ReHLDS VS HLDS

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii (dar legat de Counter-Strike !)

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

User avatar
DevilBoy.eXe
Super moderator
Super moderator
Posts: 1679
Joined: 05 Jun 2016, 23:04
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: GO.WARED.RO
SteamID: DevilBoy_eXe
Reputatie: Super Moderator
Fond eXtream: 0
Location: beyond the time
Discord: zeux.
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Contact:

09 Jan 2019, 22:46

Am auzit de la cineva ca rehlds este instabil si ca hlds-ul este mai bun ca el, acea persoana find foarte importanta si ocupata nu a vrut sa argumenteze de ce
Eu vreau sa stiu si parerea voastra in special a celor care au cel putin habar despre proiectul ReHLDS
Ah si poate apare si acea persoana importanta cu ceva argumente
Chiar sunt curios care-i mai bun si stabil :slightly_smiling_face:
RoyalServer 2
User avatar
faKe91
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1064
Joined: 07 Oct 2014, 18:49
Detinator Steam: Da
CS Status: I <3 Heavy Metal
SteamID: dogseatmypancreas
Reputatie: Fost moderator ajutator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Location: Republica Moldova, Chișinău
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

09 Jan 2019, 23:17

hlds intr-o singura poza Image

E ca si cum ai intreba ce versiune de android e mai buna 4.0 sau 9.0

Cei care spun ca rehlds nu merita instalat, pur si simplu nu au lucrat cu el. Eu am pus rehlds in februarie 2016, pe atunci el inca fiind foarte instabil. Ce avem acum si ce a fost atunci e cer si pamant.

https://github.com/dreamstalker/rehlds/ ... h:-results merita citit
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

10 Jan 2019, 11:11

Merita, merita daca zici tu maestre.

Dar de ce mai trebuie unele pluginuri facute pentru rehlds, portate cele existente?
Sa ne cautam de lucru in plus??
Nu e nici o diferenta intre ele doar ca la rehlds mai poti primi erori si ai nevoie de ceva special cum zici tu Image
E modificat de rusi, eu cel putin nu am incredere in ei si in softurile lor.
E alegerea fiecaruia ce doreste sa foloseasca.
PUNCT.
User avatar
faKe91
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1064
Joined: 07 Oct 2014, 18:49
Detinator Steam: Da
CS Status: I <3 Heavy Metal
SteamID: dogseatmypancreas
Reputatie: Fost moderator ajutator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Location: Republica Moldova, Chișinău
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

10 Jan 2019, 11:36

smileye wrote:Dar de ce mai trebuie unele pluginuri facute pentru rehlds, portate cele existente?
Doar cele care cer orhepu si okapi in rest nu. Pluginurile se scriu pe baza de amxmodx nu pe baza de engine.
smileye wrote:Nu e nici o diferenta intre ele doar ca la rehlds mai poti primi erori si ai nevoie de ceva special cum zici tu
Nici o diferenta zici? Dar asta ce e https://github.com/dreamstalker/rehlds/ ... h:-results? Sunt convins ca nici nu ai citit ce e acolo.

Erori? Ce erori? Te astept cu dovezi. Sau iarasi vorbim doar ca sa nu tacem? 90% din userii acestui forum instaleaza addons-uri luate de pe net. Logic ca vor fi erori. Eu daca as transfera intreg serverul meu de pe un VDS pe altul nu mi-as permite sa dau copy/paste la addons (chiar daca stiu ca pe primul VDS a fost totul in regula), ci voi instala din nou, engine-ul, amxmodx, metamod, pluginurile meta si voi compila din nou fiecare plugin in parte.
smileye wrote:E modificat de rusi, eu cel putin nu am incredere in ei si in softurile lor.
Iata aici ai nimerit-o :') :') Sursa este publica pe github https://github.com/dreamstalker/rehlds si orice o poate modifica dupa bunul sau plac. O poti chiar compila de sine statator tutoriale/compilare-rehlds-gcc-t358754.html

Dar stai ca nu e tot. Sunt convins ca ai dproto pe server. Atunci de ce il mai folosesti daca nu ai incredere de rusi? :omfg: :omfg: Dproto tot e un proiect al rusilor, iar sursa lui nu o gasesti pe net. Tot asa pot spune de numeroasele fix-uri ale exploit-urilor pentru HLDS cum ar fi:

- fake detector by Asmodai
- cf fix by Asmodai importiva Buffer Overload v2
- cef by [WPMG]PRoSToTeM@ impotriva Buffer Overload v2
- fullupd_patch by s1lent impotriva Buffer Overload v3
- ifuf by [WPMG]PRoSToTeM@ impotriva Buffer Overload v3

toate sunt de rusi facute. Iar daca ne uitam cine au participat la proiectul rehlds https://github.com/dreamstalker/rehlds/ ... ntributors vedem ca sunt tot aceleasi persoane care le-am mentionat mai sus. :omfg: :omfg:

