Merg in Anglia in aceasra vara

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

JuliMarin
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 14
Joined: 22 Oct 2017, 19:56
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

04 Jun 2018, 18:07

Am 17 ani si in aceasta vara, mai exact pe 16 iulie o sa merg in Anglia mai exact in harrow la parintii mei.
As vrea sa stiu cateva job-uri la care nu te "rupi" asa tare mentionez ca stiu engleza la un nivel conversational. Ma incurajati sa fac ceva cursuri pe un anumit domeniu?
RoyalServer
User avatar
-ToTo-
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 501
Joined: 30 Jul 2016, 21:28
Detinator Steam: Da
CS Status: Muncă
SteamID: id/totooffices/
Fond eXtream: 0
Location: Botosani
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

04 Jun 2018, 19:18

Nuștiu dacă te angajează cineva la vârsta pe care o ai, nuștiu cum e acolo. Dar dacă ai noroc îți recomand să lucrezi în hală la ambalat diferite produse ( dacă este prin acea zonă).
Sau la un restaurant ceva chelner sau spălător de vase vase. Succes.
Furien Remade Level || Class || Power || Quest || Event
IP : 188.212.100.219:27015

balarobert.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 114
Joined: 29 Apr 2018, 11:36
Detinator Steam: Nu
CS Status: da
Fond eXtream: 0
Location: Bucharest
Contact:

04 Jun 2018, 19:23

mini job creca merge, in germania merge.
JuliMarin
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 14
Joined: 22 Oct 2017, 19:56
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

04 Jun 2018, 19:34

De lucrat cu actele in regula se poate, acolo de la 16 ani + poti sa lucrezi si iti poti face acte NINO si CSCS
User avatar
ARTUR.HAZ
Administrator
Administrator
Posts: 7652
Joined: 04 Oct 2013, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Has thanked: 146 times
Been thanked: 123 times
Contact:

05 Jun 2018, 09:10

Sunt slabe sansele sa te angajeze cineva la varsta asta pe acolo. Pai mai bine s-ar interesa parintii tai, decat sa ne intrebi pe noi :)). Daca ei sunt acolo, cunosc mai bine anumite lucruri, parerea mea.
User avatar
warclau
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2995
Joined: 28 Mar 2008, 11:10
Detinator Steam: Da
CS Status: memories
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (4 mar)
Location: Valenii de Munte / London
Has thanked: 420 times
Been thanked: 93 times

05 Jun 2018, 09:55

te poti angaja foarte usor chiar si de la 16 ani daca iti faci cont la banca si nino...te poti angaja la supermarket-uri / mc la cafenele , removals...depinde de tine
User avatar
MDFK. eXtream
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1868
Joined: 25 Aug 2014, 22:44
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/langw0w
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fond eXtream: 0
Location: București, România
Discord: langw0w
Has thanked: 23 times
Been thanked: 42 times

05 Jun 2018, 20:10

Dunhill eXtream wrote:Sunt slabe sansele sa te angajeze cineva la varsta asta pe acolo. Pai mai bine s-ar interesa parintii tai, decat sa ne intrebi pe noi :)). Daca ei sunt acolo, cunosc mai bine anumite lucruri, parerea mea.
Ai lucrat acolo? Ai fost în Anglia cu scopul de a te angaja minor? Aa, nuu, ai postat doar pentru +1.

@ se poate, am niște vecini care-și mai iau copiii acolo și sunt plătiți binișor. Lucrează la vase.
User avatar
# Kerosen.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2002
Joined: 04 Dec 2013, 20:28
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu mersi
Reputatie: Fost moderator
Location: Ploiesti
Has thanked: 49 times
Been thanked: 74 times
Contact:

05 Jun 2018, 20:31

MDFK. eXtream wrote:
Dunhill eXtream wrote:Sunt slabe sansele sa te angajeze cineva la varsta asta pe acolo. Pai mai bine s-ar interesa parintii tai, decat sa ne intrebi pe noi :)). Daca ei sunt acolo, cunosc mai bine anumite lucruri, parerea mea.
Ai lucrat acolo? Ai fost în Anglia cu scopul de a te angaja minor? Aa, nuu, ai postat doar pentru +1.

@ se poate, am niște vecini care-și mai iau copiii acolo și sunt plătiți binișor. Lucrează la vase.
Dar mi se pare si logic frate sa te ajute parintii sa-ti gasesti de munca la 17 ani, nu baietii de pe extreamcs
Un coleg mergea mereu de la 16 ani la parintii lui si muncea vara, lucra la o cafenea, deci se poate
Image
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

05 Jun 2018, 20:44

# Kerosen. wrote:
MDFK. eXtream wrote:
Dunhill eXtream wrote:Sunt slabe sansele sa te angajeze cineva la varsta asta pe acolo. Pai mai bine s-ar interesa parintii tai, decat sa ne intrebi pe noi :)). Daca ei sunt acolo, cunosc mai bine anumite lucruri, parerea mea.
Ai lucrat acolo? Ai fost în Anglia cu scopul de a te angaja minor? Aa, nuu, ai postat doar pentru +1.

@ se poate, am niște vecini care-și mai iau copiii acolo și sunt plătiți binișor. Lucrează la vase.
Dar mi se pare si logic frate sa te ajute parintii sa-ti gasesti de munca la 17 ani, nu baietii de pe extreamcs
Un coleg mergea mereu de la 16 ani la parintii lui si muncea vara, lucra la o cafenea, deci se poate
Stii care e problema? Multi se viseaza miliardari si nu fac minimul efort pentru asta. Gresit, tu trebuie sa-ti gasesti un loc de munca, nu parintii sau nea Costel. Premisa este una buna doar ca pleci de jos cu conditia sa ajungi sus nu pleci de jos si stagnezi. Asta inseamna evolutie.

Poti sa lucrezi intr-o cafenea dar asta doar ca sa te inveti cu astfel de job-uri si mai ales cu limba.
User avatar
DRS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2515
Joined: 24 Jan 2012, 22:00
Detinator Steam: Da
CS Status: Joc foarte rar.
Detinator server CS: N/A
SteamID: Privat
Reputatie: Fost moderator
0.5/3
Location: Birmingham, UK
Has thanked: 32 times
Been thanked: 54 times

06 Jun 2018, 03:18

Poti lucra fara problema chiar daca nu ai nino...
Faza e ca nu mai poti venii in anglia fara pasaport, pentru ca s-a iesit din brexit.
YOU CAN TRY MY CHAT GPT, IMAGE GENERATOR, BLOG & WEBSITE TITLE/CONTENT GENERATOR, TEXT TO SPEECH, AI CODE AND MUCH MORE
Image
User avatar
Laurentiu P.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2549
Joined: 10 Jul 2013, 21:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost super moderator
Fond eXtream: 100
Has thanked: 26 times
Been thanked: 61 times
Contact:

06 Jun 2018, 06:13

Pe pariu că te vor întreba "Ce ști sa faci?". :))
Atat timp cat ai parintii acolo te vor ajuta ei cu siguranta mai ales ca cunosc toate treburile.
no...
JuliMarin
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 14
Joined: 22 Oct 2017, 19:56
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

06 Jun 2018, 10:30

Cu siguranta ca ma ajuta parintii mei, cu chirie, mancare... Dar am vrut sa stiu si alte pareri/opini despre job-uri, cursuri pentru un job mai bun... Avand in vedere ca parintii mei nu stiu engleza aproape deloc, va trebui sa-mi caut eu un loc de munca ceva mai usor, nu la constructi... De si am multe neamuri pe acolo nu imi fac sperante prea mari ca ma vor ajuta..
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information