[NESERIOSI] Kgb-Hosting.Ro - Ne FURA JUCATORII!

Postarea in aceasta categorie se face doar cu DOVEZI DE INSELARE. Nu se permite reclama negativa sau pareri personale.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

TLucy
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 6
Joined: 01 Jul 2018, 13:59
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

01 Jul 2018, 14:31

Buna Dragilor,

Am decis sa imi fac si eu cont la voi din simplu fapt ca vazusem recomandarile facute de membri pentru firma KGB-HOSTING plus parca era ceva topic global (reclama platita) cum ca firma e buna, e *****! :rage:

Am cumparat de la ei un server de CS 1.6, nici prin cap nu mi-a trecut ca poate sa faca asa ceva, am ramas si fara bani din boost-uri si fara boost-uri, cum ca eu am vrut sa fur jucatori!!
Prima oara am crezut ca cei de la boost vor sa imi treaga tzeapa, ghici, m-am trezit cu asta in consola:
-
Connecting to 181.215.43.25:27015...
Connection accepted by 181.215.43.25:27015
* Privileges set

BUILD 7559 SERVER (0 CRC)
Server # 1
Couldn't find map maps/bb_lockout.bsp, server will download the map
Error: server failed to transm
-

Pai cacati astia de la KGB-Hosting ca alfel nu am cum sa ii numesc, iti baga in server TrackerUI.DLL, defapt serverul default vine cu TrackerUI.DLL proaspat reinstalat.
Pai mai astia va fura jucatorii vostri care ii aduceti voi pe servere, pe spatele si bani vostri isi populeaza masterul ala de ***** care baga jucatorii prin rotatie fortat, si noi baga, bani in boost-uri jucatori de la noi. Cum vine asta mai!?

Pai de ce recomandati astfel de firme de hosting ? Care te fura si isi bat joc de tine.

Sa cumparati si voi de acum de la KGB-Hosting Da? Daca vreti sa ramaneti fara jucatorii si sa ii ajutati sa le populati masterul.
Sunt chiar singura care a vazut asta ? De ce nu a postat nimeni nimic de ei ? Macar sa fi stiut ca nu cumparam de la ei.
Bani pierduti pe server, bani pierduti din boost, automat le dau tichet ca imi vreau toti banuti inapoi daca nu merg la protectia consumatorului!
Mama ei de treaba.

Dovezi:
https://imgur.com/B4iMCQu
https://imgur.com/v204GUr
User avatar
DevilBoy.eXe
Super moderator
Super moderator
Posts: 1677
Joined: 05 Jun 2016, 23:04
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: GO.WARED.RO
SteamID: DevilBoy_eXe
Reputatie: Super Moderator
Fond eXtream: 0
Location: beyond the time
Discord: zeux.
Has thanked: 15 times
Been thanked: 71 times
Contact:

01 Jul 2018, 14:40

Din cate stiu TrackerUI.DLL nu mai functioneaza bine din 2014 parca si acum trebuie sa il descarce cu ceva CMD sau .bat command
Deci tu daca folosesti amxmodx 1.8.2/3 si stergi toate prostiile alea nu o sa ai probleme cu furtul de playeri ;)
Dar totusi de unde stim noi ca acel TrackerUI.DLL nu a fost pus de tine?
TLucy
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 6
Joined: 01 Jul 2018, 13:59
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

01 Jul 2018, 14:43

DevilBoy.eXe wrote:Din cate stiu TrackerUI.DLL nu mai functioneaza bine din 2014 parca si acum trebuie sa il descarce cu ceva CMD sau .bat command
Deci tu daca folosesti amxmodx 1.8.2/3 si stergi toate prostiile alea nu o sa ai probleme cu furtul de playeri ;)
Dar totusi de unde stim noi ca acel TrackerUI.DLL nu a fost pus de tine?

Uitate la DATA, este acolo Date Modified! Si daca vrei iti dau si contul de la KGB sa vezi.
User avatar
Emil B.
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1168
Joined: 05 Oct 2008, 11:33
Detinator Steam: Da
CS Status: ...
Reputatie: Fost moderator ajutator
0.5/3
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Atena, Grecia
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

01 Jul 2018, 15:20

Cat de penibil... lucru venit cel mai probabil de la un tembel.

Acel IP 181.215.43.25:27015 a fost oferit unei comenzi noi ieri seara, unui server de 12 sloturi, neconfigurat, nimic, deci boostul pe care spui ca il ai, dar l-ai pierdut nu exista.

Comanda cel mai probabil a fost facuta tocmai pentru reclama negativa.

Hai sa te lamuresc aici, pentru ca pe site nu ai deschis nici un tichet, am sa-ti spun cat esti de fals, si tot ce incerci sa faci este doar reclama negativa pe baza de prostie.
Probabil ca ai incercat sa furi jucatori din master de la gametracker.rs si acum plangi pe aici pentru ca ai luat ban pe alt IP, lucru cu care se ocupa unii tembeli.