"De taceai filozof ramaneai"
User avatar
levin
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3850
Joined: 24 Aug 2011, 12:24
Detinator Steam: Da
CS Status:
Detinator server CS: ☯∴
SteamID: 76561198063679589
Reputatie: Scripter eXtreamCS
Nume anterior: Adryyy
Location: ҳ̸Ҳ̸ҳ
Discord: devilclass
Has thanked: 36 times
Been thanked: 595 times
Contact:

10 Jan 2019, 12:10

să fim serioși,rehlds e doar o modificare a modului original,lumea e liberă să-și dea cu părerea,asta nu înseamnă că este și una corectă
când rehlds va avea o versiunea stabilă?
când vor rezolva tactarea pentru fps?
exploituri/vulnerabilități continuă să apară
unele module au și ele au probleme
nu trebuie să stau acum să fac listă,pentru că dacă stau să iau pas cu pas,fac una lungă(nu zic că hlds nu ar avea,a avut,are și va avea, la fel ca și rehlds,dar hlds măcar este pur,stabil,nu dă rateuri)
atât de puțin îmi pasă de ce alegi tu sau y,da nu trebuie să te faci subiect din asta,că vai,ai tu dreptate că rehlds e bombă,ai cunoștințe,rezolvi tot,n-ai,aștepți
(în mare parte,contribuitorii[ruși] sunt persoane care se ocupau cu vulnerabilitățile hlds)
Nu îmi mai trimiteți PM pe forum! Nu merge să răspund
Pentru ajutor, faceți cerere bine detaliată, completând și respectând modelul corespunzător.
Nu-mi mai dați cereri doar pentru a mă avea în lista de prieteni.
Dacă te ajut, și mă ignori/etc > te adaug în „foe”.
Aveți grijă la cei ce încearcă să mă copieze sau să dea drept mine..Puteți lua legătura cu mine prin STEAM dacă aveți o problemă/nelămurire în acest caz! Cont de forum am doar aici.
În cazul în care utilizați ceva din ce am postat(ex: aici), e bine să fiți la curent cu modificările aduse și de aici, iar dacă sunt ceva probleme nu ezitați să luați legătura cu mine. Actualizarea unor coduri nu se vor afișa public, doar dacă se găsește ceva critic/urgent de remediat, unele fiind coduri vechi iar unele refăcute chiar recent dar private.
* Nume pe cs1.6: eVoLuTiOn \ Nume vechi: eVo
* Atelierul meu - post2819572.html#p2819572 (închis, click link ca să vedeți de ce)
User avatar
faKe91
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1064
Joined: 07 Oct 2014, 18:49
Detinator Steam: Da
CS Status: I <3 Heavy Metal
SteamID: dogseatmypancreas
Reputatie: Fost moderator ajutator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Location: Republica Moldova, Chișinău
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

10 Jan 2019, 12:29

Adryyy wrote:să fim serioși,rehlds e doar o modificare a modului original,lumea e liberă să-și dea cu părerea,asta nu înseamnă că este și una corectă
când rehlds va avea o versiunea stabilă?
când vor rezolva tactarea pentru fps?
exploituri/vulnerabilități continuă să apară
unele module au și ele au probleme
nu trebuie să stau acum să fac listă,pentru că dacă stau să iau pas cu pas,fac una lungă(nu zic că hlds nu ar avea,a avut,are și va avea, la fel ca și rehlds,dar hlds măcar este pur,stabil,nu dă rateuri)
atât de puțin îmi pasă de ce alegi tu sau y,da nu trebuie să te faci subiect din asta,că vai,ai tu dreptate că rehlds e bombă,ai cunoștințe,rezolvi tot,n-ai,aștepți
Da, e libera, doar daca aduc argumente constructive. Sa spui ca nu iti place rehlds ca e proiect rusesc si nu ai incredere in ei, cand se fapt tu stai cu dproto pe server, mi se pare o prostie.
Ce ai in vedere prin stabila? Vrei sa spui ca acum nu e stabil? Iti garantez ca tot ce vei spune in potriva rehlds pot sa spun si despre hlds. Jocul are anul asta 20 ani, dar ei inca nu au rezolvat problema caracterelor # % in nickname. Sunt numeroase raportari pe pagina lor de github. Update-uri in ultimii ani au iesit cateva, iar problema a ramas neschimbata. Rezulta ca si hlds-ul nu e stabil?

