Părere server CS:Go Zombie

Categoria unde se postează orice altceva ce nu își are locul în celelalte categorii despre Counter-Strike: Global Offensive.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
razvanpirvu20
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 18
Joined: 14 Jan 2019, 12:26
Detinator Steam: Da
CS Status: Busy
Detinator server CS: Da
SteamID: Privat
Fond eXtream: 0
Contact:

15 Jan 2019, 09:20

Ce părere aveți de un server de CS:Go mod Zombie?
Credeți că ar avea succes?
RoyalServer 2
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

15 Jan 2019, 10:08

Da, daca e facut calumea, daca nu ai habar de nimic si cumperi addons de la altu nu
User avatar
SupaHotFire
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 224
Joined: 03 Oct 2016, 19:59
Detinator Steam: Da
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0

18 Jan 2019, 01:51

Rainq wrote:
razvanpirvu20 wrote:Ce părere aveți de un server de CS:Go mod Zombie?
Credeți că ar avea succes?
servere/1tap-zombie-plague-t358603.html
serverul asta e misto dar nu are echilbru,zombi sunt pusi degeaba acolo ,mor repede ,arme prea op ,ideea e ca trebuie sa ai echilibru in joc ..are addons misto ce este drept,am vrut sa-l cumpar si eu dar nu-l vinde asa ca se merita dar trebuie sa fie cat mai echilibrat jocul pentru ca un player joaca 10 min si dupa iese daca nu-i place(cazul meu) un player nou o sa fie facut mai repede zombi ca unu vechi pentru ca nu stie ce si cum si daca in secunda 2 e omorat repede deja se enerveaza si iese trebuie sa ai ca zm o viteza ,nu foarte mare ca sa nu incurce nici oameni,niste abilitati,de exemplu ..ai putea sa ai 7 zombi cu puteri , unu se face invizibil,etc...armele tot asa sa nu fie prea op pentru ca strica echilibru ,am vazut ca zombi au 10k hp si oameni au recoil 3.0 ca sa-ti dai seama cat de repede mor zombi,ma refer la armele alea pe care le cumperi shop dar se merita daca stii sa echilibrezi jocul daca nu,nu..
Aici gresesti pentru ca nu stii ca noi lucram la serveru asta din septembrie, si valve sa pisat odata pe noi cand a fost updateu cu panorama nea stricat tot addonsu, iar apoi am decis sa o luam de la inceput iarasi, am lucrat 2 luni de zile la server pe care teai jucat, cand noi am crezut ca serverul e terminat si l-am promovat, abea cand playeri au inceput sa joace pe server bugurile au aparut, marog in ultimele 2 saptamani am fixat o gramada de pluginuri si am incercat sa echilibram modu cat mai mult, noi am folosit la gameplay aproximativ toate valorile din cs 1.6 ca sa fie cat mai echilibrat
User avatar
cTm # oNe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2183
Joined: 24 Aug 2007, 08:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Error.
Detinator server CS: Nu
SteamID: ctmone
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS
Fost eXtream Mod
Location: Germany
Discord: ctm.ro
Has thanked: 24 times
Been thanked: 41 times

18 Jan 2019, 06:41

Rainq wrote:
razvanpirvu20 wrote:Ce părere aveți de un server de CS:Go mod Zombie?
Credeți că ar avea succes?
servere/1tap-zombie-plague-t358603.html
serverul asta e misto dar nu are echilbru,zombi sunt pusi degeaba acolo ,mor repede ,arme prea op ,ideea e ca trebuie sa ai echilibru in joc ..are addons misto ce este drept,am vrut sa-l cumpar si eu dar nu-l vinde asa ca se merita dar trebuie sa fie cat mai echilibrat jocul pentru ca un player joaca 10 min si dupa iese daca nu-i place(cazul meu) un player nou o sa fie facut mai repede zombi ca unu vechi pentru ca nu stie ce si cum si daca in secunda 2 e omorat repede deja se enerveaza si iese trebuie sa ai ca zm o viteza ,nu foarte mare ca sa nu incurce nici oameni,niste abilitati,de exemplu ..ai putea sa ai 7 zombi cu puteri , unu se face invizibil,etc...armele tot asa sa nu fie prea op pentru ca strica echilibru ,am vazut ca zombi au 10k hp si oameni au recoil 3.0 ca sa-ti dai seama cat de repede mor zombi,ma refer la armele alea pe care le cumperi shop dar se merita daca stii sa echilibrezi jocul daca nu,nu..
De pe 1.6 ZP a fost dezechilibrat, cel mai bun mod pe GO e Zombie Escape.
ImageImage
User avatar
SupaHotFire
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 224
Joined: 03 Oct 2016, 19:59
Detinator Steam: Da
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0

18 Jan 2019, 08:28

cTm # oNe wrote:
Rainq wrote:
razvanpirvu20 wrote:Ce părere aveți de un server de CS:Go mod Zombie?
Credeți că ar avea succes?
servere/1tap-zombie-plague-t358603.html
serverul asta e misto dar nu are echilbru,zombi sunt pusi degeaba acolo ,mor repede ,arme prea op ,ideea e ca trebuie sa ai echilibru in joc ..are addons misto ce este drept,am vrut sa-l cumpar si eu dar nu-l vinde asa ca se merita dar trebuie sa fie cat mai echilibrat jocul pentru ca un player joaca 10 min si dupa iese daca nu-i place(cazul meu) un player nou o sa fie facut mai repede zombi ca unu vechi pentru ca nu stie ce si cum si daca in secunda 2 e omorat repede deja se enerveaza si iese trebuie sa ai ca zm o viteza ,nu foarte mare ca sa nu incurce nici oameni,niste abilitati,de exemplu ..ai putea sa ai 7 zombi cu puteri , unu se face invizibil,etc...armele tot asa sa nu fie prea op pentru ca strica echilibru ,am vazut ca zombi au 10k hp si oameni au recoil 3.0 ca sa-ti dai seama cat de repede mor zombi,ma refer la armele alea pe care le cumperi shop dar se merita daca stii sa echilibrezi jocul daca nu,nu..
De pe 1.6 ZP a fost dezechilibrat, cel mai bun mod pe GO e Zombie Escape.
Da probabil asta am gresit noi, ca am copiat valorile la viata / speed / gravity / damage dintrun addons zombie outstanding de cs 1.6, ieri am marit un pic valorile am pus +2000 hp la fiecare clasa si am marit statsurile cu +0.2
User avatar
SupaHotFire
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 224
Joined: 03 Oct 2016, 19:59
Detinator Steam: Da
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0

21 Jan 2019, 22:12

Am reusit sa aducem modelu de nemesis din cs 1.6, arata atat de misto in csgo :heart_eyes:
| Afiseaza codul
Image
Last edited by Rainq on 22 Jan 2019, 01:33, edited 1 time in total.
Reason: Lasa offtopicul , omul a intrebat daca se merita server,nu inteleg de ce postezi daca nu-si are rostul?Data viitoare mai multa atentie.
Post Reply

Return to “Diverse”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 8 guests