Se inchide jocul cand intru pe server

Categoria unde se postează orice altceva ce nu își are locul în celelalte categorii despre Counter-Strike: Global Offensive.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
User avatar
Emi eXtream
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2233
Joined: 08 Feb 2012, 11:52
Detinator Steam: Da
CS Status: No status available.
SteamID: Privat.
Reputatie: Utilizator neserios(tepar)
Restrictie moderator
Fost moderator
Nume anterior: Synk12
Location: Neverland
Has thanked: 90 times
Been thanked: 49 times
Contact:

05 Jan 2017, 16:17

Ma conectez la meci si dupa ce se incarca cand sa imi aleg echipa se inchide jocul.
Am reinstalat CS-ul, am jucat doua harti si am intrat mai tarziu, face acelasi lucru.Cum as putea sa il rezolv?
RoyalServer
User avatar
iNdio
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1512
Joined: 28 Jan 2015, 17:42
Detinator Steam: Da
SteamID: iNdioPGL
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Castigator Membru Club eXtream @ Ganduri de sub dus (25 OCT - 25 FEB)
Fond eXtream: 0
Been thanked: 3 times

05 Jan 2017, 20:02

Aceeasi problema si in cazul meu. Driverele sunt la zi, am dat restore game settings + nu folosesc config/comenzi in launch options.
Nu apuc nici macar sa dau la motd continue, patesc de 6-7 ori consecutiv doar in competitive dupa care... f.m.m gaben :gaben:

Image
Where Cs had no value, amxx, sometimes, had its price...
steam | Afiseaza codul
Image
Image
User avatar
JaiLBreaK
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 1517
Joined: 05 Jan 2016, 18:17
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost Scripter eXtreamCS
Fond eXtream: 0
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Contact:

05 Jan 2017, 20:46

iNdio wrote:Aceeasi problema si in cazul meu. Driverele sunt la zi, am dat restore game settings + nu folosesc config/comenzi in launch options.
Nu apuc nici macar sa dau la motd continue, patesc de 6-7 ori consecutiv doar in competitive dupa care... f.m.m gaben :gaben:

Image
dupa 2-3 meciuri cand incerc sa intru iar intr-un competitive imi apare aia 0:05 si ramane blocat daca apas orce tasta imi iese csgo
Image
CSGO Original Module[35%]
User avatar
Armin1
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 332
Joined: 09 Oct 2012, 19:56
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: FORMER
SteamID: STEAM_0:0:66823412
Location: Romania, Bucharest
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

06 Jan 2017, 23:06

Dupa atat timp, nici eu nu i-am putut da de cap acestei probleme, orice factor (de la sistem de operare, la computer) putand agrava sau rari acest crash..

Cateva recomandari (fara a avea vreo dovada, depinde da la 'persoana la persoana')

1. Incercati sa va jucati cu comanda "setting.mem_level" "x" (din video.txt) unde x este o valoare cuprinsa intre 0 si 2.. Incercati prima data cu 2 dupa 1 (o perioada nu mi-a mai dat crash cu aceasta valoare) si dupa 0. Vedeti care va ajuta.

Pe surse, din cate am inteles (cu un copy+paste din codul unui fisier), 0 foloseste pana la 1 gb, valoarea 1 pana la 1.5GB, valoarea 2 de la 1.5GB in sus pana la exact 65GB (Peste tot fiind vorba de memoria ram), citez "jocului ii trebuie minim 2gb ram, valoarea 0 poate fiind nesuportata", continui: valoarea 0 poate duce la unele buguri...

2. Pentru mine Aspectul 4:3 imi face jocul instabil, mai multe crashuri..

In concluzie: incercati sa setati "setting.mem_level" "2" , si restul video-setarilor dati-le cat mai la low (mai toate la 0) si apoi puneti fisierul video.txt pe read-only.

Edit:

1. Schimbati cl_forcepreload de pe 0 pe 1 sau de pe 1 pe 0.
2. Scrieti cl_disablehtmlmotd "1" in consola daca nu ati facut-o deja.
User avatar
Emi eXtream
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2233
Joined: 08 Feb 2012, 11:52
Detinator Steam: Da
CS Status: No status available.
SteamID: Privat.
Reputatie: Utilizator neserios(tepar)
Restrictie moderator
Fost moderator
Nume anterior: Synk12
Location: Neverland
Has thanked: 90 times
Been thanked: 49 times
Contact:

08 Jan 2017, 19:17

Eu am rezolvat asa.Cand deschid jocul intru la video options si la setarea Sheder(eu o am pe low) o schimb pe medium dau apply apoi o pun inapoi pe low dau apply si nu mai am problema.
User avatar
iNdio
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1512
Joined: 28 Jan 2015, 17:42
Detinator Steam: Da
SteamID: iNdioPGL
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Castigator Membru Club eXtream @ Ganduri de sub dus (25 OCT - 25 FEB)
Fond eXtream: 0
Been thanked: 3 times

08 Jan 2017, 21:02

Emi eXtream wrote:Eu am rezolvat asa.Cand deschid jocul intru la video options si la setarea Sheder(eu o am pe low) o schimb pe medium dau apply apoi o pun inapoi pe low dau apply si nu mai am problema.
Eu inainte de cooldown am mai patit si o rezolvam in genu: Intram la game settings si puneam sa nu arate culorile jucatorilor in competitive, odata ce intram in meci puneam inapoi sa arate, dar la urmatorul iar ma scotea...
Where Cs had no value, amxx, sometimes, had its price...
steam | Afiseaza codul
Image
Image
User avatar
Armin1
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 332
Joined: 09 Oct 2012, 19:56
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: FORMER
SteamID: STEAM_0:0:66823412
Location: Romania, Bucharest
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

09 Jan 2017, 20:39

Da dar totusi, ne trebuie o solutie, nu ceva temporar.. Chiar nu stiu ce sa zic.. Valve intr-un topic de-al lor recomanda varianta cu -autoconfig la launch option.. Eu pot sa zic ca am un laptop de aproape 5 ani, imi face crash etc. pun vina pe ideea ca am 4gb ram (care practic sunt in versiunea lite, pentru laptop :) deci nu poti compara decat cu 2 normali? :-? ) Chiar vreau sa vad cand o sa imi cumpar un pc pe (i5 7th|amd ryzen + 1070/1080ti/rx490) cum o sa fie .. Posibil si din cauza hdd-ului poate da crash
User avatar
Emi eXtream
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2233
Joined: 08 Feb 2012, 11:52
Detinator Steam: Da
CS Status: No status available.
SteamID: Privat.
Reputatie: Utilizator neserios(tepar)
Restrictie moderator
Fost moderator
Nume anterior: Synk12
Location: Neverland
Has thanked: 90 times
Been thanked: 49 times
Contact:

10 Jan 2017, 16:43

Armin1 wrote:Da dar totusi, ne trebuie o solutie, nu ceva temporar.. Chiar nu stiu ce sa zic.. Valve intr-un topic de-al lor recomanda varianta cu -autoconfig la launch option.. Eu pot sa zic ca am un laptop de aproape 5 ani, imi face crash etc. pun vina pe ideea ca am 4gb ram (care practic sunt in versiunea lite, pentru laptop :) deci nu poti compara decat cu 2 normali? :-? ) Chiar vreau sa vad cand o sa imi cumpar un pc pe (i5 7th|amd ryzen + 1070/1080ti/rx490) cum o sa fie .. Posibil si din cauza hdd-ului poate da crash
Incearca ce am scris mai sus poate merge.
Post Reply

Return to “Diverse”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 2 guests