Nu se vede tot motd-ul

Discutii legate de instalarea, configurarea si modificarea unui server de Counter-Strike.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
User avatar
TyeBest
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 50
Joined: 25 Sep 2018, 05:58
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Fond eXtream: 0
Contact:

21 Oct 2018, 13:25

| Afiseaza codul
<html>
	<head>
<style type="text/css">
body {
	background-color: #101010;
	color: #d9d9d9;
}
div {
	margin: 10px auto;
	border: 1px dashed #0090ff;
	width: 99%;
	padding: 5px;
}
</style>
	</head>
	<body>
<div>
<center><h2><font color="#0090ff">Regulament jucatori</font></h2></center>
1. Nu vorbiti fara rost peste simon. <font color="#0090ff">[ <font color="red"> slay / kick </font>]</font><br>
2. Reclama la alte servere este strict interzisa. <font color="#0090ff">[ <font color="red"> ban permanent </font>]</font><br>
3. Orice injuratura / jignire fata de un admin va fi pedepsita. <font color="#0090ff">[ <font color="red"> 1: gag 15 min >> 2: gag 30 min >> 3: Ban 30 min </font>]</font><br>
4. Nu aveti voie sa aveti un skin diferit.  <font color="#0090ff">[ <font color="red"> slay / kick </font>]</font><br>
5. Daca nu va functioneaza / nu stiti cum sa faceti o runda ca simon nu va mai puneti. <font color="#0090ff">[ <font color="red"> kick / transfer </font>]</font><br>
6. Nu aveti voie cu nume de genul: !@#^% / (*79-0 / &%^dsa / a / b / 1, sau altele de genul. <font color="#0090ff">[ <font color="red"> schimbare nick / kick </font>]</font><br>
7. Nu aveti voie sa copiati numele unui admin. <font color="#0090ff">[ <font color="red"> kick / ban 60 min </font>]</font><br>
8. Nu aveti voie sa faceti bug la celula. <font color="#0090ff">[ <font color="red"> slay / kick </font>]</font><br>
9. Nu aveti voie sa folositi shop / vip la zilele speciale. <font color="#0090ff">[ <font color="red"> slay / kick </font>]</font><br>
10. Nu aveti voie sa faceti spam in chat, nu aveti voie sa vorbiti pe admin chat. <font color="#0090ff">[ <font color="red"> kick / gag 15 min </font>]</font><br>
11. Sunt interzise comenzile de genul: "Simon zice...", "Simona spune", "dintre voi 4, primul jump traieste" (ei fiind 5), etc. <font color="#0090ff">[ <font color="red"> slay / kick </font>]</font><br>
12. Cand un terorist ramane singur in viata si trebuie sa dea /lr nu are voie sa omoare un CT inainte. <font color="#0090ff">[ <font color="red"> slay / kick </font>]</font><br>
13. Nu aveti voie sa dati 2 day-uri speciale consecutive. (Exceptie: FreeDay All). <font color="#0090ff">[ <font color="red"> slayteam / transfer </font>]</font><br>
14. Jucatorii cu FreeDay nu au voie sa omoare un CT inainte de 00. <font color="#0090ff">[ <font color="red"> kick / ban 30 minute </font>]</font><br>
15. Nu aveti voie sa datii indicii la HNS. <font color="#0090ff">[ <font color="red"> gag 15 min / kick </font>]</font><br>
</div>
	</body>
</html>
pe server se vede pana la regula nr 10. Dupa nu se mai vede. cand deschid cu chrome se vede...
Last edited by Pymbor on 21 Oct 2018, 13:35, edited 1 time in total.
Reason: Mutat la categoria corespunzătoare
RoyalServer 2
riderel
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 159
Joined: 20 Aug 2013, 01:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Working :)
Location: /dev/null
Contact:

21 Oct 2018, 13:30

Foloseste CSS si renunta la inline css sau pune acel html pe un website si afiseaza-l in motd cu iframe.
Limita de caractere permise in motd ( din ce stiu ) este undeva in jurul a 1500.
User avatar
TyeBest
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 50
Joined: 25 Sep 2018, 05:58
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Fond eXtream: 0
Contact:

21 Oct 2018, 13:53

????????
User avatar
levin
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3844
Joined: 24 Aug 2011, 12:24
Detinator Steam: Da
CS Status:
Detinator server CS: ☯∴
SteamID: riseofevo
Reputatie: Scripter eXtreamCS
Nume anterior: Adryyy
Location: ҳ̸Ҳ̸ҳ
Discord: devilclass
Has thanked: 36 times
Been thanked: 594 times
Contact:

21 Oct 2018, 23:51

adică simplifică codul
Pentru ajutor, faceți cerere bine detaliată, completând și respectând modelul corespunzător.
Nu-mi mai dați cereri doar pentru a mă avea în lista de prieteni.
Dacă te ajut, și mă ignori/etc > te adaug în „foe”.
Aveți grijă la cei ce încearcă să mă copieze sau să dea drept mine..Puteți lua legătura cu mine prin STEAM dacă aveți o problemă/nelămurire în acest caz! Cont de forum am doar aici.
În cazul în care utilizați ceva din ce am postat(ex: aici), e bine să fiți la curent cu modificările aduse și de aici, iar dacă sunt ceva probleme nu ezitați să luați legătura cu mine. Actualizarea unor coduri nu se vor afișa public, doar dacă se găsește ceva critic/urgent de remediat, unele fiind coduri vechi iar unele refăcute chiar recent dar private.
* Nume pe cs1.6: eVoLuTiOn \ Nume vechi: eVo
* Atelierul meu - post2819572.html#p2819572 (închis, click link ca să vedeți de ce)
User avatar
Laurentiu P.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2549
Joined: 10 Jul 2013, 21:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost super moderator
Fond eXtream: 100
Has thanked: 26 times
Been thanked: 62 times
Contact:

22 Oct 2018, 16:36

Cel mai simplu, fa o imagine cu dimensiunea 800x600 si iti treci tot ce vrei acolo fara sa te complici.
no...
User avatar
caNdy
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 545
Joined: 18 Jan 2009, 20:39
Detinator Steam: Da
CS Status: localhost
Detinator server CS: Cs.RomeoNet.Ro
SteamID: id/candys4s
Reputatie: Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Location: Paris
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times
Contact:

22 Oct 2018, 19:49

Poate te ajuta, mai simplu si simplificat tutoriale/tutorial-modificare-fisierului-motd-txt-t15122.html
Post Reply

Return to “Probleme la servere dedicate de Counter-Strike”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 111 guests