Datorita parteneriatului cu gametracker.rs serverele vin prestabilit cu TrackerUI, cine doreste dezactivarea lui deschide un tichet de suport si ii se dezactiveaza fara nicio problema, fara nicio intrebare.

Multumesc pentru reclama gratuita, data viitoare nu mai cumpara de la KGB, vei ramane "prostit".

Am lamurit tot intr-un singur post, succes cu prostia ta.
Last edited by Emil B. on 01 Jul 2018, 15:52, edited 6 times in total.
Knowledge is power.
User avatar
HEISENBERG
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 100
Joined: 10 Feb 2018, 17:30
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu suport perversitatea
Detinator server CS: ELITEZONE CEO
SteamID: heisenberg2498
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (Iun 2018 - Iun 2019)
Schimbare nick (-4 luni)
Nick anterior: SEBAS24
Fost manager CS.eXtream.ro
Fond eXtream: 0
Location: United Kingdom
Contact:

01 Jul 2018, 15:25

Nu recomand , si mie gametracker mi-a banat serverul in gtrs.rs pentru ca am redirecte pe css :)) niste penibili + ca aveam si bani in noul "billing" al lor :))
Tranzactiile mele :
1. https://imgur.com/a/0fvU9Yy - laur 25 E psf
2. https://imgur.com/a/Eeh83YU - 50 pp
3. https://imgur.com/a/jGtZF4v - 11 pp
4. https://imgur.com/a/WztNJNu - DevilBoy 15 pp

+++ multe altele

Contact me [STEAM] : heisenberg2498 / PM

ELITEZONE.RO - FOUNDER
TLucy
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 6
Joined: 01 Jul 2018, 13:59
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

01 Jul 2018, 15:48

Emil B. wrote:Cat de penibil... lucru venit cel mai probabil de la un tembel.

Acel IP 181.215.43.25:27015 a fost oferit unei comenzi noi ieri seara, unui server de 12 sloturi, neconfigurat, nimic, deci boostul pe care spui ca il ai, dar l-ai pierdut nu exista.

Comanda cel mai probabil a fost facuta tocmai pentru reclama negativa.

Hai sa te lamuresc aici, pentru ca pe site nu ai deschis nici un tichet, am sa-ti spun cat esti de fals, si tot ce incerci sa faci este doar reclama negativa pe baza de prostie.
Probabil ca ai incercat sa furi jucatori din master de la gametracker.rs si acum plangi pe aici pentru ca ai luat ban pe alt IP, lucru cu care se ocupa unii tembeli.

Datorita parteneriatului cu gametracker.rs serverele vin prestabilit cu TrackerUI, cine doreste dezactivarea lui deschide un tichet de suport si ii se dezactiveaza fara nicio problema, fara nicio intrebare.

Multumesc pentru reclama gratuita, data viitoare nu mai cumpara de la KGB, vei ramane "prostit".

Am lamurit tot intr-un singur post, succes cu prostia ta.
Tembela e **** dar eu nu.

"Datorita parteneriatului cu gametracker.rs serverele vin prestabilit cu TrackerUI, cine doreste dezactivarea lui deschide un tichet de suport si ii se dezactiveaza fara nicio problema, fara nicio intrebare."
"kgb-hosting.ro cu gametracker.rs e una si accelasi *****, ce parteneriat ?"

Voi va faceti regulile pe forumuri ?
Unde scrie mai mucosule pe site la voi ca tre sa va contacteze clienti sa le scoateti sistemul vostru de furat jucatori ? http://www.kgb-hosting.ro/tos.php oi fi eu oarba ?
Ce garantie am eu ca il scoateti si nu ii dati hide_file din configuratia ftpului ? sau ma crezi proasta ?
Am cumparat server de 12 sloturi ca sa vad cum e si sa ii fac upgrade ca nu ma pun ca proasta sa va dau voua bani pe ceva pana nu vad cum este.

Reclama gratuita o sa aveti de ANCP
(c) xLd^
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1275
Joined: 24 Mar 2013, 09:36
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
SteamID: id/xldcs
Reputatie: Utilizator neserios
Membru Club eXtreamCS (8 Iun - 8 Aug)
Location: Brasov
Has thanked: 25 times
Been thanked: 37 times
Contact:

01 Jul 2018, 15:52

Emil B. wrote:Cat de penibil... lucru venit cel mai probabil de la un tembel.

Acel IP 181.215.43.25:27015 a fost oferit unei comenzi noi ieri seara, unui server de 12 sloturi, neconfigurat, nimic, deci boostul pe care spui ca il ai, dar l-ai pierdut nu exista.

Comanda cel mai probabil a fost facuta tocmai pentru reclama negativa.