Acum marea diferenta dintre hlds si rehlds este ca avem sursa si putem oricand modifica. Cu cat mai multe servere il folosesc cu atat mai stabil va fi. Nu uita a tot ce sa facut pana acum a fost pe baza de voluntariat nimeni nu sa imbogatit cu nici un banut.
User avatar
levin
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3850
Joined: 24 Aug 2011, 12:24
Detinator Steam: Da
CS Status:
Detinator server CS: ☯∴
SteamID: 76561198063679589
Reputatie: Scripter eXtreamCS
Nume anterior: Adryyy
Location: ҳ̸Ҳ̸ҳ
Discord: devilclass
Has thanked: 36 times
Been thanked: 595 times
Contact:

10 Jan 2019, 15:22

nu au rezolvat pentru că nu au chef(oricum,nu e mare problemă să schimbi acele caractere prin cod utf,etc),pe mine nu mă interesează de cine e făcut dproto
și eu îți garantez că ce spui împotriva hlds pot spune despre rehlds
hlds-ul este cel din 1,pur,dacă nu era hlds stabil,nu era lansat,sau era beta,eu nu am zis că nu sunt probleme,am zis că rehlds e la început,e ceva modern,care nu face mai multe ca hlds(exceptând modulele gen reaimdetector,și restu pentru codați)
Nu îmi mai trimiteți PM pe forum! Nu merge să răspund
Pentru ajutor, faceți cerere bine detaliată, completând și respectând modelul corespunzător.
Nu-mi mai dați cereri doar pentru a mă avea în lista de prieteni.
Dacă te ajut, și mă ignori/etc > te adaug în „foe”.
Aveți grijă la cei ce încearcă să mă copieze sau să dea drept mine..Puteți lua legătura cu mine prin STEAM dacă aveți o problemă/nelămurire în acest caz! Cont de forum am doar aici.
În cazul în care utilizați ceva din ce am postat(ex: aici), e bine să fiți la curent cu modificările aduse și de aici, iar dacă sunt ceva probleme nu ezitați să luați legătura cu mine. Actualizarea unor coduri nu se vor afișa public, doar dacă se găsește ceva critic/urgent de remediat, unele fiind coduri vechi iar unele refăcute chiar recent dar private.
* Nume pe cs1.6: eVoLuTiOn \ Nume vechi: eVo
* Atelierul meu - post2819572.html#p2819572 (închis, click link ca să vedeți de ce)
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

10 Jan 2019, 15:49

faKe91 wrote: Dar stai ca nu e tot. Sunt convins ca ai dproto pe server. Atunci de ce il mai folosesti daca nu ai incredere de rusi? :omfg: :omfg: Dproto tot e un proiect al rusilor, iar sursa lui nu o gasesti pe net. Tot asa pot spune de numeroasele fix-uri ale exploit-urilor pentru HLDS cum ar fi:

- fake detector by Asmodai
- cf fix by Asmodai importiva Buffer Overload v2
- cef by [WPMG]PRoSToTeM@ impotriva Buffer Overload v2
- fullupd_patch by s1lent impotriva Buffer Overload v3
- ifuf by [WPMG]PRoSToTeM@ impotriva Buffer Overload v3

toate sunt de rusi facute. Iar daca ne uitam cine au participat la proiectul rehlds https://github.com/dreamstalker/rehlds/ ... ntributors vedem ca sunt tot aceleasi persoane care le-am mentionat mai sus. :omfg: :omfg:

"De taceai filozof ramaneai"
Nu stiu de unde le scoti dar vorbesti fara noima, fara dovezi.
In primul rand nu folosesc dproto pentru ca nu am servere din 2013, nu ma pasioneaza.De unde esti matale asa de convins ce folosesc eu? :))
Apoi vreau sa iti mai spun ca am testat si rehlds si are doar probleme, ii trebuie niste modele pe care nu le are in arhiva precum gas_spuff1.spr restul nu m-a interesat ce ii mai lipseste si tot trebuie sa adaugi.
Tu foloseste rehlds si lasa-ma, tot stai si fa updateuri si la hlds si la rehlds ca doar pentru asta iti ocupi timpul.
Un server daca are de picat oricum va pica depinde mult de echipamentele firmei de host, iar problemele alea s-au rezolvat demult mai ales cea cu fullupd e rezolvata din 2010 si din dproto parca era rezolvata, mai sunt si pluginuri de protectie daca nu.
Stiu preabine de cine e creat rehlds, Asmodai aka dedicat-server dar hai sa nu mai facem atata reclama.
Jocul ala nu mai merita la cate "firme" de boost sunt, redirecte si codati.
Revino-ti! :brofist: :thumbsup:
User avatar
faKe91
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1064
Joined: 07 Oct 2014, 18:49
Detinator Steam: Da
CS Status: I <3 Heavy Metal
SteamID: dogseatmypancreas
Reputatie: Fost moderator ajutator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Location: Republica Moldova, Chișinău
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

