Despre `firme` si serviciile lor. (discutii)

Postarea in aceasta categorie se face doar cu DOVEZI DE INSELARE. Nu se permite reclama negativa sau pareri personale.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13707
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

17 Dec 2016, 16:03

Ca tot este discutii generale as vrea sa vorbim putin despre `firma` aceasta, SC toxic host SRL aka toxic host.
discutii-generale/SITE TEAPA-electronic ... 31706.html
Alte detalii despre Noi,
-Firma din 2012 ;
-Un numar de 612 clienti activi cu cel putin 1 serviciu la data de 17.12.2016 ;
-Va oferim oferte si promotii in fiecare luna ;
-Suntem sponsorizati de MANTA.COM / Google.Co.Uk (google adwords) / Facebook.COM
Ok, sunteti firma pai atunci va rog sa imi aratati si mie certificatul de inregistrare in registrul comertului.Asa arata unul in caz ca nu aveti:
| Afiseaza codul
Image
-Suntem sponsorizati de MANTA.COM / Google.Co.Uk (google adwords) / Facebook.COM
Inca n-am vazut nici o reclama pe facebook cu voi, alte minciuni ca si cele anterioare.

Citez din regulamentul vostru:
Image
Si ei ofereau mai demult 88 sloturi=)))
ART. 53: Registrantul poate solicita o copie dupa CI al cumparatorului pentru verificari Anti-Frauda .
ART. 53: a) SITE TEAPA nu poate fi tras la raspundere pe baza articolului ART 53.
Adica daca ei pun la dispozitie cuiva (unui anonim) buletinul vostru nu pot fi trasi la raspundere, very clever.


Eu n-as cumpara servicii de la o `firma` care nu afiseaza detalii pe site si pot pune la dispozitia ORICUI buletinul vostru (datele voastre)!
Image
RoyalServer
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

17 Dec 2016, 16:17

ba toxic host poate fi tras la raspundere foarte usor in baza articolului 53 :)
User avatar
Stefan
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1868
Joined: 18 Feb 2010, 20:14
Detinator Steam: Da
SteamID: teostefan10
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior: teostefan
0.1/3
Has thanked: 40 times
Been thanked: 28 times

17 Dec 2016, 16:20

1. O firma nu are pagina de contact in halul ala.
2. O firma afiseaza intotdeauna datele de inregistrare in registrul comertului.
3. O firma nu are "patroni" agramati.
4. O firma nu are "patroni" tepari.
As mai scrie, dar ce rost are...
User avatar
hankbinscripting
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 788
Joined: 06 Sep 2014, 16:31
Detinator Steam: Da
CS Status: SLK # PARADOX [AUDIO]
SteamID: nessquick8
Fond eXtream: 0
Location: Arad, Arad
Has thanked: 1 time
Contact:

17 Dec 2016, 16:28

Cand am vazut reclama platita, asta am vrut sa fac si eu sa deschid un topic de genul.. Dar am zis decat sa-mi bat capul, sa intru intr-o disputa mai ales acum cand nu am nici un chef, am zis mai bine sa o las balta.


Ei ofera peste 32 de sloturi CS 1.6, e posibil asa ceva? XD DAAAMN

POFTIM:
-Counter-Strike 1.6 best effort- pret 12.00 EUR
Număr sloturi: 64
Port alocat: 27015
FPS: 1000
Panou de control: GameCP
Bază de date: & Inclusă
Acces fișiere: Da
DownloadURL: Automatizat
Activare: Instantă
Sistem de operare: Linux
Uptime garantat: 100%
La următoarea abatere semnătura îți va fi dezactivată.
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13707
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

17 Dec 2016, 16:32

Numarul maxim de jucatori este de 32, poti seta sa se vada in game list peste 32 dar nu poti avea 32 de jucatori.
Image
toxichostcom
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 16
Joined: 17 Dec 2016, 14:52
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0
Contact:

17 Dec 2016, 16:40

Sectiunea VIII: Inregistrarea domeniilor
ART. 53: Registrantul poate solicita o copie dupa CI al cumparatorului pentru verificari Anti-Frauda .
ART. 53: a) SITE TEAPA nu poate fi tras la raspundere pe baza articolului ART 53.
ART. 54: SITE TEAPA in cazul refuzului cumparatorului de a oferi copia CI, nu preia dreptul de a oferi refund sumei achitate.
a) SITE TEAPA nu poate fi tras la raspundere pe baza articolului ART 53.
-Se refera la faptul ca Noi nu putem fi trasi la raspundere daca registrantul doreste o copie CI in vederea validarii datelor din client (viitoare date in whois) . Fiecare client are dreptul sa traga o simpla linie care sa acopere complet CNP/Seria .
ART. 54: SITE TEAPA in cazul refuzului cumparatorului de a oferi copia CI, nu preia dreptul de a oferi refund sumei achitate.
In cazul in care clientul refuza sa ofere copia CI, noi nu oferim refund sumei achitate ci preluam dreptul suspendarii contului de client .
ART. 22: Nu se va permite modificarea numarului de sloturi (locuri de joc disponibile) sub nici o forma, aici intelegem inclusiv forma virtuala (sloturi false aditionale) - sistemul urmareste numarul de sloturi afisate la fiecare server in parte, si este setat sa opreasca serviciile ce nu se incadreaza in numarul de sloturi achizitionate.
Se refera ca daca cumperi un server cu 32 sloturi permise, sa nu modifici in 24/32 sau dupa caz 33/32 (imposibil) .
Nu se refera la faptul ca gazduim servere de 64 respectiv 88 sloturi (este total permis, sistemul functioneaza corect )

Promovarea Facebook ;
Image
Inca n-am vazut nici o reclama pe facebook cu voi, alte minciuni ca si cele anterioare.
N-ai cum sa vezi, promovarea este bagata pe Arad
Last edited by toxichostcom on 17 Dec 2016, 16:54, edited 2 times in total.
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

17 Dec 2016, 16:42

esti constient ca TOS tau n-are nicio valoare? :))
toxichostcom
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 16
Joined: 17 Dec 2016, 14:52
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0
Contact:

17 Dec 2016, 16:45

sound wrote:esti constient ca TOS tau n-are nicio valoare? :))
Sincer asta e parerea ta .
Oricine incalca regulamentul pierde serviciul dupa caz contul de client si bani din el .
User avatar
hankbinscripting
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 788
Joined: 06 Sep 2014, 16:31
Detinator Steam: Da
CS Status: SLK # PARADOX [AUDIO]
SteamID: nessquick8
Fond eXtream: 0
Location: Arad, Arad
Has thanked: 1 time
Contact:

17 Dec 2016, 16:58

toxichostcom wrote:
Sectiunea VIII: Inregistrarea domeniilor
ART. 53: Registrantul poate solicita o copie dupa CI al cumparatorului pentru verificari Anti-Frauda .
ART. 53: a) SITE TEAPA nu poate fi tras la raspundere pe baza articolului ART 53.
ART. 54: SITE TEAPA in cazul refuzului cumparatorului de a oferi copia CI, nu preia dreptul de a oferi refund sumei achitate.
a) SITE TEAPA nu poate fi tras la raspundere pe baza articolului ART 53.
-Se refera la faptul ca Noi nu putem fi trasi la raspundere daca registrantul doreste o copie CI in vederea validarii datelor din client (viitoare date in whois) . Fiecare client are dreptul sa traga o simpla linie care sa acopere complet CNP/Seria .
ART. 54: SITE TEAPA in cazul refuzului cumparatorului de a oferi copia CI, nu preia dreptul de a oferi refund sumei achitate.
In cazul in care clientul refuza sa ofere copia CI, noi nu oferim refund sumei achitate ci preluam dreptul suspendarii contului de client .
ART. 22: Nu se va permite modificarea numarului de sloturi (locuri de joc disponibile) sub nici o forma, aici intelegem inclusiv forma virtuala (sloturi false aditionale) - sistemul urmareste numarul de sloturi afisate la fiecare server in parte, si este setat sa opreasca serviciile ce nu se incadreaza in numarul de sloturi achizitionate.
Se refera ca daca cumperi un server cu 32 sloturi permise, sa nu modifici in 24/32 sau dupa caz 33/32 (imposibil) .
Nu se refera la faptul ca gazduim servere de 64 respectiv 88 sloturi (este total permis, sistemul functioneaza corect )

Promovarea Facebook ;
Image
Inca n-am vazut nici o reclama pe facebook cu voi, alte minciuni ca si cele anterioare.
N-ai cum sa vezi, promovarea este bagata pe Arad

Daca in joc maximul de sloturi este de 32, voi de ce oferiti 64 sau 88 CE ROST ARE? Si de ce adaugati PRET sloturilor in plus la 1.6 ?
La următoarea abatere semnătura îți va fi dezactivată.
toxichostcom
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 16
Joined: 17 Dec 2016, 14:52
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0
Contact:

17 Dec 2016, 16:59

hankbinscripting wrote:
toxichostcom wrote:
Sectiunea VIII: Inregistrarea domeniilor
ART. 53: Registrantul poate solicita o copie dupa CI al cumparatorului pentru verificari Anti-Frauda .
ART. 53: a) SITE TEAPA nu poate fi tras la raspundere pe baza articolului ART 53.
ART. 54: SITE TEAPA in cazul refuzului cumparatorului de a oferi copia CI, nu preia dreptul de a oferi refund sumei achitate.
a) SITE TEAPA nu poate fi tras la raspundere pe baza articolului ART 53.
-Se refera la faptul ca Noi nu putem fi trasi la raspundere daca registrantul doreste o copie CI in vederea validarii datelor din client (viitoare date in whois) . Fiecare client are dreptul sa traga o simpla linie care sa acopere complet CNP/Seria .
ART. 54: SITE TEAPA in cazul refuzului cumparatorului de a oferi copia CI, nu preia dreptul de a oferi refund sumei achitate.
In cazul in care clientul refuza sa ofere copia CI, noi nu oferim refund sumei achitate ci preluam dreptul suspendarii contului de client .
ART. 22: Nu se va permite modificarea numarului de sloturi (locuri de joc disponibile) sub nici o forma, aici intelegem inclusiv forma virtuala (sloturi false aditionale) - sistemul urmareste numarul de sloturi afisate la fiecare server in parte, si este setat sa opreasca serviciile ce nu se incadreaza in numarul de sloturi achizitionate.
Se refera ca daca cumperi un server cu 32 sloturi permise, sa nu modifici in 24/32 sau dupa caz 33/32 (imposibil) .
Nu se refera la faptul ca gazduim servere de 64 respectiv 88 sloturi (este total permis, sistemul functioneaza corect )

Promovarea Facebook ;
Image
Inca n-am vazut nici o reclama pe facebook cu voi, alte minciuni ca si cele anterioare.
N-ai cum sa vezi, promovarea este bagata pe Arad

Daca in joc maximul de sloturi este de 32, voi de ce oferiti 64 sau 88 CE ROST ARE? Si de ce adaugati PRET sloturilor in plus la 1.6 ?
Scuza-ma, dar nu am vazut la nimeni acelasi pret la 12 sloturi cu 32 .
Poate nu inteleg la ce te referi .
Exista promotie acum, pana in 7 ianuarie, 32 sloturi la 3 euro .
User avatar
hankbinscripting
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 788
Joined: 06 Sep 2014, 16:31
Detinator Steam: Da
CS Status: SLK # PARADOX [AUDIO]
SteamID: nessquick8
Fond eXtream: 0
Location: Arad, Arad
Has thanked: 1 time
Contact:

17 Dec 2016, 17:01

-Counter-Strike 1.6 best effort- pret 12.00 EUR
Număr sloturi: 64
Port alocat: 27015


Ma refer la faptul ca voi oferiti 64 de sloturi 1.6, si tocmai tu ai spus ca maximul de sloturi a jucatorilor este de 32 (Ceea ce este peste 32 este FAKE Slots), atunci de ce mama naibii costa mai mult serviciul cu 64, 88 de sloturi daca ATATEA SLOTURI NU EXISTA! Oferiti cumva 2 servere la acest pachet? Precizeaza si tu !



P.S: ACUM AM OBSERVAT CA OFERITI MAI MULTE SERVERE PE UN PACHET. :)


Totusi nu as cumpara de la voi, este strict parerea mea nu ma intereseaza parerea altora. Nu am chef sa argumentez acum unele chestii, pentru ca nu am chef de o disputa cu tine acum.
La următoarea abatere semnătura îți va fi dezactivată.
toxichostcom
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 16
Joined: 17 Dec 2016, 14:52
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0
Contact:

17 Dec 2016, 17:04

hankbinscripting wrote:-Counter-Strike 1.6 best effort- pret 12.00 EUR
Număr sloturi: 64
Port alocat: 27015


Ma refer la faptul ca voi oferiti 64 de sloturi 1.6, si tocmai tu ai spus ca maximul de sloturi a jucatorilor este de 32 (Ceea ce este peste 32 este FAKE Slots), atunci de ce mama naibii costa mai mult serviciul cu 64, 88 de sloturi daca ATATEA SLOTURI NU EXISTA! Oferiti cumva 2 servere la acest pachet? Precizeaza si tu !



P.S: ACUM AM OBSERVAT CA OFERITI MAI MULTE SERVERE PE UN PACHET. :)
Nu se ofera mai multe servere la pachetele simple, decat la cele multiple (pentru comunitatii, diferite oferte) .
Se accepta 64 slots dar serverul ruleaza doar pe 4 mape care modificate accepta 64 respectiv 88 sloturi .
Post Reply

Return to “Security zone”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 27 guests