Recomandari seriale

Ultimele aparitii in cinematografe, filme incitante, actiune, aventura, comedie si altele, discutii despre seriale.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

miniON
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 18
Joined: 11 Jul 2015, 20:01
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

14 Nov 2018, 20:48

recomand stranger things, super !
RoyalServer
User avatar
Ramb00
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 966
Joined: 12 Feb 2014, 17:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator ajutator
Nume anterior: Claudiu123
Location: Calarasi
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

17 Nov 2018, 20:59

The Haunting of Hill House spune poveste unei familii care a locuit intr-o casa bantuita si prezinta modul cum aceasta le-a afectat viata, in trecut, dar si in prezent. Totul la acest serial merita apreciat. Pune-ti mana pe el fara frica :kappa: .
Image
User avatar
balarobert
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 566
Joined: 23 Mar 2015, 17:27
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Has thanked: 7 times
Been thanked: 18 times
Contact:

20 Jan 2019, 19:29

la casa de papel, cel mai tare serial.
HecaTe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3292
Joined: 16 Aug 2014, 08:53
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: hecate_2k
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fond eXtream: 0
Location: Medias/Alba Iulia
Has thanked: 74 times
Been thanked: 40 times
Contact:

22 Jan 2019, 09:44

balarobert wrote:la casa de papel, cel mai tare serial.
++ super tare serialul, nu cel mai bun, dar super reusit
Mai nou si internet banking are liber de 1 decembrie :kappa: :kappa:
Image
User avatar
OneCs
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 574
Joined: 08 Dec 2015, 01:35
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Da
Fond eXtream: 0
Location: Arad
Contact:

30 Jan 2019, 17:30

Recomand Lost
Cod Electroneum DCDD3B - Eu castig 5% Bonus si voi 1% Bonus din ce minati. Poti mina si cu telefonu.
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

[Topic oficial] Desene Animate
Filme animate difuzate pe programe pentru copii (Vechi)
Străduiți-vă pentru progres, nu pentru perfecțiune.
User avatar
Ramb00
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 966
Joined: 12 Feb 2014, 17:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator ajutator
Nume anterior: Claudiu123
Location: Calarasi
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

04 Feb 2019, 22:12

Recomand Safe, super serialul, interesant să-l văd pe "Dexter" într-un rol oarecum de victimă.
Image
User avatar
Respect me
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3062
Joined: 31 Jan 2008, 07:30
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS
Has thanked: 207 times
Been thanked: 137 times

22 Feb 2019, 08:57

Orange & Black ( 6 sezoane - 13 episoade / sezon ) - este vorba de o puscarie de femei

User avatar
Ramb00
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 966
Joined: 12 Feb 2014, 17:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator ajutator
Nume anterior: Claudiu123
Location: Calarasi
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

04 Apr 2019, 22:55

Recomand Love Death + Robots, este superb.
Image
User avatar
BRANDY #1
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3907
Joined: 24 Dec 2008, 08:32
Detinator Steam: Da
CS Status: lucky-competitions.com
Reputatie: Fost moderator
Location: Leicester, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 132 times

07 Apr 2019, 17:36

Fiind un mare cinefil, fac si eu o lista a celor mai bune seriale vazute de mine, ordinea nu conteaza.

1. Game of Thrones (de departe cel mai bun si cu cele mai multe fonduri)
2. Vikings
3. The Walking Dead
4. The 100
5. The Blacklist
6. Breaking Bad (+Better call Saul imediat dupa)
7. Hannibal
8. La Casa de Papel
9. Narcos
10. El Chapo
Mergem înainte, că înainte era mai bine!
User avatar
Ramb00
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 966
Joined: 12 Feb 2014, 17:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator ajutator
Nume anterior: Claudiu123
Location: Calarasi
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

07 Apr 2019, 22:15

BRANDY #1 wrote:
07 Apr 2019, 17:36
Fiind un mare cinefil, fac si eu o lista a celor mai bune seriale vazute de mine, ordinea nu conteaza.