Hai sa te lamuresc aici, pentru ca pe site nu ai deschis nici un tichet, am sa-ti spun cat esti de fals, si tot ce incerci sa faci este doar reclama negativa pe baza de prostie.
Probabil ca ai incercat sa furi jucatori din master de la gametracker.rs si acum plangi pe aici pentru ca ai luat ban pe alt IP, lucru cu care se ocupa unii tembeli.

Datorita parteneriatului cu gametracker.rs serverele vin prestabilit cu TrackerUI, cine doreste dezactivarea lui deschide un tichet de suport si ii se dezactiveaza fara nicio problema, fara nicio intrebare.

Multumesc pentru reclama gratuita, data viitoare nu mai cumpara de la KGB, vei ramane "prostit".

Am lamurit tot intr-un singur post, succes cu prostia ta.
Sti ca in realitate nu ai lamurit nimic pe nimeni.

Explica si mie aceasta fraza
Datorita parteneriatului cu gametracker.rs serverele vin prestabilit cu TrackerUI, cine doreste dezactivarea lui deschide un tichet de suport si ii se dezactiveaza fara nicio problema, fara nicio intrebare.

Sti ca asta inseamna furt pe fata? Adica in momentul in care acel server isi va achizitiona boost de oriunde, automat acel server va fi banat pe motiv de furt. Iar clientul tau va pierde bani pe boost.
Mie personal imi suna total ciudat insa poate ma insel, poate acel trackerUI face cu totul altceva de cat stiu eu.
TLucy
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 6
Joined: 01 Jul 2018, 13:59
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

01 Jul 2018, 16:14

Sti ca in realitate nu ai lamurit nimic pe nimeni.

Explica si mie aceasta fraza
Datorita parteneriatului cu gametracker.rs serverele vin prestabilit cu TrackerUI, cine doreste dezactivarea lui deschide un tichet de suport si ii se dezactiveaza fara nicio problema, fara nicio intrebare.

Sti ca asta inseamna furt pe fata? Adica in momentul in care acel server isi va achizitiona boost de oriunde, automat acel server va fi banat pe motiv de furt. Iar clientul tau va pierde bani pe boost.
Mie personal imi suna total ciudat insa poate ma insel, poate acel trackerUI face cu totul altceva de cat stiu eu.
Dragule face exact ce stim toti ca face, schimba masterul, fura jucatori.

https://imgur.com/opbxTy1
https://imgur.com/sUR2K1s
User avatar
DevilBoy.eXe
Super moderator
Super moderator
Posts: 1677
Joined: 05 Jun 2016, 23:04
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: GO.WARED.RO
SteamID: DevilBoy_eXe
Reputatie: Super Moderator
Fond eXtream: 0
Location: beyond the time
Discord: zeux.
Has thanked: 15 times
Been thanked: 71 times
Contact:

01 Jul 2018, 16:22

Emil B. wrote: Datorita parteneriatului cu gametracker.rs serverele vin prestabilit cu TrackerUI, cine doreste dezactivarea lui deschide un tichet de suport si ii se dezactiveaza fara nicio problema, fara nicio intrebare.
Serverul default de la valve vine fara acel TrackerUI voi de ce lati pus?
Si macar explicati clientilor de ce au acel TrackerUI si ce face sau este in host ca asa trebuie sa fie?
TLucy
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 6
Joined: 01 Jul 2018, 13:59
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

01 Jul 2018, 16:25

DevilBoy.eXe wrote:
Emil B. wrote: Datorita parteneriatului cu gametracker.rs serverele vin prestabilit cu TrackerUI, cine doreste dezactivarea lui deschide un tichet de suport si ii se dezactiveaza fara nicio problema, fara nicio intrebare.
Serverul default de la valve vine fara acel TrackerUI voi de ce lati pus?
Si macar explicati clientilor de ce au acel TrackerUI si ce face sau este in host ca asa trebuie sa fie?
Ce este greu de inteles, lau pus ei ca sa fure jucatorii nostri.
Pe site nu scrie nicaieri am cautat pana mi-a sarit ochii ca tre sa iau legatura cu ei sa imi scoata sistemul lor de furat.
User avatar
~Tarzan~
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 99
Joined: 01 Jul 2018, 01:10
Detinator Steam: Da
CS Status: Îmi e destul sa ştiu că pot !
Fond eXtream: 0
Location: Germany
Contact:

01 Jul 2018, 16:32

Pe vremea cand aveam eu boost la ei a decurs totul perfect , acum probabil ca s-au mai schimbat lucrurile
User avatar
blackgate
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1892
Joined: 15 Dec 2012, 13:50
Detinator Steam: Da
SteamID: melissus
Reputatie: retras
Been thanked: 239 times
Contact:

01 Jul 2018, 17:06

buna fata, cati ani ai ? poate te dau o tura cu gle meu ;) da-mi de veste
Last edited by HecaTe on 01 Jul 2018, 19:57, edited 1 time in total.
Reason: Warn pentru off topic
Locked

Return to “Security zone”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Mail.RU [Bot] and 9 guests