[HOT]Proiect Counter-Strike:MK

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Ce părere aveți despre acest proiect?

Poll ended at 16 May 2017, 10:52

Pro
33
58%
Contra
19
33%
Nu stiu/Nu răspund
5
9%
 
Total votes: 57
User avatar
alez112
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 945
Joined: 26 Sep 2012, 17:42
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (doua luni)
- 1 warn (2 luni club)
Restrictie mesaje private
Utilizator neserios (tepar!)
Location: Bucuresti

17 Jan 2017, 09:34

cu siguranța voi duce proiectul la capăt .
HLDS Vulnerability
RoyalServer 2
bYpass
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 109
Joined: 06 Aug 2016, 18:08
Detinator Steam: Nu
CS Status: Programare pe paine.
Fond eXtream: 0
Contact:

17 Jan 2017, 15:35

Chestia cu ce a spus carnacior mai sus cu steamid sau ce o fi , daca baiatul e destept , poate face un sistem de conectare msql cu toate steamid inregistrate acolo si doar de cele de acolo sa fie valabile restul nu , asta ar fi o metoda pentru ce a spus carnacior , totul sa fie stocat msql si sa nu poate fi spart.
User avatar
MzQ*
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3476
Joined: 07 Jul 2014, 18:30
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times
Contact:

17 Jan 2017, 15:36

Eu astept adica sunt oarecum pro dar nu cu prea multe sanse cu el..
Image
User avatar
alez112
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 945
Joined: 26 Sep 2012, 17:42
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (doua luni)
- 1 warn (2 luni club)
Restrictie mesaje private
Utilizator neserios (tepar!)
Location: Bucuresti

17 Jan 2017, 19:37

bYpass wrote:Chestia cu ce a spus carnacior mai sus cu steamid sau ce o fi , daca baiatul e destept , poate face un sistem de conectare msql cu toate steamid inregistrate acolo si doar de cele de acolo sa fie valabile restul nu , asta ar fi o metoda pentru ce a spus carnacior , totul sa fie stocat msql si sa nu poate fi spart.
Asa va fii conceput sistemul.
HLDS Vulnerability
User avatar
blackgate
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1901
Joined: 15 Dec 2012, 13:50
Detinator Steam: Da
SteamID: melissus
Reputatie: retras
Been thanked: 243 times
Contact:

17 Jan 2017, 20:01

o prostie :) nici platit nu as juca pe cacatu vostru
sustin ce zicea carnacior :)) ce visezi noaptea nu spui a 2 zi ba baiatule ca asa visez si eu noaptea ca sunt miliardar dar ma trezesc a 2 zi
User avatar
Carnacior
Membrul anului 2016
Membrul anului 2016
Posts: 1762
Joined: 23 Jun 2013, 14:08
Detinator Steam: Da
CS Status: I eat more pussy than cervical cancer
Detinator server CS: jb.b-zone.ro
SteamID: -
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Membrul anului 2016
Membru Club eXtreamCS (1 iul )
Location: Targu Mures
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times
Contact:

17 Jan 2017, 20:22

bYpass wrote:Chestia cu ce a spus carnacior mai sus cu steamid sau ce o fi , daca baiatul e destept , poate face un sistem de conectare msql cu toate steamid inregistrate acolo si doar de cele de acolo sa fie valabile restul nu , asta ar fi o metoda pentru ce a spus carnacior , totul sa fie stocat msql si sa nu poate fi spart.
"sa nu poata fi spart" e o generalizare foarte mare si nu inseamna nimic

problema nu este cu stocarea valorilor, problema este comunicarea dintre sistem si client, luati cazul fake steam: o idee buna, steamid generat pe HWID care nu poate fi schimbat prea usor; dar lipseste orice fel de siguranta, si atunci apar programele cu care iti schimbi steamid-ul

nu exista nici un program in lume care sa nu poata fi modificat, spart, cum vreti sa-i spuneti
pur si simplu dupa cum functioneaza calculatoarele, teoretic orice program poate fi dezasamblat si reasamblat cu modificari
cat de greu este asta de facut depinde de mai multe lucruri(java poate fi inversat in sursa perfect, cu tot cu numele variabilelor, sursa absolut originala; C++ poate fi dezasamblat in instructiuni CPU ceea ce e deja mult mai greu de modificat, orice program indiferent de limbaj poate fi dezasamblat), dar in ochii cuiva care se ocupa cu asta(nu eu, analistii de securitate, pentesterii) depinde doar de cat de priceput a fost cel care a scris programul

motivul pentru care nu este inca crack la fifa 17 este pentru ca se investesc foarte multi bani si sunt zeci daca nu sute de oameni care se ocupa cu asta
sistemul steam auth este cel putin la fel de important, ca nu e vorba doar de CS aici, e vorba de mai toate jocurile online care functioneaza prin steam: csgo, dota2, tf2 si orice alt joc bazat pe GoldSrc, Source sau Source2; cine stie cate alte jocuri sunt care se folosesc de steamid

pur si simplu nu cred ca ai resursele sau oamenii necesari dezvoltarii unui sistem care sa nu fie spart relativ usor de cineva cu macar putina experienta in domeniu, si nu va fi frumos, pentru ca la inceput nu vei fi bagat in seama sau nu va merita efortul pentru nimeni; dar daca printr-o minune proiectul ajunge sa aiba succes si incepe sa fie folosit de multa lume, atunci va aparea problema, si va durea mult mai mult decat daca s-ar fi intamplat la inceput



