftp la nimeni, tii doar forumul online si serverul ramane sa fie hostat undeva , eu unul ajut finaciar oricat. Acum poate te razgandesti si poate iti dai seama ca e chiar pacat de asa server. E doar parerea mea .

A scazut serverul, stiu, poate asta e si motivul pentru care ai ajuns la aceasta solutie, dar chiar nu e cazul. o sa te ajut sa il ridicam iar sus.


Nu stiu daca ai observat pisoi, dar majoritatea nu mai pun pret acum pe calitate ci doar pe cantitate, serverele care au mai ramas acum in 1.6 sunt toate de 32 de slot-uri....nu se mai joaca jocul asta la nivelul la care se juca acum ceva timp cand existau comunitati competitive ca pgl si rambase...32 de slot-uri cu sute de mesaje colorate unde nu intelegi jocul, mai ales ca nimeni nu tine cont de obiective...am jucat acum 2 seri pe un server si se alergau toti haotic pe harta...habar n-aveau sa joace. Asta cauta lumea acum.....un server steam only si clasic nu mai rezista...miez in ultima perioada statea gol...mai ales din cauza unor orgolii proaste si a unor oameni care isi schimba greu perspectivele fiindca na...cand treci de o varsta nu-ti mai schimba nimeni ideile...Este extrem de greu sa ti un server de genul miez in perioada asta.....usor , usor toate serverele de calitate au murit in fata basicilor care au ramas acum. Multi jucatori profesionisti sau care jucau 1.6 la un anumit nivel s-au mutat pe cs go...inca joc cu jucatori din "vechea garda" care au tranzitionat ca si mine pe cs go si ei sunt de aceasi parere....nu mai ai ce sa scoti de la 1.6....a fost perioada lui acum sunt sute de alte jocuri pe care le poti juca in genul asta iar atunci nu erau. Mai degraba se muta pe cs go cu un server clasic acolo decat sa plateasca host aiurea pe 1.6 si sa stea server-ul gol...practic iesi pe minus, nu exista nici un profit, doar cheltuieli si oameni indecisi care vin si pleaca si nu ii intereseaza de munca altuia.
Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta, nu piept, mai am sapte serii
User avatar
Megatron
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 696
Joined: 16 May 2018, 04:31
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterior: Gheorghe_cs16
Fond eXtream: 0
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

12 Jun 2020, 07:17

Upp *
User avatar
mo0n_sniper
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 116
Joined: 30 Jul 2014, 21:17
Detinator Steam: Da
CS Status: Rockin'
Detinator server CS: CS.MIEZ.RO
SteamID: mo0n_sniper
Fond eXtream: 0
Location: Horezu
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Contact:

18 Jun 2020, 00:26

CS.LAFRAGURI.RO
I will not die a faceless slave forgotten by history.
Post Reply

Return to “Servere”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 6 guests