1. Game of Thrones (de departe cel mai bun si cu cele mai multe fonduri)
2. Vikings
3. The Walking Dead
4. The 100
5. The Blacklist
6. Breaking Bad (+Better call Saul imediat dupa)
7. Hannibal
8. La Casa de Papel
9. Narcos
10. El Chapo
Bune seriale, iti recomand The Last Kingdom langa Vikings si scoate The Blacklist de acolo (parerea mea).
Pe langa alea poti sa incerci si Oz, Dexter, Stranger Things, Dark, Taboo, Peaky Blinders, Deadwood si mai sunt.
List mea de pe iMDb. Serialele sunt in ordinea pe care le-am vazut.
Image
User avatar
skartz
Manager CSGO
Manager CSGO
Posts: 245
Joined: 16 Feb 2017, 18:14
Detinator Steam: Da
CS Status: id/skartzxdd
Reputatie: Detinator GO.eXtreamCS.com
Fond eXtream: 0
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times
Contact:

07 Apr 2019, 22:35

Ramb00 wrote:
07 Apr 2019, 22:15
Bune seriale, iti recomand The Last Kingdom langa Vikings si scoate The Blacklist de acolo (parerea mea).
Pe langa alea poti sa incerci si Oz, Dexter, Stranger Things, Dark, Taboo, Peaky Blinders, Deadwood si mai sunt.
List mea de pe iMDb. Serialele sunt in ordinea pe care le-am vazut.
wow, cred ca esti prima persoana care vad ca nu ii place The Blacklist, eu unul cred ca e unul dintre cele mai bune seriale, mai ales cu James Spader il joaca pe Reddington.
Eu unul recomand The Enemy Within, e ceva de genul The Blacklist, dar nu chiar.
User avatar
Ramb00
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 966
Joined: 12 Feb 2014, 17:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator ajutator
Nume anterior: Claudiu123
Location: Calarasi
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

07 Apr 2019, 23:53

skartz wrote:
07 Apr 2019, 22:35
Ramb00 wrote:
07 Apr 2019, 22:15
Bune seriale, iti recomand The Last Kingdom langa Vikings si scoate The Blacklist de acolo (parerea mea).
Pe langa alea poti sa incerci si Oz, Dexter, Stranger Things, Dark, Taboo, Peaky Blinders, Deadwood si mai sunt.
List mea de pe iMDb. Serialele sunt in ordinea pe care le-am vazut.
wow, cred ca esti prima persoana care vad ca nu ii place The Blacklist, eu unul cred ca e unul dintre cele mai bune seriale, mai ales cu James Spader il joaca pe Reddington.
Eu unul recomand The Enemy Within, e ceva de genul The Blacklist, dar nu chiar.
Actorul e genial, serialul in sine mi se pare tras de par. E genul ala de serial pe care il gasesti la orice colt, episoadele nu se leaga, astepti mult sa vezi ce se mai intampla cu viata personajului si cand iti ofera niste informatii realizezi ca au trecut 10 episoade, eu prefer povestea nu "actiunea", mai degraba ma uit la Sherlock, True Detective, Luther, macar astea stiu cum sa-ti ofere o poveste, inafara de Luther restul au un caz, maxim 2 pe sezon. Pe langa asta este mult mult prea lung 22 episoade pe sezon? Serios? Nu spun ca e un serial slab, dar eu unul nu l-as revedea nici fortat.
De exemplu eu n-am putut sa termin Suits sau House MD, sunt prea repetitive, in fiecare episod e aceeasi chestie, putin schimbata, cineva e bolnav, fac teste, isi dau cu parerea, il trateaza, punct. Hugh Laurie este zeu, dar n-am cum sa ma uit la 176 de episoade unde in proportie de 80% sunt aceleasi locatii, dialoguri, stil de filmare, oricat de superb ar fi personajul principal.
Iarta-ma daca nu-ti impartasesc gusturile, dar dupa ce am vazut peste 70 de seriale, incerc sa nu-mi mai pierd timpul aiurea, am devenit mai pretentios.
Image
Post Reply

Return to “Filme si seriale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 14 guests