HZONE excroci si nesimtiti !

Postarea in aceasta categorie se face doar cu DOVEZI DE INSELARE. Nu se permite reclama negativa sau pareri personale.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Ganja*
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 539
Joined: 27 Jun 2011, 19:33
Detinator Steam: Da
CS Status: Loading...
SteamID: Ganja
Has thanked: 31 times
Been thanked: 36 times

07 May 2018, 00:22

Domnii de la Hzone , dupa ce ca au servicii de ***** , au hotarat ei sa imi schimbe ip-ul de la server fara sa ma anunte in prealabil . Ip-ul pe care il aveam inainte era 89.34.25.162 , iar acum au schimbat ip-ul in 89.34.25.76 , am trimis ticket sa vad si eu de ce au schimbat ip-ul fara sa ma anunte in prealabil si cum si-au permis sa faca asa ceva fara acordul meu avand in vedere ca pot sa le fac plangere .


Dovada ca ip-ul era acela si acum este altul : https://www.gametracker.com/server_info ... 162:27015/


In momentul in care or sa imi raspunda la ticket am sa las aici print-uri cu raspunsul lor !

Uitati aici print cu ticket-ul :

https://imgur.com/nHkiCd7
Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta, nu piept, mai am sapte serii
RoyalServer
VinoVat
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 583
Joined: 05 Jan 2009, 21:46
Detinator Steam: Da
SteamID: vinovat0
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Fost Moderator
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

07 May 2018, 00:39

Topic-ul trebuia postat aici , referitor la ei, am avut servicii la ei si am fost multumit, prin 2015 am avut si eu aceeasi problema, dar mi-a mi-au raspuns la ticket imediat si mi-au spus ca : VEZI POZA
Nu pot spune ca sunt neseriosi, doar ca au anumite greseli umane care nu ar trebui sa exite in anum 2018 si la firma lor.
User avatar
Ganja*
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 539
Joined: 27 Jun 2011, 19:33
Detinator Steam: Da
CS Status: Loading...
SteamID: Ganja
Has thanked: 31 times
Been thanked: 36 times

07 May 2018, 00:44

VinoVat wrote:Topic-ul trebuia postat aici , referitor la ei, am avut servicii la ei si am fost multumit, prin 2015 am avut si eu aceeasi problema, dar mi-a mi-au raspuns la ticket imediat si mi-au spus ca : VEZI POZA
Nu pot spune ca sunt neseriosi, doar ca au anumite greseli umane care nu ar trebui sa exite in anum 2018 si la firma lor.

O sa il mute un moderator ca nu ma gandeam unde sa-l postez ....cat despre problema ta nu are nici o legatura :)) , ip-ul se aloca automat cand faci comanda si platesti, dar dupa ce ai server-ul de 3 luni de zile de cand il am eu cu un ip si peste noapte te trezesti cu un alt ip nu poti sa imi zici mie ca era alocat altcuiva si nici ca ip-ul meu a fost alocat altui utilizator, inseamna ca sunt extrem de varza si nu au suficiente ip-uri sa sustina mai multi clienti, oricum ai da-o sunt praf si pulbere...mi-am luat de la ei pentru ca inainte nu era in halul asta si pretul era bun in raport cu calitatea, dar in ultima perioada numai rahaturi fac.

Ala care ti-a raspuns tie nu e in stare sa scrie corect in limba romana...daramite sa-ti ofere tie un raspuns pertinent, nu a verificat gamecp-ul comanda? Pe bune ? :))) . Ca sa nu mai zic, daca ar fii ce zici tu ( nu este, crede-ma ) nici macar dupa 2 ani de zile nu au rezolvat asta? Pai si atunci de ce mai sunt pe piata? :))
Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta, nu piept, mai am sapte serii
VinoVat
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 583
Joined: 05 Jan 2009, 21:46
Detinator Steam: Da
SteamID: vinovat0
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Fost Moderator
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

07 May 2018, 00:46

Ganja* wrote:
VinoVat wrote:Topic-ul trebuia postat aici , referitor la ei, am avut servicii la ei si am fost multumit, prin 2015 am avut si eu aceeasi problema, dar mi-a mi-au raspuns la ticket imediat si mi-au spus ca : VEZI POZA
Nu pot spune ca sunt neseriosi, doar ca au anumite greseli umane care nu ar trebui sa exite in anum 2018 si la firma lor.

