STEAM is Shit, un mare shit.

Schimburi steam, iteme, jocuri, promotii, probleme si rezolvari.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
cTm # oNe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2183
Joined: 24 Aug 2007, 08:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Error.
Detinator server CS: Nu
SteamID: ctmone
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS
Fost eXtream Mod
Location: Germany
Discord: ctm.ro
Has thanked: 24 times
Been thanked: 41 times

20 Feb 2017, 22:33

Lol crezi ca intereseaza pe cineva daca iti mai iei tu CS:GO sau nu :omfg: dupa ce ca ai primit acel cont mai ai si multe pretentii.
ImageImage
RoyalServer
User avatar
hankbinscripting
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 788
Joined: 06 Sep 2014, 16:31
Detinator Steam: Da
CS Status: SLK # PARADOX [AUDIO]
SteamID: nessquick8
Fond eXtream: 0
Location: Arad, Arad
Has thanked: 1 time
Contact:

20 Feb 2017, 22:37

cTm # oNe wrote:Lol crezi ca intereseaza pe cineva daca iti mai iei tu CS:GO sau nu :omfg: dupa ce ca ai primit acel cont mai ai si multe pretentii.

Ba tie numa pana acolo iti bate vederea prietene? Am intrebat ceva, nu totul se rezuma la faptul ca am zis: Nu mai imi iau CS:GO niciodata!
L-am primit pentru ca avea o datorie la mine, de aia l-am primit si m-am jucat pe el din vara pana acum fara nici macar o problema. Cum de tocmai acum aia si-ar fi dat seama daca cineva ar fi facut fraude cu intermediul acestui cont? Si de ce nu si-au dat seama atunci? Eu ma gandesc ca cineva sa nu-mi fi accesat contul si sa fi facut fraude recent de pe el, dar n-am vazut nici macar o urma de MAIL sau pe telefon de la Steam guard. Nu vezi cate fraude am facut? Is plin de ITEME, JOCURI, BANI, SI TOATE CELE PE STEAM.

Majoritatea de pe acest forum stiti decat sa va luati de persoane fara motiv, cu toate ca nu cred ca v-am facut ceva vreodata. In fine, asta este daca doar atat va duce capul. Bafta :)

Majoritatea avem basini in cap, fite si figuri dar cand e vorba sa radem de altul cu probleme atat virtuale cat si reale, imediat o facem in loc sa ajutam. (Nu ma refer deloc la mine, ma refer in general) iar voi pe viitor cand o sa aveti probleme de genul sau o sa intrebati ceva in legatura cu orice, asa am sa fiu si eu, am sa va raspund ironic si in acelasi timp am sa fac si off-topic.

Apropo cTm # oNe, atata timp cat ai bani si ai de toate, nu trebuie sa faci pe basinosul cu ceilalti useri de pe STEAM, forum. Intelege odata pentru totdeauna ca faptul ca ai bani nu te face mai presus decat nimeni, sincer ma p*s pe banii tai de la inaltime, si pe contul tau de STEAM. Domnule ironic, avem bani ce sa mai hai sa ne batem p*** de toata lumea, si sa le vorbim de sus.

T/C!
La următoarea abatere semnătura îți va fi dezactivată.
User avatar
Awakening
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 3933
Joined: 06 Apr 2010, 11:01
Detinator Steam: Da
CS Status: Plictiseala
Detinator server CS: Adio cs
SteamID: eliara
Reputatie: eXtream Mod
Fost Manager VEST.eXtream.Ro
Fost Manager ZM.eXtream.Ro
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: CRISTIAN
Location: Bucuresti
Discord: m_i3
Has thanked: 151 times
Been thanked: 344 times