Nu sunt vreun geniu, nu sunt nici un scripter exceptional, de multe ori cer ajutorul altora; pe partea de PHP nici atat; pe scurt nu ma simt deloc calificat pentru asa ceva, dar nici nu trebuie sa fiu pilot ca sa-mi dau seama ca cineva nu poate pilota un avion
Ai nevoie de o protectie pentru server? R4GE Server Guard
Cel mai avansat si folosit plugin de protectie romanesc public! Nu ma crezi? VERIFICA


http://www.facebook.com/xyz.aron
Follow me for random bullshit and possibly interesting updates
Skype @ xyz_aron


Image
User avatar
alez112
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 945
Joined: 26 Sep 2012, 17:42
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (doua luni)
- 1 warn (2 luni club)
Restrictie mesaje private
Utilizator neserios (tepar!)
Location: Bucuresti

17 Jan 2017, 20:37

Cârnăcior, merita încercat proiectul , eu nu il fac pentru bani , pur si simplu vreau sa duc cs 1.6 la un nivel putin mai înalt , atâta tot , daca pe viitor vor exista si profituri cu atât mai bine , odată cu banii veniți din proiect , se va dezvolta si mai mult.
Eu nu sunt avar de bani si nu am fost niciodata , mereu am muncit si am fost demigrat ca sunt țepar si etc .
Eu muncesc si am muncit enorm inclusiv si la gameboost sa ajungă ce este azi si ma bucur sa spun ca am reușit sa ajungem la jumate din nivelul pe care mi-l doream eu si rebiz .
Da , in acest proiect vor fii investiți bani din banii scoși dim gameboost , pana la urma este munca mea si a lui rebiz .
Voi face tot posibilul sa duc la bun sfârșit proiectul chiar si cand voi fii depășit de situație voi cauta oameni mai capabili decât mine sa ducem proiectul la bun final .
Un baiat dupa acest forum a facut un launcher foarte frumos pentru bătrânul cs 1.6 .
Nu vad de ce nu s-ar putea duce la
Un nivel si mai mare .
In viața nimic nu este imposibil , secretul este sa iti doresti .
Cum ai spus tu , ca si omul , fiecare sursa , fiecare program este vulnerabil intr-un fel sau altul nimic nu este creat la perfecție .
HLDS Vulnerability
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

17 Jan 2017, 20:52

eu nu inteleg scopu proiectului tau
ce inseamna sa duci cs la un nivel mai inalt?
tu nici nu stii ce vrei sa faci
User avatar
faKe91
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1064
Joined: 07 Oct 2014, 18:49
Detinator Steam: Da
CS Status: I <3 Heavy Metal
SteamID: dogseatmypancreas
Reputatie: Fost moderator ajutator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Location: Republica Moldova, Chișinău
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

17 Jan 2017, 22:12

Vrei sa ridici CS-ul la un alt nivel, dar din cealalata parte ai Master Server, bindezi/furi jucatori si intr-un final vinzi jucatorii serverelor ce iti platesc bani. Nu ti se pare asta putin ciudat? Se stie foarte bine ca au stricat CS-ul doar astia cu master serverele. Chiar si cele mai mai proiecte de boost au inceput cu furtul si bindatul, chiar daca acum nu se mai ocupa cu asta. Vrei sa schimbi ceva, incepe de la tine.
User avatar
alez112
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 945
Joined: 26 Sep 2012, 17:42
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (doua luni)
- 1 warn (2 luni club)
Restrictie mesaje private
Utilizator neserios (tepar!)
Location: Bucuresti

17 Jan 2017, 22:25

Ma fake-ule nu te mai baga in seama cu mine :))
E
HLDS Vulnerability
User avatar
NisQ
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 4070
Joined: 26 May 2011, 01:52
Detinator Steam: Da
CS Status: 4k hours and still countin'
Detinator server CS: GG.FRAGWAY.COM
SteamID: nisq4vibe
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Location: LONDON U.K
Has thanked: 29 times
Been thanked: 75 times
Contact:

17 Jan 2017, 22:45

Nu stiu ce sa zic despre proiect, poate s-ar merita poate nu, dar daca este de investit mult, nu se merita.

PS: uite aici un proiect care cred ca va avea succes http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... =841415339
Workin' on my sheet - https://dreambabes.co.uk/
User avatar
zigweed
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1094
Joined: 27 Oct 2015, 16:35
Detinator Steam: Da
SteamID: zshare
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times
Contact:

18 Jan 2017, 10:40

Proiectul pe care tu incerci sa-l realizezi se va baza pe engine-ul de 1.6 care stim cu totii ca este buguit.
Tocmai din cauza asta sunt oameni care au transformat cs:go care nu are un engine busit in cs 1.6, avand numele counter strike classic offensive (cs:co). Este adevarat ca pentru a putea juca acest mod trebuie cumparat cs:go. Modul se afla in stadiul de beta.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information