Mi se blochează CSGO

Categoria unde se postează orice altceva ce nu își are locul în celelalte categorii despre Counter-Strike: Global Offensive.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
User avatar
^Head$hot^
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1541
Joined: 20 Feb 2013, 19:05
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 12 times
Been thanked: 14 times

07 Jan 2018, 12:37

Știe cineva de ce mi se blochează csgo-ul când îl bag în bară? Ies de multe ori să pun muzică și apoi când revin în joc mi se blochează pentru 8-10 secunde...în acele 8-10 secunde nu văd mai nimic. E ca și când iau "freeze" mai exact.
RoyalServer
User avatar
Victor eXtream
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 163
Joined: 19 Oct 2017, 09:36
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0

10 Jan 2018, 13:16

Dar nu iti apare o eroare gen "CS:GO has stopped working" ori altceva legat de vreo eroare ?
User avatar
^Head$hot^
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1541
Joined: 20 Feb 2013, 19:05
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 12 times
Been thanked: 14 times

10 Jan 2018, 18:21

Victor eXtream wrote:Dar nu iti apare o eroare gen "CS:GO has stopped working" ori altceva legat de vreo eroare ?
Nu îmi apare nimic..după ce stă blocat 8-10 secunde revine la normal.
User avatar
Victor eXtream
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 163
Joined: 19 Oct 2017, 09:36
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0

11 Jan 2018, 12:37

Sunt mai multe cauze din pricina carora ar putea sa ai aceste freezinguri, daca detii un SSD, ai putea incerca sa muti jocul pe el, ori incearca sa il muti pe alta partitie, totusi recomand sa reinstalezi jocul, dar mai intai fii sigur ca stergi si din registru in "HKEY_CURRENT_USER" -> Software -> Valve -> Source -> csgo, stergi folderul "csgo" apoi reinstalezi jocul din nou, si totusi un Nvidia driver update nu ar strica in caz ca deja nu ai update la ultimele drivere, te rog sa specifici daca a functionat, bafta si sper sa te ajute.
User avatar
^Head$hot^
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1541
Joined: 20 Feb 2013, 19:05
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 12 times
Been thanked: 14 times

13 Jan 2018, 13:56

Victor eXtream wrote:Sunt mai multe cauze din pricina carora ar putea sa ai aceste freezinguri, daca detii un SSD, ai putea incerca sa muti jocul pe el, ori incearca sa il muti pe alta partitie, totusi recomand sa reinstalezi jocul, dar mai intai fii sigur ca stergi si din registru in "HKEY_CURRENT_USER" -> Software -> Valve -> Source -> csgo, stergi folderul "csgo" apoi reinstalezi jocul din nou, si totusi un Nvidia driver update nu ar strica in caz ca deja nu ai update la ultimele drivere, te rog sa specifici daca a functionat, bafta si sper sa te ajute.
Azi am avut mai mult timp și am dat dezinstalare, șters acel folder din regiștri și instalat din nou cs-ul. Pe urmă am făcut update la driverul de la placa video. Am deschis cs-ul, am început meciul în competitiv și când l-am minizat în bară am folosit alt+tab ca să intru pe youtube să pun muzică. Am revenit în cs și iarăși am avut o blocare de 8-10 secunde. Știe cineva de ce?
Am această configurație
Image Frecvență la procesor urcă până la 3,2 . Cu fps-urile nu am problemă, depășesc peste 300 când e pe 0 dar nu stă constant..
User avatar
ROZein
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 33
Joined: 19 Dec 2016, 13:04
Detinator Steam: Da
CS Status: cs.sharebitz.net - just love it!
Detinator server CS: cs.sharebitz.net
SteamID: STEAM_0:1:19447763
Fond eXtream: 0
Location: Sibiu
Contact:

14 Jan 2018, 11:44

Seteaza pe fullscreen windowed si o sa-ti mearga.
#pune_mana_pe-o_carte.
Last edited by ROZein on 15 Jan 2018, 10:34, edited 1 time in total.
CS:GO Server Romania / Europe : cs.sharebitz.net - Join us, Admins spots available!
Website Forum: https://sharebitz.net
User avatar
OXYD
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 463
Joined: 27 May 2017, 22:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Playing CS:GO
Detinator server CS: Go.HellHounds.Ro
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

14 Jan 2018, 13:14

ROZein wrote:Seteaza pe fullscreen windowed si o sa-ti mearga.
#pune mana pe-o carte.
Ti-as propune si tie sa o faci
Cand pui un hashtag , cuvintele sunt legate , nu despartite prin spatiu ;)

ON: Eu mi-am refacut windows-ul de curand , si nu am mai avut probleme de genul
User avatar
^Head$hot^
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1541
Joined: 20 Feb 2013, 19:05
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 12 times
Been thanked: 14 times

14 Jan 2018, 23:23

La mine nu cred că e de la windows :frowning2: . Am windows 10 licențiat și de când e pe el tot așa îmi face în csgo..la alte jocuri gen Fortnite nu am probleme. Pot ieși cu alt+tab și să intru înapoi fără nici o problemă..
User avatar
ROZein
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 33
Joined: 19 Dec 2016, 13:04
Detinator Steam: Da
CS Status: cs.sharebitz.net - just love it!
Detinator server CS: cs.sharebitz.net
SteamID: STEAM_0:1:19447763
Fond eXtream: 0
Location: Sibiu
Contact:

15 Jan 2018, 10:29

^Head$hot^ wrote:La mine nu cred că e de la windows :frowning2: . Am windows 10 licențiat și de când e pe el tot așa îmi face în csgo..la alte jocuri gen Fortnite nu am probleme. Pot ieși cu alt+tab și să intru înapoi fără nici o problemă..
Seteaza pe fullscreen windowed si o sa-ti mearga deasemenea seteaza launch options asa:

Code: Select all

-novid -tickrate 128 -high +cl_forcepreload 1 +mat_queue_mode 2 -nod3d9ex -noaafonts -nod3d9ex -threads 4 -high -nojoy 
Eu la serviciu am un Intel i3 4130, placa video 1 Gb DDR5 si alt+tab se face instant.

Mai cauta setari pentru ajustarea lui perfecta pe sitemul tau.

Sa ma anunti daca este ok asa.
#pune_mana_pe-o_carte.
CS:GO Server Romania / Europe : cs.sharebitz.net - Join us, Admins spots available!
Website Forum: https://sharebitz.net
Post Reply

Return to “Diverse”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 9 guests