21 Feb 2017, 01:52

Salut, nu a fost blocat de vechiul posesor, pentru asta alerta este de self lock, nu de frauda.
E posibil sa se fi intamplat urmatoarele:
1. Ai mai multe conturi steam pe aceeasi adresa de e-mail, daca un singur cont a "fraudat" atunci toate conturile care sunt trecute pe acel mail primesc alerta.
2. Ai un alt cont de steam pe aceeasi adresa de e-mail care a fost in trecut furat, daca se dovedeste ca a fost furat atunci toate conturile de pe acel mail primesc alerta.
3. Persoana de la care ai luat contul a furat la randul ei contul de la altcineva sau a folosit aceeasi adresa de e-mail pe el in trecut cu alte conturi furate.
4. Ai activat constant licente oferite de alte persoane aici pe forum sau pe alte forumuri care au fost cardate. De obicei daca faci asta doar o data primesti alerta care te anunta doar ca a fost scos jocul, daca insisti si o faci constant pana la urma te blocheaza de tot.

In concluzie: Nu tine mai multe conturi de steam pe acelasi e-mail daca nu ai idee de unde vin si cum au fost obtinute.

Legat de support ei nu iti vor spune pentru ce motiv ai primit alerta si de obicei nici nu o scot, am patit in trecut asta cu un cont de al meu din cauza a ceea ce am scris la punctul 2, am pus un cont de steam strain pe mail-ul meu si am primit alerta si pe contul meu pentru ca cica am furat un alt cont. Daca iti pasa de cont incearca totusi, poate ai noroc cine stie.
User avatar
3v3r3st
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1478
Joined: 19 Jun 2011, 21:17
Detinator Steam: Da
SteamID: at3ul
Has thanked: 71 times
Been thanked: 93 times

21 Feb 2017, 02:12

am patit si eu cu alerta odata pe contu meu bun de steam, si asta din cauza ca luasem de aici de pe forum niste key-uri la jocuri ce fusesera cumparate cu paypal faudulos, si cei de la steam mi-au cerut sa le dau licenta de la cs primul meu joc cumparat , noroc ca aveam chitanta pe email cand il luasem, si in 2 zile mi-au deblocat contul si de atunci numai am probleme. asta sa intamplat cu 4 ani in urma.
Image
etcc-ul
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 31
Joined: 17 Jan 2017, 19:03
Detinator Steam: Da
CS Status: Rub mint :)
SteamID: http://steamcommunit
Fond eXtream: 0
Contact:

21 Feb 2017, 07:53

hankbinscripting wrote:
cTm # oNe wrote:Lol crezi ca intereseaza pe cineva daca iti mai iei tu CS:GO sau nu :omfg: dupa ce ca ai primit acel cont mai ai si multe pretentii.
Apropo cTm # oNe, atata timp cat ai bani si ai de toate, nu trebuie sa faci pe basinosul cu ceilalti useri de pe STEAM, forum. Intelege odata pentru totdeauna ca faptul ca ai bani nu te face mai presus decat nimeni, sincer ma p*s pe banii tai de la inaltime, si pe contul tau de STEAM. Domnule ironic, avem bani ce sa mai hai sa ne batem p*** de toata lumea, si sa le vorbim de sus.

T/C!
Pai normal ca e mai presus de tine ma... :mocanu:
Daca ai avea tu contul lui de steam, ai murii in casa in 3 zile. :')
User avatar
Hallelujah
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 44
Joined: 16 Jan 2017, 15:31
Detinator Steam: Da
CS Status: Love & Life & Lust
Detinator server CS: GO.DARKNIGHT.RO
SteamID: -
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Location: Leicester,UK
Contact:

21 Feb 2017, 09:20

Iti vor cere primul e-mail, primul numar de telefon folosit, daca a fost adaugat vreodata, apoi dovezi / cdkey sau daca a facut tranzactia paypal / paysafe, screen cu tranzactia ( o gasesti pe ambele site-uri in plati )

Iti spun asta pentru ca acelasi lucru o fac eu acum, incercand sa-mi recuperez un cont.
Post Reply

Return to “Steam”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 9 guests