O sa il mute un moderator ca nu ma gandeam unde sa-l postez ....cat despre problema ta nu are nici o legatura :)) , ip-ul se aloca automat cand faci comanda si platesti, dar dupa ce ai server-ul de 3 luni de zile de cand il am eu cu un ip si peste noapte te trezesti cu un alt ip nu poti sa imi zici mie ca era alocat altcuiva si nici ca ip-ul meu a fost alocat altui utilizator, inseamna ca sunt extrem de varza si nu au suficiente ip-uri sa sustina mai multi clienti, oricum ai da-o sunt praf si pulbere...mi-am luat de la ei pentru ca inainte nu era in halul asta si pretul era bun in raport cu calitatea, dar in ultima perioada numai rahaturi fac.
Puteai alege alte firme care sa iti satisfaca necesitatile, dar sugestia mea este ca inainte de a schimba firma sa dai un ticket si sa vezi in cat timp primesti raspuns (in caz ca apar probleme sa stii la cate zile te astepti pentru raspuns). Dar marea majoritate vor host-uri bune la 5 euro si apoi zic ca sunt host-uri de rahat, dar aici este vina voastra pentru ca doriti host-uri ieftine dar cu securitate maxima si ping minim.
User avatar
Ganja*
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 539
Joined: 27 Jun 2011, 19:33
Detinator Steam: Da
CS Status: Loading...
SteamID: Ganja
Has thanked: 31 times
Been thanked: 36 times

07 May 2018, 00:53

Pentru preturile pe care le au serverele se misca foarte bine la 1000 fps-uri, crede-ma, server-ul de awp pe care il am este mult mai "incarcat" cu plugin-uri decat unul clasic, si se misca impecabil, bine...se misca cand era celalat ip, ca am intrat pe asta si se misca execrabil :))) . Am lucrat cu ei in trecut si nu am avut probleme, dar in ultima perioada au inceput cu cacaturi !
Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta, nu piept, mai am sapte serii
User avatar
hrion
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 94
Joined: 29 Mar 2018, 17:14
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (o luna)
Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Contact:

07 May 2018, 09:24

Ei îs bat joc de copii ca voi, care luați de la firme de căcat ca altfel nu am cum sa le spun, sunt destule topicurile pe extreamcs cu ei și calitatea lor de căcat.
Marius sau cum îl cheamă e un om de toată jalea, jalnic și un om prost. Ca altfel nu ai cum sa numesti specimene ca ei, adică oameni proști.
User avatar
PorcusorulMagic
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 289
Joined: 12 Sep 2017, 17:41
Detinator Steam: Da
CS Status: Groh
Detinator server CS: ARENA.USP.RO
SteamID: STEAM_0:0:102123053
Fond eXtream: 0
Location: Piatra Neamt
Has thanked: 4 times
Contact:

07 May 2018, 10:12

Nu inteleg de ce va duceti la firme de astea si nu va duceti la unele mai cunoscute si care au mai multe recenzii pozitive..
Justdapz
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 331
Joined: 12 Jun 2015, 18:53
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: csgo.devilcs.ro
SteamID: erk12231998
Fond eXtream: 0
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Contact:

07 May 2018, 10:45

PorcusorulMagic wrote:Nu inteleg de ce va duceti la firme de astea si nu va duceti la unele mai cunoscute si care au mai multe recenzii pozitive..
pentru ca nu isi permit :)
Aici e 10 euro server pe cand la o firmă care iti ofera calitate poate ajunge până la 27 euro ..
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

07 May 2018, 13:19

Justdapz wrote:
PorcusorulMagic wrote:Nu inteleg de ce va duceti la firme de astea si nu va duceti la unele mai cunoscute si care au mai multe recenzii pozitive..
pentru ca nu isi permit :)
Aici e 10 euro server pe cand la o firmă care iti ofera calitate poate ajunge până la 27 euro ..
pentru ca sunt pros.ti si nu sunt in stare sa cumpere de la o firma ce ofera calitate nu dam nume TNI.RO unde un 32 slot 500 fps e 10 euro iar un 1000 fps e 20
User avatar
tenerifeeeee
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1039
Joined: 03 Dec 2014, 19:08
Detinator Steam: Da
SteamID: copilzapacit
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Location: Râmnicu Vâlcea

07 May 2018, 14:35

Poti apela la ANPC
User avatar
ADI'S
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 424
Joined: 04 Feb 2016, 12:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Nume anterior: Hiyam
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Contact:

07 May 2018, 14:54

sound wrote:
Justdapz wrote:
PorcusorulMagic wrote:Nu inteleg de ce va duceti la firme de astea si nu va duceti la unele mai cunoscute si care au mai multe recenzii pozitive..
pentru ca nu isi permit :)
Aici e 10 euro server pe cand la o firmă care iti ofera calitate poate ajunge până la 27 euro ..
pentru ca sunt pros.ti si nu sunt in stare sa cumpere de la o firma ce ofera calitate nu dam nume TNI.RO unde un 32 slot 500 fps e 10 euro iar un 1000 fps e 20
Te credeam mai descuiat la minte dar vad ca o iei pe urma lu' Fantasy :omfg:
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7746
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

07 May 2018, 15:53

Salut,
Ti-am trimis o oferta prin PM.

Nu e deloc profi ce au facut baietii de la hzone, mai ales daca nu au anuntat din timp.
Locked

Return to “Security zone”

  • Information