10 Jan 2019, 16:43

probleme/awp-india-crash-t210082.html#p1656080

https://i.imgur.com/AC16S6G.png

In 2013 aveai incredere in soft-urile rusilor, acum nu mai ai ':)
smileye wrote: am testat si rehlds si are doar probleme, ii trebuie niste modele pe care nu le are in arhiva precum gas_spuff1.spr
:omfg: :omfg:
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

10 Jan 2019, 16:53

Si ce propui cu asta ma frend?
Intre timp mi-am schimbat mentalitatea "poate".
De ce as folosi un crack?

In crack-uri, nu zic ca si in .dll-uri pot exista comenzi de minat.
Cel care creeaza crack-ul nu castiga nimic, dar poate castiga din alta sursa mai exact din minat.
Deja ne abatem de la subiect si mai bine ar fi sa lasam discutiile astea in ce am incredere.
User avatar
Tax1r_RMA
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 60
Joined: 12 Feb 2016, 13:47
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Location: Kiev
Contact:

10 Jan 2019, 17:54

DevilBoy.eXe wrote:Am auzit de la cineva ca rehlds este instabil si ca hlds-ul este mai bun ca el, acea persoana find foarte importanta si ocupata nu a vrut sa argumenteze de ce
Eu vreau sa stiu si parerea voastra in special a celor care au cel putin habar despre proiectul ReHLDS
Ah si poate apare si acea persoana importanta cu ceva argumente
Chiar sunt curios care-i mai bun si stabil :slightly_smiling_face:
:') :') :') care e persoana aia importanta? Deci hlds-ul e la fel de bun si ca rehlds-ul avantaj rehlds consuma mai putine resurse cine detine hosting stie si este mereu hai sa zicem updatat pe cand hlds-ul a ramas acelasi cu modificarile minore facute recent :') Tu nu vezi ca toti s-au mutat pe rehlds de ce??? plus ca la rehlds ai mai multe metamoduri de a bloca un codat fata de hlds.
DevilBoy.eXe doar tu stiai asta, care te-a pus sa faci topicul la oha :') :') :')
User avatar
levin
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3850
Joined: 24 Aug 2011, 12:24
Detinator Steam: Da
CS Status:
Detinator server CS: ☯∴
SteamID: 76561198063679589
Reputatie: Scripter eXtreamCS
Nume anterior: Adryyy
Location: ҳ̸Ҳ̸ҳ
Discord: devilclass
Has thanked: 36 times
Been thanked: 595 times
Contact:

10 Jan 2019, 17:58

văd că lui devil îi place să întărâte lumea,să o dezcurajeze,și sa schimbe mentalitatea(patetic)
rehlds e hlds(dăăă)
de mutat nu s-au mutat de bună voie(ăia de cumpără de la firma x),cei ce cumpără host au automat rehlds,chiar nu știu de ce,așa cum am mai zis,fiecare face ce vrea,omu nu se uită că e hlds/rehlds,să meargă(da cum sunt eu,și încă câțiva amatori de moduri gen hns/dr/kz/sr,simțim clar cum fps-ul e pe -,asta față de hlds)
Nu îmi mai trimiteți PM pe forum! Nu merge să răspund
Pentru ajutor, faceți cerere bine detaliată, completând și respectând modelul corespunzător.
Nu-mi mai dați cereri doar pentru a mă avea în lista de prieteni.
Dacă te ajut, și mă ignori/etc > te adaug în „foe”.
Aveți grijă la cei ce încearcă să mă copieze sau să dea drept mine..Puteți lua legătura cu mine prin STEAM dacă aveți o problemă/nelămurire în acest caz! Cont de forum am doar aici.
În cazul în care utilizați ceva din ce am postat(ex: aici), e bine să fiți la curent cu modificările aduse și de aici, iar dacă sunt ceva probleme nu ezitați să luați legătura cu mine. Actualizarea unor coduri nu se vor afișa public, doar dacă se găsește ceva critic/urgent de remediat, unele fiind coduri vechi iar unele refăcute chiar recent dar private.
* Nume pe cs1.6: eVoLuTiOn \ Nume vechi: eVo
* Atelierul meu - post2819572.html#p2819572 (închis, click link ca să vedeți de ce)
Post Reply

Return to “Diverse”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 13 guests