Caut o metodă de a face bani..

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
hankbinscripting
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 788
Joined: 06 Sep 2014, 16:31
Detinator Steam: Da
CS Status: SLK # PARADOX [AUDIO]
SteamID: nessquick8
Fond eXtream: 0
Location: Arad, Arad
Has thanked: 1 time
Contact:

20 May 2018, 23:29

Bună seara eXtreamCS! După cum spune și titlul caut o metodă de a face bani.. Am foarte, foarte multe pe cap și sunt într-o situație foarte nașpa

La muncă n-are nici un rost să mă duc, am vârsta de 17 ani și pe zonă găsesc doar joburi prost, dar foarte prost plătite și pe deasupra nu mă ajută cu absolut nimic acești bani. Aș obosi și m-aș stresa pentru nimic, așteptând o lună după un salar de nimic!
Caut metode de a face bani online, bani cinstiți. (am cunoștinte HTML, PhotoShop, AFTER EFFECTS, (tot ce ține de design în mare parte) chiar și programare; cât de cât)
Pot spune că nu stau pe banii părinților, familia mea s-a dus pe p... de mult.
Vreau niște idei de afaceri online (dar nu foarte costisitoare), metode de a face bani pe net (am destul timp liber) sau dacă nu, măcar un sfat din partea celor care mă înțeleg și au trecut prin asta!
Cu un salariu de 8, 9 milioane n-aș avea nici măcar o șansă să trăiesc! Dacă stai să te gândești ai de plătit chiria, cheltuielile, mâncarea, etc. (Mai ales că sunt SOLO) în afară de prieteni nu mai am pe nimeni!

P.S: Sunt dornic să învăț!
La următoarea abatere semnătura îți va fi dezactivată.
RoyalServer
zark
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 840
Joined: 29 Apr 2016, 17:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: cosmin1512
Reputatie: Fost Manager VEST.eXtream.Ro
Fond eXtream: 0
Has thanked: 33 times
Been thanked: 39 times
Contact:

20 May 2018, 23:51

Nu stiu in ce zona stai, dar salariul precizat de tine nu este din Romania. Au mai crescut salariile, nu mai suntem in 2006. Vrei bani, dar nu vrei sa te duci la munca. Exact ca majoritatea. De aia, in Romania doar unul din 4 tineri munceste.

Si ca sa-ti dau un sfat: 1. Du-te la munca. 2. La munca, incearca pe cat posibil sa cresti, sa avansezi. 3. Miliarde de acasa nu o sa faci. Daca ai cap (si aici nu ma refer sa stii HTML, ci sa ai cap, peste tot si in toate) angajeaza-te si apoi fa-te membru de partid. Detalii nu dau, o sa vezi tu dupa :relaxed: . Nu glumesc deloc cu asta.

PS: Ai ca am lungit-o prea mult, am zis ca iti dau un sfat si ti-am dat 3. Succes!
User avatar
3v3r3st
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1478
Joined: 19 Jun 2011, 21:17
Detinator Steam: Da
SteamID: at3ul
Has thanked: 71 times
Been thanked: 93 times

20 May 2018, 23:57

Prostitutie....webcam , te simti si bine faci si bani , cerseala in franta/germania , fura la buzunare.
Image
User avatar
hankbinscripting
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 788
Joined: 06 Sep 2014, 16:31
Detinator Steam: Da
CS Status: SLK # PARADOX [AUDIO]
SteamID: nessquick8
Fond eXtream: 0
Location: Arad, Arad
Has thanked: 1 time
Contact:

21 May 2018, 00:19

3v3r3st wrote:Prostitutie....webcam , te simti si bine faci si bani , cerseala in franta/germania , fura la buzunare.
Hah.. Chiar am râs!
zark wrote:Nu stiu in ce zona stai, dar salariul precizat de tine nu este din Romania. Au mai crescut salariile, nu mai suntem in 2006. Vrei bani, dar nu vrei sa te duci la munca. Exact ca majoritatea. De aia, in Romania doar unul din 4 tineri munceste.

Si ca sa-ti dau un sfat: 1. Du-te la munca. 2. La munca, incearca pe cat posibil sa cresti, sa avansezi. 3. Miliarde de acasa nu o sa faci. Daca ai cap (si aici nu ma refer sa stii HTML, ci sa ai cap, peste tot si in toate) angajeaza-te si apoi fa-te membru de partid. Detalii nu dau, o sa vezi tu dupa :relaxed: . Nu glumesc deloc cu asta.

PS: Ai ca am lungit-o prea mult, am zis ca iti dau un sfat si ti-am dat 3. Succes!
Mulțumesc pentru sfaturi! Am să țin cont dar membru de partid nu mă fac nici mort =((
La următoarea abatere semnătura îți va fi dezactivată.
User avatar
OriginalDeath
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2517
Joined: 18 Jul 2013, 20:49
Detinator Steam: Nu
Location: Arad
Has thanked: 46 times
Been thanked: 36 times

21 May 2018, 00:38

freelancer.com am prieteni cu(,) cunostinte medii in photoshop si au reusit sa scoata sute de euro doar din banere si logo uri.
Btw, unde ai lucrat?Aici(intr un orasel mic din Arad) cel mai mic salariu e 12 mil + 2 mil bonuri dde masa la o fabrica de cablaje(8 ore, 5 zile)
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7746
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

21 May 2018, 03:20

Întâi investește în tine. Nu poți avea așteptări la salar mare din moment ce tu nu știi să faci nimic (nu ai experiență).

Ai zis că te pasionează designul.
Atunci lucrează zilnic, perfecționează-ți cunoștințele, fă-ți un portofoliu și după prezintă-l firmelor de design.

Atâta timp cât nu oferi încredere, profesionalism și nu ai o bază de cunoștințe, e imposibil să câștigi mulți bani.
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

22 May 2018, 00:17

Daca esti original ai mult de castigat,in Arad sigur gasesti ceva bun,parerea mea e bine sa inveti cat mai multi si sa obtii o experienta proprie,te ajuta foarte mult,pe google gasesti tone de informatii si exemple cu diferite tehnici,acum depinde numai de tine,oricine iti zice ca nu e bine ce faci sau ca nu te pricepi,nu te da batut si considera ca acele lucruri spuse sa te intareasca,de exemplu eu,nu ma declar bun la ceea ce fac,dar incerc sa fac mai bine fata de data trecuta,pe unde am fost unii mi-au zis sa mai invat,altii mi-au zis ca am stofa,unii m-au folosit ca pe o carpa folosindu-ma doar in scopuri personale si a venit acel moment in sfarsit cand am avut si eu ceva de zis si de aratat si am reusit sa-i las cu ochii in soare,in tot acest timp,am acumulat experienta doar lucrand singur si acum castig niste bani nu asa multi cum viseaza unii,dar e un castig modest(fac de acasa banii,nu sunt angajat).Frate lucreaza,nu te da batut.
User avatar
Megatron
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 696
Joined: 16 May 2018, 04:31
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterior: Gheorghe_cs16
Fond eXtream: 0
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

22 May 2018, 00:33

Videochat ca Kamara Succese :))
User avatar
Massivescu
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1659
Joined: 05 Aug 2015, 00:57
Detinator Steam: Da
CS Status: dwaadw
Detinator server CS: dwadaw
SteamID: Massivescu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Location: dwaad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Contact:

22 May 2018, 07:50

Are 17 ani, la varsta asta nu este major asa ca nu il poate angaja cu norma intreaga, deaia are salariul 8 9 milioane.
EMiNEM
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information