Persoane care au cumparat de pe themeforest?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
Iluminatii
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1539
Joined: 31 Mar 2014, 02:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Has thanked: 13 times
Been thanked: 13 times
Contact:

05 Mar 2020, 01:57

Sunt pe aici persoane care au cumparat lucrari de pe themeforest? Si aici ma refer la teme wordpress. Am cumparat acum cateva luni o tema de pe site-ul lor si autorul nu pare interesat sa actualizeze tema...Dupa noul update tema aproape ca arata de parca intru de pe windows 98....
Stie cineva daca am dreptul sa modific tema dupa bunul plac? Intentionez sa o mut de pe wordpress pe platforma speciala.
Copiii cu nevoi speciale nu sunt ciudati sau neobisnuiti. Ei vor ceea ce toata lumea vrea; sa fie acceptati, sa fie iubiti.
RoyalServer
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

05 Mar 2020, 09:01

Eu am luat templaturi html care mi s-au parut interesante cu httrack, de ce sa dai bani pe ele cand la randul lor tot luate de pe net gratis au fost luate unele si doar modificate sa para ca au fost facute de vanzator
zark
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 840
Joined: 29 Apr 2016, 17:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: cosmin1512
Reputatie: Fost Manager VEST.eXtream.Ro
Fond eXtream: 0
Has thanked: 33 times
Been thanked: 39 times
Contact:

05 Mar 2020, 10:51

Dai bani pe ele pentru ca respecti munca vanzatorului. Mai sunt si vanzatori care fac asa cum zici, le iau de pe net si le modifica, dar nu toti sunt asa.

ON: Am luat si eu un html de acolo. Nu am avut probleme.
User avatar
Iluminatii
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1539
Joined: 31 Mar 2014, 02:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Has thanked: 13 times
Been thanked: 13 times
Contact:

05 Mar 2020, 14:27

Probabil, dar DMCA e de partea lor, daca primesti report de la envato unde sunt eu gazduit(https://www.m247.ro/) ramai fara fisierele de pe server.
Am patit odata cu o tema cumparata, practic autorul a sters tema de pe themeforest si a dat remove la fiecare licenta, practic obligand fiecare persoana care detine tema sa o stearga.
Problema mea in momentul de fata e ca tema e neactualizata de aproape 1 an....Foloseste foarte multe plugin-uri si nu imi da voie sa o actualizez.Am contactat atat vanzatorul cat si asistenta themeforest, insa o sa mai dureze 2-3 luni pana raspund ei....
Speram ca sunt persoane care au facut deja asta.
Copiii cu nevoi speciale nu sunt ciudati sau neobisnuiti. Ei vor ceea ce toata lumea vrea; sa fie acceptati, sa fie iubiti.
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

05 Mar 2020, 23:50

O poti modifica, insa vezi daca imaginile au drepturi de autor (se intampla la import demo sa iti uploadeze imagini cu drepturi de autor). Chiar daca este modificata o tema, la copyright cred ca este ok sa fie trecut autorul original.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information