Sfaturi pentru slăbit

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

blackgate
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Unban achitat
Been thanked: 162 times

12 Feb 2020, 22:31

dRaGoNeLy^ ;x wrote:
11 Feb 2020, 19:31
Deci, până la urmă, ce să fac, unu nu mai mânca carne, celălalt opusul :))
cardio 3 pe saptamana
iti faci un regim, te duci spre 2000 calorii media pe zi si te cantaresti zi de zi
in alea 2000 de calorii vreau sa ai 40% proteine si carbo si restu de 20% grasimi (1g pro carb - 4 calorii, grasimea 9) sau poti sa lasi si mai putin la grasimi si sa cresti dincolo
legume multe, te cantaresti dimineata toata saptamana si faci media fiindca mereu o sa vezi ca intr-o zi poate ai mai mult in alta mai putin si tot asa... eventual iti iei un cantar mai bun care masoara tot apa corporala procentaj grasime *** etc
cardio dupa antrenament de forta, la cele 2000 de calorii vezi si tu dupa o saptamana care e media kg tale daca ai slabit 0.5kg-0.8kg e ok mentine asa, daca te-ai mentinut mai scade undeva la 200-300 calorii, daca ai pus in plus kg mai scade din calorii
nu intru in detalii fiindca nici nu stiu ce vrei tu sa faci si sa nu-mi bat capu degeaba, eventual incearca si keto daca vrei... la mese incearca sa ai un procent ok gen daca mananci 30-40 gr carbo sa mananci tot atat si proteine, mese multe ca aici e in functie de corp unii asimileaza la cantitati mai mici altii n-au probleme daca baga si 100gr proteina la masa si tot asa
eu ma mentin in momentul de fata la undeva 3800 calorii, ignora ce ti-au zis restu, fa ce ti-am zis eu si revino peste o saptamana cu rezultate
eXtreamSHOP
Marius
eXtream Mod
eXtream Mod
CS Status: being awesome since 1992
SteamID: kNNwOw
Reputatie: eXtream Mod
Fost administrator
Fost dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Fost Membru Club eXtreamCS
Has thanked: 572 times
Been thanked: 672 times

13 Feb 2020, 21:12

blackgate wrote:
12 Feb 2020, 22:31
dRaGoNeLy^ ;x wrote:
11 Feb 2020, 19:31
Deci, până la urmă, ce să fac, unu nu mai mânca carne, celălalt opusul :))
cardio 3 pe saptamana
iti faci un regim, te duci spre 2000 calorii media pe zi si te cantaresti zi de zi
in alea 2000 de calorii vreau sa ai 40% proteine si carbo si restu de 20% grasimi (1g pro carb - 4 calorii, grasimea 9) sau poti sa lasi si mai putin la grasimi si sa cresti dincolo
legume multe, te cantaresti dimineata toata saptamana si faci media fiindca mereu o sa vezi ca intr-o zi poate ai mai mult in alta mai putin si tot asa... eventual iti iei un cantar mai bun care masoara tot apa corporala procentaj grasime *** etc
cardio dupa antrenament de forta, la cele 2000 de calorii vezi si tu dupa o saptamana care e media kg tale daca ai slabit 0.5kg-0.8kg e ok mentine asa, daca te-ai mentinut mai scade undeva la 200-300 calorii, daca ai pus in plus kg mai scade din calorii
nu intru in detalii fiindca nici nu stiu ce vrei tu sa faci si sa nu-mi bat capu degeaba, eventual incearca si keto daca vrei... la mese incearca sa ai un procent ok gen daca mananci 30-40 gr carbo sa mananci tot atat si proteine, mese multe ca aici e in functie de corp unii asimileaza la cantitati mai mici altii n-au probleme daca baga si 100gr proteina la masa si tot asa
eu ma mentin in momentul de fata la undeva 3800 calorii, ignora ce ti-au zis restu, fa ce ti-am zis eu si revino peste o saptamana cu rezultate
Calculul caloric mai e si in functie de greutate si varsta, nu doar de dragul de a zice cateva calorii - una e sa manance unul cu x kg 2000 de calorii, alta e sa manance unul cu 2x kg 2000 de calorii.... Datele nu le-a dat niciunde si nu a calculat nimeni un necesar caloric pentru varsta, compozitia si kg sale.

@ OP: Mergi la un nutritionisti si discuta cu el despre ce vrei si cum vrei, te va ajuta.
@ ganja: vad pe profil ca ai 30 de ani. Vorbesti de parca ai avea 40-50 si experienta de 30 de ani de sala.. :))))). Sa nu ne-o luam in cap ca avem cifra 3 la varsta..
------> un mindset sanatos pentru eXtream <------
PS: NU sunt intermediar
blackgate
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Unban achitat
Been thanked: 162 times

13 Feb 2020, 22:34

^ n--ai nicio treaba cu ce am zis eu... nu te baga daca nu stii
tocmai de asta i-am si zis 2000 calorii sa vada rezultatele, poate el se mentine la 3000 nu am de unde sti eu ce merge la el si ce nu pana nu testeaza
Post Reply

Return to “Discutii generale”

• Information